Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623612 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #120 kdy: 27. 09. 2011, 22:59:34 »
Zmíňka o baterce pobavila :)

Hehehe... Tak oni si na drahotu stěžují i Angličani a tvrdí na fórech, že alespoń ty akumulatory by mohly být v ceně, když už nic...


Jinak mimochodem, jak jsem se hrabal v tomhle
http://www.pure.com/documents/UK_PURE_Range_Brochure_July10.pdf

/ je to starý, z minulého roku /

Předposlední stránka, solidní srovnávací tabulka...
Tak on měl ten p.Jelínek pravdu, ony se opravdu ty typy Classic a Elite dají fakt použít i na obyčejné baterie...

« Poslední změna: 27. 09. 2011, 23:07:55 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #121 kdy: 27. 09. 2011, 23:12:52 »
IRiver B20

Podle vypisu z banky

Datum uskutečnění transakce  05-09-2011
Datum zaúčtování transakce    11-09-2011

Doma jsem ho mel 9. zari odpoledne


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #122 kdy: 28. 09. 2011, 00:01:31 »
To je opravdu slušná rychlost. Já jsem na tom o dost hůř, protože jak už jsem psal, objednal jsem zboží skladem, ale při potvrzení objednávky po přijetí peněz tam mám že bude skladem až 4.10.2011 (Všiml jsem si toho až dnes, protože jsem věřil že skladem znamená skladem). Co se dá dělat, jen doufat že to datum není jen tak od oka :)
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #123 kdy: 11. 10. 2011, 00:54:01 »
Takže vysněná B20 dorazila, pokusím se tu vyjádřit první dojmy. Poměrně malý, pěkný přehrávač, trochu mě vyděsila vůle části s displejem, ale to asi jinak nelze. Po zapojení do USB se začal přístroj nabíjet, po chvilce pak šel i zapnout. Na obrazovce se ale objevila nepěkná tabulka s nápisem USB připojeno a nic víc se s přehrávačem v tomto stavu nedá dělat (v nastavení lze zvolit jen napájení, poté počítač přehrávač nenajde, ale zmizí tabulka, takže lze normálně používat napájený z USB). Nabíjí se a lze do něj kopírovat soubory. Přehrávač se v programu Total Commander i v průzkumníku tváří jako dva disky, interní paměť a paměťovka. Ve Windows 7 64bit nebylo třeba řešit žádné ovladače ani přiložený software. Jak si přehrávač poradí s adresářema s mp3 jsem zatím nezkoušel, soustředil jsem se na DAB a FM.
 
Někde jsem tu čet že má mít slušnou citlivost, u mého kousku si tedy nejsem jistý. Bydlím jen 4 kilometry od vysílače Teleka, místnost ve směru vysílače a není nutno hledat polohy, kdy se příjem ztrácí, zkusil jsem ho dát do kapsy se zataženou anténou a není šance, párkrát si to akorát pípne. Na druhou stranu je to L-band, kde jsou ty frekvence přece jen vyšší než je u FM. Úplně mě zklamal FM tuner, kdy stereo jdou jen dvě stanice, které mají vysílač 200W ve vzdálenosti přibližně 900m, ostatní jdou pouze mono. To se mi nelíbí.

Prosím majitel B20 o jejich zkušenosti s příjmem L-Band, také u vás tak záleží na poloze přijímače?  Jak silné FM stanice chytíte stereo?
« Poslední změna: 11. 10. 2011, 01:00:35 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #124 kdy: 11. 10. 2011, 06:42:15 »
Někde jsem tu čet že má mít slušnou citlivost, u mého kousku si tedy nejsem jistý. Bydlím jen 4 kilometry od vysílače Teleka, místnost ve směru vysílače a není nutno hledat polohy, kdy se příjem ztrácí, zkusil jsem ho dát do kapsy se zataženou anténou a není šance, párkrát si to akorát pípne. Na druhou stranu je to L-band, kde jsou ty frekvence přece jen vyšší než je u FM. Úplně mě zklamal FM tuner, kdy stereo jdou jen dvě stanice, které mají vysílač 200W ve vzdálenosti přibližně 900m, ostatní jdou pouze mono. To se mi nelíbí.

Tak, že to nebude fungovat v kapse, to bych celkem předpokládal, tedy není to mobil, co má za anténu, sluchátka. U tohoto je nejspíše anténa, anténou a sluchátka, sluchátky a tuším, že jsem někde četl, že bez vytažené antény, to chytí prd. Ovšem jinak o tom psali všude jako o citlivém FM tuneru, takže v Praze bych předpokládál takových 10-15 čistě stereo na FM, což tam chytí, kde jaký křáp. Takže pokud by to položené na stole a s vytaženou anténou chytilo na FM čistě 2. Tak to bych považoval, nikoli za citlivý FM tuner, ale za hodně podprůměrný FM tuner.

Jinak si myslím, že u L-Bandu záleží na poloze přijímače /respektive integrované antény/ všeobecně. Tedy u té mé Pure hodně. Tedy např. na Ještědu na ní nezáleželo, sice to bylo daleko, ale vysoko... Ale na Luži, který byl ještě dál, tak ač vysoko, už na ní záleželo. A pár km od Prahy v normální výšce na ní záleželo také a to velmi, tedy psal jsem zde, že natočení přijímače o 30° do jiné polohy znamenalo ze 100% signálu, zcela žádný signál. Takže si myslím, že to u iRiver B20 bude nejspíše stejné... Ten L-Band všeobecně blbě proniká do místností, takže bych se ani nedivil, když by to u okna hrálo a na druhém konci místnosti, nehrálo...


« Poslední změna: 11. 10. 2011, 07:06:36 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #125 kdy: 11. 10. 2011, 07:31:07 »
Prosím majitel B20 o jejich zkušenosti s příjmem L-Band, také u vás tak záleží na poloze přijímače?  Jak silné FM stanice chytíte stereo?
Nejsem sice majitelem B20, ale svůj názor na jeho anténu snad mít mohu. Co opravdu přijímá signály z pásma kolem 1500 MHz by se dalo 100% usoudit až po reálném pohledu do jeho "střev". Ale desítky cm dlouhý proutek, nebo kablík ke sluchátkům, bych za anténu pro L band nepředpokládal. Kromě již dříve mnou uvedených fotek antén pro L pásmo mi moji doměnku podporují i zatím vzácné nabídky sdružených autoantén pro DAB v pásmech III. a L. Jak je na ilustracích vidět, část pro L pásmo není jen pouhý kablík (to je pro III. pásmo), ale složitější a menší mechanická plochá konstrukce. V těchto případech i se zesilovačem.

Proto bych i v B20 předpokládal, že u něho nebude při vhodnějším směrováním za lepším příjmem důležitá poloha antény a sluchátek, ale samotného tělesa přehrávače.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #126 kdy: 11. 10. 2011, 07:40:01 »
... Ten L-Band všeobecně blbě proniká do místností, takže bych se ani nedivil, když by to u okna hrálo a na druhém konci místnosti, nehrálo...
Problém L pásma není snad v nechuti se nám podívat do domácností, ale fakt, že je při šíření tlumeno materiálem staveb. Ale na druhou stranu se toto pásmo ochotně odráží od téměř čehokoliv a při vhodné geometrické konstalaci se doodráží až k přijímači v interiéru. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #127 kdy: 11. 10. 2011, 10:33:22 »
Ta B 20ka má jako anténu pro FM kablík sluchátek.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #128 kdy: 11. 10. 2011, 10:45:20 »
Ta B 20ka má jako anténu pro FM kablík sluchátek.

Fakt ?
Tak proto do výstupu pro sluchátka p.Jelínek pouštěl anténní zesilovač a odpálil to...
Takže tam je ta anténa jen pro DAB a sluchátka pro FM ?
To je tedy dost divotvorná kombinace...

Ale sluchátka nejsou v balení, ne ?
Takže když si koupíš nějaká kvalitní dobře odstíněná, tak to potom asi moc neuloví...
« Poslední změna: 11. 10. 2011, 10:49:19 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #129 kdy: 11. 10. 2011, 10:54:03 »
To mám taky takovej přípravek pro Albrechta, kde pro FM i DAB (III.) je anténa na špičce džeku sluchátek, napájím to z venkovní DAB antény ale přes kondík 680pF, který oddělí napájecí napětí zesilovače a pustí frekvenci.
« Poslední změna: 11. 10. 2011, 11:38:59 od Jan Mouca »
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #130 kdy: 11. 10. 2011, 11:04:19 »
Špuntová sluchátka ke B 20 byla ale nic moc, jsou lepší např. Sennheiser 300. I když by byl kablík k nim stíněný, kapacita stínění-žíla by měla na špičku džeka navázat a poslat signál.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #131 kdy: 11. 10. 2011, 13:50:05 »
Sluchátka opravdu fungují jako anténa, na rozdíl od mobilu ale jde rádio zapnout na vestavěný reproduktor i bez připojení čehokoli do 3,5mm zdířky, pak to samozřejmě chytne jen nejsilnější rádia, v mém případě zmíněné dvě. Schválně jsem porovnal příjmové vlastnosti iriver b20 se Sony Ericssonem D750i, a mobil přijímá o něco lépe a rád nabízí stereo. B20 sice většinu stanic naladí také, ale pokud není signál opravdu hodně silný, stereo nezapne. Stereo mi jdou tedy jen už zmíněné dvě stanice 200W ve vzdálenosti cca 1 km. Další asi dvě stanice s vysílačem poblíž města jdou stereo jen před oknem s tím, že musí být vhodně umístěn kablík od sluchátek. Ostatní jen mono :(
Co se týče DAB, kdaž mám přístroj v ruce, záleží i na místě uchopení... na druhé straně bytu, kde překáží signálu několik stěn je dost problematické najít místo bez výpadků. Na zemi bez šance.

Mimochodem RTL Groove je pro mě nejposlouchatelnější z celého multiplexu Teleka. Edit: vypadá to že točí pořád to samé dokola, to se mi nelíbí.

Ještě jeden postřeh, tam kde stanice v mp2 hraje s chybama (nekdy se to dá ještě poslouchat), aac dělá pauzy, navíc jak je to SBR, vždy chvilku trvá než najedou výšky.

Edit: Zjistil jsem další nedostatek b20, po vypnutí přístroje si nepamatuje poslední poslouchanou písničku.
« Poslední změna: 11. 10. 2011, 13:58:39 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #132 kdy: 11. 10. 2011, 14:16:16 »
Nemám zde v Plzni možnost přijímat L band a tak mě napadlo jestli ten černý váleček na anténce není prodlužovací cívka pro III. band, když se vytáhne úplně. Když se zastrčí, cívka se odpojí a potom by takhle krátká byla lépe pro L band přizpůsobená. Frekvence III. a L jsou dosti rozdílné pro přizpůsobení.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #133 kdy: 11. 10. 2011, 15:37:14 »
Citace
...vypadá to že točí pořád to samé dokola, to se mi nelíbí...

Stanice RTL jsou všeobecně negativně proslulé zbytečně vysokou rotací.
A je fuk zda jsou německé nebo holandské nebo francouzské nebo italské...
Pro mne z veškerých jejich stanic byla přijatelná nějaká RTL Oldies
http://www.surfmusik.de/radio/rtl-radio,997.html jinak snad už nic...
Tady vysílá na 105,6 FM RTL Hitrádio Sachsen a také nic moc...
I když zase na druhou stranu nutno přiznat, že je to pro mne furt přijemnější,
nežli takové věci jako je třeba ČRo Region Středočeský kraj...
Mé nejoblíbenější stanice v muxu Teleka jednoznačně jsou:
1) ČRo Radio Wave
2) Radio GAMA
3) ČRo Leonardo
4) ČRo 3 Vltava
To ostatní je mi víceméně vuřt...

Citace
Zjistil jsem další nedostatek b20, po vypnutí přístroje si nepamatuje poslední poslouchanou písničku.

Díky za popisy, konečně se o tom přístroji něco dopodrobna dozvím...
Jo díky za aktuální foto již se stanicemi RTL...
Jinak se mi líbí, že ten iRiver B20 napíše název muxu, tedy TELEKO DAB.
To ta moje potvora neudělá. Je sice schopna stanice roztřídit dle jednotlivých muxů, ale názvy muxů nevypíše, ty si musím dohledat na netu, takže vím, že mimo TELEKO DAB jsem chytil DAB+ Deutschland a DAB Sachsen a DAB+ Berlin/Brandenburg 1. Ale názvy mi ta potvora nenapíše.

Citace
Nemám zde v Plzni možnost přijímat L band a tak mě napadlo jestli ten černý váleček na anténce není prodlužovací cívka pro III. band, když se vytáhne úplně. Když se zastrčí, cívka se odpojí a potom by takhle krátká byla lépe pro L band přizpůsobená. Frekvence III. a L jsou dosti rozdílné pro přizpůsobení.

No u těch Pure je to celkem jasné, prutová vysouvací anténa je pro FM a pro III.Band.
A pro L-Band je uvnitř integrovaná taková destička, viz. foto. z Pure Evoke Flow čtenář Pamětník...

O iRiver B20 někdo napsal / nevím zda je to fakt /, že pro L-Band je tam na té prutové anténce právě ten váleček, je možné, že se to aktivuje tak, že to nad ním se zasune.
« Poslední změna: 11. 10. 2011, 15:43:13 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #134 kdy: 11. 10. 2011, 17:33:49 »
Díky za popisy, konečně se o tom přístroji něco dopodrobna dozvím...
Jo díky za aktuální foto již se stanicemi RTL...
Na tom fotu je zajímavé i to, že u stanice RTL ItalianStyle se neindikuje v názvu na konci + (plus) a nezdá se, že by chybělo místo na tento znak na dispeji. Protože nejsem doma, nemohu se podívat na to, co píše moje Pure Evoke Flow a proto momentálně nedokážu podpořit Vaší výtku z 10. 10. 20:32 na chybu v tabulce nových italských stanic ve zdejší Aktualitě na toto téma.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další