Autor Téma: Radia na netu  (Přečteno 58220 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #15 kdy: 16. 05. 2011, 23:41:19 »
ale ale ale, pánové, klídek, zapomínáte na FUPko, nebo snad máte někdo neomezený mobilní net?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #16 kdy: 17. 05. 2011, 00:26:19 »
Ceníková cena neomezeného mobilního netu je kulatých 1000 Kč za měsíc, nicméně verze 500 Kč/měsíc umožní 72 hodin poslechu měsíčně (2 hodiny 20 minut denně) při běžné* kvalitě streamu.

Hýčkaní firemní zákazníci mají neomezeně neomezený internet typicky za 250 Kč / měsíc... (Vše u O2, jinde to bude hádám podobné)

*) 64 kbps aac+


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #17 kdy: 17. 05. 2011, 18:29:24 »
Dovoluji si přidat souhrn screenů toho, co v režimu NET Rádio nabízí PURE Evoke Flow. Kromě obecných informací a nastavení přidávám i ukázku servisu, co nabízí můj momentálně nejpoužívanější server francouzského KIFRADIA.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #18 kdy: 17. 05. 2011, 19:46:58 »
No jo, akorát, že na tohle není potřeba Pure
To se dá pustit z jakéhokoli počítače...
http://www.kifradio.com/
nebo tady z toho
http://tunein.com/radio/Kif-Rock-s113365/

To už někdy v roce 2000 ještě na Windows 98SE jsem si pravidelně hrával nějaká bluesová rádia z Paříže cca tohoto typu...
http://tunein.com/radio/Kanal-Blues-Radio-s118148/


Mně by spíše zajímaly jiné věci. Zda je tedy možné si tam přidat vlastní rádia, které by v nabídce neměli....
Dále jste psal, že tam je 181 českých stanic...
181 českých stanic opravdu na FM nemáme....
Takže z toho plyne, že tam musí být i nějaká netová rádia, tak by mne zajímalo která...
Zda je tam třeba namátkou
http://www.frekvence1.cz/cs/webova-radia/osada.shtml
nebo třeba nějaká česká rocková
nebo nějaká netová česká folková, jazzová...

Zda je tam třeba u UK Caroline....
Jenže to by byly strašně specifické otázky a hrabání se v tom na týdny, tedy zda by to splnilo některé mé požadavky, když bych tomu býval dál přednost...
Protože pokud by to tam nebylo nebo to nešlo přidat...
Tak bohužel, pak by mi těch 18 tisíc zase až tak nenadchlo...
Ale předpokládám, že by se tam něco vyhrabalo...
Zajímala by mne hlavně alternativa z jakéhokoli státu a jakéhokoli roku...
A pak oldies USA 50´novější už ne...
Taková ta klasická rádia
http://tunein.com/tuner/?StationId=65671&
nebo
http://tunein.com/tuner/?StationId=2066&
atd.

Mně by spíše zajímaly nějaké takové perličky k tomu...
Třeba zajímavé bylo tohle:
Konkurenční firma REVO http://www.revo.co.uk/index.php
Měli u přijímače Blik 4 verze.
Bílý FM, Wi-Fi
Černý FM, Wi-Fi
Bílý FM, Wi-Fi, DAB/DAB+ L-Band
Černý FM, Wi-Fi, DAB/DAB+  L-Band

připojovalo se to na tuhle stránku

http://www.wifiradio-frontier.com/setupapp/fs/asp/AuthLogin/SignIn.asp?sLogoutType=OUTCOMPLETE&lngy=eng&sAuthErr=sp1&sAuth=

Kde bylo 11 tisíc stanic. Teď je jich tam 15 000 stanic a 10 tisíc podcastů...

Ovšem nevím jestli to vyráběli v JAR nebo to jsou nějací rasisté nebo si z toho dělali srandu.
Ale to černé mělo jinou nabídku stanic nežli to bílé a opačně. Takže sice nechápu, ale prý tomu tak doopravdy bylo. Nevím, zda ještě je. Ovšem u obou bylo možné stanice přidávat,
takže je to fuk, ale jen taková zvláštnost...

« Poslední změna: 17. 05. 2011, 21:01:38 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #19 kdy: 18. 05. 2011, 01:16:08 »
Mně by spíše zajímaly jiné věci. Zda je tedy možné si tam přidat vlastní rádia, které by v nabídce neměli....
Dále jste psal, že tam je 181 českých stanic...
181 českých stanic opravdu na FM nemáme....
Takže z toho plyne, že tam musí být i nějaká netová rádia, tak by mne zajímalo která...
Zda je tam třeba namátkou
http://www.frekvence1.cz/cs/webova-radia/osada.shtml
nebo třeba nějaká česká rocková
nebo nějaká netová česká folková, jazzová...

Zda je tam třeba u UK Caroline....
Jenže to by byly strašně specifické otázky a hrabání se v tom na týdny, tedy zda by to splnilo některé mé požadavky, když bych tomu býval dál přednost...

A pak oldies USA 50´novější už ne...
Taková ta klasická rádia
Pokusil jsem se zodpovědět alespoň některé otázky, ale s Trampskou osadou jsem neuspěl ani s přidáním, pokud jsem to správně pochopil?

Ukázky vyhledávacích filtrů a co to našlo u nás je na další obrázku. Folk byl u nás na 11 stanicích, jazz jen na 4. 50s z USA našlo 44x.

Čili v Lounge není všechno, ale snad by si většina posluchačů přece jen něco vybrala.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #20 kdy: 18. 05. 2011, 01:17:04 »
Ještě zbytek dokumentace :
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #21 kdy: 18. 05. 2011, 06:48:19 »
Ještě zbytek dokumentace :

Výborně, diky moc. Takže Caroline tam je. A z českých i Folk radio i Celtic i Jazzinec i Jazz/Blues/Swing, i Cimbálka tam je. Skvělé. Takže tahle netová česká rádia tam jsou. Skvělé. Výtečné. Ještě jednou díky za podstatné info.

Tak určitě půjde něco vybrat. Ještě k tomu přidání. Fakt to nejde ? Psali o tom, že by to mělo jít. Musí se to udělat na těch www pod dannou zemí. Někde v ČR by tam měla být možnost přidat odkaz na nové rádio...

Jinak on samozřejmě i v tomto je tvrdý konkurenčín boj, čili jedni mají taková rádia, jiní maková... Já na minulém počítači měl jednu dobu francouzskou Mandrivu místo Windows
asi tak od roku 2007-2010 nebo tak nějak +/- http://www.linuxexpres.cz/img_full/mandriva-linux-2008-1-jose?id_album=33 a tam byl výborný přehrávač AMAROK
http://cs.wikipedia.org/wiki/Amarok_%28p%C5%99ehr%C3%A1va%C4%8D%29
A v něm byla taková krásná rádia, třeba i bezvadná z Ruska atd.
A pak udělali novou verzi a tam už byla jiná. A tamta už jsem pak nikdy nenašel.

Ještě jestli se Vám bude chtít, mrkněte se prosím Vás, schválně, zda je tam české rádio Dechovka.
/ To je netové radio od radia Impuls / no a podle toho, co jste ofotil je tedy vidět, že play.cz to nepodceňují a opravdu tam cca těch 11 folkových mají...Taktéž MEDIA BOHEMIA tam jsou a svá radia tam evidentně mají... Ale zda se, že případ F1 - Tramperská osada, tak, že LAGARDERE na to kašlou, tedy podceňují tuto formu, tedy jakési PURE...A to jsou, Lagardere i Impuls jedna banda tedy oboje jede pod RRM...Takže předpokládám, že když tam nemají netová rádia Lagardere / předpokládám, že tam není ani E2 Heavy http://www.evropa2.cz/player/heavy/heavy.html /
a předpokládám, že tam tedy ani Impuls nebude mít DECHOVKU, pokud si tedy nehraje na svém vlastním písečku...

Ještě by mě docela zajímalo, zda tam jsou tihle http://www.rockjamradio.cz/flashplayer/rockjamplayer.php?q=6

V ČR jsou také velmi oblíbení a známí tito Američani....
http://somafm.com/

To tam je ?
Jinak už dál nebudu otravovat, protože to bych se mohl takhle fakt ptát měsíc a to jsem si to mohl koupit sám, že jo.... Nic, dobrý. Mějte se. Ještě jednou moc díky za ty informace o Jazzinci, Celtic, Folk Radiu atd. To jsou velice, velice podstatné informace. Víte např. že toto české pouze netové Folk radio disponuje výbornými, profesionálně odvedenými autorskými pořady, tedy třeba profil toho, či onoho hudebníka, přehlídka jeho alb, recenzí atd. ?

No, jo jenže to bych nikdy nepřestal, napadá mě další otázka....Co mluvené slovo ? Tedy např. české netové rádio Pohádka, tam je ?

http://www.abradio.cz/radio/46/radio-pohadka/


« Poslední změna: 18. 05. 2011, 08:32:19 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #22 kdy: 18. 05. 2011, 09:26:28 »
Zkuste zadat toto jako URL k te Trampské zahradě http://ice-01.lagardere.cz/web-osada mělo by to jít.

Tím, že tam jde zadat ručně jakýkoliv stream, tak vlastně není třeba řešit, co je tam nadefinované od výrobce. Cokoliv co chybí, lze přidat.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #23 kdy: 18. 05. 2011, 11:19:38 »
Zkuste zadat toto jako URL k te Trampské zahradě http://ice-01.lagardere.cz/web-osada mělo by to jít.

Tím, že tam jde zadat ručně jakýkoliv stream, tak vlastně není třeba řešit, co je tam nadefinované od výrobce. Cokoliv co chybí, lze přidat.

Tak ono to přidání může být podmíněno jen nějakou určitou koncovkou.
Ale to je právě to, co by mne zajímalo.

Tedy je tam možnost přidání ?
Nebo tam není možnost přidání ?

Pokud tam tedy je možnost přidání.
Co tedy to umožňuje přidat ?
/rozuměj které koncovky/

z tohoto, cituji:
Citace
ale s Trampskou osadou jsem neuspěl ani s přidáním, pokud jsem to správně pochopil?

mi není jasné zda platí:

A) Nedají se přidávat žádná rádia, tato funkce tam neexistuje.
B) Tato funkce tam je, ale zatím se nepodařilo ji uvést v činnost, ještě je někde nějaký háček....
C) Radia se přidávat dají a u jiných to bezproblémově funguje a je to odzkoušeno,
ale konkrétně u T.osady to z neznámých přičin nejde.

Cituji:
Citace

Tím, že tam jde zadat ručně jakýkoliv stream, tak vlastně není třeba řešit, co je tam nadefinované od výrobce. Cokoliv co chybí, lze přidat.

Jdou tam tedy přidávat ? Nebo tam nejdou přidávat ? Já četl nějakou recensi a tam psali, že by to mělo jít, tedy, že to jde....

Tam je blbé, že u té T. osady je ten Adobe Flash Player....
Může to vyžadovat čistou adresu, třeba ve tvaru    xxx.xx.xx.xx:xxxx a pak by to šlo....
Třeba...Tedy pokud tam možnost přidávání streamů je...

Tak to testnout u něčeho jiného...

 Co je podmínkou možnosti přádávání, to tam nemají nějaký HELP ?

Toto je z mého pohledu velmi zásadní věc.
Takovéto přidávání je vlastně adekvátně totéž, co ladění na FM.

Vezměme si, že v ČR vznikne nové rádio, někde třeba v Brně a v tom Skotsku nebo Irsku nebo, co jsou to ti PURE si toho všimnou třeba až za rok...
Čili tam by měla být možnost PŘIDAT, jinými slovy možnost NALADIT SI.

A teď už jde pouze o to, jak to probíhá, co to vyžaduje, co to obnáší, co to žere atd.
Takže na toto jsem se ptal...


« Poslední změna: 18. 05. 2011, 12:41:14 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Ota Baránek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #24 kdy: 18. 05. 2011, 18:25:07 »
Jose, s jakým rádiovým portálem s kterým probíhá komunikace to je? Nikdy se mě nestalo, že
by se stanice nedaly přidat. Zkoušel jsem asi 6 portálů, kde jsem přidával české rádia i když
používám třeba jiný. Aby mohli poslouchat druzí. Pak je problém, že některé nepracují třeba
s AAC , ale jen MP3 a WMA, ale vždy jsem našel stream , který seděl. Některé portály, třeba
Radiotime to dělají, tak, že jim pošleš stream a data o rádiu a oni to zprovozní třeba za 3 dny,
některé pracují tak, že do příslušných políček hodíš stream a info o rádiu a okamžitě máš to
rádio i na přijímači, třeba portál Reciva. Dejme tomu z Play.cz se dají v pohodě streamy aplikovat v MP3 nebo WMA. Já jsem přidával Aligátora a rockové rádia do některých portálů.
Vůcec si neumím představit, že by někde nebylo Caroline, to je jako BBC. :)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #25 kdy: 18. 05. 2011, 19:59:30 »
Jose, s jakým rádiovým portálem s kterým probíhá komunikace to je? Nikdy se mě nestalo, že
by se stanice nedaly přidat. Zkoušel jsem asi 6 portálů, kde jsem přidával české rádia i když
používám třeba jiný. Aby mohli poslouchat druzí. Pak je problém, že některé nepracují třeba
s AAC , ale jen MP3 a WMA, ale vždy jsem našel stream , který seděl. Některé portály, třeba
Radiotime to dělají, tak, že jim pošleš stream a data o rádiu a oni to zprovozní třeba za 3 dny,
některé pracují tak, že do příslušných políček hodíš stream a info o rádiu a okamžitě máš to
rádio i na přijímači, třeba portál Reciva. Dejme tomu z Play.cz se dají v pohodě streamy aplikovat v MP3 nebo WMA. Já jsem přidával Aligátora a rockové rádia do některých portálů.
Vůcec si neumím představit, že by někde nebylo Caroline, to je jako BBC. :)

Já nevím jestli to jde nebo jestli to nejde. Čtenář Digi Zone s nickem ,,pamětník" si zakoupil  Pure Evoke Flow, protože jsem tento přijímač zvažoval též, ptám se ho, zde, zda tam jdou přidávat další rádia a jak to probíhá. To je všechno. Jedná se tedy o portál PURE. Já jsem četl někde recenzi, že to jde on zde píše cituji:

Citace
Pokusil jsem se zodpovědět alespoň některé otázky, ale s Trampskou osadou jsem neuspěl ani s přidáním, pokud jsem to správně pochopil?

Z toho ovšem nevyplává zda to vůbec nejde nebo zda se mu to nedaří nebo zda se mu to nedaří pouze u Trampské osady. Takže se pouze ptám, kde je zádrhel ?

Já osobně žádný přijímač, který by se připojoval na takovéto portály nevlastním a netová rádia si přehrávám z PC, což ovšem vyjde dráže díky příkonu el.energie.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #26 kdy: 18. 05. 2011, 20:11:46 »
Na jedné straně mne zájem Chozého o netrádia těší, na druhé straně není jednoduché mu vyhovět. Těch otázek, na které nelze odpovídat jen ANO/NE, je poměrně dost. Než složitě popisovat jednotlivé stránky a formuláře je lepší a ilustrativnější uvádět screenshoty a fota displeje na přijímači. Zpracování těchto obrázků není ani snadné, ani rychlé. Vše je potřeba nejprve ořezat na minimum, potom zmenšit tak, aby to ještě bylo čitelné a nakonec to slepit do leporel o maximálně 4 stranách, do celkové velikosti 500kB, což není až tak moc. To je omezení ze strany DigiZone.

Prostředky na přidávání stanic na Lounge samozřejmě jsou. Jak se prokázalo na Trampské osadě, zádrhel byl ve formátu URL. Ten původní od Vás Chozé nebyl funkční, ale ten od Lucistnika ano. Ale stanice zatím zůstala jen v mých favoritech, v celkovém seznamu není. Pravděpodobně ze stejného důvodu jsem neuspěl s Pohádkou. Také přesně nevím, co ty zvláštní symboly před jménem stanice znamenají, když PURE přijímač jí stejně hraje?

Aby byla představa, co momentálně tvoří seznam 185 českých stanic, přikládám prostý senam stanic, bez charakteristik a kvality.

Ještě obtížněji se hledá rádio z USA. Třeba to SOMAFM jsem mezi 4436 stanicemi neobjevil. Opět může být schováno pod jiným označením, nebo by pravděpodobně šlo přidat, ale se správným URL. Nicméně jsem zkusil hledat a uspěl s Dechovkou a Evropa 2 Heavy.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #27 kdy: 18. 05. 2011, 20:25:51 »
Jasně, takže , když to v podstatě shrnu, tak jak play.cz tak AB rádio tam má v podstatě všechno. Ten konglomerát Lagardere-Eurocast tam prostě vynechal z neznámého důvodu tu Tramskou osadu, ale ten zbytek tam měl. A u přidání streamu se tedy musí dát pozor na odkaz aby to nebyl přímo odkaz na nějaký jejich player... Takto bych to asi shrnul.
Takže to v podstatě nemá chybu. A splňuje to zcela všechny potřebné náležitosti. Děkuji Vám za obětavost to vyhledat a za trpělivost. Myslím, že nyní už, jak to funguje, je celkem jasné i všem čtenářům Digi Zone a i mně. Ještě jednou Vám děkuji. A přejí příjemný zbytek zde./ S Pure Evoke Flow samozřejmě.../
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #28 kdy: 21. 05. 2011, 19:52:20 »
Krásné počasí si užívám na chalupě u Přeštic. Evoke Flow jsem vzal pochopitelně ssebou. V chalupě DAB pochopitelně ani ťuk, VKV standardně, ale i když chápu, že je to normální, tak po připojení na "vesnickou" wifi, mám k dispozici ten nepředstavitelný výběr z 18000 net rádií. ::) I když vím, že jsem mohl pomocí svého NB poslouchat po netu mnohé, pro mne je to pořád mobilní počítač a ne zakuklené rádio. To PURE vypadá a chová se jako rádio, jen jeho net příjem je vždy omezen na pár set čtverečních metrů kolem mých wifi routerů. :(

Tentokrát mi asi nezbude čas lézt po nějakých vyšších kótách v okolí a pokoušet náhodu s příjmem DABu z Bavorska.

Souboj s mým tradičním chalupářským venkovním VKV rádiem v této kategorii dopadl nerozhodně. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Radia na netu
« Odpověď #29 kdy: 21. 05. 2011, 20:32:16 »
Souboj s mým tradičním chalupářským venkovním VKV rádiem v této kategorii dopadl nerozhodně. ;)

To bych také tak hodnotil. Tedy muj Sharp kupovaný před 28 lety ve Švýcarsku chytí na FM zcela to samé, co chytí to Pure a naopak, co chytí on, chytí i to Pure. Rozdíl mezi nimi je v tom, že to Pure má ten DAB/DAB+ v III.Bandu a L-Bandu a ten Sharp má zase na rozdíl od něj analog DV/SV/KV. Naproti tomu muj další adekvátní podobný přenosný kuchyńský přijímač a to Panasonic kupovaný před 17 lety v Liberci byl omyl. /Tehdy jsem si vybral dle recenzí zejména třeba v časopise Stereo&Video jistý Philips, jenže ač už bylo asi 3 roky po revoluci, nikde v Liberci ani Jablonci ho neměli, jel jsem k vůli tomu i do Prahy. Taky nic. Tak jsem se nechal potom v Liberci ukecat na ten Panasonic. A když jsem ho koupil, tak asi 14 dní na to jsem narazil na ten mnou původně požadovaný Philips v Ústí nad Labem./  Ten Panasonic je výrazně horší a chytí na FM tak něco přes polovinu toho, co chytí ten Sharp a to Pure. Má špatnou citlivost i selectivitu. V podstatě chytí jen těch 17, RRTV do Liberce přidělených stanic. A nemá ani DAB/DAB+ a ani analog KV. Má jen analog FM,SV,DV. Ti dva jich tady chytí 29. Takže jsem celkem rád, že to Pure má selectivitu i citlovost na FM na úrovní toho Sharpu a nikoli toho Panasonicu. Jinak zvukově jsou srovnatelní všichni tři. A velikostně je z nich ten Pure nejmenší, ten Panasonic největší a ten Sharp tak uprostřed mezi nimi. A cenově stál ten Sharp tehdy 3 tisíce, ten Panasonic 10 tisíc. Čili tam je cenově zase uprotřed ten Pure. Takže, když bych to shrnul, ten Sharp tehdy byla velice dobrá koupě. Ten Panasonic byla velice zlá koupě a chyba. A ten Pure je taková normální koupě. Mohlo to být lepší, mohlo to být horší.




« Poslední změna: 22. 05. 2011, 09:25:18 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL