Autor Téma: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz  (Přečteno 118896 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #15 kdy: 07. 04. 2011, 19:43:14 »
Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

Ad. J.P.:
Citace
Konec konců, ukažte mi jiný konkurenční web, který by diskusi o úrovni vlastního obsahu z diskusního fóra rovnou nesmáznul.

Za to jsem samozřejmě vděčný nejen já, ale určitě i další čtenáři. Na druhou stranu, je to i dobrý feedback pro redakci o tom, co si čtenáři myslí, a pokud je diskuze věcná, určitě není na škodu. To, že některé nejmenované weby mažou vše, co se jen trochu dá nazvat kritikou, jim určitě nepřidá.

Citace
Ostatně, pokud si porovnáte návštěvnost webů, které se zaměřují na televizi a digitalizaci, máme zdaleka nejvíc návštěvníků a stále posilujeme. To by se asi nedělo, kdybychom dělali něco špatně. A rozhodně byste sem už nechodili, kdybychom byli tak špatní, jak píšete. Zkuste si uvědomit, že celý tenhle web dělají jen dva stálí redaktoři a obsahový záběr je skutečně obrovský. Nemáte ani tušení, kolik času nám to zabírá, a neustále je někdo nespokojený. Zkuste si něco podobného dělat sami, trváit nad tím denně večery a pak teprve kritizujte.
respektive i
Citace
Náš záběr se už delší dobu rozšiřuje, ale rozhodně se nestáváme bulvárem.


Právě to jádro pudla a důvod, proč jsem tuhle diskuzi založil, je ten "skutečně obrovský záběr". Tedy, zda musí být takto skutečně obrovský, aby vycházely aktuality typu té s M.D., kdy mi není jasný přínos takového sdělení, kromě PR nevýznamného pořadu zkrachovalé celebrity. A zda mezi tímto pak nezapadnou ty důlažitější informace. Zda je prostě výhodnější rvát sem spoustu aktualit včetně takovýchto, nebo by bylo lepší jejich počet mírně omezit a tyto (z mého pohledu jako čtenáře DZ a studenta žurnalistiky) nevýznamné a nepřínosné aktuality vynechat. Aby se prostě z DZ ten bulvár naoko nestával - samozřejmě, že kromě těchto nesmyslů je zde spousta zajímavých a přínosných info, ale podobné zprávy se zde poslední dobou vyskytují častěji, a čtenáře to prostě trkne a začne si říkat "co se to s DZ děje", i když ta míra "bulvarizace" je obecně nízká.

Prostě námět k zamyšlení a diskuzi.
Určitě jsem toto vlákno nezaložil s úmyslem jen kritizovat DZ, a už vůbec ne kritizovat redakci, že něco záměrně dělá špatně - je mi jasné, kolik je s tím práce, a té si samozřejmě vážím.

Doufám, že se do této diskuze zapojí konstruktivně více lidí, ať to má nějakou vypovídající hodnotu.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #16 kdy: 07. 04. 2011, 20:06:28 »
Taky trosku pridam ze sveho pohledu na digizone. Server nesleduji az zas tak dlouho. Myslim, ze ale odhadem od roku 2008 celkem pravidelne. Moje duvody proc sem chodim jsou:

- informace o novych stanicich na satelitu
- informace o zmenach vysilani tv stanic
- informace o pripravovanych stanic meho providera
- rozhovory se zajimavymi lidmi z "oboru" (at uz providery, lidmi z TV stanic atp.)
- technicke informace a novinky vysilani (DVB-T2, HbbTV, ...)
- recenze STB (ackoliv svuj mam, rad si prectu co umi i jine pristroje - zda se pridavaji zajimave funkce co muj pristroj neumi)
- programove tipy, prehledy sledovanosti

Mozna se nekomu bude zdat, ze jsem spokojen. Ano, jsem. Obsah webu je dobre vyvazen a veci co me zajimaji tu presne najdu. A co se tyka tohoto diskusniho fora, tak ho taky obcas ctu (ne tak pravidelne jako web) a rozhodne se zde dozvim zajimave veci atd. Samozrejme nectu jen digizone, ale i vas "konkurencni web". Tam naleznu podobny obsah, nekdy z jineho uhlu ... nicmene digizone ma obsah slozen z veci, co me zajimaji a proto ho ctu.
« Poslední změna: 07. 04. 2011, 20:10:21 od Dave.1 »
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #17 kdy: 07. 04. 2011, 20:09:42 »
Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

Právě to jádro pudla a důvod, proč jsem tuhle diskuzi založil, je ten "skutečně obrovský záběr". Tedy, zda musí být takto skutečně obrovský, aby vycházely aktuality typu té s M.D., kdy mi není jasný přínos takového sdělení, kromě PR nevýznamného pořadu zkrachovalé celebrity. A zda mezi tímto pak nezapadnou ty důlažitější informace. Zda je prostě výhodnější rvát sem spoustu aktualit včetně takovýchto, nebo by bylo lepší jejich počet mírně omezit a tyto (z mého pohledu jako čtenáře DZ a studenta žurnalistiky) nevýznamné a nepřínosné aktuality vynechat. Aby se prostě z DZ ten bulvár naoko nestával - samozřejmě, že kromě těchto nesmyslů je zde spousta zajímavých a přínosných info, ale podobné zprávy se zde poslední dobou vyskytují častěji, a čtenáře to prostě trkne a začne si říkat "co se to s DZ děje", i když ta míra "bulvarizace" je obecně nízká.


Podle mého názoru zde není záběr nikterak zvláště široký. Tedy píše se zde o všech DVB i když by se dalo říci, že o kabelovkách méně. Více třeba o pozemním nebo satelitním. Píše se tu i o IPTV, sporadicky se zde píše o rádiích a občas jsou zde nějaké programové věci. A důležitá je ta poznámka, že je to zatím v rozumné míře.

Zatím co na radiotv byla tato míra již překročena. Tam pomalu stejně jako o rádích, možná dokonce už i více píší o televizích. Do toho tam píší o internetu a snad už i o časopisech. Takže toto rozplznutí formátu se zde zatím naštěstí nekoná ještě furt je to víceméně o digitální dopravě a sem tam trochu o obsahu.

Takže mně to vyhovuje také.

Jinak též děkuji za promazání některých naprosto zbytečných spamů, které se zde objevily a znehodnotily tuto diskuzi.

Ale zároveň s nimi byla bohužel smazána jedna věc, kterou považuji za důležitou, takže ji zopakuji.
Podle mého názoru tkví úspěch DZ v tom, že jsou zde stále chrleny nové a nové články a to ve vysoké frekvenci. Což je dobře a je stále, co číst. Např. od zahájení vysílání v DAB/DAB+ byly zde na toto téma uveřejněny minimálně 4 kousky. Zatím co na radiotv jen jeden a to až dnes a o tom, že odešlo Dance rádio. Takže v tomto vidím přínos tohoto serveru, že zde stále něco je... I když samozřejmě s takovýmto množstvím pak může docházet k snížení kvality, tedy kvantita vytlačuje kvalitu...
Ovšem domnívám, že právě tato kvantita, tedy neustálé zajímavosti způsobuje úspěch. Takže bych z toho žádnou vědu nedělal. A ostatně, jak už zde x krát padlo stejně do toho nemáme, co majitelům kecat.

I zásah proti spamu byl proveden rychle a relativně optimálně. Takže není v podstatě, co řešit.


« Poslední změna: 07. 04. 2011, 20:28:56 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #18 kdy: 07. 04. 2011, 21:35:50 »

Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

To je jenom dobře,promazání bylo potřeba. Jinak samozřejmě rozumím,psal jsem defakto to samé,jen jinými slovy. Prostě méně je někdy více.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #19 kdy: 07. 04. 2011, 22:26:23 »
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil José, ale budiž, když už je to v klidu můžeme diskutovat :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


[cz] stanley

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 99
  • Ono to zase nejde ;o)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #20 kdy: 07. 04. 2011, 22:34:06 »
Nedá mi to nereagovat...
pokud si všimnete, tak na titulní straně je logo, v logu stojí nejlepší web o televizi a televizním vysílání => i méně chápavý člověk by měl pochopit, že se jedná o novinkách v oblasti vysílání(ať už programová stránka nebo technická) - toho mota se server drží.

Co se týče úrovně článků, tak ty jsou na takové úrovni, aby sdělení pochopili i analogoví jedinci ;o). aktuality jsou psané ve stejném duchu(nemyslím to nijak špatně)...návštěvnost dělá větší masa lidí a ne cca 100 "profíků".

Dám příklad na pochopení:
laik se dostane na dz, tam uvidí aktualitu:

Ochrana Skylinku byla prolomena
Dnes se podařilo prolomit ochranu systému cryptoworks u satelitního operátora Skylink. Prolomení systému umožňuje neautorizovaný příjem celé nabídky operátora. Příjem je možný na přijímačích s upraveným nebol-li neoficiálním firmwarem.
Upozornění: Neautorizovaný příjem je nelegální.

Kdyby to bylo psáno pro užší masu těch cca 100 profíků, tak by stejná zpráva byla asik takhle:
Skylink padl. Příjem možný v EMU
Dnes skupina hackerů uvolnila klíče pro Skylink. K příjmu stačí upravený FW a stažení aktuálních klíčů.
Upozornění: Pirátský příjem vysílání je nezákonný.

Chápeme, že prostě nejde psát články, který by přítáhly buď pár profíků. reklama se prodává z návštěvnosti serveru a když mi na server příjde 100 lidí za den, tak je asik něco špatně. Asik bych se měl zaměřit na více lidí a psát pro masy.

@Honza P.
hehe, kritika padla na aktualitku k barrandovu. Myslíš, že by si sem mohl dát počet zobrazení tý zprávy nebo to je firemní tajemství.
Vantage HD-8000S+TaT+Diablo2.3 UW 1.xx+HDD WD 2.5" My Passport Essential 250GB USB 2.0
Napojeny to mam na
T90 - 1w+4,8e+9e+13e+16e+19,2e+23,5e+28e


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #21 kdy: 07. 04. 2011, 23:36:49 »
Tak já doufám, že reklama se prodává z počtu odkliků a ne z počtu zobrazení ..  8)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #22 kdy: 08. 04. 2011, 00:20:38 »
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil José, ale budiž, když už je to v klidu můžeme diskutovat :)
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil pamětník, sice jeho jedovaté sliny z prvního příspěvku, kterými s provokováním začal, bohužel zůstaly, ale nic méně zbytek jeho spamu byl velice správně zneškodněn a když už je v klidu a nebude dál prudit, můžeme diskutovat...

Jinak mě napadly ještě dvě věci v souvislosti s Kubovými otázkami.

První věc je o tom, zda se neobjevují příliš ,,normalizační" programové upoutávky.
Což Kuba presentuje právě vybraným příkladem jakéhosi Davida.
Domnívám se, že nikoli. Právě naopak. Na serveru jsou někdy i upoutavky na věci zajímavé,
které jinde nejsou. Z poslední doby si vzpomenu třeba na upozornění na to,
že vysílá volně stanice iConcerts a že z ní lze nahrát zajímavé věci. Atd.
Takže nedá se ani říci, že když to zde sklouzne do polohy programu, že je to vždy o ničem.
Není to pravdou a někdy to je i zajímavé.


Druhou věcí je praktický nápad, jak by šlo vytěstnit takové Davidy a spol.
Pojmout tuto diskusi nežli jako kritiku, či zamyšlení, či zpětný odraz, či jak to bylo napsáno.
Spíše jako dotazník nebo seznam otázek, či nápadů, co by kdo chtěl vědět.
Samozřejmě jako naprostý laik nejsem schopen ani vzdáleně posoudit jejich ralizovatelnost a faktickou možnost.

Nic méně měl bych mnoho otázek na které bych chtěl znát odpovědi, pokusím se některé zformulovat:

1)Psalo se zde o sloučení PUbliv TV, zajímalo by mne tedy jaký bude její název a s kým se to tedy sloučila? Ví už se o tom něco bližšího ? Spekulovalo se, že by to měl být někdo, kdo má vlastní licenci, hovořilo se o Pařízkovi a Pohodě o Berkovi a RTM, dokonce i o té inzertní stanici, co neodstartovala, Inzert Max. Kdo to tedy je a s čím vstoupil do Public TV ?

2)Radiokomunikace stále hovoří o tom, že zaplní mux 3. Ví se čím ? jsou nějaké zvěsti a předzvěsti ?
Vstoupí tam Euro News ? Chystá Nova, nějaký nový kanál ? Chystá se vznik nějaké nové zcela neznámé stanice ? Dá se jmenovat alespoň jedno jméno, kde je opravdu nějaký vyšší předpoklad vstupu ?

3) O2. To je její mluvčí tak neprůstřelný ? Jaké jsou plány té společnosti ? Spustí vůbec někdy nějaký další vysílač ? Bude se věnovat spouštění lokálních muxů s lokálními stanicemi ? Atd.

4) Proč odešlo od Teleka Dance rádio ? Co na to Teleko ? Doplní chybějící dva, nyní volné kanály, ČRo ?

5) Je znám nějaký předběžný plán, kdy v kterých městech, která známa jsou, spustí Teleko další vysílání
DAB/DAB+ ?

6) Kdy spustí vysílání v Praze v DAB/DAB+ Radiokomunikace ? Mohou jmenovat alespoň jednu rádiovou stanici, co tam budou mít ?

7) Už se ví nějaký harmonogram rozšíření Mux 3 na patřičnou úroveň a dá se počítat s nějakými datumy v té či oné lokalitě, kdy nebyl původně plánován ?


8 ) Ze Saska k nám pronikají 3 Muxy, pokud jsou zde informace z Německa, bývají většinou z Bavorska. Dají se očekávat nějaké další Muxy se soukromými stanicemi i v Sasku ? Tedy např. RTL atd. ?

9) Je někde přesný seznam českých rádií, které přistoupily k tzv. digitalizační novele a dá se s nimi počítat v DAB/DAB+ od roku 2025 ? / mně jsou známé pouze Rock Rádia,(mám dojem, že ještě ne všechna, možná jen dvě z nich, možná jen jedno z nich, nepamatuji si přesně) Fajn radio Life z Pardubic a BBC World Service, jinak už nikdo /

10) Ohledně DAB/DAB+ tady bylo několik velmi zajímavých informací z Německa. Jaká je nyní situace v Polsku ?


Tak to bylo jen namátkou vybraných asi 10 otázek. Dalo by se jich sepsat 3x tolik.

 
« Poslední změna: 09. 04. 2011, 09:11:23 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #23 kdy: 08. 04. 2011, 15:52:47 »
To Stanley: Aktualita o Barrandovu měla 400 page views, žádné tajemství s tím nemáme.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #24 kdy: 05. 05. 2011, 06:51:10 »
Odborná úroveň tohoto fora je a vždy byla katastrofální, plná nepřesností, osobních útoků,  atd. Už tady opravdu chyběly jen reklamy. Takže díky za ně a mějte se tu hezky.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #25 kdy: 05. 05. 2011, 12:35:51 »
Který odborník vymyslel vkládat sem reklamy,to mě přivádí k amoku,kdyby aspoň o něčem byly,čistý amaterismus !!! :P
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #26 kdy: 05. 05. 2011, 13:27:49 »
Chcete si za přístup DigiZone.cz platit? Pokud ne, musíte vydržet reklamy. Něčím se živit musíme.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


Karel Korda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #27 kdy: 07. 05. 2011, 22:14:43 »
Dobrý den !
 
 Jen chci poděkovat za práci , kterou pro tento server dělají různí moderátoři a přispěvatelé ! Vždy si najdu potřebné zajímavé informace, které mne zajímají.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #28 kdy: 08. 05. 2011, 00:00:42 »
Pochopím reklamu,ale proč do fora, nikde jsem to neviděl,proto se ptám !/možná laicky/ 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #29 kdy: 08. 05. 2011, 00:10:59 »
Reklamu realizovanou příspěvky přímo do vlákna fóra jsem také nikde neviděl - ani na českých srovnatelných webech, ani na zahraničních srovnatelných webech.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz