Autor Téma: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz  (Přečteno 118868 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 06. 04. 2011, 14:18:39 »
Delší dobu se v diskuzích pod články a aktualitami dostává i na lamentování nad úrovní DigiZone.cz, zejména pak článků o "mediální sféře", které ve skutečnosti patří spíše do bulváru. Protože jsem si všiml, že se názory na kvalitu DigiZone vyskytují poslední dobou častěji, napadlo mne založit tohle fórum, kde by byla diskuze ucelená.

Přemýšlel jsem nad tím déle, ale poslední kapkou byla jedna dnešní aktualita, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/

Své pocity jsem shrul už v komentáři pod tím, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/177713/

Zajímalo by mne, jak se na tohle dívají ostatní, protože podle mne už je těchto zpráv o nesmyslech mnoho a některé věci jsou opravdu spíš jak z PR serveru televizních stanic. Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií, proti čemuž vůbec nejsem, ale tento způsob mi přijde nešťastný. Stačí se podívat na to, jak dopadl kdysi vynikající server Radiotv.cz (dříve Rádia.cz), který je dnes vlastně promoserverem komerčních kolovrátků. A od jeho konce tu web, který by se věnoval rádiím a TV skoro žádný není, až na DigiZone. Čekal bych tedy, že s mírným odklonem od technické části se DZ začně blížit někdejšímu zaměření právě RadioTV.cz, což by určitě více lidí přivítalo. Pochybuji, že někdo vítá aktuality a články typu té aktuality nahoře.

Server DigiZone čtu přinejmenším od konce roku 2006 denně, přispívám zde do diskuzí a pro server jsem napsal i mnoho článků, včetně kompletní rubriky o anténách. Na jeho úrovni mi proto záleží a nechci se mlčenlivě dívat na to, jak to s obsahem jde naprosto do kopru a dostat se k tomu, že sem jednoho dne prostě přestanu chodit. Doufám, že si i redakce toto vlákno přečte, a že pokud se tu rozvine diskuze (v což doufám), bude to mít nějaký dopad. Přece jen, feedback od čtenářů je věc potřebná.

Co si o současném stylu DigiZone tedy myslíte vy ostatní?
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2011, 14:54:02 »
Už jsem se také vyjádřil pod aktualitou, ale mohu svůj názor sem zkopírovat :

Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu. Jeho majitelé a redaktoři ví nejlépe, co ke svému podnikání potřebují, aby návštěvnost byla na potřebné úrovni. Že o návštěvnost opravdu stojí, svědčí i otevření volného přístupu na Fórum. I to původní, jen pro vyvolené, často bylo jen osobním náhledem na věci často přímo ani nesouvisejících s digitálním vysíláním.

Ten, koho kritizovaná témata nezaujala, klidně může zprávu či aktualitu přeskočit, nečíst jí, ani na ní nereagovat. Jsou naopak tací, kteří se dokáží nad těmito většinou netechnickými tématy patřičně rozohnit a podporovat tak sami, nebo reakcemi na své diskutabilní příspěvky, návštěvnost webu DigiZone.

Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje. Společně se zabydlováním této techniky v našich domácnostech, s rostoucí praxí uživatelů a dokončováním celého procesu digitalizace, jsou některá témata již vyčerpána a ztratila na atraktivitě i potřebnosti.

Na druhé straně považuji témata kolem ČRo jen za teoretická "mudrování" několika příznivců rozhlasu na FM i v DAB. Jejich protesty, nápady i kritika jsou jen slepé patrony, které se nikdy nemohou trefit do provozovatelů těchto médií. Proto třeba obsáhlé příspěvky Chozého mi připadají velmi Don Quichottsky, bez sebemenšího vlivu na dění na rozhlasových vlnách libovolných délek i žánru a muziky na jednotlivých stanicích.

Zda má i nadále právo Digizone na své vlastní označení "nejlepší web o televizi a digitálním vysílání", to ať posoudí každý návštěvník podle svých kritérií. Bohužel se ale nenabízí nějaká uspokojivější alternativa, kde by se technická témata nezačala stále častěji ztrácet v "bulvárních" zprávičkách, nebo osobních přestřelkách zapřísáhlých odpůrců.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2011, 14:55:47 »
Odpovím na to jednoduše a krátce, určitě pochopíte jak to myslím.  Na prvním místě jako u většiny serverů je návštěvnost, pak až je obsahová část.  Hodně lidí to zajímá, protože jde zkrátka o bulvár. Někde výjde jméno celebrity, nějaký šikovný titulek a kolik lidí to naláká, dost. Takový video portál stream, ten je živou ukázkou kolik lidí klikne, když je šikovnej titulek a obrázek.
Nicméně mi to taky chvilku vadilo, ale už to asi přehlížím.  Reakce pár jedinců například o tom jak Prima tv je nejlepší televize a hodnotit každý týden podle koláčů mi už příjde i docela úsměvné.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2011, 15:22:51 »
Přiznávám,že se mi někdy taky ježí chlupy při tomhle bulváru,ale pravdou je ,že těch s bídou 50 lidí co tu chodí pravidelně tento server neuživí,takže to přežvýknu,přeskočím ,nebo max.utrousím provokaci s pocitem-radši tohle než konec DZ,s tímhle se bude muset prostě počítat stejně jak s přiblblou reklamou !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2011, 15:36:14 »
Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje. Společně se zabydlováním této techniky v našich domácnostech, s rostoucí praxí uživatelů a dokončováním celého procesu digitalizace, jsou některá témata již vyčerpána a ztratila na atraktivitě i potřebnosti.

To to je samozřejmě jeden z Vašich klasických blábolů. Prostě, když píšete o technice, má to smysl a je to v 99% přínosné, když se začnete nad něčím zamýšlet, je to v 90% případů naprosto nehorázná kravina.

Není samozřejmě potěšující, že technických témat ubývá. Jak zcela jasně vyplývá z příspěvku Kuby Melína, ke kterému se přidává nick spyko a k nim se přidám i já. Tedy Digi Zone vyhledávám díky technickým informacím a ne díky tomu, kde se jaký normalizační paumělec zrovna uprdnul, které to informace jsou hodny tak AHA apod. plátků, ale nikoli Digi Zone, serveru o digitálních medí a nikoli o programové skladbě. Na druhou stranu, server má majitele a jen tomu náleží právo rozhodnout, co zde bude a nebude. Je to čistě jeho věc. Pokud chce mít z poloviny serveru k vůli návštěvnosti, či z jiného důvodu druhé AHA, je to čistě jeho věc a já nemám právo mu do toho kecat, jako ani nikdo jiný a také to nedělám, pokud nevznikne náhodou takováto debata.

To už je smyslplnější pohovořit o Vašem blábolení, protože samozřejmě s tím, jak se zvyšuje počet dostupnosti různých programů, tedy zejména zpřístupněním DVB-S příjmu , pozvolný přechod na DVB-S2. Atd. Nárůst změn narůstá. Různé přesuny na transporderech. Změny kódování, počet provozovatelů, kterých je několik atd. Zcela samozřejmou a přirozenou cestou počet takových změn je vyšší a tak samozřejmě roste i potřeba takových to technických informací. K tomu se pozvolna samozřejmě přdávají už i informace o digitálním rozhlasu atd.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2011, 16:02:22 »
To to je samozřejmě jeden z Vašich klasických blábolů. ... To už je smyslplnější pohovořit o Vašem blábolení,...
Chozé, zásadní rozdíl mezi námi dvěmi je to, že zatím co Vy "bojujete" za práva druhých, já jen ventiluji své pocity. A jedním z nich je i pocit, že technických témat ubývá a už tolik nelákají. To není blábol, to je názor, který pochopitelně nikomu nevnucuji, ale ani se nemusím stydět ho zde sdělit, ani třeba jen kvůli Vám.
Ale ani by mne nenapadlo diktovat třeba rádiím, co, kde a kdy mají vysílat. Pokud byste uváděl své sáhodlouhé časté příspěvky tím, že právě Vám by se líbilo to a to, vůbec bych to nekomentoval a nedělal jsem to ani tehdy, když jste si dělal nárok na "mluvčího lidu". Že při tom musíte používat i výrazivo hrubšího kalibru, na to jsem si už zvykl, bez něho byste se asi ani nedovedl "správně" vyjádřit?

Možná jste přehlédl mojí úvodní větu : "Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu." Tím snad odporuji takovým hostům, jako jsou Kuba Melín, nebo spyko? Ono to chce číst celé příspěvky a třeba i trochu uvažovat, co tím asi autor myslel, ne jen vyskakovat jak čertík z krabičky.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2011, 16:25:57 »
Chozé, zásadní rozdíl mezi námi dvěmi je to, že zatím co Vy "bojujete" za práva druhých,

Především zde nebojuji za práva druhých, ale za práva svoje, myslím si, že v této zemi už normalizačních paskvilníků vyřvávalo dost....

Citace
já jen ventiluji své pocity. A jedním z nich je i pocit, že technických témat ubývá

To je ovšem jen Váš pocit...Proto ho označuji za blábol... Změny prostě jsou a naopak, je jich více a více, protože všeho je více a více, což je snad celkem logické, že když je něčeho více je více změn...

Citace
ale ani se nemusím stydět ho zde sdělit,

že se za něj nestydíte je Vaše věc a sdělit ho samozřejmě můžete.
Když by jste ho nesdělil, nevěděl bych, že si myslíte takovou krávovinu a nemohl bych napsat, že je to blábol...

Citace
Ale ani by mne nenapadlo diktovat třeba rádiím, co, kde a kdy mají vysílat.

Pokud samozřejmě tady může být půl serveru o normalizačních paumělcích, tak po té tu samozřejmě může být i pár mojich vět o těch slušných jako je třeba Beat nebo Wave.

Jinak samozřejmě nikomu nic nediktuji. To dělají jiní. Já se pouze vyjadřuji z pozice posluchače, co bych uvítal a co by případně uvítal ten nebo ten můj kamarád nebo co si případně myslím, že by bylo k všeobecnému prospěchu...

Citace
Že při tom musíte používat i výrazivo hrubšího kalibru, na to jsem si už zvykl, bez něho byste se asi ani nedovedl "správně" vyjádřit?

Má ve zvyku se vyjadřovat přímo, tak jak mi zobák narostl. Alespoň jde většinou pochopit o co mi jde, na rozdíl od mnoha Vašich příspěvkou u kterých nelze pochopit z jakých důvodů byly vlastně napsány, nežli snad z nudy nebo exibicionismu, či čeho, neboť v poslední větě odporují první atd. a dělají dojem totálního zmatku...

Citace
Možná jste přehlédl mojí úvodní větu : "Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu." Tím snad odporuji takovým hostům, jako jsou Kuba Melín, nebo spyko? Ono to chce číst celé příspěvky a třeba i trochu uvažovat, co tím asi autor myslel, ne jen vyskakovat jak čertík z krabičky.

Nikoli. V tom jim samozřejmě neodporujete. Ale Vy tvrdíte, že změna je potěšitelná oni nikoli...
Opakuji, že Váše bláboly vypadající jako korouhvička na střeše a jako točící se káča, jsou nesmyslné a nepochopitelné, nemající povětšinou ani hlavu ani patu. Vyjadřujte se raději k technice, tam se Vám to daří mnohonásobně lépe....

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2011, 19:13:51 »
To je ovšem jen Váš pocit...Proto ho označuji za blábol... Změny prostě jsou a naopak, je jich více a více, protože všeho je více a více, což je snad celkem logické, že když je něčeho více je více změn...
Citace
Pocit nikdy nemůže být blábol. To je stav mysli a duše a reaguje na to,  co kdo prožil a jak má nastaveny životní hodnoty.
Citace
...nebo co si případně myslím, že by bylo k všeobecnému prospěchu...
Citace
Sám připouštíte, že navrhujete všeobecný prospěch, ale stojí o něj veřejnost?
Pokud máte pravdu v tom, že technických novinek je stále více a více, proč se to tedy adekvátně neodráží i na aktuálních tématech DigiZone? Proč začínají převažovat pro mnohé nezajímavé zprávy a aktuality bulvárního charakteru? Zkuste si na to odpovědět.

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. Možná to vidíte jinak, ale já už nic nového nevidím, neřeším a ani kdybych se hodně snažil, nic se v nejbližších měsících u mnou vlastněných technologií nemění. Jedno z možných vysvětlení asi pramení z toho, že nejsem závislý na DVB-S a proto osobně neprožívám změny s obavami, co na jeho uživatele vymyslí v nejbližší době distributoři a výrobci. Tato témata řeší i specializovanější weby, DigiZone je celkem platformově vyvážený a proto se zde tyto novoty a změny abnormálně nepreferují.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2011, 20:40:46 »
Naprostý souhlas s Kubou.Taky už jsem se o tomhle někde v diskuzi zmínil. Bulvární nesmysly patří na bulvární web a ne na Digizone. Raději napsat dvě aktualitky denně které skutečně o něčem jsou než šest z nichž většina nestojí za nic.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2011, 21:23:55 »

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. .

Samozřejmě, že netuším, kdy podle Vašich chaotických silně omezených a ryze subjektivních výkladů pozemní digitalizace skončí, ale zatím je tak asi v polovině. Tedy, co já vím máme tady tak asi polovinu muxů. Tedy neslyšel jsem vůbec nic o tom, že by tady byl Mux 4 Telefonica O2. Neslyšel jsem nic o tom, že by tady byl Mux 3. Neslyšel jsem nic o tom, že by v Mux 3 bylo více stanic nežli 2 a 1 rádio. Neslyšel jsem nic o tom, že by zde byli už v činnosti Poláci. Zatím koukám na analog. Neslyšel jsem nic  o tom, že by přišly další placené Muxy z NSR atd.  Ano samozřejmě se zkušenostmi z DVB-T pohlížíme na dění s obavami a nevíme, zda se dočkáme třeba v listopadu v DVB-T Prima Love nebo celý Mux 3 zavřou nebo, jak to bude... To je pravda. Kolik televizí se ještě v předraženém DVB-T položí atd. S kým se to vlastně spojila Public TV aby DVB-T přežila a zda byla volba šťastná. Nevíme, kdy přejdou do DVB-T lokální stanice jako RTM http://www.tvrtm.cz/ zatím koukám na analog. Atd. Atd. A nevím, kde jinde bych měl hledat informace o tom, kdy se spustí třeba Jelení hora nebo Sněžné jámy, nežli tady, kde v diskuzích bývají velmi aktuální informace, protože sem chodí dobří lidé, kteří o tom mají přehled a nezabývají se na rozdíl od Vás zcela zbytečným plácáním a zaplevelováním serveru. A samozřejmě, jak správně říkáte, specializovaných serverů o DVB-S je dost, ale takových, kde by se věnovali i méně atraktivnímu DVB-T zase tolik není. A dle některých místních propagátorů DVB-T přece v roce 2012 teprve pořádně začne a přiženou se ty desítky stanic, jak se všude možně snaží dévébáťáci vykladat. Ostatně i zástupci ČRa zde hovoří o 8 kusech v Mux 3 atd. No podle Vás to není zajímavé a je to pokles potřeby o tom psát, tak už potom tedy nevím, proč sem vlatně chodíte ? Otravovat ? Asi. Pak by Vám ale nějaký server typu AHA apod. mohl vyhovovat lépe. Tedy pokud něco takového existuje. Snad má nějaký takový Nova nebo kdo. A to ještě hovořím pouze o videu, tedy o TV. Když by jsme se přenesli k audiu. Tak tam to teprve nyní v ČR začíná. Tedy první vysílání v DAB/DAB+ začalo před pár dni. Ovšem vás vlastně audio nezajímá a považujete ho za podřadné, hodné jen několika málo nadšenců, jak se zde snažíte zcela nesmyslně tvrdit. No to víte, jediné Novácké rádio Nová Alfa už bylo před mnoha lety vypnuté, tak v tomto vám opravdu pomoci nemohu.









« Poslední změna: 06. 04. 2011, 23:09:38 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #10 kdy: 07. 04. 2011, 09:08:51 »

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. .

Samozřejmě, že netuším, kdy podle Vašich chaotických silně omezených a ryze subjektivních výkladů pozemní digitalizace skončí, ale zatím je tak asi v polovině. Tedy, co já vím máme tady tak asi polovinu muxů. Tedy neslyšel jsem vůbec nic o tom, že by tady byl Mux 4 Telefonica O2. Neslyšel jsem nic o tom, že by tady byl Mux 3. Neslyšel jsem nic o tom, že by v Mux 3 bylo více stanic nežli 2 a 1 rádio. Neslyšel jsem nic o tom, že by zde byli už v činnosti Poláci. Zatím koukám na analog. Neslyšel jsem nic  o tom, že by přišly další placené Muxy z NSR atd.  Ano samozřejmě se zkušenostmi z DVB-T pohlížíme na dění s obavami a nevíme, zda se dočkáme třeba v listopadu v DVB-T Prima Love nebo celý Mux 3 zavřou nebo, jak to bude... To je pravda. Kolik televizí se ještě v předraženém DVB-T položí atd. S kým se to vlastně spojila Public TV aby DVB-T přežila a zda byla volba šťastná. Nevíme, kdy přejdou do DVB-T lokální stanice jako RTM http://www.tvrtm.cz/ zatím koukám na analog. Atd. Atd. A nevím, kde jinde bych měl hledat informace o tom, kdy se spustí třeba Jelení hora nebo Sněžné jámy, nežli tady, kde v diskuzích bývají velmi aktuální informace, protože sem chodí dobří lidé, kteří o tom mají přehled a nezabývají se na rozdíl od Vás zcela zbytečným plácáním a zaplevelováním serveru. A samozřejmě, jak správně říkáte, specializovaných serverů o DVB-S je dost, ale takových, kde by se věnovali i méně atraktivnímu DVB-T zase tolik není. A dle některých místních propagátorů DVB-T přece v roce 2012 teprve pořádně začne a přiženou se ty desítky stanic, jak se všude možně snaží dévébáťáci vykladat. Ostatně i zástupci ČRa zde hovoří o 8 kusech v Mux 3 atd. No podle Vás to není zajímavé a je to pokles potřeby o tom psát, tak už potom tedy nevím, proč sem vlatně chodíte ? Otravovat ? Asi. Pak by Vám ale nějaký server typu AHA apod. mohl vyhovovat lépe. Tedy pokud něco takového existuje. Snad má nějaký takový Nova nebo kdo. A to ještě hovořím pouze o videu, tedy o TV. Když by jsme se přenesli k audiu. Tak tam to teprve nyní v ČR začíná. Tedy první vysílání v DAB/DAB+ začalo před pár dni. Ovšem vás vlastně audio nezajímá a považujete ho za podřadné, hodné jen několika málo nadšenců, jak se zde snažíte zcela nesmyslně tvrdit. No to víte, jediné Novácké rádio Nová Alfa už bylo před mnoha lety vypnuté, tak v tomto vám opravdu pomoci nemohu.
Tentokrát jsem ani Váš příspěvek v citaci nekrátil, je to jedna perla za druhou. A to jste svoje pobrekování pro mne nepochopitelně začal citací Kuby Melína, že s končící digitalizací DigiZone hledá svojí náplň v programové stránce TV. Tak souhlasíte s Kubou, nebo ho tím jen degradujete na moje, ve Vašich očích, "blábolení"?

Nechápu ani Vaše měřítka na průběh digitalizace. Jsme v polovině čeho? Pokrytí? Penetrace tunerů v přijímačích pro DVB-T v našich domácnostech? Vývoje norem? Počtu MUXů a TV stanic v nich? Nebude to také tím, že jste trochu nahluchlý, když jste zatím nic neslyšel o MUXu3, MUXu4, DVB-T v Polsku, o změnách v Německu? Proč zůstáváte stále u analogu, když každý soudný divák ví, že ten už končí a bude nahrazen několika digitálními platformami? Stačí si jen, podle svých potřeb, správně vybrat.

Nemějte ale obavu z toho, že se všechny tyto pro Vás "novoty" nedozvíte zde na webu. Pečliví čtenáři je zde nacházejí i čtou již delší dobu a budou nacházet i v budoucnu, vždy, když ta změna bude stát jen trošičku za zveřejnění.

Možná to veškeré Vaše zklamání pochází z toho, že vše posuzujete jen podle sebe, ale odvoláváte se s oblibou na nás všechny. Já Vám ale nejsem schopen pomoci se zavedením 4 km vzdálené kabelovky, s nákupem a montáží DVB-S/S2, obstaráním mnoha přístupových karet, připojením na optiku, spuštěním šesti MUXů z Ještědu. Omlouvám se Vašim krajanům, ale pro mne by v Praze k Žižkovu, Cukráku, Bukovce a Černé Hoře jen ještě přibyl Ještěd, protože pokud vstanu ze židle a stoupnu si na špičky, vrchol jeho anténního stožáru bych mohl na vlastní oči vidět.

Respektuji Vaše nadšení a angažovanost kolem rádií. Já se ale dokážu přenést přes informace typu, kterou jsem náhodou zjistil dnes ráno v autobusu při cestě do práce. Rozdávaný denník Metro obsahoval článek s velkým titulkem : Digitální rádio už vysílá. Stačí naladit. Tak kde je ta polovina cesty????  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #11 kdy: 07. 04. 2011, 09:36:04 »
Asi není náhodou, že oblasti, ze kterých se ozývá nejvíce kritiky na obsahovou stránku DigiZone, přímo souvisí se systémem postupu pozemní digitalizace u nás. Pokud někdo někdy usoudil, že se bude preferovat ten šnek digitalizace svým tvarem i rychlostí, se zatočením proti hodinovým ručičkám a začínajícím v Praze, automaticky tím některé oblasti zvýhodnil a některé odsunul na poslední kolej. Že se kvůli Němcům, kromě ukončení dlouholetého experimentu v Praze, začne v Západních Čechách, kvůli Rakousku bude pokračovat v Jižních Čechách a na Jižní Moravě a kvůli přešlapování Slováků a Poláků stačí řešit Severní Moravu a Severní Čechy až jako poslední, tento trend postupu jen podpořilo. Nelze si nevzpomenout na nátlak anténářské loby, že nelze pružně reagovat na bleskové přepnutí z analogu na DVB-T z důvodu nepostačující kapacity firem servisujících STA, že bude do nich málo správných vložek, že nelze upravovat anténní systémy na vysílačích i domech v zimě, že .... V DVB má většina zúčastněných subjektů povahu soukromé firmy. Dost dobře se proto nedá operativně diktovat, kdo kdy co vypne a zapne. Kdo bude schopen úspěšně podnikat v tomto na finance náročném oboru. A to vše a ještě mnoho zde neuvedených důvodů, se zákonitě odrazí i na spokojenosti diváků s digitalizací jako takovou, i tématice zpráv a aktualit na zdejším webu. Stěžuje si snad tady pravidelně mnoho Plzeňáků na nefunkční MUX4? Řeší se tady pravidelně absence MUXu2 a 3 na Českobudějovicku? Já to neregistruji a není to ani sváděno na to, že by DigiZone nevyužíval toho, že neustále dochází k technickým změnám v DVB, které by za zveřejnění stály.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #12 kdy: 07. 04. 2011, 09:54:35 »



Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje.

Nechápu ani Vaše měřítka na průběh digitalizace. Jsme v polovině čeho?


Ano zajisté. Nechte si ty svoje veleslavné cinty zarámovat. Opravdu neuvěřitelná debilata.

1) Tak Německo má u nás 3 Muxy / nikde není žádné HD, nikde není žádné pay atd./
2) Polsko zatím analog
3) lokální stanice zatím analog
4) mux 3 nepřítomen
5) mux 3 neobsazen
6) mux 4 nepřítomen
7) HD nepřítomno
8 ) T2 nepřítomno
9) DAB nepřítomno
10) DAB+ nepřítomno
11) DRM nepřítomno

Když tento stav s tolerancí sobě vlastní velmi skromě označím za polovinu ač i to je přehnané.
Je to dle Vás nesmysl a není třeba o digitalizaci psát a je lépe psát o nějakých Davidech, či kom. Tak jo Vy cintale. Zasmál jsem, ale už mne nebaví to Vaše nesmyslné spamování déle zkoumat.

Tohle ještě stojí za reakci...

Citace
Proč zůstáváte stále u analogu, když každý soudný divák ví, že ten už končí a bude nahrazen několika digitálními platformami? Stačí si jen, podle svých potřeb, správně vybrat.

To možná jedině nějaký psychopat vašeho kalibru, který zdrhnul někde z blázince, jinak samozřejmě každý soudný člověk a pečlivý čtenář Digi zone ví, že Sněžné jámy ani Jelení hora ještě DVB-T nevysílají.

/Jinak ovšem bláznum těžko něco vysvětlit, tak si milostivě dávám tu práci a hovořím Vaším jazykem tedy o pozemním vysílání. V DVB-S mi samozřejmě Poláci chodí x let... Ale protože vím, že tam se Váš primitivismus předvádí vůbec neobvyklou měrou, tak samozřejmě hovořím raději pouze o pozemním vysílaní a to zde prostě digitálně není ani v té polovině, ovšem to je stejně pro Vás příliš složité k pochopení, takže vlastně nemá smysl na ty vaše věčné spamy ani reagovat./


« Poslední změna: 07. 04. 2011, 10:07:17 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #13 kdy: 07. 04. 2011, 10:07:29 »
Digizone jsem považoval spíše za technický server s informacemi o digitalizaci - vždyť se na něj odkazovala i ČT ve svém teletextu (nebo snad možná ještě odkazuje). Kdybych měl soudit podle dneška, tak bych spíše řekl, že server digizone si do teletextu ČT nechal vložit reklamu v podobě odkazu. Dnes totiž tento server začíná spíše zavánět bulvárem a reklamou na to, co kdo kdy bude vysílat. O výpadcích či výlukách vysílačů se už toho návštěvník tohoto serveru moc nedočte. Příkladem by mohla být výluka vysílače Kleť před dvěma dny, kterou jsem zaznamenal jen díky tomu, že nešel multiplex 3 a ostatní multiplexy měly podstatně nižší sílu i kvalitu signálu díky SFN z Mařského vrchu. Mimochodem to byla již druhá, kterou jsem zaznamenal jen díky tomu, že jsem v té době měl TV puštěnou - mohlo jich být klidně i více. Toto jsou informace, které na tento server patří. To, že stanice AB vyřadila nějaký seriál nebo stanice CD změnila schéma či grafiku nepatří do technických věcí a nemá tady místo - nebo by alespoň zdaleka nemělo mít tolik místa, jaké se mu zde věnuje...
« Poslední změna: 07. 04. 2011, 10:13:46 od Méďa »


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« Odpověď #14 kdy: 07. 04. 2011, 10:29:48 »
Pánové, nikomu nebráníme se na obsahu DigiZone.cz podílet, máte možnost si tady založit blog a publikovat do alelujá. Nebo nám pomoci s aktualitami. Můžete diskutovat na fóru, psát články, recenze... Konec konců, ukažte mi jiný konkurenční web, který by diskusi o úrovni vlastního obsahu z diskusního fóra rovnou nesmáznul.

Aktualita o tom, že nový diskusní pořad Café Barrandov odstartuje s Michalem Davidem coby prvním hostem není o tom, že by šlo o buvlární zprávu, ale vypovídá cosi o zaměření a cílení TV Barrandov. Nejsme jenom technický web, to je základní omyl. Digitalizace je dočasná záležitost a my nechceme skončit s vypnutím posledního analogového vysílače. Náš záběr se už delší dobu rozšiřuje, ale rozhodně se nestáváme bulvárem.

Ostatně, pokud si porovnáte návštěvnost webů, které se zaměřují na televizi a digitalizaci, máme zdaleka nejvíc návštěvníků a stále posilujeme. To by se asi nedělo, kdybychom dělali něco špatně. A rozhodně byste sem už nechodili, kdybychom byli tak špatní, jak píšete. Zkuste si uvědomit, že celý tenhle web dělají jen dva stálí redaktoři a obsahový záběr je skutečně obrovský. Nemáte ani tušení, kolik času nám to zabírá, a neustále je někdo nespokojený. Zkuste si něco podobného dělat sami, trváit nad tím denně večery a pak teprve kritizujte.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě