Autor Téma: jsou nějaká pravidla?  (Přečteno 2905 krát)

Vladimír Kabátník

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
jsou nějaká pravidla?
« kdy: 17. 03. 2011, 11:14:16 »
  Zajímalo by mne,zda jsou nějaké mezinárodní normy pro satelitní vysílání,především to,proč je u jednotlivých programů tak rozdílná intenzita zvuku.Je to i u našich a slovenských programů.O italských a arabských programech ani nemluvím,to je v mnoha případech jen energie vyplýtvaná do vesmíru.My si zas nemůžem dovolit tolik volných programů,nás musí ve světě propagovat Vetnamci (program na Astře 23 ).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: jsou nějaká pravidla?
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2011, 14:06:51 »
U mne jste první, u koho jsem zaregistroval takový problém. Samozřejmě, že nějaká norma existuje, ale konečnou zvukovou stopu moduluje vlastník satelitu pro všechny své zákazníky a ne jen majitel televizní stanice, či zvukový technik na odbavovacím pracovišti. Podstatně více vadí většině diváků neúměrné zvýšení hladiny zvuku v reklamním bloku a stejně se s tím nedá moc dělat. Dále, někteří výrobci televizorů u některých svých typů uvádí jako přednost, možnost nastavení volby společné hlasitosti zvuku všech programů na nějaké standardní úrovni. Proč by to instalovali, kdyby měl být zvuk ze všech stanic, ve svém průměru, naprosto stejný?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další