Autor Téma: Programy „must carry“  (Přečteno 25813 krát)

Michal Kolesa

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 109
    • ICQ komunikátor - 149413489
    • MSN komunikátor - michal_kolesa@msn.com
    • Zobrazit profil
    • Michal Kolesa - oficiciální osobní webová stránka
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #15 kdy: 17. 03. 2011, 09:27:10 »
Takže když to napíši jednoduše jednoduše, tak kabelovky našli právní fígl, aby si mohli propagovat digitální služby, které jsou dražší než analogové.
Michal Kolesa 29 let,Invalidní důchodce,Vyučen: elektrikář - silnoproud,Maturita:Strojírenství,Zájmy: Sledování televize se svým ufounkem E.T.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #16 kdy: 17. 03. 2011, 10:48:02 »
Abych to řekl popravdě, tak to žádný fígl není. V mém městě kabelovka nabízí analog a digitál jako dvě samostatné nabídky.
Do základního digitálu pouští must carry, tak jak má = všechny stanice. Do základního analogu ovšem všechny programy nedává. Podle zákona je to tedy v pořádku, ani podle znění zákona nic neporušují. Můžeme nadávat, ale to je tak jediný, co s tím můžeme dělat, bohužel.


Jakub L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #17 kdy: 17. 03. 2011, 10:54:01 »
Nemyslím si, že je to právní fígl.. A už vůbec bych netvrdil, že digitální jsou dražší než analogové. Pokud vám v nejnižší nabídce nabídne operátor 8 analogů a 20 digi, tak co analog to kanál, kdežto co cca 5-7 digi programů to QAM(4 kanály).. s pohledu operátora je dnes digitální vysílání levnější a efektivnější než analogové. Analogové vysílání se pravděpodobně udržuje stejně jen zdůvodu dožití starých televizorů...tedy dle mého názoru.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #18 kdy: 17. 03. 2011, 10:59:47 »
Abych to řekl popravdě, tak to žádný fígl není. V mém městě kabelovka nabízí analog a digitál jako dvě samostatné nabídky.
Do základního digitálu pouští must carry, tak jak má = všechny stanice. Do základního analogu ovšem všechny programy nedává. Podle zákona je to tedy v pořádku, ani podle znění zákona nic neporušují. Můžeme nadávat, ale to je tak jediný, co s tím můžeme dělat, bohužel.

No tak však je to tak správně i ze zákona i z logiky a čehokoliv:

- Digital
ČT1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Love, Prima Cool, Prima R1
- Analog
ČT 1, ČT 2, Nova, Prima

Je snad analogová ČT 24 ?
Není.
Je snad analogová ČT 4 Sport ?
Není.
Je snad analogová Nova Cinema ?
Není.
Je  snad analogová Prima Cool ?
Není.
Je snad analogová Prima Love ?
Není.

Tak, co je na tom nelogického a nepochopitelného atd. ?
Zákon je v pořádku, kabelovka je taky v pořádku.


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


tom speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #19 kdy: 17. 03. 2011, 11:11:04 »
Já jsem nemyslel to, že je něco v nepořádku, jen jsem odpovídal tazateli před Vámi na to. Když říkal, že je to fígl.

Snažil jsem se svým příspěvkem osvětlit, že to není fígl, ale běžná praxe.


Jen tak na okraj. V souvislosti s tímto, co kabelovky mohou nebo musí je trochu zvláštní, když satelitní operátoři dávají všechny tyto programy do neplacených balíčků a nic za to nechtějí. Narozdíl od jakékoliv kabelovky, která si za to měsíčně nechá platit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Programy „must carry“
« Odpověď #20 kdy: 17. 03. 2011, 11:19:34 »
Já jsem nemyslel to, že je něco v nepořádku, jen jsem odpovídal tazateli před Vámi na to. Když říkal, že je to fígl.

Snažil jsem se svým příspěvkem osvětlit, že to není fígl, ale běžná praxe.


Jen tak na okraj. V souvislosti s tímto, co kabelovky mohou nebo musí je trochu zvláštní, když satelitní operátoři dávají všechny tyto programy do neplacených balíčků a nic za to nechtějí. Narozdíl od jakékoliv kabelovky, která si za to měsíčně nechá platit.

Já vím. Také jsem to adresoval spíše tomu před Vámi, ale použil jsem úmyslně Vaši citaci, protože to tam lépe vysvětlovala...

On si člověk asi nevybere..
Buď si koupí sat přijímač a přístupovou kartu, což je zase nějaká sice jednorázová, ale vyšší investice... A pak už tedy v případě některých služeb / není to tak u všech / a pouze základu, nikomu nic neplatí...

No anebo platí kabelovku...
A nebo platí STA...
Na což se rádo zapomíná. Ale i STA je placená služba, že...
/ nehledě na to, že pokud se vrátím k té původní debatě, tak když by byl na STA, tak by si to STB nebo nový televizor musel koupit taky, protože z toho STA by mu nešlo analogově už vůbec nic a šel by mu z ní už jen digital... /

« Poslední změna: 17. 03. 2011, 11:21:29 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL