Autor Téma: vysvetli nekdo?...dekuji.  (Přečteno 3700 krát)

Kouzelnik Merlin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
vysvetli nekdo?...dekuji.
« kdy: 15. 03. 2011, 14:20:11 »
Menší dotaz na více znalé účastníky diskuse...všude se píše, že Public TV v multiplexu 3 vysílá jen jako program převzatý ze satelitu (např. http://www.digizone.cz/clanky/bude-televizi-z1-nasledovat-i-public-tv/). Za tím účelem musí mít někdo REGISTRACI u RRTV, aby mohl provozovat převzaté vysílání...Jaktože na stránkách Rady není v záložce seznamy provozovatelů/převzaté vysílání za prvé vůbec uvedena záložka provozovatelé převzatého vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů (http://www.rrtv.cz/cz/static/prehledy/seznamy-provozovatelu/index.htm). Za druhé kdo teda je tím provozovatelem TV Public s registrací a na základě jaké registrace, když tam chybí záložka pro pozemní vysílání...pravděpodobně jsem asi něco přehlédl, ale rád bych věděl, v čem je zakopaný pes  ;) děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2011, 14:57:24 »
Menší dotaz na více znalé účastníky diskuse...všude se píše, že Public TV v multiplexu 3 vysílá jen jako program převzatý ze satelitu (např. http://www.digizone.cz/clanky/bude-televizi-z1-nasledovat-i-public-tv/). Za tím účelem musí mít někdo REGISTRACI u RRTV, aby mohl provozovat převzaté vysílání...Jaktože na stránkách Rady není v záložce seznamy provozovatelů/převzaté vysílání za prvé vůbec uvedena záložka provozovatelé převzatého vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů (http://www.rrtv.cz/cz/static/prehledy/seznamy-provozovatelu/index.htm). Za druhé kdo teda je tím provozovatelem TV Public s registrací a na základě jaké registrace, když tam chybí záložka pro pozemní vysílání...pravděpodobně jsem asi něco přehlédl, ale rád bych věděl, v čem je zakopaný pes  ;) děkuji.


Provozovatelem je TOTALPRESS s.r.o.

Tady je LICENCE na 12 let na sateliltní vysílání.

http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/400676.pdf

Její rozšíření na to, že smějí přebírat toto satelitní vysílání i do DVB-T zatím marně na těch nových stránkách hledám...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kouzelnik Merlin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2011, 15:04:53 »
Děkuji moc za snahu...tu satelitní licenci jsem předtím dohledal také, možná jsem to měl napsat detailněji a usnadnit tak práci ochotným rádcům  ;) problém je právě v té další fázi, totiž jak může někdo, kdo má jen satelitní licenci, být v MUX 3 a vysílat teda pozemně, když na stránkách Rady není pro převzaté vysílání šířené prostřednictvím pozemních vysílačů ani "záložka"!!...licenci na terestrické vysílání nemají, tak na jakém podkladě teda vysílají?....


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2011, 15:23:18 »
Děkuji moc za snahu...tu satelitní licenci jsem předtím dohledal také, možná jsem to měl napsat detailněji a usnadnit tak práci ochotným rádcům  ;) problém je právě v té další fázi, totiž jak může někdo, kdo má jen satelitní licenci, být v MUX 3 a vysílat teda pozemně, když na stránkách Rady není pro převzaté vysílání šířené prostřednictvím pozemních vysílačů ani "záložka"!!...licenci na terestrické vysílání nemají, tak na jakém podkladě teda vysílají?....

No, nevíme kdo RRTV spáchal ty stránky, že... Ony nejlepší byly ty první...
Už v těch druhých toho byla půlka a nic se nedalo najít a tyhle jsou zatím asi nejhorší...

No, stejně jako to má Public, tedy jen licence na satelit a po té možnost toto satelitní vysílání šířit v kabelovkách a v DVB-T to má i Óčko i Noe.

Licence na DVB-T dostali:

Z1 - to už krachlo

Pařízek - Pohoda TV, nikdy nezačalo, ale platnou licenci si zatím ponechal...
Berka - RTA a TV7 nikdy nezačalo a jednu už vrátil, druhou si zatím ještě nechal...
Feneč - Febio TV, ten ji už vrátil s tím, že investoři ztratili důvěru

Barrandov TV - to jediné vysílá a funguje.

« Poslední změna: 15. 03. 2011, 15:29:26 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2011, 15:25:23 »
A k čemu to potřebujete Kouzelníku Merline? Kdo je provozovatelem TV Public už zjevně víte.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kouzelnik Merlin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2011, 15:40:03 »
Jen abych upřesnil. Že je provozovatelem Totalpress jsem věděl ze satelitni licence, kterou, jak jsem psal výše, jsem už před tím viděl. Mně zajímala a na dotaz přivedla spíše technická stránka věci, totiž je-li možné převzaté vysílání ze satelitu šířit pozemně?..zvlášt když vidím, že není na stránkách Rady vůbec záložka pro převzaté vysílání šířené terestricky...no jenže pak se v článku (viz výše) dočtu, že tak vysílá Public TV, a jsme u toho...ted zase nikdo neví, kde má Public TV proto podklad..Jak jsem uvedl v úvodu, musel jsem někde něco přehlédnout, ale koukám v diskusi, že nejsem sám... :)


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2011, 16:00:02 »
Odpověď na váš "technický" dotaz byste měl hledat hlavně v § 26 zákona 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání:

Registrace převzatého vysílání
(1) Registrace provozovatele převzatého vysílání prostřednictvím sítě elektronických komunikací opravňuje provozovatele k provozování převzatého vysílání prostřednictvím příslušné sítě elektronických komunikací s výjimkou vysílání šířeného prostřednictvím zemských vysílacích rádiových zařízení. Tímto nejsou dotčeny povinnosti podle zvláštního právního předpisu.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2011, 16:12:59 »
Jen abych upřesnil. Že je provozovatelem Totalpress jsem věděl ze satelitni licence, kterou, jak jsem psal výše, jsem už před tím viděl. Mně zajímala a na dotaz přivedla spíše technická stránka věci, totiž je-li možné převzaté vysílání ze satelitu šířit pozemně?..zvlášt když vidím, že není na stránkách Rady vůbec záložka pro převzaté vysílání šířené terestricky...no jenže pak se v článku (viz výše) dočtu, že tak vysílá Public TV, a jsme u toho...ted zase nikdo neví, kde má Public TV proto podklad..Jak jsem uvedl v úvodu, musel jsem někde něco přehlédnout, ale koukám v diskusi, že nejsem sám... :)

No, ono to bude někde v těhle zprávách

http://www.rrtv.cz/cz/static/o-rade/tiskove-zpravy.htm

dokonce i mám dojem, že jsem si to tam četl...

Problém je v tom, že si nepamatuji který rok a který měsíc to bylo, takže by jsem to musel všechno pročíst abych to našel, což se mi nechce...

Ale jestli se tím chcete zabývat a vše to přečtete, tak jsem přesvědčen, že to tam najdete, problém je, že v tom neexistuje nějaký vyhledavač, který by byl schopen třeba vybrat jen všechno týkající se Public...Bohužel. A pokud neznáme čas, kdy asi se to stalo...
No a fakt se mi to nechce číst celé...

Takhle to trošku přiblíží Google
http://www.google.com/search?q=public+licence&sitesearch=www.rrtv.cz

Ale dál už jsem se bohužel nedostal, pár jsem jich přečetl a pak mě to přestalo bavit to hledat...
« Poslední změna: 15. 03. 2011, 16:23:45 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kouzelnik Merlin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2011, 16:53:16 »
To José Brtník: Děkuji za snahu. Já  popravdě také nehodlám vaše odkazy zkoumat  :D  Primárně mě zajímalo, zda jde vysílat pozemně program převzatý ze satelitu. Pochopitelně napřed jsem kouknul na stránky Rady, ale tam jsem nenašel ani záložku s takovými registracemi. Jenže pak jsem náhodou narazil na článek o Public TV, a chtěl jsem vědět, jak to teda funguje. Načež jsme narazili na další otazníky, ale to je vedlejší...děkuji Vám  :)

To Honza DVB: Sám nejsem odborník, ale hlavně doufám, že Vy nejste právník  ;) Psát někomu text § 26 ve znění účiném až od bůh ví kdy, když to ustanovení, jak koukám, říká dnes něco jiného, mi přijde minimálně zvláštní, přičemž nepochybuji, že to ale určitě nebylo schválně se mě zbavit  ;) rovněž si cením snahy a děkuji.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2011, 19:14:21 »
Právník nejsem a zle jsem to taky nemyslel - pouze jsem se spolehl na špatného koně - ta citace je z webu RRTV (http://www.rrtv.cz/cz/static/cim-se-ridime/stavajici-pravni-predpisy/pdf/231-2001.pdf).

Teď se dívám do http://img6.ceskatelevize.cz/boss/image/contents/zakony/pdf/zakon-o-provozovani-rozhlasoveho-a-televizniho-vysilani.pdf?verze=2011-03-15-19:10:30 a vidím že ta výjimka už tam není...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2011, 19:49:15 »
No myslite asi neco jako tato historicka stranka. Tak to na strankach neni, nebo je to dobre schovano. Pritom podle zakona ma rrtv spravovat verejny seznam nejen provozovatelu, ale seznam jednotlivych zadosti a udelenych registraci/licenci. Ale mozna mne neco unika proc tato cast zakona neplati. :-)

231/2001 (§ 5):
"Rada ... pravidelně  uveřejňuje způsobem umožňujícím dálkový přístup přehled
   žádostí  o  licenci  a  registraci a přehled udělených licencí a jejich  změn, registrací a jejich změn."


Kouzelnik Merlin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #11 kdy: 16. 03. 2011, 16:13:47 »
Ona asi Rada k těm svým povinnostem uveřejňovat ze zákona jak píšete určité údaje přistupuje vůbec všelijak, ale to se k mému dotazu už neváže, to at posoudí jiní  :) Ve Vámi zaslané historické tabulce je uveden CDG. V zápise ze zasedání Rady dne 11.1.2011 (http://www.rrtv.cz/cz/files/memo/z%C3%A1pis_01_11.pdf) se rovněž o Czech Digital Group mluví stále jako o provozovateli převzatého vysílání. Ale kdo dokáže na stránkách Rady najít tu zveřejněnou registraci k převzatému vysílání pro CDG v seznamech provozovatelů, zaslouží asi metál...  :)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: vysvetli nekdo?...dekuji.
« Odpověď #12 kdy: 16. 03. 2011, 18:13:58 »
No vypada to, ze seznamu provozovatelu vseho druhu se lze dobrat jednou za rok ve Zprave (str.9). Ale to porad neni to co hledate a co ze zakona vyplyva - prehledy registraci.

V te zprave jsou i jine zajimavosti. Str. 35. "zmeny tykajici se registrace.." - o zmenu prevzatych programu neni jiz nutno "zadat", jen "ohlasit", pokud to dobre chapu.

Dale pak je na str. 139 komentovano, ze skutecne podle zakona neni v CZ nutne dokladat souhlas puvodniho provozovatele (viz prevzeti SK komercnich programu v CZ).