Autor Téma: Zapojení 2. televize: pomozte!  (Přečteno 93015 krát)

Martin Šotnar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #15 kdy: 13. 03. 2011, 21:14:46 »
Popravdě nevím proč to ještě pitváme, ale jestli Vás to zajímá, tak mi rodiče kupují televizi k osmnáctinám, smířili se i s CA modulem za dalších 1500 i s dopravou, ale dalších 500 se jim za mechanika platit už nechce, navíc když je to prakticky zbytečný. A zapojení nechávají na mně, protože je to, jak už jsem říkal, praktická věc, která mi může k něčemu být.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #16 kdy: 13. 03. 2011, 21:33:21 »
No jistě, je zbytečný dát 500Kč za technika, když se v tom může mladej šťourat, nakupovat věci (jenž stejně vyjdou ještě dráž, přičemž polovina těch věcí, ne-li všechno, bude k ničemu) a výsledkem bude akorát to, že to nebude chodit jak má (nebo nebude chodit vůbec). Kdyby ti bylo nad 40 let, tak řeknu, žes vyrůstal v době bolševika, kdy bylo kutilství do jisté míry nutnost (když na anténáře se mnohdy čekalo až 2 roky) a pochopil bych jistou zastydlost v době, ale ve věku 18 let to teda fakt nechápu. Jedině by výchova u tebe v rodině byla takto ujetá. Sorry, ale tady je další debata naprosto zbytečná a přeju ti, aby sis to kutilství užil  ::)
Mimochodem naučit se anténářskému řemeslu je běh na dlouhou trať - to jenom když máš naivní představu, že ti to může k něčemu být (jistě může, ale to bys musel napřed pár let dělat pod někým, kdo to ovládá a naučí tě to).
« Poslední změna: 13. 03. 2011, 21:36:15 od Jaroslav Syrový »


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #17 kdy: 13. 03. 2011, 21:41:03 »
Průměrný plat obnáší těch stovek dvěstěpadesát.
Kolik procent pracujících u nás nedosáhne na tento pruměrný plat?Dám vám vybrat-30-50-70%?Raději mu poradte,jak se o to snaží Pamětník místo objasnování výše pruměrného platu.


Martin Šotnar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #18 kdy: 13. 03. 2011, 21:57:19 »
Pardon, ale tuhle bezpředmětnou debatu už nehodlám vést, navíc potom, co jsme to tu dočasně uzavřeli. A vy jste asi nečetl můj problém, protože potom byste nemohl vypustit něco takového z pusy. Nechcu se hádat, ale nikdo tu nemluví o tom, že se chcu tady na fóru naučit všechno o anténách. Nějakej přenos signálu jsme dělali ve škole, ale mě jen zajímá jak zapojit 2 kabelovky. A jestli si myslíte, že to bez technika bude dražší, tak už Vám k tomu fakt nemám co říct. Tímto dneska končím, jestli budou nějaké problémy, ozvu se ve středu.
Děkuji Pamětníkovi za rady a panu Poctivýmu za zastání. ;)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #19 kdy: 13. 03. 2011, 22:12:52 »
Samozřejmě, že to bez technika bude dražší, protože nevíš co máš koupit, neumíš to ani zapojit (Pamětník tomu taky moc nerozumí, což mu ale nedávám k tíži, protože není anténář) a neznáš ani úrovně signálů a vrháš se bezhlavě do rozbočování. Že nemáš rozum ty, to se dá vzhledem k věku chápat, ale že ho nemají ani tvoji rodiče, jenž za TV vyhodí přes 5t.Kč a pak se snaží šetřit pár stovek, to je vskutku zarážející...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #20 kdy: 14. 03. 2011, 08:59:00 »
Samozřejmě, že to bez technika bude dražší, protože nevíš co máš koupit, neumíš to ani zapojit (Pamětník tomu taky moc nerozumí, což mu ale nedávám k tíži, protože není anténář) a neznáš ani úrovně signálů a vrháš se bezhlavě do rozbočování. Že nemáš rozum ty, to se dá vzhledem k věku chápat, ale že ho nemají ani tvoji rodiče, jenž za TV vyhodí přes 5t.Kč a pak se snaží šetřit pár stovek, to je vskutku zarážející...
Razantnosti odpovědi od Vás se už ani nedivím. Mladého Martina bych ale zatím z další diskuze vynechal. Možná si neděláte pane Syrový násilí a nerozlišujete odbornost profesionálního anténáře a technika od kabelovky. Ten skutečný anténář toho musí vědět podstaně více, hlavně o samotných anténách a proto by měl být zákonitě i dražší. Technik kabelovky nic o anténách nemusí vědět, jemu stačí jistá praxe a měřák, na nastavení a kontrolu signálové úrovně na kabelových rozvodech a na zásuvce abonenta. Také v ceníku UPC, což je pravděpodobný kabelový poskytovatel v tomto případu, jsou fixní položky za instalaci druhé zásuvky (504,20Kč) a natažení a zalištování (48,40Kč/metr) další kabeláže.

Pokud tedy bude Martin nakupovat správně, podle skutečného stavu a jen nezbytně nutné komponenty, nejen ušetří, ale také si zvedne sebevědomí. Na jedné straně hořekujeme, jak je dnešní mládež tělesně i do života nevybavená a na druhé straně jí budeme zbytečně omezovat v jejich zájmu o kutilství?

Za normálního stavu je signálu v kabelové zásuvce dostatek a jeden kvalitní rozbočovač svým útlumem žádné problémy nepřinese. Sám mám v bytě oficielně od UPC 2 bytové zásuvky a ty jsou už mnou dále rozbočeny, vždy do dvou dalších směrů. Proto se sice dá pochybovat o tom, jak tomu rozumím, ale mně všechno funguje v pohodě na 4 místech a sice jen bargrafově je signál téměř 100%. Jako elektronik s praxí v pásmech od 210 MHz do 10 GHz si troufám domnívat, že v některých oblastech mám více praktických zkušeností, než někteří jen televizní anténáři. Moc TV antén jsem sice osobně nekonstruoval, ale to dnes nedělají ani profesionální anténáři. Proto považuji poznámku o tom, že diskutovanému problému moc nerozumím, z mé strany za nepřiměřenou, ale Vás omlouvá to, že o mně téměř nic nevíte.

Ona se TV nedá pořídit za nižší cenu, ale v dnešní době musí mnozí šetřit na tom ostatním, kdy i pár stovek je někdy dost, zejména, když to lze úspěšně pořídit za míň.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #21 kdy: 14. 03. 2011, 13:01:58 »
Přesně tak.Pokud je zásuvka od technika z UPC udělána pořádně tak pokud se mladej bude řídit vaší radou nemuže mít problém.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #22 kdy: 14. 03. 2011, 15:03:18 »
Samozřejmě, že to bez technika bude dražší, protože nevíš co máš koupit, neumíš to ani zapojit (Pamětník tomu taky moc nerozumí, což mu ale nedávám k tíži, protože není anténář) a neznáš ani úrovně signálů a vrháš se bezhlavě do rozbočování. Že nemáš rozum ty, to se dá vzhledem k věku chápat, ale že ho nemají ani tvoji rodiče, jenž za TV vyhodí přes 5t.Kč a pak se snaží šetřit pár stovek, to je vskutku zarážející...
Razantnosti odpovědi od Vás se už ani nedivím. Mladého Martina bych ale zatím z další diskuze vynechal. Možná si neděláte pane Syrový násilí a nerozlišujete odbornost profesionálního anténáře a technika od kabelovky. Ten skutečný anténář toho musí vědět podstaně více, hlavně o samotných anténách a proto by měl být zákonitě i dražší. Technik kabelovky nic o anténách nemusí vědět, jemu stačí jistá praxe a měřák, na nastavení a kontrolu signálové úrovně na kabelových rozvodech a na zásuvce abonenta. Také v ceníku UPC, což je pravděpodobný kabelový poskytovatel v tomto případu, jsou fixní položky za instalaci druhé zásuvky (504,20Kč) a natažení a zalištování (48,40Kč/metr) další kabeláže.

Pokud tedy bude Martin nakupovat správně, podle skutečného stavu a jen nezbytně nutné komponenty, nejen ušetří, ale také si zvedne sebevědomí. Na jedné straně hořekujeme, jak je dnešní mládež tělesně i do života nevybavená a na druhé straně jí budeme zbytečně omezovat v jejich zájmu o kutilství?

Za normálního stavu je signálu v kabelové zásuvce dostatek a jeden kvalitní rozbočovač svým útlumem žádné problémy nepřinese. Sám mám v bytě oficielně od UPC 2 bytové zásuvky a ty jsou už mnou dále rozbočeny, vždy do dvou dalších směrů. Proto se sice dá pochybovat o tom, jak tomu rozumím, ale mně všechno funguje v pohodě na 4 místech a sice jen bargrafově je signál téměř 100%. Jako elektronik s praxí v pásmech od 210 MHz do 10 GHz si troufám domnívat, že v některých oblastech mám více praktických zkušeností, než někteří jen televizní anténáři. Moc TV antén jsem sice osobně nekonstruoval, ale to dnes nedělají ani profesionální anténáři. Proto považuji poznámku o tom, že diskutovanému problému moc nerozumím, z mé strany za nepřiměřenou, ale Vás omlouvá to, že o mně téměř nic nevíte.

Ona se TV nedá pořídit za nižší cenu, ale v dnešní době musí mnozí šetřit na tom ostatním, kdy i pár stovek je někdy dost, zejména, když to lze úspěšně pořídit za míň.  ;)
Omyl, protože si stačí přečíst toto:

Krátce. Budete potřebovat trochu lepší UHF rozbočovač, nejlépe kovový s menším útlumem a s F konektory.

což je samozřejmě naprostá blbost, protože tazatel bude potřeba rozbočovač VHF i UHF v jednom, tj. pracující v pásmu 48-862MHz (obvykle se dělá 5-1000MHz nebo 5-2400MHz), protože kabelovka UPC v současné době tyto frekvence používá. Takže tebe skutečně omlouvá, že tomu moc nerozumíš - co tě ale neomlouvá je to, že chodíš radit bez znalosti věci a děláš lidem medvědí službu.
A pan poctivý ti sice přitakává jak loutka na provázku, ale jeho znalosti budou asi stejné, když tady vítězoslavně prohlašuje, že dle tvých rad nebude mít tazatel problém  :P


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #23 kdy: 14. 03. 2011, 15:24:56 »
Pokud Pamětník jím popsané několikanásobné rozbočení doma má a dělal si jej sám a nemá problém tak proč by tedy problém měl mít tazatel?Mimochodem kabelovou analogovou TV bych já zrovna nemusel ;)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #24 kdy: 14. 03. 2011, 16:03:00 »
Mimochodem třeba proto, že rozbočovač UHF je blbost na N-tou a něco takovýho si může max. člověk nechat udělat na zakázku, což ale nikdo neudělá a radši si koupí rozbočovač do všech pásem jak jsem psal výše, mimochodem  ;D


kinotechnik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #25 kdy: 14. 03. 2011, 16:41:10 »
Vážený pane Syrový. Není vám už trapné to stálé propagování odborníků z kabelovky a své odbornosti. Myslím, že opravdový odborník se svou odborností nechvástá a snaží se poradit i neodborníkovi tak, aby i on tomu porozuměl. A už vůbec někoho neshazuje jen proto, že je asi zaměstnancem kabelové společnosti a tudíž jen on má právo na jedině správnou odpověď >:(


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #26 kdy: 14. 03. 2011, 17:13:09 »
Opravdový odborník svoje know-how nevytrubuje do světa a navíc neodborníkovi (nemajíc technické vybavení a ani čas pochopit danou problematiku) by nějaké informace stejně k ničemu nebyly. Kromě toho zrovna u kabelovek platí, že jakýkoliv amatérský zásah je nepřípustný a samozřejmě se na to nevztahuje technická podpora od poskytovatele. Takže úspora 500 korun není v tomto případě vůbec na místě.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #27 kdy: 14. 03. 2011, 17:25:29 »
Opravdový odborník svoje know-how nevytrubuje do světa a navíc neodborníkovi (nemajíc technické vybavení a ani čas pochopit danou problematiku) by nějaké informace stejně k ničemu nebyly. Kromě toho zrovna u kabelovek platí, že jakýkoliv amatérský zásah je nepřípustný a samozřejmě se na to nevztahuje technická podpora od poskytovatele. Takže úspora 500 korun není v tomto případě vůbec na místě.
Mám pocit,že o know-how pana syrového zustaneme klidně ochuzeni a takovou banalitu jakou je rozbočení DVB-C signálu zvládne hodně kutilu levou zadní.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #28 kdy: 14. 03. 2011, 19:46:25 »
"Budete potřebovat trochu lepší UHF rozbočovač, nejlépe kovový s menším útlumem a s F konektory." ...což je samozřejmě naprostá blbost, protože tazatel bude potřeba rozbočovač VHF i UHF v jednom, tj. pracující v pásmu 48-862MHz (obvykle se dělá 5-1000MHz nebo 5-2400MHz), protože kabelovka UPC v současné době tyto frekvence používá. Takže tebe skutečně omlouvá, že tomu moc nerozumíš - co tě ale neomlouvá je to, že chodíš radit bez znalosti věci a děláš lidem medvědí službu.
Pane Syrový, už mě ani urazit neumíte. Vaše směšné omyly může omluvit jen to, že sám kabelovku UPC nemáte a tudíž nemusíte vědět, na jakých kanálech tam probíhá distribuce DVB-C a DVB-T. U mne je nabídka Klasik transportována na 15 kanálech, mezi čísly 44 a 61. Nejnižší je tedy na frekvenci 658 MHz,což považuji za UHF. Tři kanály, na kterých jsou kabelové MUXy DVB-T, jsou 21 až 23, tedy opět nejméně 474 MHz, tudíž o nějakých 48 MHz nemůže jít ani náhodou. Mnou doporučený rozbočovač http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac-i156-spd-2-i164.htm umí pochopitelně i 5 MHz, ale potřebné to v tomto případě není. Kdo tedy má přesnější informace o použitých kmitočtech UPC, nechť si posoudí každý sám. A kdo mezi čtenáři šíří nepřesnosti a domněnky, radí bez znalosti věci, dělá medvědí službu? Pokud jste si to možná popletl s analogovou nabídkou UPC, Martin jí asi nebude využívat, kdy si k DVB-C tuneru obstará do CI slotu modul se spárovanou přístupovou kartou, jak uvedl hned na počátku 13. 03. 2011 ve 12:55:25. :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zapojení 2. televize: pomozte!
« Odpověď #29 kdy: 14. 03. 2011, 19:56:46 »
... Kromě toho zrovna u kabelovek platí, že jakýkoliv amatérský zásah je nepřípustný a samozřejmě se na to nevztahuje technická podpora od poskytovatele. Takže úspora 500 korun není v tomto případě vůbec na místě.
Máte pravdu v tom, že do rozvodů zřízených kabelovkou by abonent neměl zasahovat. Co má ale připojeno za účastnickou zásuvkou, to je zcela v režii abonenta a kabelovce do toho nic není a ani jí to nezajímá. Nebo někomu diktuje, jak dlouhou a kudy má mít vedenou účastnickou šňůru, jaký má být připojený televizor, nebo rekordér? A úspory se dnes už neřídí tím, zda jsou na místě, nebo ne, ale tím, že někdy jiná možnost není. A nějakou charitu od kabelových techniků a jejich zaměstnavatelů bych zrovna v tomto případě neočekával. :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další