Autor Téma: Vyčerpána prosím o radu!! Jaká nová televize mi nejlépe přehraje Youtube?  (Přečteno 22811 krát)

veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ráda bych koupila novou televizi. Několik hodin jsem pátrala a jsem zmatenější než předtím :-(((.
Prosím o radu!
Co od ní chci: 1) aby přehrála bez problémů videa na Youtube, protože bude sloužit dětem k
přehrání pohádek
2) přehrála film z flasky/disku (formát avi)
3) aby měla co nejmenší odlesky, bude hrát převážně za dne
4) aby se dal obraz (barvy) nastavit tak, aby působila jako starší televize, případně kino, kde člověk nevidí
detailně všechny póry zpoceného herce, jeho pihy atd. Jsem staromilec a "perfektní" televize LG, kterou mají rodiče, mě děsí, nemůžu se na to vůbec dívat. Za dne se jen leskne a všechno to vypadá jak levná telenovela.
5) budeme se dívat ze 3 metrů, takže co nejmenší bude stačit.
6) cena kol. 10.000,- kč

Závěrem, bez televize jsme žili šťastných osm let a bylo to pěkné období. Trochu se děsím příchodu této bedny do rodiny.
Snad spolu potom ještě budeme komunikovat. Ale děti se už u monitoru tísní, tak jim to dopřejeme.

Děkuji za případné návrhy, Veronika


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Na takové požadavky co máte je nejlepší si zajít do obchodu kde mají širokou nabídku TV a vybírat si.Vemte si sebou i to co chcete  na TV přehrát aby vám to pustili aby jste viděla jak vše vypadá a i internetové přehrávání.To je moje  doporučení.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já si myslím,že p.Luboš.T má pravdu.Vtomto případě se těžko radí ,protože každý vychvaluje tu TV kterou má doma.Pak ztoho vzniká pěkná bramboračka.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Já si myslím,že p.Luboš.T má pravdu.Vtomto případě se těžko radí ,protože každý vychvaluje tu TV kterou má doma.Pak ztoho vzniká pěkná bramboračka.

Tohle by asi bylo nejlepší jít do nějaké prodejny a donutit tam ty slavné prodavače ať jí to předvedou prostě v praxi a co si jí zdá, že jí tak nejlépe sedne do ruky. Já tu svoji tedy chválit nebudu. Videa z You Tube sice přehraje bezproblémově, ale donutit jí k tomu aby to udělala, to je tolik ,,cvaknutí" dálkovým ovladačem, že by jsem se z toho osypal. Tedy rozhodně nic na jeden klik. Podle mne si to musí osahat sama. Tohle je víceméně vedlejší záležitost na které zrovna asi moc zákazníků netrvá.

Otázkou je, zda v její situaci by nebylo jednoduší dětem koupit k vánocům ještě jeden notebook. Stejně bude muset mít časem každé svůj vlastní počítač a bez televize mohou být dál, jako jsou bez ní do teď.
« Poslední změna: 30. 11. 2013, 12:05:26 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak já bych to asi řešil následovně: 3m pozorovací vzdálenost si žádá televizi aspoň 127cm. Rozhodně bych nešel pod 100cm! V každém případě LED s matným panelem. Pak je ovšem otázka, zda koupit SMART TV nebo obyčejnou a do ní Mini PC do HDMI, které zařídí vše ostatní. Rozdíl v ceně nebude zásadní a komfort bude maximální. Mně se víc zamlouvá verze s MiniPC. Smart TV mi příjdou strašně krkolomné na obsluhu, což může vadit. Ikdyž děti se to učí velmi rychle.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Děkuji za odpovědi :-) Já bych se právě ráda vyhnula návštěvě obchodu, kde bych
musela zkoušet televize, procházet nastaveními a zároveň hlídat dvě malinké děti, jejichž největší zábavou je
brát věci do ruky a ničit je. V elektroobchodu by to během chvilky mohla být celkem drahá návštěva :-)
Jedno dítě mi asi někdo pohlídá a druhé v kočáru by to nějak, v nejhorším s řevem, přežilo.
Jste si jistí, že mají všechny TV v obchodech připojení na internet? To mě totiž vůbec nenapadlo, že bych to tam mohla zkusit.

Druhá verze, s počítačem připojeným k monitoru, by se mi zamlouvala, ale odrazuje mě, že když budu chtít pustit dětem pohádku na 10 min. pře večeří,
budu muset čekat, než se počítač spustí (!!!), pak se proklikávat na net, není to podobné jako s tou Smart TV?
Tohle jsme řešili s manželem a uznal, že to taky není uživatelsky úplně příjemné a rychlé. Techniku u nás řeším já :-), ale jak vidíte, jsem s rozumem v koncích.
Nejstaršímu synovi jsou 4, takže vlastní notebook je trošku předčasný :-))), zatím mu stačí můj tablet.

Pánové, děkuji za odpovědi, jestli vás napadne nějaké konkrétní elegantní řešení, budu moc vděčná za vaše připomínky!
Veronika


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ten MiniPC je trvale zapnutý, protože je přímo osazený v HDMI konektoru televizoru. Je to něco jako fleška!!! Takže žádné dlouhé čekání. Staří na TV přepnout HDMI vstup a už to běží. Výhoda je v možnostech ovládání a modifikaci software.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Nejlepší by bylo kdyby vám vaše ratolesti někdo pohlídal a vy by jste si mohla v klidu vybrat.Konkrétní typ který by vám "sednul"vám nikdo nenapíše.Internetové připojení je v každém  obchodě,ve větším i Wi-Fi.Tak zkoušet přehrávání není problém.Řeknete prodavači vaše nároky na TV a oni už sami,pokud tomu opravdu rozumí,vám nabídnou TV které by mohly splňovat vaše podmínky.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nejstaršímu synovi jsou 4, takže vlastní notebook je trošku předčasný :-))), zatím mu stačí můj tablet.
Dost tabletů má HDMI výstup, který můžete do TV připojit - třeba vám to bude stačit.
Hlavní nevýhodou smart TV je to, že výrobce po roce začne prodávat nové modely a na starší se vykašle. Takže počítač je lepší řešení. S dlouhým nabíháním není problém - nemusí být zaplý trvale, stačí ho uspat stejně jako notebook.


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Chápu to správně, že se mi bude lépe pracovat s mini PC protože má lepší operační systém/prohlížeč?
Mini PC se mi líbí, dobrý nápad! Jak ale vybrat, aby to nebylo drahé a zároveň fungovalo lépe než instalovaný
prohlížeč ve Smart TV?
Nejlevnější nabídka "flashek" mini PC: Cortex A9 nebo A10 , Android Smart TV
Dražší nabídka: Intel Core     http://www.alza.cz/intel-nuc-boxdc3217by-d387904.htm
Co z toho by mi stačilo?
Opravdu žádná Smart TV nenabízí uživatelsky příjemný systém, prohlížeč?

Moc děkuju za návrhy, v mém okolí hodně lidí řeší podobný problém, takže jestli se nám to podaří vychytat, budu
zkušenosti předávat dál :-)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Na internetové aplikace, prohlížení webu, pouštění pohádek a YouTube ohatě stačí ta levnější varianta. na té dražší už pojenou i graficky náročnější hry a podobné věci. Přechod na vyšší verzi je vždycky možný.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Opravdu žádná Smart TV nenabízí uživatelsky příjemný systém, prohlížeč?

Ale tak samozřejme. že ano. Ale musíte si to opravdu ošahat sama. Tato teoretická debata Vám opravdu moc nepomůže.
Základem je, že musíte vyžadovat SMART TV.  protože jsou samozřejmě na trhu a je jich většina, ty, které SMART TV nejsou. Tak a teď jde o to, jak to u které funguje. Musíte si to sama testnout u různých značek a u různých modelů těch značek. Jinak to nevidím. Aby jste měla představu o co jde, popíšu to u své. Takže máte zapnuté TV. Stlačíte na dalkovém ovladači cosi a dostanete se do polohy SMART TV. Nyní uvidíte x ikonek. Pomocí šipek vlevo, vpravo, vzhůru, dolů, se dostanete na ikonku YOU TUBE. Potvrdíte OK. A jste na netu na serveru You Tube. Ovšem nyní musíte vyťukat, co chcete, ovšem na dalkovém ovládání, na tlačítkách připomínajících zacházení s mobilním telefonem a psaním SMS, takže tedy napíšete, to co chcete, ono Vám to vyhledá. Vy to po té potvrdíte OK. A ono to pak běží. Jak dlouho ta sranda trvala 20min ? Nebo 30 min ? Nic moc. Funguje to, ale nechválím to. Čili bych hledal něco rychlejšího a pohodlnějšího a jednoduššího.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


veve24

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ano, dnes jsem vyzkoušela pouštění z Youtube přes Smart LG a byl to zážitek, že jsem měla chuť
rozdupat ovladač i televizi. Postup přesně jak popisujete...takže jdu do varianty TV + mini PC.
Děkuji za nápad!
Poslední otázka zní, máte někdo zkušenosti s plazmovými televizemi? Vyplatí se jejich koupě, když jsou teď ve
výrazných slevách? Nebo je to nesmysl? Stále hledám něco s obrazem víc jako kino, než supermoderní obraz. Vím, že to teď není v módě, ale nemůžu si pomoct.
Zdravím jazzového fanouška, ČRoJazz u nás také hraje :-)))
Veronika



spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Panasonic  50st60-zrovna jsem ji objednal !!
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ano, dnes jsem vyzkoušela pouštění z Youtube přes Smart LG a byl to zážitek, že jsem měla chuť
rozdupat ovladač i televizi. Postup přesně jak popisujete...takže jdu do varianty TV + mini PC.
Děkuji za nápad!
Poslední otázka zní, máte někdo zkušenosti s plazmovými televizemi? Vyplatí se jejich koupě, když jsou teď ve
výrazných slevách? Nebo je to nesmysl? Stále hledám něco s obrazem víc jako kino, než supermoderní obraz. Vím, že to teď není v módě, ale nemůžu si pomoct.
Zdravím jazzového fanouška, ČRoJazz u nás také hraje :-)))
Veronika
Plazmová televize je samozřejmě nejlepší co se týká obrazu. V Tvém případě ale nesplňuje požadavek na minimální odlesky, protože plasmový panel má lesklé sklo. Jinak má lepší obraz než LCD!