Autor Téma: DAB+ Berlín 12D  (Přečteno 23236 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DAB+ Berlín 12D
« kdy: 01. 09. 2018, 04:47:36 »
Zdravím, tak  jsem úspěšně naladil 12D Berlín a kupodivu je silnější než 10B či jak je ten druhej, ale mám tady oba, jeden vypadava ted vic než druhej, ale da se to, to bych si musel s tim vic pohrat a dat tam třeba dab+ zesik, ale až pustěj černou horu tak by se mi zahltil, no jsem zvědav zda se mi to bude zahlcovat či ne. Také někdo z vás tady naladil nový berlínský mux? Jinak, je tam par rockových stanic ;) Ale nevím jak dlouho mi pujdou berlínské multiplexy, až nebudou zlepšené podmínky, či až spustí čro mux na černé hoře, možná v budoucnu někdy spustí i ještěd a ja už si neškrtnu vůbec.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2018, 18:59:43 »
Nazdar ,celou věčnost čekám,kdy ten 12D z Calau spustí.Ještě převčírem jsem koukal na https://www.ukwtv.de/cms/deutschland-dab/berlin-brandenburg-dab.html a nic a dnes je všechno jinak. Měl jsem 10B z Bavorska a 10 B z Calau mi to odrovnalo,tak jsem čekal ,že mi 12D z Calau odrovná i 12D z Ochsenkopf.Atentokrát mi bavoráci hrají.Gong FM Regensburg je suprová stanice.Byla by jí škoda.Bavoráků z 10B škoda není, ovšem pořád byli lepší než 10B z Calau,z Berlína nic moc hudba.Tak zkusím slučovač přeladit z 10B na 12D jak hrají tito Berlínáci. Ale jak sloučit 12D z Bavorska a 12D z Calau? To asi nejde.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2018, 18:57:03 »
Zdravím, tak  jsem úspěšně naladil 12D Berlín a kupodivu je silnější než 10B či jak je ten druhej, ale mám tady oba, jeden vypadava ted vic než druhej, ale da se to, to bych si musel s tim vic pohrat a dat tam třeba dab+ zesik, ale až pustěj černou horu tak by se mi zahltil, no jsem zvědav zda se mi to bude zahlcovat či ne. Také někdo z vás tady naladil nový berlínský mux? Jinak, je tam par rockových stanic ;) Ale nevím jak dlouho mi pujdou berlínské multiplexy, až nebudou zlepšené podmínky, či až spustí čro mux na černé hoře, možná v budoucnu někdy spustí i ještěd a ja už si neškrtnu vůbec.

Jak to Jardo dopadlo? Černou horu spustili...
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2018, 23:06:57 »
Hlásím-zahlceno!


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2018, 21:55:04 »
Hlásím-zahlceno!

pokud to chápu správně tak české 12C ti odrovnalo německé 12D ; pokud tomu tak je, tak prča je v tom, že já mám situaci reverzní tj. 12D mi odrovnalo 12C :) to ale musíš bydlet v místě kde  je místní signál mnohem silnější než ten přespolní... pro zajímavost uveď alespoň oblast kde tě to zahltilo ať máme představu vo co go v DAB v těch sousedních kanálech
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #5 kdy: 01. 01. 2019, 18:00:16 »
Zdravím a děkuji za Váš zájem o můj problém. Předně. Není někde ke zjištění, které Dab kanály budou v naší aglomeraci,tj,severní čechy, ještě obsazeny, abychom nedělali zbytečný práce po této zkušenosti s příjmem vysílačů ve 12. kanále? Místo příjmu mám v Novosedlicích,což je hned vedle severně od Teplic.Po dlouhém laborování s anténami jsem zjistil nejlepší příjem bavorských kanálů odrazem od teplického Božího prstu,což je výšková stavba na sídlišti Somet-Šanov II.Odtamtud je snad přímá viditelnost na Ochsenkopf.A ted spustili z Bukové Hory naše stanice, což je asi 20 stupnů ze směru od Božího prstu.Signál z antén jsem sloučil slučovačem RFT z bývalé NDR /mux MDR 9A, Mux Deutschland 5C a Muxy z Bavorska 11D a 12D s jednou anténou a naladěny na slučovači jako kompromis.K tomu všemu šel i 10 B,ale od tamtud nejde žádná zajímavá hudba.Tak tu bych případně oželel.Mimochodem ,ten berlínský 10 B mi odrovnal 10 B z Ochsenkopf,ale to mě líto nebylo,ale že mi ted odrovnají 12 D z Bavorska, tak to mě štve.Přestal hrát i Antene a Bayern3 na 11D,ale předěláním rozvodů se zesilovači jsem je znovu naladil a hrají bez problémů. Tak doufám,že naši nechystají zase nějakou habadůru,abych o 11 D přišel.Až se udělá hezky,tak chci zrealizovat příjem z Freibergu,odkud jdou taky zajímavé stanice. A taky se chci pokusit znovu o ten 12D z Ochsenkopf samostatnou anténou namířenou přímo na západ s anténou,která má aspon trochu potlačen příjem ze zadu.Ten Gong FM z Regensburg je docela sympatická stanice.Také by mne zajímalo, jestli už nejsou k mání slučovače pro Dab příjem?Jestli by se daly sloučit dva sousední kanály,které jsou ted v digitálu tak blízko sebe.? To je asi zatím vše.Snad jsem to vše napsal dost sruzumitelně.Děkuji.Pavlis.
Mimochodem,když už spustili u nás tu Bukovku a černou horu,je k mání už nějaké to autorádio,aby se je dalo chytit v autě?
« Poslední změna: 01. 01. 2019, 18:12:00 od Jan Pavlis »


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #6 kdy: 05. 01. 2019, 18:09:27 »
"Jestli by se daly sloučit dva sousední kanály,které jsou ted v digitálu tak blízko sebe.?"

Na to zapomeň.
Ale mám jiné řešení, které využívám. Má jen 0,2 dB útlum.

http://www.dxc.cz/p1530-antenni-prepinac-tv-r-mechanicky/
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2019, 21:10:39 »
Zdravím a děkuji za Váš zájem o můj problém. Předně. Není někde ke zjištění, které Dab kanály budou v naší aglomeraci,tj,severní čechy, ještě obsazeny, abychom nedělali zbytečný práce po této zkušenosti s příjmem vysílačů ve 12. kanále? Místo příjmu mám v Novosedlicích,což je hned vedle severně od Teplic.Po dlouhém laborování s anténami jsem zjistil nejlepší příjem bavorských kanálů odrazem od teplického Božího prstu,což je výšková stavba na sídlišti Somet-Šanov II.Odtamtud je snad přímá viditelnost na Ochsenkopf.A ted spustili z Bukové Hory naše stanice, což je asi 20 stupnů ze směru od Božího prstu.Signál z antén jsem sloučil slučovačem RFT z bývalé NDR /mux MDR 9A, Mux Deutschland 5C a Muxy z Bavorska 11D a 12D s jednou anténou a naladěny na slučovači jako kompromis.K tomu všemu šel i 10 B,ale od tamtud nejde žádná zajímavá hudba.Tak tu bych případně oželel.Mimochodem ,ten berlínský 10 B mi odrovnal 10 B z Ochsenkopf,ale to mě líto nebylo,ale že mi ted odrovnají 12 D z Bavorska, tak to mě štve.Přestal hrát i Antene a Bayern3 na 11D,ale předěláním rozvodů se zesilovači jsem je znovu naladil a hrají bez problémů. Tak doufám,že naši nechystají zase nějakou habadůru,abych o 11 D přišel.Až se udělá hezky,tak chci zrealizovat příjem z Freibergu,odkud jdou taky zajímavé stanice. A taky se chci pokusit znovu o ten 12D z Ochsenkopf samostatnou anténou namířenou přímo na západ s anténou,která má aspon trochu potlačen příjem ze zadu.Ten Gong FM z Regensburg je docela sympatická stanice.Také by mne zajímalo, jestli už nejsou k mání slučovače pro Dab příjem?Jestli by se daly sloučit dva sousední kanály,které jsou ted v digitálu tak blízko sebe.? To je asi zatím vše.Snad jsem to vše napsal dost sruzumitelně.Děkuji.Pavlis.
Mimochodem,když už spustili u nás tu Bukovku a černou horu,je k mání už nějaké to autorádio,aby se je dalo chytit v autě?

Autorádio je a ne jedno, dokonce už pár let jsou k dispozici, mám pioneera a jsem spokojen. A nejsem jediný kdo kupoval už dříve nějaké to radio, nyní se da na netu pohledat a krasně si vybrat, jen pro lepší příjem je lepší kompletně vyměnit anténu, není to nic složiteho.  V autě to i dost překvapí, možna tam naladíte i ty němce, ale nebudou stabilní, mě hrajou skoro všude.
pokud nechcete vyměnovat cele radio tak mužete použít adaptér, ale ja se přiklaním radeji k výměně radia.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ Berlín 12D
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2019, 21:39:57 »
Jestli by se daly sloučit dva sousední kanály,které jsou ted v digitálu tak blízko sebe.?

"Sloučit" by se daly, pokud se totálně vyseparují na jednotlivých anténách, ale je to práce jen pro skutečný nadšence a záleží odkud to vzájemně "chodí".