Autor Téma: sloučení antén- rada pro laika  (Přečteno 19126 krát)

a.q.w.e

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:sloučení antén- rada pro laika
« Odpověď #15 kdy: 18. 12. 2013, 07:17:30 »
No vida,já to věděl,že tu je někdo z Roudnice ;) a má to ověřený co jde a nejde.
Co nádražní hala v Roudnici.Už to není taková ostuda?
To já nevím,nejsem z Roudnice a ani si nevzpomínám,kde tam je nádraží.Autobusové bylo a snad je na náměstí a vlakové snad u řeky,nebo kde.

JJ je to tak vlakové u řeky autobusové na náměstí.. vlaková hala je stále stejná :-( (ostuda) .. jinak právě tu Solight venkovní DVB-T anténa, 17dB, UHF, 21. - 69 jsem otočil na ty Michalovice u LTM na 30 kanál, ale Fanda mi stále "kostičkuje" :-( a to jsem na ní napojil ještě zesilovač :-(



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:sloučení antén- rada pro laika
« Odpověď #16 kdy: 18. 12. 2013, 08:22:35 »
No vida,já to věděl,že tu je někdo z Roudnice ;) a má to ověřený co jde a nejde.
Co nádražní hala v Roudnici.Už to není taková ostuda?
To já nevím,nejsem z Roudnice a ani si nevzpomínám,kde tam je nádraží.Autobusové bylo a snad je na náměstí a vlakové snad u řeky,nebo kde.

JJ je to tak vlakové u řeky autobusové na náměstí.. vlaková hala je stále stejná :-( (ostuda) .. jinak právě tu Solight venkovní DVB-T anténa, 17dB, UHF, 21. - 69 jsem otočil na ty Michalovice u LTM na 30 kanál, ale Fanda mi stále "kostičkuje" :-( a to jsem na ní napojil ještě zesilovač :-(
Zkuste ještě dát před zesilovač filtr na 30 kanál nebo nějaký slučovač ,kde projde 30 kanál.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:sloučení antén- rada pro laika
« Odpověď #17 kdy: 18. 12. 2013, 08:53:32 »
Zkuste ještě dát před zesilovač filtr na 30 kanál nebo nějaký slučovač ,kde projde 30 kanál.
A to je přesně ten okamžik, kdy "Bez měření není vědění." Nyní jsou již pouze dvě cesty. Jedna cesta je zkoušet a sázet peníze do něčeho, co možná není potřeba. Druhá cesta je zavolat někoho, kdo má zkušenosti a měřící vybavení.
A jenom tak na okraj. Ty uvozovky jsem napsal proto, že jde o citát. Tak se, tuším, jmenovala jedna z kapitol knížky mého dětství "Šolim, já a tranzistory".
Planar IT-15T2.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:sloučení antén- rada pro laika
« Odpověď #18 kdy: 18. 12. 2013, 10:26:10 »
Pokud chcete experimentovat, začínejte vždy BEZ zesilovače. Zejména v případě, že míříte anténu podobným směrem, jako je místní silný vysílač a ještě se jedná o takový pochybný šmejd, jako je Solight.

Postup bych volil následující:
1) Vzít anténu bez zesilovače (z těch dvou co máte tedy tu Solight "17dB") a zkusil namířit na Klínovec (SZ směr). Kabel zapojit přímo do TV a vyzkoušet. Pokud půjdou kanály 45 a 50, máte šanci.
Teoreticky se může stát, že to bude vše co budete muset udělat, protože z Klínovce vysílá vše až na mux 3, který ale možná zachytíte odrazem z Bukové hory (ač samozřejmě s horší kvalitou a není to ideální stav).
2) Pokud Klínovec na anténu bez zesilovače nepůjde, zkuste jej zapojit, a uvidíte, zda se zesilovačem jde.
3) Pokud půjde Klínovec (ať už s nebo bez zesilovače), ale nepůjde mux 3 z Bukové hory, až POTÉ má smysl řešit slučování antén.

To sloučení se dá vyzkoušet dvěma postupy (a už je zde nutná nějaká investice a raději než se do toho pouštět bych v tuto chvíli zavolal někoho s odpovídajícím vybavením a zkušenostmi).
 Buď si tam dáte zesilovač s dvěma UHF vstupy které se dají regulovat (aby se seřídily síly signálu z obou vysílačů na optimum), a nebo nejlépe zesilovač se dvěma UHF vstupy a před každý vstup ještě propust na dané kanály. Jasná volba je zde zesilovač Alcad AM-356.

Je třeba použít dvě směrové antény (ideálně dlouhé colorky nebo podobně), každou na jeden vysílač. V Roudnici lze ideálně kombinovat Klínovec 45+50 s Bukovou horou 33+55+58 a nebo Ještědem 43+52+60.
« Poslední změna: 18. 12. 2013, 10:30:04 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz