Autor Téma: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?  (Přečteno 39269 krát)

Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #45 kdy: 26. 06. 2010, 11:43:50 »
Zákon 304/2007 Sb.

Čl. VI
Přechodná ustanovení

2. Ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona do konce kalendářního měsíce, v němž dojde k dokončení přechodu zemského analogového televizního vysílání na zemské digitální televizní vysílání, převádí Česká televize z výnosu z reklam částku 12 500 000 Kč měsíčně Státnímu fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, a to vždy nejpozději do konce následujícího kalendářního měsíce za předchozí kalendářní měsíc. Česká televize zároveň v tomto období převádí z výnosu z reklam částku 1 250 000 Kč na zvláštní účet pro rozvoj zemského digitálního televizního vysílání, a to vždy nejpozději do konce následujícího kalendářního měsíce za předchozí kalendářní měsíc. Účet pro rozvoj zemského digitálního televizního vysílání zřídí do 1 měsíce ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona Český telekomunikační úřad, který jej spravuje. Prostředky uložené na tomto účtu používá Český telekomunikační úřad výhradně na podporu a rozvoj zemského digitálního televizního vysílání v České republice, zejména na rozvoj sítí elektronických komunikací pro zemské digitální televizní vysílání.
To ale každý mluvíme o jiném účtu! Telekomunikační (správně Radiokomunikační) účet má úplně jiný status a zdroje financování. Viz např. ZEK §27 a nařízení vlády 153/2005.
A osobně nemám vůbec nic proti tomu, že státní správa vynakládá část příjmů z reklamy na ČT1 k tomu, aby "zvelebovala" část frekvenčního spektra, kterou má ve správě. Satelitní, kabelové a IPTV spektrum/komunikační trasy ve správně nemá a tak nevidím důvod proč by do nich lila peníze. Ať se starají pánové z Astry, UPC, O2 a jiní.
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #46 kdy: 26. 06. 2010, 11:47:19 »
ČRa nic nechtějí za testování DVB-T2, ale penízky plynoucí s pochybného telekomunikačního účtu (který naplňuje ČT z reklam, které mimochodem měly zmizet spolu se zvýšením koncesionářského výpalného) berou rády, že?  >:(
A ještě k tomu zmizení/nezmizení reklam z ČT - myslím si že vrácení reklam na ČT, s tím že příjmy z nich jdou jinam než do rozpočtu ČT, byl správný krok. Jestli si dobře vzpomínáte, zrušení reklam na ČT také souviselo s tím, že měly přijít nové televize a očekávalo se že část reklamního trhu si přeberou na sebe. Nové TV po žalobách Novy a Primy nepřišly a tak by celý reklamní trh z ČT přešel na tyto 2 TV. Takže to svým způsobem má i logiku a diváci si teď sledováním reklam na ČT částečně financují lepší pokrytí DVB-T signálem. A to nejen v MUXu 1.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #47 kdy: 26. 06. 2010, 11:53:02 »
ČRa nic nechtějí za testování DVB-T2, ale penízky plynoucí s pochybného telekomunikačního účtu (který naplňuje ČT z reklam, které mimochodem měly zmizet spolu se zvýšením koncesionářského výpalného) berou rády, že?  >:(
A ještě k tomu zmizení/nezmizení reklam z ČT - myslím si že vrácení reklam na ČT, s tím že příjmy z nich jdou jinam než do rozpočtu ČT, byl správný krok. Jestli si dobře vzpomínáte, zrušení reklam na ČT také souviselo s tím, že měly přijít nové televize a očekávalo se že část reklamního trhu si přeberou na sebe. Nové TV po žalobách Novy a Primy nepřišly a tak by celý reklamní trh z ČT přešel na tyto 2 TV. Takže to svým způsobem má i logiku a diváci si teď sledováním reklam na ČT částečně financují lepší pokrytí DVB-T signálem. A to nejen v MUXu 1.
Jediným správným krokem v dané situaci by bylo snížení těch koncesionářských odpustků, protože pominul důvod pro jejich zvýšení.

A přelévat peníze z ČT do soukromých subjektů za nic, to může normální připadat akorát akcionářům ČRa  :o  A propos - ČRa jsou stejně soukromé jako tebou uváděná Astra, UPC a O2  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #48 kdy: 26. 06. 2010, 11:54:52 »
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Ale houby vykličkovat - proč bych to dělal, já se nepotřebuji přít o to kdo má a nebo nemá pravdu. Ten účet o kterém píšete nemá, pokud vím, žádné oficální jméno. A hodně lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně Telekomunikační. A tak jsem ten text pochopil tak jak jsem ho pochopil. Stejně tak bych mohl teď křičet že z toho chcete vykličkovat vy, protože jste si uvědomil že jste šlápl s názvem účtu vedle. Mimochodem, tvrdit že každý účet, který ČTÚ spravuje se jmenuje Telekomunikační, protože ho spravuje ČTÚ, je dost hloupé.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #49 kdy: 26. 06. 2010, 11:58:37 »
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Ale houby vykličkovat - proč bych to dělal, já se nepotřebuji přít o to kdo má a nebo nemá pravdu. Ten účet o kterém píšete nemá, pokud vím, žádné oficální jméno. A hodně lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně Telekomunikační. A tak jsem ten text pochopil tak jak jsem ho pochopil. Stejně tak bych mohl teď křičet že z toho chcete vykličkovat vy, protože jste si uvědomil že jste šlápl s názvem účtu vedle. Mimochodem, tvrdit že každý účet, který ČTÚ spravuje se jmenuje Telekomunikační, protože ho spravuje ČTÚ, je dost hloupé.
Nezamlouvej to, každý může šlápnout vedle, na tom není nic tragického - účet v bance se taky nazývá účtem bankovním, stejně jako účet ve firmě je zase účtem firemním, takže i účet u ČTÚ je účtem telekomunikačním  :)
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #50 kdy: 26. 06. 2010, 12:04:38 »
ČRa nic nechtějí za testování DVB-T2, ale penízky plynoucí s pochybného telekomunikačního účtu (který naplňuje ČT z reklam, které mimochodem měly zmizet spolu se zvýšením koncesionářského výpalného) berou rády, že?  >:(
A ještě k tomu zmizení/nezmizení reklam z ČT - myslím si že vrácení reklam na ČT, s tím že příjmy z nich jdou jinam než do rozpočtu ČT, byl správný krok. Jestli si dobře vzpomínáte, zrušení reklam na ČT také souviselo s tím, že měly přijít nové televize a očekávalo se že část reklamního trhu si přeberou na sebe. Nové TV po žalobách Novy a Primy nepřišly a tak by celý reklamní trh z ČT přešel na tyto 2 TV. Takže to svým způsobem má i logiku a diváci si teď sledováním reklam na ČT částečně financují lepší pokrytí DVB-T signálem. A to nejen v MUXu 1.
Jediným správným krokem v dané situaci by bylo snížení těch koncesionářských odpustků, protože pominul důvod pro jejich zvýšení.

A přelévat peníze z ČT do soukromých subjektů za nic, to může normální připadat akorát akcionářům ČRa  :o  A propos - ČRa jsou stejně soukromé jako tebou uváděná Astra, UPC a O2  :P
A jeje, zase tu máme absolutní pravdy. Ano, snížení koncesionářských poplatků po znovuzuvedení reklamy by dávalo smysl, POKUD by příjmy z reklamy šly do rozpočtu ČT. Naše politická reprezentace ale rozhodla, že do rozpočtu ČT nepůjdou a místo toho půjdou na 2 účely - podpora kinematografie (nejvýznamnější část) a podpora DVB-T (menší část). Takže v podstatě tímto rozhodnutím na dobu několika let uvalili na majitele TV přijímačů další daň, ale to už je jiné téma.
Takže prostě bylo vybráno jedno z mnoha možných řešení, vám by se třeba líbilo snížení poplatků a to aby peníze z reklam šly do rozpočtu ČT a jste teď nespokojený. Tomu rozumím, ale bohužel to tak nebylo a stát se namísto toho rozhodl pomoci pozemnímu vysílání. A to je podle mně v pořádku, protože stát "vlastní" pozemní RF spektrum a měl by s ním nakládat tak, aby bylo k co největšímu prospěchu obyvatel. A to podle mně udělal.
Ale jak už jsem psal, vy můžete mít názor jiný.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #51 kdy: 26. 06. 2010, 12:09:01 »
Jenomže ty peníze nejdou státu! Kapišto? Z těch peněz se prokrmuje soukromá firma ČRa, takže to by ti mělo vadit stejně jako ti vadí, že by něco měla dostat soukromá firma Astra, UPC nebo O2. Kdyby si ty peníze nechala ČT na svůj rozvoj vysílání (ve všech segmentech, tj. nejenom DVB-T, ale i DVB-S, DVB-C, IPTV apod.), tak se to dá ještě nějak pochopit, ale že ty peníze přeleje ČT do ČTÚ, který neudělá nic jiného, než že je nasype nějakým soukromníkům, to už je normální zlodějna, bohužel státem posvěcená  >:(
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #52 kdy: 26. 06. 2010, 12:09:24 »
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Ale houby vykličkovat - proč bych to dělal, já se nepotřebuji přít o to kdo má a nebo nemá pravdu. Ten účet o kterém píšete nemá, pokud vím, žádné oficální jméno. A hodně lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně Telekomunikační. A tak jsem ten text pochopil tak jak jsem ho pochopil. Stejně tak bych mohl teď křičet že z toho chcete vykličkovat vy, protože jste si uvědomil že jste šlápl s názvem účtu vedle. Mimochodem, tvrdit že každý účet, který ČTÚ spravuje se jmenuje Telekomunikační, protože ho spravuje ČTÚ, je dost hloupé.
Nezamlouvej to, každý může šlápnout vedle, na tom není nic tragického - účet v bance se taky nazývá účtem bankovním, stejně jako účet ve firmě je zase účtem firemním, takže i účet u ČTÚ je účtem telekomunikačním  :)
To je ale demagogie - takhle už jsem se k poledni moc dlouho nezasmál ;D ;D ;D. Vy prostě musíte mít pravdu, ať to stojí co to stojí. Koho mi to jenom připomíná?


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #53 kdy: 26. 06. 2010, 12:10:49 »
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Ale houby vykličkovat - proč bych to dělal, já se nepotřebuji přít o to kdo má a nebo nemá pravdu. Ten účet o kterém píšete nemá, pokud vím, žádné oficální jméno. A hodně lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně Telekomunikační. A tak jsem ten text pochopil tak jak jsem ho pochopil. Stejně tak bych mohl teď křičet že z toho chcete vykličkovat vy, protože jste si uvědomil že jste šlápl s názvem účtu vedle. Mimochodem, tvrdit že každý účet, který ČTÚ spravuje se jmenuje Telekomunikační, protože ho spravuje ČTÚ, je dost hloupé.
Nezamlouvej to, každý může šlápnout vedle, na tom není nic tragického - účet v bance se taky nazývá účtem bankovním, stejně jako účet ve firmě je zase účtem firemním, takže i účet u ČTÚ je účtem telekomunikačním  :)
To je ale demagogie - takhle už jsem se k poledni moc dlouho nezasmál ;D ;D ;D. Vy prostě musíte mít pravdu, ať to stojí co to stojí. Koho mi to jenom připomíná?
Omyl hochu - to je správné názvosloví, které se ti sice nehodí do krámu, leč nic na něm nezměníš  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #54 kdy: 26. 06. 2010, 12:20:23 »
Jenomže ty peníze nejdou státu! Kapišto? Z těch peněz se prokrmuje soukromá firma ČRa, takže to by ti mělo vadit stejně jako ti vadí, že by něco měla dostat soukromá firma Astra, UPC nebo O2. Kdyby si ty peníze nechala ČT na svůj rozvoj vysílání (ve všech segmentech, tj. nejenom DVB-T, ale i DVB-S, DVB-C, IPTV apod.), tak se to dá ještě nějak pochopit, ale že ty peníze přeleje ČT do ČTÚ, který neudělá nic jiného, než že je nasype nějakým soukromníkům, to už je normální zlodějna, bohužel státem posvěcená  >:(
Myslím že by to chtělo několik faktů:
1. ČT není státní
2. Stát sám nevysílá ani neprovozuje vysílací síť - toto přenechal soukromým subjektů a veřejnoprávní ČT
3. Smiřte se s tím, že pozemní vysílání je v ČR preferovaná platforma a stát se jejím prostřednictvím snaží zajistit co nejvyšší a nejjednodušší dostupnost základního TV vysílání svým občanům
4. O kolik bude pro ČRa dražší vybudovat vysílací síť, o tolik více naúčtuje vysílatelům (včetně ČT)
5. Asi by pro další diskuzi bylo pro nás oba poučné si zjistit na jaké konkrétní projekty prostředky z účtu vedeného ČTÚ na který jdou příspěvky od ČT z reklam skutečně jdou. Jinak je to tlachání o ničem.
6. Dobře fungující a oblíbená pozemní platforma přinese státu více užitku než skomírající cosi, na co se dívá pár procent lidí.
7. Stát chce podpořit DVB-T tak proč by nechával peníze ČT na podporu -S/-C/IPTV?


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #55 kdy: 26. 06. 2010, 12:24:06 »
Už se snažíš z toho vykličkovat (asi ti došlo, žes šlápl vedle), ale zbytečně - telekomunikační účet je z názvu odvozen od Českého telekomunikačního úřadu, který tyto peníze spravuje. Takže platí co jsem psal výše a ne tvoje domněnky o tom, že stát cosi zvelebuje, když ve skutečnosti ty peníze vůbec nejdou státu, ale jen a pouze ČRa, což je soukromá firma, která parazituje defacto na nás všech.
Ale houby vykličkovat - proč bych to dělal, já se nepotřebuji přít o to kdo má a nebo nemá pravdu. Ten účet o kterém píšete nemá, pokud vím, žádné oficální jméno. A hodně lidí Radiokomunikačnímu účtu říká špatně Telekomunikační. A tak jsem ten text pochopil tak jak jsem ho pochopil. Stejně tak bych mohl teď křičet že z toho chcete vykličkovat vy, protože jste si uvědomil že jste šlápl s názvem účtu vedle. Mimochodem, tvrdit že každý účet, který ČTÚ spravuje se jmenuje Telekomunikační, protože ho spravuje ČTÚ, je dost hloupé.
Nezamlouvej to, každý může šlápnout vedle, na tom není nic tragického - účet v bance se taky nazývá účtem bankovním, stejně jako účet ve firmě je zase účtem firemním, takže i účet u ČTÚ je účtem telekomunikačním  :)
To je ale demagogie - takhle už jsem se k poledni moc dlouho nezasmál ;D ;D ;D. Vy prostě musíte mít pravdu, ať to stojí co to stojí. Koho mi to jenom připomíná?
Omyl hochu - to je správné názvosloví, které se ti sice nehodí do krámu, leč nic na něm nezměníš  :P
Nojo chlapečku, ale jak v tom množství účtů, které ČTÚ jistě u různých bank má, najdete potom ten správný, o kterém chcete mluvit. Už jsme narazili na 2 účty, každý z nich se plní z jiných zdrojů, každý je pro jiný účel a o podléhá jinému rozhodovacímu procesu. Říkat oběma stejně, to není terminologie, to je bordel.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #56 kdy: 26. 06. 2010, 13:13:47 »
Jenomže ty peníze nejdou státu! Kapišto? Z těch peněz se prokrmuje soukromá firma ČRa, takže to by ti mělo vadit stejně jako ti vadí, že by něco měla dostat soukromá firma Astra, UPC nebo O2. Kdyby si ty peníze nechala ČT na svůj rozvoj vysílání (ve všech segmentech, tj. nejenom DVB-T, ale i DVB-S, DVB-C, IPTV apod.), tak se to dá ještě nějak pochopit, ale že ty peníze přeleje ČT do ČTÚ, který neudělá nic jiného, než že je nasype nějakým soukromníkům, to už je normální zlodějna, bohužel státem posvěcená  >:(
Myslím že by to chtělo několik faktů:
1. ČT není státní
2. Stát sám nevysílá ani neprovozuje vysílací síť - toto přenechal soukromým subjektů a veřejnoprávní ČT
3. Smiřte se s tím, že pozemní vysílání je v ČR preferovaná platforma a stát se jejím prostřednictvím snaží zajistit co nejvyšší a nejjednodušší dostupnost základního TV vysílání svým občanům
4. O kolik bude pro ČRa dražší vybudovat vysílací síť, o tolik více naúčtuje vysílatelům (včetně ČT)
5. Asi by pro další diskuzi bylo pro nás oba poučné si zjistit na jaké konkrétní projekty prostředky z účtu vedeného ČTÚ na který jdou příspěvky od ČT z reklam skutečně jdou. Jinak je to tlachání o ničem.
6. Dobře fungující a oblíbená pozemní platforma přinese státu více užitku než skomírající cosi, na co se dívá pár procent lidí.
7. Stát chce podpořit DVB-T tak proč by nechával peníze ČT na podporu -S/-C/IPTV?
1. ČT vznikla na základě zákona 483/1991 Sb. ČT řídí její generální ředitel, kterého jmenuje Rada ČT - tato Rada je volená Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, kterou zastupují poslanci, zvolení ve volbách. Takže opravdu není ČT státní, že?  ;D ;D ;D
2. Právě proto do toho nemá stát co přispívat, a to ani vzdáleně.
3. No naštěstí se tato preference ukázala jako naprosto slepá, protože dnes drtivá většina TV stanic působících v ČR šíří svůj signál v kabelech, přes satelit nebo v IPTV, zatímco DVB-T zůstává zcela na okraji zájmu  :P
4. A o tolik - v případě ČT - to nás (koncesionářů) bude stát víc peněz, takže žádný důvod k radosti  :o  V případě soukromých subjektů je to samozřejmě jejich věc, jak se s ČRa dohodnou.
5. Peníze z ČTÚ jdou výhradně ČRa, protože tady defacto nikdo jiný není (a i kdyby šla část CDG, tak pořád je to nalévání peněz do privátních společností). Pokud jde o konkrétnost (nebo spíš kreténost), tak např. odpojování jakýchsi pochybných regionů na Primě (což je ta kreténost) platí ČTÚ ve prospěch ČRa.
6. Pozemní platforma není ani moc oblíbená a už vůbec ne dobře fungující (ostatně jako všechno, do čeho stát strká svůj nos v domnění, že to bez něho nepůjde), dneska už většina lidí má příjem z kabelu nebo satelitu a DVB-T je pouze doplněk. I tak z toho ale stát nemá naprosto nic, protože výdělek jde do ČRa.
7. Preferovat jeden způsob příjmu před těmi ostatními je zcela jasná věc pro ÚOHS (příp. i orgány EU), ale naštěstí to DVB-T stačí vyhnít samo ještě dřív, než by někdo rozhodl, že stát pochybil...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #57 kdy: 26. 06. 2010, 13:43:55 »
Jenomže ty peníze nejdou státu! Kapišto? Z těch peněz se prokrmuje soukromá firma ČRa, takže to by ti mělo vadit stejně jako ti vadí, že by něco měla dostat soukromá firma Astra, UPC nebo O2. Kdyby si ty peníze nechala ČT na svůj rozvoj vysílání (ve všech segmentech, tj. nejenom DVB-T, ale i DVB-S, DVB-C, IPTV apod.), tak se to dá ještě nějak pochopit, ale že ty peníze přeleje ČT do ČTÚ, který neudělá nic jiného, než že je nasype nějakým soukromníkům, to už je normální zlodějna, bohužel státem posvěcená  >:(
Myslím že by to chtělo několik faktů:
1. ČT není státní
2. Stát sám nevysílá ani neprovozuje vysílací síť - toto přenechal soukromým subjektů a veřejnoprávní ČT
3. Smiřte se s tím, že pozemní vysílání je v ČR preferovaná platforma a stát se jejím prostřednictvím snaží zajistit co nejvyšší a nejjednodušší dostupnost základního TV vysílání svým občanům
4. O kolik bude pro ČRa dražší vybudovat vysílací síť, o tolik více naúčtuje vysílatelům (včetně ČT)
5. Asi by pro další diskuzi bylo pro nás oba poučné si zjistit na jaké konkrétní projekty prostředky z účtu vedeného ČTÚ na který jdou příspěvky od ČT z reklam skutečně jdou. Jinak je to tlachání o ničem.
6. Dobře fungující a oblíbená pozemní platforma přinese státu více užitku než skomírající cosi, na co se dívá pár procent lidí.
7. Stát chce podpořit DVB-T tak proč by nechával peníze ČT na podporu -S/-C/IPTV?
1. ČT vznikla na základě zákona 483/1991 Sb. ČT řídí její generální ředitel, kterého jmenuje Rada ČT - tato Rada je volená Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, kterou zastupují poslanci, zvolení ve volbách. Takže opravdu není ČT státní, že?  ;D ;D ;D
2. Právě proto do toho nemá stát co přispívat, a to ani vzdáleně.
3. No naštěstí se tato preference ukázala jako naprosto slepá, protože dnes drtivá většina TV stanic působících v ČR šíří svůj signál v kabelech, přes satelit nebo v IPTV, zatímco DVB-T zůstává zcela na okraji zájmu  :P
4. A o tolik - v případě ČT - to nás (koncesionářů) bude stát víc peněz, takže žádný důvod k radosti  :o  V případě soukromých subjektů je to samozřejmě jejich věc, jak se s ČRa dohodnou.
5. Peníze z ČTÚ jdou výhradně ČRa, protože tady defacto nikdo jiný není (a i kdyby šla část CDG, tak pořád je to nalévání peněz do privátních společností). Pokud jde o konkrétnost (nebo spíš kreténost), tak např. odpojování jakýchsi pochybných regionů na Primě (což je ta kreténost) platí ČTÚ ve prospěch ČRa.
6. Pozemní platforma není ani moc oblíbená a už vůbec ne dobře fungující (ostatně jako všechno, do čeho stát strká svůj nos v domnění, že to bez něho nepůjde), dneska už většina lidí má příjem z kabelu nebo satelitu a DVB-T je pouze doplněk. I tak z toho ale stát nemá naprosto nic, protože výdělek jde do ČRa.
7. Preferovat jeden způsob příjmu před těmi ostatními je zcela jasná věc pro ÚOHS (příp. i orgány EU), ale naštěstí to DVB-T stačí vyhnít samo ještě dřív, než by někdo rozhodl, že stát pochybil...
Žijte si v klidu v představě že vše, co je zřizováno zákonem, je státní - je to asi stejný nesmysl jako "telekomunikační" účet.
Chápu že vy asi máte kabel nebo sat, ale pořád je většinovou platformou pozemní vysílání - nesmíte taky skočit na všechna čísla, která vám ukazuje Skylink (jejich statistiky jsou o "hlavní TV v domácnosti". Ale co ty další až 2 nebo 3?) - a to je ve spojení s tím, že státní správa má zodpovědnost za to, aby terestrické frekvenční pásmo přineslo co nejvyšší přínos, je důvodem že o něj stát pečuje.
Při vaší logice by stát nesměl utratit ani korunu, protože většinu věcí stejně nakonec zadá soukromým firmám.
Stát má z využívaného RF spektra 3 zdroje příjmu - poplatky za využívání kmitočtů, DPH za vysílací služby a daň z příjmu všech firem v daném businessu. Jestli se ČRa už vůbec dostala do zisku nevím, ale předpokládám že ty ostatní 2 věci platí.
A jestli máte pochyby o nedovolené podpoře, podejte podnět na ÚHOS, případně dále do Bruselu.
Je vidět že spolu nesouhlasíme, ale na to není nic neobvyklého a myslím že nemá valného smyslu dál pokračovat v téhle diskuzi. Leda že bychom věnovali trošku času a zjistili na jaké konkrétní projekty peníze z daného účtu šly...


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #58 kdy: 26. 06. 2010, 15:27:45 »
Pokud něco stát zřídí a do výkonných orgánů takto zřízené instituce pravidelně volí svoje zástupce, tak snad nikdo - vyjma tebe - nemá pochyb o tom, že to taky státu patří. A pokud by to státu nepatřilo, tak komu tedy? Marťanům?  ;D

Tu svoji většinu v pozemním příjmu něčím dolož, jinak je to jenom výkřik do tmy, který nemá naprosto žádnou váhu - já svoje tvrzení o počtech abonentů kabelovek, SAT příjmu a IPTV doložit mohu, čísla jsou každoročně zveřejňovaná. A připojit 2, 3 nebo více TV není žádný problém ani u kabelovky a ani u SATu (u IPTV do jisté míry ano, ovšem IPTV nehraje tak významnou roli).

Terestriální vysílání mělo svůj historický význam (jak z vojensko-politických důvodů, tak jednoduše proto, že tady jinak signál šířit nešlo), ale dneska je to už překonaná věc a nemá smysl to jakkoliv exhumovat vymoženostmi typu T nebo T2, protože to zkrátka k ničemu nebude a každý kdo se podívá kolem sebe vidí, že technický pokrok začíná u satelitů a kabelovek a než se cosi dohrabe do terestriálu, tak je to už s křížkem po funuse (třeba HD). Kromě toho kapacita terestriálu a hlavně náklady na provoz jsou zásadními negativy, jenž tento způsob šíření signálu odsouvají na druhou kolej (bez ohledu na to, že v ČR to prokrmuje stát a snaží se to lidem vnutit i takovými křiváckými metodami jako je "must carry" apod.).

Pokud jde o daně, vč. DPH, tak si nemyslím, že by třeba UPC nebo O2 nemusely nic platit - samozřejmě musí a odvádí tučné částky. Takže argumentovat tím, že ČRa dělají totéž, je naprostý nesmysl. U toho UPC (a všech dalších kabelovek) se ještě zastavím, protože právě tady je to pro stát čistý příjem, jelikož do budování a rozvoje sítí nedal stát ani floka a jenom kasíruje, což je nepochybně lepší, než když se musí starat o koordinaci kmitočtů v pozemáku a další věci, navíc na náklady nás všech tady byla vybudována síť vysílačů atd. Správný postup měl být ten, že jeden mux v DVB-T připadne ČT, další kmitočty se vydraží kdo dá víc a není co řešit, tj. žádné účty u ČTÚ ve prospěch DVB-T a žádná jiná státní podpora.
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Do kdy začne řádné vysílání v DVB-T2?
« Odpověď #59 kdy: 26. 06. 2010, 19:46:16 »
Tu svoji většinu v pozemním příjmu něčím dolož,
Ač je to jen zbožné přání pana Glisnika, ani on teresteriál nepodceňuje nyní, ani v nejbližších letech. A to připojený graf zohledňuje jen ten jeho "hlavní" televizor v domácnosti.

Jak by graf vypadal při zapojení všech TV v domácnosti z obrázku nevyčteme, ale DVB-T by na tom určitě nebylo hůře. :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další