Autor Téma: Příjem rozhlasu a televize v zahraničí  (Přečteno 4516 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Příjem rozhlasu a televize v zahraničí
« kdy: 15. 07. 2016, 15:59:52 »
Tak už mám po dovolené. Říkal jsme si, že by nebylo od věci v tomto okurkovém období sem dát něco o příjmu v zahraničí. Na fóru jsem nenašel oddíl o příjmu v cizině, tak jsem to šoupnul sem.  Kdo očekává něco o Skylinku, O2 nebo rady ohledně antén, tak ať dál ani nečte.

Tentokrát padla volba na Krétu. Těšil jsem se na exotické řecké programy, ale ouha. Na hotelu jsme sice měli solidní LCD, ale pouze s 10 analogovými programy. 3 německé, 3 ruské, 3 polské a anglické Euronews. Zřejmě nejčastější klientela.

Většina příjmu je realizována v pozemáku, na střechách se objevuje široké spektrum antén různých výrobců. V jednom malém městečku by se dal nafotit katalog hlavních evropských výrobců antén. V drtivé většině se jednalo o variantu na Colorku, jedno, dvou, trojplošníky, sbíhající, rozbíhající... Klasickou Yaginu jsem viděl jedinou, síta používají jen ve dvojici nebo trojici.   Vytvořil jsem kaleidoskop nejzajímavějších kousků. Nevím, jak to bude v tomto rozlišení viditelné. Můžeme mimořádné kousky pak probrat individuálně. 

Satelitů je na střechách pomálu. Multifokus vyjímečně. Pro domácí programy mají parabolky kolem 40-60cm, kdo chce středoevropské programy musí mít kolem 150cm. Většina hotelů má z toho důvodu dvě paraboly, velkou a malou.

Na FM byla spousta stanic různého zaměření, od domorodých až po speciální stanice pouze pro turisty.  Dalo se vybrat i něco lahodící uchu středoevropského posluchače.

K žádným vysilačům z blízka jsem se nedostal, většinou byly na vysokých skalách, kam se v tom horku nedalo vyjít. Mám jen záběry z dálky. 

S internetem to bylo špatné, signál pouze na recepci, kde celý den sedělo asi 15 lidí s mobily a tablety. Rychlost a pink byly tak slabé, že se ani nedaly změřit, použitelné tak od půlnoci do 8:00, kdy ostatní spali.

To je tak v kostce všechno.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem rozhlasu a televize v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2016, 08:03:30 »
Ve většině ubytovacích zařízeních v cizině, kde jsem pobýval tak dlouho, že došla řada i na kouknutí na televizi, bylo hostům nabízeno poměrně dost stanic ze satelitních zdrojů. Ale třeba vloni, v maďarském lázeňském městě Buk, jsem zaznamenal na poměrně malé vile se zubní ordinací tuto anténní sestavu. Mohlo by se zdát, že téměř "lautr" rovina a blízké Rakousko, budou pro lovení televize bezproblémové. Možná ale, že movitý majitel (zubař?) mohl zaplatit profesionála a skutečně zaručeně kvalitní signály? Sestava antén by tomu mohla odpovídat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem rozhlasu a televize v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2016, 21:50:43 »
Buk znám, mě tam ale vždycky zajímaly spíše termály, než antény.

Mám tady první anténu s řecké mise. Možná by se hodila i u nás pro samodomo instalace pro dvě televize, kde laik neumí zapojit rozbočovač, ale koax pod šroubek a objímku ano. Je to dvojitá anténa, kdy jsou samostatná ráhna s dipólem a společný reflektor. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML