Autor Téma: TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze  (Přečteno 39752 krát)

jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« kdy: 05. 04. 2019, 23:57:16 »
Minulý týden jsem pořídil toto rádio, bohužel bylo vadné a musel jsem ho vrátit.
O získanou zkušenost bych se chtěl s vámi podělit ve své minirecenzi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2019, 14:01:12 »
Člověče dobrá recenze, ani jsi ji nemusel nazývat skromně mini.
Taky jsem ho měl a taky vrátil, stejně jako další 2 kapesní typy (2Go a TON3), takže jsem to zatím vzdal a bojuju dál s Tescem. Jediné rádio, které jsem měl v ruce a přesahovalo přijmovými vlastnostmi Tesco, bylo Pure 3E které mi zapujčil na testy AndejH.
Měl jsem také v plánu krátké recenze, ale myslím, že k tomu už nejspíše nedojde.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #2 kdy: 08. 04. 2019, 11:27:13 »
Děkuji.

Můžeš v zásadě potvrdit ty chyby a nedostatky, které jsem popsal, nebo ti snad RDR fungovalo jinak, či lépe?
Mě totiž zaráží, že si v recenzích na CZC nikdo na nic nestěžuje, když nepočítám "složité ukládání oblíbených stanic v DAB", přičemž opak je pravdou, ale uživatelé jsou různí.
https://www.czc.cz/technisat-techniradio-rdr-cervena/256047/produkt

Na Amazonu je celkem 9 recenzí od zákazníků, kteří získali RDR v černé barvě zdarma na otestování pod názvem Viola 3. Za to může zvláštní politika výrobce, jiná barva s sebou nese jiný název, všiml jsem si toho i u dalších jejich modelů. Zde alespoň testeři  potvrdili problém s otevíráním krytu baterie a nižší výdrž baterie.
https://www.amazon.de/TechniSat-Digital-Radio-Hosentaschenformat-integrierter-Taschenlampe/dp/B07HWLXJGV/

Že bych měl snad smůl na kousek s nějakou beta verzí firmware?
« Poslední změna: 08. 04. 2019, 13:39:40 od jis »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2019, 12:50:20 »
Já jsem to tak do detailu nepitval. Po cestě domů jsem zastavil na kopci, kde vím, že jsou k dispozici 3 DAB vysilače a hned jsem viděl, na čem jsem. Ukládání stanic nepoužívám, externí hudební zdroj taky ne, verze SW a FW je mi ukradená. Pro mě je podstatná citlivost, selektivita a pak práce s manuálním laděním. 
Ten kryt baterky jsem teda taky na silu páčil ven, ale to člověk dělá 1-2 za dobu životnosti přijímače, tak mne to nechávalo klidným. Jinak z těch 3 radií co jsem měl poslední dny v rukou působilo nejsolidnějším dojmem. Neumím to popsat, ale když ho vezmu do ruky a pomačkám tlačítka, tak mám pocit, že držím něco pořádného, což u těch dalších dvou nenastalo.
Na recenzenty se nezlob, neznáme jejich požadavky, znalosti, očekávání, zkušenosti. Kdybych dostal jako první do ruky RDR, tak bych byl taky spokojený. Hrálo by nejbližší stanici a o tom, že se dají chytit i nějaké další multiplexy bych věděl maximálně z doslechu.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Maros25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2019, 16:41:33 »
Dobrý den
Díky za "minirecenzi". Rádio jsem koupil před pár dny. Jsem hodně spokojený. Na to, jak je malé má výborný zvuk.
Ani mně se při AMS neuloží názvy FM stanic do předvoleb. A to ani později, při jejich poslouchání, ani při manuálním naladění a uložení do paměti. Škoda.

Máte někdo zkušenost s podobnými rádii, dá se očekávat novější opravený firmware? Tedy pokud je vůbec uživatelsky možné jej přehrát.

Díky
Marian   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #5 kdy: 09. 07. 2019, 00:00:19 »
Máš stejnou verzi firmware, kterou jsem popisoval v minirecenzi?


Maros25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #6 kdy: 10. 07. 2019, 23:40:14 »
Mám soft RDR20190104C



jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #7 kdy: 11. 07. 2019, 10:46:43 »
Mám soft RDR20190104C
No vida, já měl SW Version RDR20190104B.
Tak co, opravili nějaké chyby (-), které jsem popisoval?
A dali do pořádku českou lokalizaci (na konci své recenze jsem všechny chyby překladu tučně zvýraznil)?

Ani mně se při AMS neuloží názvy FM stanic do předvoleb. A to ani později, při jejich poslouchání, ani při manuálním naladění a uložení do paměti. Škoda.
Ale vždyť jsem snad dostatečně vysvětlil, že to nelze:
Citace
Nyní mohu na příkladu vysvětlit, proč se v FM režimu do předvoleb ukládá pouze samotná frekvence bez názvu. “P20  105.00MHz R”, tak toto by bylo vidět ze stanice R-VLTAVA na displeji, pokud by se zapisoval i název stanice, vzhledem k tomu, že řádek má pouze 16 znaků, tak na název by zbyl pouze jediný znak.

Máte někdo zkušenost s podobnými rádii, dá se očekávat novější opravený firmware? Tedy pokud je vůbec uživatelsky možné jej přehrát.
Vždyť ty sám máš jiný FW než jsem měl já, takže na tom evidentně zapracovali. O možnosti jeho aktualizace uživatelem se manuál nezmiňuje a v sekci Downloads na stránkách výrobce je ke stažení stále pouze manuál a leták.


Maros25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2019, 16:18:11 »
Možná zapracovali, ale ne na ničem viditelném. Všechny popisované  chyby jsou i u mé verze softu. Včetně LadÝní.. Prosímčekejte.. 

K ukládání názvů - no kdyby se zobrazoval jen název, tak by to neměl být problém, ne?





jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #9 kdy: 11. 07. 2019, 16:48:28 »
Možná zapracovali, ale ne na ničem viditelném. Všechny popisované  chyby jsou i u mé verze softu. Včetně LadÝní.. Prosímčekejte.. 
Tak to je hodně smutné a to jsem svou recenzi poslal i jejich zastoupení...

K ukládání názvů - no kdyby se zobrazoval jen název, tak by to neměl být problém, ne?
To ano, ale když oni to zobrazují tak, jak jsem popsal: číslo předvolby, kmitočet včetně MHz... "P20  105.00MHz R" takže pro případný název je volný jediný znak. Museli by to udělat jinak, což fakt nehrozí, když nejsou schopni opravit ani chyby v textech k zobrazení.


Maros25

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #10 kdy: 11. 07. 2019, 19:50:26 »
A ještě k přehrávání MP3 - přehrává i z adresářů, bere je abecedně. Přehraje první adresář, pak jde na další. Pro malé flešky je to OK. Ale skákat na nějaký dvacátý odresář, každý po cca deseti písničkách, tak asi umře tlačítko >.

Při přhehrávání z USB fungují pouze tato tlačítka:
< posun na předchozí / rychloposuv vzad s příposlechem
> posun na další / rychloposuv vpřed s příposlechem
OK play / pause
M - menu
MOD pro přepnutí do režimů rádia FM / DAB

Tlačítek je na rádiu dost, mohlo umět přeskakovat adresáře a zobrazit název přehrávaných souborů. Škoda. Takto je jen jakási nouzová přidná funkce bez většího využití.


slnkovic

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #11 kdy: 12. 07. 2019, 13:20:13 »
Chlapi, mam taku otazku: da sa radio standardne rozobrat? Su tam normalne skrutky? Kedze ta antena v putku je slabinou, chcelo by to mat moznost dorobit si to inac.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #12 kdy: 14. 01. 2020, 19:41:00 »
Sice stare tema, ale nekdo to treba jeste muze resit. Ano, da se rozebrat, sroubky jsou schovane pod mrizkou a musi se sundat i cerna cast, ktera kryje tlacitka, displej. Lepene to neni. Vse jen nasunute. F-konektor se vesel nahoru, zhruba uprostřed. Mohu kdyztak dodat foto.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


jerrybordelais

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #13 kdy: 05. 02. 2020, 13:45:38 »
Můžete dodat foto?


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #14 kdy: 05. 02. 2020, 18:57:45 »
Pouze jak to vypada z vnejsku, upravu uvnitr jsem nefotil, myslim, ze nebylo co. Antenu v poutku sem zcela zrusil.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM