Autor Téma: zesílení v pásmu a ultumení ještědu  (Přečteno 23518 krát)

Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #15 kdy: 28. 12. 2015, 18:11:19 »
Zlepšit to můžu tak, že dám pryč tu širokopásmovou colorku a místo ní dám kanálovku, širokopásmové antény nemají "dole" taový zisk, a lobau+gorlitz vysílá na spodních kanálech. Jenže kanálová anténa s rozsahem (ideálně k24 až 39) se nevyrábí, tak bych musel použít:

http://televiznianteny.com/anteny-uhf/kanalove/2026  (pro k24)
http://televiznianteny.com/anteny-uhf/kanalove/2032 (pro k27)

anténu kanálovou pro k 33 až 39 mám, dokonce 2 se mi sešly. Takže pro příjem z německa hned 3 antény? Jak tolik antén asi sloučím, nenašel jsem v žádném anténářském obchodě kanálový slučovač se 3mi vstupy (na každý jedna anténa s příslušným kanálem). Pro příjem ještědu postačí síto, které také mám, takže pak do toho ještě sloučit 3 kanály z ještědu. Jedině napsat na teroz jestli mi vyrobí kanálový slučovač na požadované kanály. Pak si půjčím (nebo koupím) měřák a změřím úrovně pro případný kanálový zesilovač. Jenomže do toho ještě potřebuju dostat vhf-3 (dab) a FM. Propust pro kanály z ještědu jsem někde už viděl, tak do vstupu rest by byla zapojená kanálová propust (ještěd).
antény je třeba nasadit v max. míře, ptáci budou mít luxusní odpočívadla

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #16 kdy: 28. 12. 2015, 18:14:41 »
Tobě fakt není pomoci, vlastně ani netuším proč se vlastně ptáš když všechno víš a všechno znáš. Tak zlepšuj, zlepšuj, přeji hodně štěstí.  ;D

Ptám se protože nejsem děd vševěd, ale jak píšou na parabole ale i jinde, taky jsem se dočet jednu zkušenost kdy zapojovali systém stejně tj utlumit silné kanály a pak zesilovali a podle výsledků to nedopadlo moc dobře, s chybovostí při bočním příjmu se i přes údaje na teploměrech projevuje občas kostičkovýní nebo tak, takže to udelam kanálově, sice přijdu o celé pásmo najednou, ale to mě nevadí. Takže si to oddělím kanálově, alespon se nebudou kanály rušit mezi sebou (snad).
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2015, 20:04:41 »
Nejsi děd vševěd ale přitom všichni ti radí úplně stejně ale ty si stejně stále meleš tu svoji písničku. Je fakt potřeba aby jsi se pořádně spálil poněvadž jinak k rozumu nepřijdeš.

Horal: tak tak, hodně je třeba nyní sýkorek.  ;D
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2015, 20:07:51 »
Honzíku, k tomu, aby sis vzal nějaké poučení z dobře míněných rad, nemusíš být děd vševěd! Na to stačí kousek zdravého rozumu,  ovšem u tebe se toto zjevně nekoná, takže nejspíš budeš čistokrevný pacient... asi s tebou ještě bude kupa srandy i v novém roce...  :D
Nejdřív si to všechno pěkně naplánuješ, aniž bys měl vůbec šajn o signálové situaci v místě, nakoupíš spoust antény, slučovačů, filtrů... a pak, jako předposlední - nějaký ten měřák, aby sis změřil nějaké ty procenta kvůli správnému zesílení nakonec... Japonec ... to je mazec, tomu říkám famózní plán hodný inspektora Clouseaua... Škoda že nebydlím někde poblíž, protože to bude náramná zábava až budeš svými tanečky s anténami na střeše bavit sousedy.... tipuju tak min. půl roku a samozřejmě bez kloudného výsledku... páč především nevíš nic o signálech a i kdybys nakonec věděl a měl všechny parametry, tak stejně nebudeš vědět co s tím... Ale je to tvoje věc, třeba ti pohyb na větru prospěje, hlavně zdraví, nespadni a neudělej nějakou škodu na cizím majetku... Přeju hodně zábavy těm co budou mít na tvé počínání dobrý výhled  ;)


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2015, 00:20:13 »
Prosím o zrušení tohoto tematu. Je trochu mimo zaměření tohoto serveru, ale hlavne jeho autor je úplne MIMO !!! Jeho "problémem", s prominutím, zasral všechny servery, které vyseznamoval (vygúglil by asi v jeho prípadě nebylo správne slovo).


Jarda je odborník..!..na všech fórech je za profesionála..!..toš ho nechte..!..jenom trošku vůbec ničemu nerozumí..:-)
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #20 kdy: 29. 12. 2015, 00:50:03 »
Kdyby sis Honzíku objednal propusti s integrovanými atenuátory, tak si vše našteluješ do potřebné úrovně a nebude ti nic trčet. (silnému kanálu ubereš ku slabšímu) Objednej si zakázku u Terozu, oni ti to vyrobí na míru.  ;)  :P

Takto vypadá na ukázku má otevřená 3-kanálová propust od Terozu. 1 kanál pevný bez atenuátoru, 2 kanály nezávisle regulovatelné. (našteluješ si potlačení k pevnému nejslabšímu) Jistě by dokázali i vyrobit třeba na 4 kanály - 2 pevné, 2 regulovatelné apod. Zkrátka stručně řečeno - nejsilnější kanál(y) si objednáš na ten atenuátor ... Tuto propust dáš samozřejmě PŘED zesilovač ... zesilovač máš až za touto propustí .... (nejlépe taky na stejné kanály jako propust) měřákem si to srovnáš po signálu zesíleném (čili za zesilovačem) Takže výsledek budeš mít srovnanej. (zesilovač taky nezesiluje všechny kanály stejně, takže si to krásně srovnáš na vstupu - touto propustí)

Pokud chytáš něco šejdrem, tak by bylo lepší dát na tento vysílač další spešl anténu a ten signál opět zpracovat na potřebnou úroveň.

Standardně tuto propust nevyrábí, to je přímo spešl zakázka na mé přání.
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 01:18:29 od erteple2 »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #21 kdy: 29. 12. 2015, 08:47:18 »
Standardně tuto propust nevyrábí, to je přímo spešl zakázka na mé přání.
Šmarjá, ti tam z tebe musí mít bžundu :D Ale jestli jim tam nechals za ty roky tisíce na krabičkách, tak se asi nezlobí :)
PS: když mu radíš srovnat úrovně, čím je asi jako zjistí? Když je to procentový anténář...

Zkrátka stručně řečeno - nejsilnější kanál(y) si objednáš na ten atenuátor ... Tuto propust dáš samozřejmě PŘED zesilovač ... zesilovač máš až za touto propustí .... (nejlépe taky na stejné kanály jako propust) měřákem si to srovnáš po signálu zesíleném (čili za zesilovačem) Takže výsledek budeš mít srovnanej. (zesilovač taky nezesiluje všechny kanály stejně, takže si to krásně srovnáš na vstupu - touto propustí)
Aha, takže ty se napřed připravíš o drahocenné decibely tím, že si to utlumíš a pak to zesiluješ nějakým pásmovým zesilovačem. Klasika, jdeš na to od blbého konce... místo, aby sis jednotlivé kanály zesílil různými stupni zesílení jednotlivými zesilovači dle jejich úrovně tak, aby měly vhodnou úroveň a po pasivním sloučení dorazily k přijímači v použitelném stavu, tak si je radši napřed všechny pozeslabuješ na stejně slabou úroveň a pak všechny zesílíš výkoňákem. Supr, to by jeden nevymyslel! Úvaha hodná violisty...
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 09:44:29 od David Kříž »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #22 kdy: 29. 12. 2015, 09:17:32 »
Honzíku, k tomu, aby sis vzal nějaké poučení z dobře míněných rad, nemusíš být děd vševěd! Na to stačí kousek zdravého rozumu,  ovšem u tebe se toto zjevně nekoná, takže nejspíš budeš čistokrevný pacient... asi s tebou ještě bude kupa srandy i v novém roce...  :D
Nejdřív si to všechno pěkně naplánuješ, aniž bys měl vůbec šajn o signálové situaci v místě, nakoupíš spoust antény, slučovačů, filtrů... a pak, jako předposlední - nějaký ten měřák, aby sis změřil nějaké ty procenta kvůli správnému zesílení nakonec... Japonec ... to je mazec, tomu říkám famózní plán hodný inspektora Clouseaua... Škoda že nebydlím někde poblíž, protože to bude náramná zábava až budeš svými tanečky s anténami na střeše bavit sousedy.... tipuju tak min. půl roku a samozřejmě bez kloudného výsledku... páč především nevíš nic o signálech a i kdybys nakonec věděl a měl všechny parametry, tak stejně nebudeš vědět co s tím... Ale je to tvoje věc, třeba ti pohyb na větru prospěje, hlavně zdraví, nespadni a neudělej nějakou škodu na cizím majetku... Přeju hodně zábavy těm co budou mít na tvé počínání dobrý výhled  ;)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #23 kdy: 29. 12. 2015, 11:40:32 »
Holt každé forum má své Honzíky a své Straníky, poznáme je spolehlivě, ikdyž se prezentují jinde a pod jinými nicky.
Honda Enduro Team


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #24 kdy: 29. 12. 2015, 15:03:53 »
Standardně tuto propust nevyrábí, to je přímo spešl zakázka na mé přání.
Šmarjá, ti tam z tebe musí mít bžundu :D Ale jestli jim tam nechals za ty roky tisíce na krabičkách, tak se asi nezlobí :)
PS: když mu radíš srovnat úrovně, čím je asi jako zjistí? Když je to procentový anténář...

Zkrátka stručně řečeno - nejsilnější kanál(y) si objednáš na ten atenuátor ... Tuto propust dáš samozřejmě PŘED zesilovač ... zesilovač máš až za touto propustí .... (nejlépe taky na stejné kanály jako propust) měřákem si to srovnáš po signálu zesíleném (čili za zesilovačem) Takže výsledek budeš mít srovnanej. (zesilovač taky nezesiluje všechny kanály stejně, takže si to krásně srovnáš na vstupu - touto propustí)
Aha, takže ty se napřed připravíš o drahocenné decibely tím, že si to utlumíš a pak to zesiluješ nějakým pásmovým zesilovačem. Klasika, jdeš na to od blbého konce... místo, aby sis jednotlivé kanály zesílil různými stupni zesílení jednotlivými zesilovači dle jejich úrovně tak, aby měly vhodnou úroveň a po pasivním sloučení dorazily k přijímači v použitelném stavu, tak si je radši napřed všechny pozeslabuješ na stejně slabou úroveň a pak všechny zesílíš výkoňákem. Supr, to by jeden nevymyslel! Úvaha hodná violisty...


Dáváš si tady krásný doprovodný ilustrace, to je pravda  :D ale asi jsi mě nepochopil ....  ten tvůj konec by byl správný kdyby se ovšem takové zesilovače s regulací výkonu pro jednotlivé kanály vyráběly, ... nevyrábí - pouze se reguluje útlum všeho na vstupu.  :P Takže tato propust tuto činnost provádí taktéž a aspoň to láduje zesilovači pěkně srovnaný. Rozdíl cca 8dB u muxů mám aspoň srovnaný. Ano, někdy je potřeba i něco utlumit oproti zbytku, tak už to bývá a chodí .... ;) Nic mi to jako divného nepřipadá. Anténa chytá signál s co nejlepšími parametry, pozdější zeslabení kvalitního zachyceného kanálu ničemu nevadí. U mě to ničemu nevadí a mám tyto propusti 2. Nechat to neseštelovaný a velký rozdíly to akorát může způsobit nějaké potíže - myslím tím zesilovače.

Proč myslíš že se ty všemožné atenuátory (regulovatelné, či pevné) prodávají?  ;D Je to Einfach, stačí se jen trošku zamyslet.

Wolfíku, tady žádní Straníci fakt nejsou ba ani nikdy nebyli. Máš to blbě zjištěný.  :P Možná tu bude i Fantomas.  ;D
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 15:23:29 od erteple2 »


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #25 kdy: 29. 12. 2015, 15:31:40 »
"Anténa chytá signál s co nejlepšími parametry, pozdější zeslabení kvalitního zachyceného kanálu ničemu nevadí." Ty seš fakt komik! Hraješ si na experta (a přitom používáš výrobky "tvarůžkářů") a tvrdíš, jak jsou kvalitní! To svědčí o tom, že jsi (zřejmě) nikdy s opravdu kvalitními komponenty renomovaných výrobců nepřišel do styku!  :(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #26 kdy: 29. 12. 2015, 15:42:47 »
Stejně bych je nekupoval, levné jistě nejsou. Takže co tu vlastně řešíš? Nikdo tě nenutí používat tuzemský Teroz či iVO. Já je používám kvůli dostupnosti, dobré ceně, výroby na přání a spokojenost. K čemu by mi byly nějaké profi komponenty když mi stačí tohleto?

Já si na nikoho nehraju, nemám to zapotřebí, jsem stále svůj. Můj cíl je mít bohatý a stabilní příjem za co nejlepší peníz, na to nepotřebuju drahé profi komponenty. Na to jste tady jiní abyste se s tím tady mohli po webech chlubit a machrovat. Stasi-DDR:Už by ses mohl konečně naučit s nimi pracovat - neumíš, tak je haníš. Nic novýho od tebe.
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 15:55:07 od erteple2 »


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #27 kdy: 29. 12. 2015, 15:58:31 »
Stejně bych je nekupoval, levné jistě nejsou. Takže co tu vlastně řešíš? Nikdo tě nenutí používat tuzemský Teroz či iVO. Já je používám kvůli dostupnosti, dobré ceně, výroby na přání a spokojenost. K čemu by mi byly nějaké profi komponenty když mi stačí tohleto?

Já si na nikoho nehraju, nemám to zapotřebí, jsem stále svůj. Můj cíl je mít bohatý a stabilní příjem za co nejlepší peníz, na to nepotřebuju drahé profi komponenty. Na to jste tady jiní abyste se s tím tady mohli po webech chlubit a machrovat. Stasi-DDR:Už by ses mohl konečně naučit s nimi pracovat - neumíš, tak je haníš. Nic novýho od tebe.
Naopak - hraj. Ale radši jenom na tu violu a bude vše v pohodě.


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #28 kdy: 29. 12. 2015, 16:29:15 »
Myslíš že by se tím nějak sám vyřešil příjem?  :D pochybuju. Navíc ty ani nikdo ostatní by mi to nevyřešili za cenu pouze materiálu. Je mi líto, musím opravdu sám, samo se to nenainstaluje i kdybych chtěl sebevíc. A volat na to nějakýho prodavače z elektra, to bych si tak pomohl! Ani by to nezvládl.

Sám si vařím, sám si nakupuju, sám si peru, sám si i zařizuju tyhlety věci.

A kvůli tobě fakt pouze koukat z okna nebudu.  8)
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 16:31:53 od erteple2 »


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #29 kdy: 29. 12. 2015, 17:03:46 »
Co všechno si děláš sám, to není předmětem diskuze a jistě ti tvoje domácí snažení nikdo kritizovat nebude. Tedy ne do doby, než ho začneš dávat na veřejnost a ještě s "odbornými" radami jiným.