Autor Téma: dotaz na antenu  (Přečteno 36917 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #15 kdy: 08. 10. 2014, 17:30:06 »
První anténu jsem kupoval osobně v prodejně a chtěl jsem jen VATEN.A teď podruhý přímo od výrobce a antény jsou úplně na chlup stejný tak to žádný kopie nejsou

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #16 kdy: 08. 10. 2014, 17:33:52 »
Já jsem nedávno velkého "Vatena" dával na Krížavu ke známému a jdu tam během zítřka něco dodělat, schválně kouknu na to. Jinak kolega kupoval pozinkovanou verzi přímo v shopu u výrobce. Zítra bych měl dostat "malé síto", ale tam to zřejmě bude jiné.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #17 kdy: 08. 10. 2014, 17:36:47 »
U síta malého je větší rozpětí.130mm uvádí.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #18 kdy: 08. 10. 2014, 21:47:27 »
Celkem by mě zajimal názor odborníka na anténu SÍTO VELKÉ tzv PLZEŃ.Mám tyto antény dvě a na obou anténách nejsou zářiče od sebe 115mm jak se píše v návodu že je nutno dodržet, rozpětí se pohybuje od 112 do 114,5mm cca.Jak je možný že výrobce VATEN nemá to rozpětí nastavený už z výroby?Ono s tím moc ani dělat nejde když je na úchytech minimální mezera.Nic jsem s tím ani nedělal a příjem bez problémů ,jen mě tohle vrtá hlavou.
Vidím že už je zde celá stránka diskuze úplně o prdu, nechápu proč tady vyšilujete kvůli rozdílu +- 2mm v rozevření zářičů do véčka (měřeno na konci véčka) a už vůbec co s tím mají nějaké úchyty ??? Není přece absolutně žádný problém každý ze zářičů prstama přihnout přesně na doporučovanou rozteč - prostě celou anténu a všechny prvka pěkně srovnat podle návodu... a můžete si na to pro klid duše vzít třeba mikrometr. Samozřejmě že výrobce to píše v návodu proto, že při přepravě se mohou tenké prvky různě pozohýbat atd. takže v návodu má uživatel mj. popsáno to správné rozevření konců zářičů proto aby věděl jak má přesně anténa vypadat. A mimochodem, jestli si někdo myslí že +- 5mm v rozteči na konci zářičů má nějaký zásadní vliv na "funkci rostlináře" tak to tedy opravdu ale opravdu nee  :D


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #19 kdy: 08. 10. 2014, 22:25:51 »
..asi tak nějak to bude, avizované malé síto jsem dostal už dnes, doprava a balení se na něm mírně podepsala. Proto tam asi výrobce ty rozteče. Aby si to zákazník doma "doladil", za pár minut není co řešit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:dotaz na antenu
« Odpověď #20 kdy: 09. 10. 2014, 16:02:37 »
Stejně to nedává smysl.Měl by být správně rozměr 115mm s tím aby si to zákazník zkontroloval a případně upravil.Protože proč by se muselo hýbat s každou anténou když by to nebylo nutný.To je přeci stejná blbost jako kdyby výrobce upozorňoval u novýho auta aby se seřídila geometrie.