Autor Téma: nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c  (Přečteno 9640 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c
« kdy: 25. 07. 2014, 09:26:53 »
mám problém při nahrávání tohoto programu z kabelovky (od UPC) na USB disk Kingston DataTraveler 100 G3 32GB
(40MB/s čtení, 10MB/s zápis), vyskakuje mi hláška že má USB příliš nízkou rychlost. (to samé se mi stává i u 2,5" HDD Verbatim 500 GB.

Bitrate nahrávky je u čistého nativu:

Data Rate:19673 kbps
Total Bitrate: 20057 kbps

U starších přepisů v nativu většinou:

Data Rate:12691 kbps
Total Bitrate: 13075 kbps

Poradí mi někdo jak spočítat optimální rychlost USB aby rychlost vystačila? Počítá se rychlost zápisu USB se stejnou rychlostí /Total Bitrate nahrávky)? (Např. bitrate nahrávky 20000 kbps a rychlost USB taky musí mít podobnou rychlost např.20-25 mb/s?)

Ještě jeden dotaz: jaký je rozdíl v rychlosti při formátování FAT32 a NTFS? Mám naformátováno na NTFS (aby nahrávka nebyla rozkouskovaná po 1 nebo 2 GB, i když mám formát NTFS tak mi je přijímač dělí po 5 GB (tj. u hbo hd = 36 minut)

Díky moc za info.
« Poslední změna: 25. 07. 2014, 09:33:34 od jirkazdevitky »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2014, 11:02:49 »
Dotaz je příliš specifický na mé znalosti, ale...
Na jakém přijímači se pokoušíš o nahrávku? Jiné programy, s nižším BR - SD, se nahrají spolehlivě?
Většina značkových televizorů používá svůj vlastní formát zápisu (nějaké mutace linuxu), zvláště Samsungy bývaly na USB disky velmi vybíravé....


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2014, 11:53:53 »
Na flešku v žádném případě nenahrávat. Ty mají pomalé paměťové čipy, malou robustnost, malou spolehlivost a krátkou životnost. Silně doporučuji pevný disk USB 3.0, alespoň 500GB.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2014, 11:58:10 »
Dotaz je příliš specifický na mé znalosti, ale...
Na jakém přijímači se pokoušíš o nahrávku? Jiné programy, s nižším BR - SD, se nahrají spolehlivě?
Většina značkových televizorů používá svůj vlastní formát zápisu (nějaké mutace linuxu), zvláště Samsungy bývaly na USB disky velmi vybíravé....

Na tomto. http://satelity.ellano.sk/32376/golden-interstar-voyager-ii.html

jiné HD programy s nižší bitratem se nahrají v pohodě (např čt1 hd 10-12 mb/s), problém je jen u hbo, kde je bitrate dvojnásobný a fleška ani HDD nestíhá, možná že musí být na HDD víc jak 50gb místa (obvykle zbývalo kolem 25 gb), ale ještě jsem nezkoušel, fleška ale nestíhá i když je naformátovaná a prázdná (32 gb)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:nízká rychlost USB při nahrávání HBO HD z dvb-c
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2014, 12:02:21 »
něco podobného se tu obšírně probíralo před rokem či dvěma. Tam jsme se tím s ivovi celkem dost probrali.
Nemám sílu to ovšem hledat, asi bych měl něco napsat znovu. Ale protože je to obsáhlé téma, asi nebude čas dřív, než za dlouhých zimních večerů.
Prozatím uplatňuj obecné pravidlo:

jestli se chci vyhnout hláškám o nízké rychlosti paměti, musí obchodní informace o rychlosti (na obale) mnohonásobně převýšit skutečnou rychlost použitou ve vysílání.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0