Autor Téma: Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink  (Přečteno 22021 krát)

serfik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« kdy: 16. 01. 2021, 22:43:19 »
Ahoj, jsem trochu v koncích a prosím o radu, udělali jsme si s přítelkyní radost a koupili v akci tuhle televizi od LG, předtím jsme měli Samsung, který na stejném místě chodil, jen starší TV. Mám Skylink, jen jsem přemontoval kabel do nové TV, přehodi CA Modul od Skylinku a pustil televizi. Ta si našla satelity a normálně provedla ladění programů. Seřadí pěkně programy, ale prostě se nic nezobrazí, jako by to bylo zakódované, ale žádnou chybu nehlásí.. tak vůbec nevím. Zkoušel jsem si přes zákaznické rozhraní u Skylinku poslat nové zápisy, vše korektně odešlo ale prostě to nejede.. nevíte někdo jak na to, jsem trochu v koncích.. díky
----UPDATE----
jsem si jistý, že programy TV naladila korektně, jen je z nějakých důvodů nezobrazuje...
« Poslední změna: 16. 01. 2021, 23:14:39 od serfik »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Augusto_Pinochet

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2021, 09:59:23 »
Proč nekontaktuješ prodejce nebo dovozce, případně zákazníckou tel. linku LG na tel. čísle 810 555 810, čili ty, kterým si nechal vydělat? Ti jediní ti můžou adekvátně pomoci (jinak na sat příjem LG není příliš dobrá volba, což se dnes všeobecně ví). Pokud ti nikdo y dříve jmenovaných nepomůže, pak nezbývá nic jiného než telku v zákonné lhůtě vrátit.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2021, 12:29:19 »
V první řadě to chce napsat, jestli volně šířené programy, např. ČT 24, Óčko apod., fungují nebo ne.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2021, 23:15:52 »
Tentoktát musím chtě nechtě souhlasit s Ádou.
Pokud tazatel neřekne, jestli mu jedou alespoň volně vysílané programy, tak se nepohneme dál.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2021, 07:35:21 »
máš špatně nastavený DiSEqC.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #5 kdy: 21. 01. 2021, 08:53:20 »
pokud se mu kýžené programy naladily a vidí je v seznamu, tak to asi s Diseqc nesouvisí, si myslím...


Rasta01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #6 kdy: 21. 01. 2021, 11:46:29 »
Tak za těch pět dní asi kolega už ten dekodovací modul domáčknul do konektoru a stydí se nám to sdělit.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2021, 11:09:07 »
pokud se mu kýžené programy naladily a vidí je v seznamu, tak to asi s Diseqc nesouvisí, si myslím...
Běžná chyba, kterou vídám, je při monobloku směrovaném pro DiSEqC=1 na Astru 19,2° E naladění přijímače, který buď není vybaven funkcí AutoDiSEqC, anebo tato selže kvůli provedení instalace antény nebo typu LNB. Laik neurčí v úvodní proceduře správně režim LNB a volbu DiSEqC, spustí ladění a ejhle, ono to „naladí“!  Technicky, DiSEqC je na "none", přijímač přečte FST tabulku z transpondérů používaných Skylinkem na A19 a uloží ji jako celý seznam programů do paměti přijímače. A pak chce uživatel přijímat, a „nic nejde“. Pochopitelně, když DiSEqC není správně nastaven. Obvykle stačí ručně v menu přístroje nastavit obě hodnoty a „všechno“ se rozeběhne.
Dříve, když se FST tabulka vysílala jen na Home-transpondéru 12070H, platila tvá úvaha. Nyní je FST na všech transpondérech používaných Skylinkem, tak může nastat to, co popisuji. Laik pak hledá chybu jinde, vyvolává na všechny strany, restartuje, resetuje, aktualizuje software. Z tohoto důvodu mám radši směrování antény pro DiSEqC=1 na A23. Že má uživatel nenastaven DiSEqC obvykle zjistí, až když chce sledovat „velmi speciální“ programy z Astry 19.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« Odpověď #8 kdy: 27. 01. 2021, 19:59:29 »
Jasně, to dává smysl. Neprošlo mi rukama až tolik diseqc řešení, abych to postřehl. Osobně jsem nepřítel monobloků na Skylink, ty programy co jsou na A19 je minimum a jen u nejvyšší nabídky, takže potřeba drtivé většiny sledovačů Skylinku, co to mají na běžné programy, je jen jedna pozice. Takže když už Diseqc, tak je to 3 nezávislé LNB a více a tam už si to určuji a nastavuji vše sám, takže se nesetkám s uvedenou chybkou. Díky za osvětlení.