Autor Téma: Náplň stanice CS History  (Přečteno 6840 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Náplň stanice CS History
« kdy: 15. 01. 2020, 11:47:27 »
Stanice WAR, která uváděla dokumentární a krátkometrážní filmy z mnoha zemí celého světa na téma války, bitvy, zbraně, špionáž, terorismus, i konspirace a hrozby z vesmíru, se nedávno přejmenovala na CS History. To ovšem neznamená, že by přibyly tuzemské pořady, nebo se program více zaměřil na Česko a Slovensko.

Bohužel mám poslední dobou dojem, že se objevuje příliš mnoho pořadů vyrobených v Rusku a co je nejhorší, že i s příslušným politickým nádechem. Tak jsou zejména dějiny II. sv. války prezentovány pod pokřiveným pohledem tamní propagandy. Tak třeba pořad o "osvobozování" Polska a zejména Varšavy, si jistě mnozí dovedou představit, co filmové plátno snese. Historie Polska v období této války jistě nebyla jednoduchá, ale nesmí se zapomínat na počátek dělení Polska mezi Hitlera a Stalina i důvody toho, proč bylo necháno Varšavské povstání na konci války bez pomoci ze strany SSSR.

Já si sice dokáži ideologickou náplň ruských dokumentů "přeložit", ale mladší generace už asi ne. Snad jí před touto propagandou chrání to, že se na tuto stanici asi moc nedívá.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Náplň stanice CS History
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2020, 12:32:10 »
taky jsem získal ten pocit z „patřičného vysvětlování dějin“, a to poměrně brzy po začátku sledování tohoto programu. Takže jsem ho zase přestěhoval na konec mého seznamu programů, kam se podívám doopravdy málokdy. A to CS v názvu programu mi přijde skoro jako provokace, když se často ocitá na stejné obrazovce se závěrečnými titulky v azbuce.