Něčí doměnka, že chytá Poysdorf, (protože Vídeň je dále) je v drtivé většině mylná. Dominantní je signálově pro oblast na sever od Břeclavi resp. Hodonína Vídeň. Ten Poysdorf tam ale samozřejmě blíže hranicím roli hrát může (i když to v případě údolí Veličky považuji za nepravděpodobné) a proto se přikláním k problému se zmíněným pre-echem, jak tu už bylo napsáno (napadlo mě to ještě při čtení prvního příspěvku, takže to není ovlivněno tím dalším). Každopádně jediné řešení ověření "správnosti" signálu který leze z rozvodu je proměření DVB-T2 měřícím přístrojem. Pak lze konstatovat, že na vině je samotný přijímač a nějaká jeho buď HW nebo SW chyba.
Takže to pro tuto chvíli vzdávám. Nemám možnost exaktního ověření stavu signálu (rozvod není v ideálním stavu), musím počkat do zahájení vysílání českého DVB-T2. To bude rozhodující zkouška pro nový přijímač.
Situaci by mohla změnit jediná věc, jednoznačné potvrzení jiného vlastníka Digipalu DAB+, že přijímač přijímá ORF1/2 bez problému. Divné je to, že na stejné zásuvce přijímá TV Samsung a Phillips ORF1/2 bez výkyvů (hodnota "indikátoru" kvality 100%). Kdykoliv, bez rušení a výpadků. Chápal bych, kdyby DVB-T2 s preechem či jiným rušením vypadávalo nebo bylo nestabilní. Plustelka přijímaná anténou v H polarizace a směrovanou opačným směrem funguje.
Historická poznámka k příjmové situaci: příjem k. 24 z Vídně či Poysdorfu nehádám ze vzduchu, ale ze zkušeností z časů analogu. U nás a v blízkém okolí se přijímala "Vídeň" na 43. a 51. k. (ORF 2 a ORF1 z Poysdorfu). Příjem z Vídně/Kahlenbergu na k. 5, 24 a 34 byl výrazně horší (slabší a méně stabilní signál, výkyvy kvalitus signálu během dne). Příjem z Jauerlingu byl spíš výjimkou (kanál 2, myslím - ORF1) - tam, kde to jinak nešlo. Jsem si vědomý, že nelze mechanicky přenášet odlišnou situaci (jiné kanály, systém, výkony) do dnešní doby. "Tehdy" velká Colorka nasměrovaná kompromisně na Mikulov a Poysdorf téměr úplně potlačila kanály 24 a 34 z Vídně (předzesilovač to nezměnil).
Michal