Autor Téma: Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?  (Přečteno 104028 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #180 kdy: 07. 02. 2012, 18:10:53 »
I mě by to zajímalo, proto jsem nahlásil zmizení tohoto tématu jako problém na našem intranetu. Co se týká mě a Honzy Potůčka, tak ho ani jeden z nás nesmazal. Co jsem se díval na ty příspěvky, tak byly velice zajímavé a přínosné. I já jsem se na ně chtěl podívat. Torza se mi načetla přes RSS.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #181 kdy: 07. 02. 2012, 18:16:22 »
Díky za vysvětlení Lukáši, taky mne to zarazilo, že by to někdo z vás mazal, když byla diskuze přínosná.

Tak snad se to někde vyhrabe.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #182 kdy: 07. 02. 2012, 18:40:56 »
Díky za vysvětlení Lukáši, taky mne to zarazilo, že by to někdo z vás mazal, když byla diskuze přínosná.

Tak snad se to někde vyhrabe.

Odpověď od technického ředitele Michala Krauseho:

Kromě redakce nikdo do obsahu fór nezasahuje. Nicméně používáte nastavení, v
němž může registrovaný autor smazat svůj vlastní příspěvek i vlákno, které
založil, což je asi nejpravděpodobnější příčina.


To bude asi tedy celý problém, a pokud ne, tak je to opravdu záhada...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #183 kdy: 03. 04. 2012, 00:06:21 »
Velké + je u mě to,že se mi daleko rychleji přepínají jednotlivé stránky. Jinak grafika mi připadá taková nějaká chaotická. Na starém Digi Zone se mi drbalo tak nějak lépe....sorry.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problémy s automatickým přihlašováním
« Odpověď #184 kdy: 20. 04. 2012, 21:20:24 »
Nějak tu nevidím skupino pro hlášení chyb, tak to dávám sem. Po updatu webu Digizone odpadla většina chyb, ale jedna nemilá se objevila. I když mám jak ve fóru tak na serveru nastavené automatické přihlašování a zakliknuto zapamatovat nastavení, tak často po přidání příspěvku do fóra jsem odhlášem z webu a zase web mě odhlásí z fóra. Zaškrtnuté "zapamatovat" v nastavení přihlášení pak zmizí. Myslel jsem si, že je to nějaký problém s cookies, ale i po jejich vymazání se to chová stejně. Vše ve Firefoxu 11.0 v XP i Win7. Netlučou se nějak databáze webu a fóra?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jendelin .i

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rubriky
« Odpověď #185 kdy: 14. 11. 2012, 00:52:16 »
Při vyhledávání článků o DAB jsem se pomocí vyhledávače dostal na stránku "http://www.digizone.cz/dab/". Lze se nějak na tuto stránku "proklikat" z hlavní strany? Já jsem to hledal, ale nic jsem nenašel.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Moderování diskusí
« Odpověď #186 kdy: 27. 01. 2013, 14:42:10 »
Myslím, že zvolený model není vhodný. Přecijen zde "cenzor" nemůže sedět celý den, takže příspěvky budou zobrazeny až se zpožděním a tak se ze skoro on-line debaty stane pošta. Spíš bych se přimlouval k modelu, kdy se mažou závadné příspěvky. To, že jsou chvíli vidět a někdo na ně reaguje, sice není ideální, ale bez rychlého vkládání příspěvků ztrácí fórum svůj půvab.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Moderování diskusí
« Odpověď #187 kdy: 27. 01. 2013, 15:01:20 »
Myslím, že zvolený model není vhodný. Přecijen zde "cenzor" nemůže sedět celý den, takže příspěvky budou zobrazeny až se zpožděním a tak se ze skoro on-line debaty stane pošta. Spíš bych se přimlouval k modelu, kdy se mažou závadné příspěvky. To, že jsou chvíli vidět a někdo na ně reaguje, sice není ideální, ale bez rychlého vkládání příspěvků ztrácí fórum svůj půvab.

Naprostý souhlas. Dejme tomu, že teď je neděle a dejme tomu, že nejsou zavaleni prací, tak je schválení dejme tomu ještě docela rychlé. Ovšem jsou mi známé weby, které přistoupily k podobnému opatření a v plném pracovním zatížení, případně nějakých svátcích atd. se protáhlo schválení až i na 3 dni. Prakticky došlo na takových webech k zastavení diskusí a už roky tam nikdo o ničem nediskutuje i když se tam před lety diskutovalo více, nežli tady. Tedy v podstatě takovým opatřením weby v podstatě zabili a zcela zničili. Tedy jejich diskusní rovinu. Osobně si opravdu myslím, že jednou za několik dnů provedení korekcí a editací nevhodných příspěvků je podstatně vhodnější a že když někde visí nějkaký nevhodný příspěvek 2-3 dni, že je to podstatně menší škoda, nežli když příspěvky obyčejné čekajkí poníženě na schválení. Takže plně a zcela souhlasím. Pro úplnost dodám, že existuje ještě 3 cesta. Lze vybrat z diskutujících několik, dejme tomu 10 spolehlivých dobrovolníků. Ti se pak zobrazují v hlavičce fora. Např. Uvedu smyšleně...Dnes od 15-19 má službu Jan Novák. A ti to schvalují a maží. Takto by to také ještě šlo. Ovšem to by museli tyto neplacené, zájmové dobrovolníky mít a dát jim tedy pravomoce. Pak na takové jakési samoregulaci je schopno to také fungovat.
« Poslední změna: 27. 01. 2013, 15:18:34 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #188 kdy: 27. 01. 2013, 15:06:42 »
Samozřejmě vaší připomínce rozumím a máte pravdu. Bohužel je diskusní fórum naprogramováno tak, že neumožňuje pouze moderování nově příchozích, jako je tomu například u diskuse pod aktualitami nebo články. Fórum a DigiZone.cz jsou, zjednodušeně řečeno, dva rozdílné weby, které fungují každý trochu jinak.

Redaktor webu dostane vždy po vložení nového příspěvku okamžitě e-mail, čili ví, že někdo něčím přispěl. Přiznávám, že toto řešení není ideální, ovšem je to jediný způsob, jak se nám podařilo člověka, kvůli kterému zde řada lidí přestala diskutovat, dostat pryč. Věřím, že tyto řádky si pečlivě čte, a proto ho ještě jednou dodatečně zdravím a děkuji mu za e-maily, které mi s láskou a péči posílá pod různými anonymními adresami do mé mailovky. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #189 kdy: 27. 01. 2013, 16:07:10 »
Chudáci redaktoři..kvůli "individiuu tkrtechnik" takové práce.Nadruhou stranu tu bude klid,nebudou tu jeho příspěvky a najde si jiné forum.Už i na jiných fórech má zákaz.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #190 kdy: 27. 01. 2013, 16:17:44 »
Já bych volil kompromis. Především bych udělal filtr zakázaných výrazů a frází, který by automaticky blokoval příspěvky s nevhodným obsahem. Jako další variantu bych zvolil, že stálí a prověření diskutéři by mohli diskutovat on-line a jejich příspěvky by byly kontrolované jen namátkově, aby nemohli zneužívat svojí výsady. Nováčci na webu by pak byli kontrolování v plném rozsahu, dokud by se neprověřila jejich spolehlivost.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #191 kdy: 27. 01. 2013, 16:20:43 »
Individuální schvalování každého příspěvku část problémů na DigiZone vyřeší, ale také se na to dá říci : "UŽ BYLO LÍP!" :'(

Tak tohle hlášení mne bude v živé diskuzi asi čekat nejčastěji?

Od poslední návštěvy nejsou žádná nová nepřečtená témata.
« Poslední změna: 27. 01. 2013, 16:22:56 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #192 kdy: 27. 01. 2013, 18:31:07 »
Jakmile se začne omezovat,lustrovat,je zle,forum bude upadat daleko rychleji-diskuse má být diskuse,i s ryzikem provokatérů,bohužel,dokážu to pochopit,ale svoboda slova je mi přednější !!! >:(
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #193 kdy: 27. 01. 2013, 18:56:04 »
Proboha co se to tady dneska děje?  :-[
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Jak se vám líbí nové diskuse na DigiZone.cz?
« Odpověď #194 kdy: 27. 01. 2013, 18:56:10 »
Jakmile se začne omezovat,lustrovat,je zle,forum bude upadat daleko rychleji-diskuse má být diskuse,i s ryzikem provokatérů,bohužel,dokážu to pochopit,ale svoboda slova je mi přednější !!! >:(
nikdo ti přece diskutovat nezakazuje, nebo snad ano?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky