Autor Téma: Vysílače - fotky  (Přečteno 1022917 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #675 kdy: 22. 12. 2020, 13:06:16 »
Že by Hády někdy patřily armádě pochybuji. Byla to součást radioreléové trasy ČRa na další vysilače, kam z Barvičky nebylo vidět. Pro zaměstnance spojů se tam nebyl problém dostat i já jsme tam párkrát byl při trase na Hradisko.

Ty další objekty směrem na Ochoz od zastávky Spáleniště už jsou zcela moje parketa, protože jsem tam několik let pracoval. Ten první objekt od silnice patřil Správě dálkových kabelů. Ten druhý patřil KS SNB, kde v prosinci 1989 pálily na hromadách svazky STB. Poloha obou objektů byla zvolena tak, aby v případě atomového útoku na Brno zůstaly ušetřeny a funkční. To co je vidět na povrchu je jen špička ledovce. Že to patří armádě byla fáma z doby výstavby, kdy se osazovaly kyslíkové bomby, které pro neznalé oko připomínaly rakety.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #676 kdy: 22. 12. 2020, 13:14:59 »
Tak on nepsal že to armádě patřilo, ale že tam měla svá zařízení :)

btw co toto? :) Archiv bezpečnostních složek...

https://mapy.cz/s/hosekapero
« Poslední změna: 22. 12. 2020, 13:16:51 od David Kříž »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #677 kdy: 22. 12. 2020, 14:30:09 »
Šak jo, to jsou ty dva objekty, které jsem popisoval.
To by bylo zážitků na několik stránek.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #678 kdy: 22. 12. 2020, 14:43:31 »
aha, jsem ten tvuj popis pochopil trochu jinak.
Takovych objektu je k objevovani :D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #679 kdy: 22. 12. 2020, 14:54:26 »
Spíše už jen v paměti. Za těch 30 let se buď rozpadly nebo je někdo prodal do šrotu. Třeba pod Brnem mezi Otmarovem a Rebešovicemi byla spousta remízků v poli ze kterých trčely antény. Remízky zůstaly, antény zmizely.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #680 kdy: 22. 12. 2020, 19:02:41 »
váš diskus proud mně inspiroval juknout na katastr toho pozemku, kde jsou ty rakvičky vysílače a kde je na plotě cedule "Vstup zakázán, objekt Policie ČR" (nebo něco tak nějak).

Takže oplocený pozemek je parcela 693/9 - vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

Uvnitř parcela 693/10, což je budova hostující technologii pro vysílací stožár - vlastnické právo Česká republika

Další parcela uvnitř 693/14 vypadá jako samotný stožár, ovšem vlastnické právo opět Mendelova univerzita v Brně

Pak je tam uvnitř parcela 693/11, na leteckém snímku vidím nějakou chatrč, byť jsem šel kolem mnohokrát, nikdy jsem si to nevšiml, asi nic významné, opět vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

David: kolem vodárny chodím s fenkou na volno (uvazuji ji až u hlavní silnice), tak příště bacha abys nás nepochroumal :)

Až vyjde slunce vyfotím to, ale zde to nepostnu, protože mně někdo z vás předběhne :) V neděli to byla síla, Hády vypadaly jako by byly na Čomolungma, foto v příloze.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #681 kdy: 22. 12. 2020, 19:36:14 »
Dobře jsi je prolustroval. Není na tom nic divného. Mobilní operátoři si také svoje oplocené areály BTS pouze pronajímají a na katastru je uveden skutečný vlastník, nikoli uživatel. Pouze u významných opěrných bodů jako BSC si pozemek koupí. Na tvé obvyklé vycházkové trase, kde jsou ty dva stožáry máš oba modely. Cetin si pozemek koupil, Vodafone pronajal.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #682 kdy: 22. 12. 2020, 20:06:34 »
váš diskus proud mně inspiroval juknout na katastr toho pozemku, kde jsou ty rakvičky vysílače a kde je na plotě cedule "Vstup zakázán, objekt Policie ČR" (nebo něco tak nějak).

Takže oplocený pozemek je parcela 693/9 - vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

Uvnitř parcela 693/10, což je budova hostující technologii pro vysílací stožár - vlastnické právo Česká republika

Další parcela uvnitř 693/14 vypadá jako samotný stožár, ovšem vlastnické právo opět Mendelova univerzita v Brně

Pak je tam uvnitř parcela 693/11, na leteckém snímku vidím nějakou chatrč, byť jsem šel kolem mnohokrát, nikdy jsem si to nevšiml, asi nic významné, opět vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

David: kolem vodárny chodím s fenkou na volno (uvazuji ji až u hlavní silnice), tak příště bacha abys nás nepochroumal :)

Až vyjde slunce vyfotím to, ale zde to nepostnu, protože mně někdo z vás předběhne :) V neděli to byla síla, Hády vypadaly jako by byly na Čomolungma, foto v příloze.
myslíš až pojedu autem přímo ke stožáru? :)

Jinak 693/9 bývalo dřív celé MV ČR. Asi to univerzitě darovali s břemenem přístupu. Taky tam do objektu vedou optiky a metaliky CETINu a určitě i státních složek.
« Poslední změna: 22. 12. 2020, 20:18:02 od David Kříž »


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #683 kdy: 23. 12. 2020, 17:38:55 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #684 kdy: 23. 12. 2020, 17:42:24 »
K tomu přidávám pár fotek od hlavního bratra/sestry a jednu společnou z dálky :-)


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #685 kdy: 23. 12. 2020, 17:44:53 »
No a téměř ze stejnýho místa jednu fotku z velké dálky. Vysílač vidět není, ale je tam :-) Po dlouhé době bylo aspoň trošku vidět...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #686 kdy: 23. 12. 2020, 18:11:34 »
na ja, Pálava na pozadí, to je taková stálice, která vždy potěší oko, vidím ji x krát v roce když jdu s fenkou na "pole za obcí", tam ji doplňují další stálice, Ždánický les, Chřiby; když jsou podmínky vidím z Brna i první kopečky v Rakousku.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #687 kdy: 24. 12. 2020, 12:57:19 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky
Vítám dalšího kolegu z Brna. Tos měl včera štěstí, byl to jediný den za posledních několik týdnu, kdy byla vidět Pálava. Dnes je to už zase v mlze, že není vidět ani Mohyla Míru.
To mě připomělo přísloví, které jsem se dověděl v Praze. Krajina, ze které není vidět Pálava stojí za houno.
Hezký i když deštivý a mlžný Štědrý den. Přidávám foto z doby, kdy byla na Vánoce alespoň námraza.   
« Poslední změna: 24. 12. 2020, 13:06:14 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #688 kdy: 24. 12. 2020, 14:37:06 »
Máš pravdu, s počasím jsem měl včera velký štěstí : dole ve staré Líšni ok, cestou na Klajdu opar, ale nahoře zase ok :-) Pěkná fotka antény s námrazou. Takový počasí bych si na Vánoce přál o hodně víc. Bláta, mlhy, deště a tepla už mám až po krk.
Přeju všem pěkné Vánoce. 👍


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #689 kdy: 24. 12. 2020, 22:00:55 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky
Vítám dalšího kolegu z Brna. Tos měl včera štěstí, byl to jediný den za posledních několik týdnu, kdy byla vidět Pálava. Dnes je to už zase v mlze, že není vidět ani Mohyla Míru.
To mě připomělo přísloví, které jsem se dověděl v Praze. Krajina, ze které není vidět Pálava stojí za houno.
Hezký i když deštivý a mlžný Štědrý den. Přidávám foto z doby, kdy byla na Vánoce alespoň námraza.
Vidíš, já to tak mám s Javorinou :)
Ale z "mojí" rozhledny Rovnina je taky vidět špička Pálavy, takže je to tady u nás OK 8) Jinak Pálava super, jeden z kopců které mají pro mne magický nádech.