Autor Téma: DVB-T2 H.265 TELEVIZOR  (Přečteno 454378 krát)

ondratr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #270 kdy: 01. 09. 2018, 19:30:47 »
Dobrý deň.
Mám TV Samsung UE40J6272 a po spustení DVB-T2 (Lysá Hora FM K26, K 28) je príjem s veľkou chybovosťou (vypadáva/štvorčekuje obraz, zvuk). Kanály K37, K54 s DVB-T sú OK. Má niekto skúsenosti s týmto TVP (stíha HW H265)?
Vďaka.
Chybovost je dána špatným příjmem, tedy obvykle slabým signálem nebo jeho rušením a odrazy na vstupu přijímače. Nijak nesouvisí s tím, že by HW nestíhal h.265. Ten buď umí nebo neumí zpracovat, J6272 ho umí.
Vďaka za odpoveď, už  som začal zháňať majstra s merákom, lebo intenzita signálu K 26, K 28 (širokopásmová anténa Emme Esse 40 XWD) na výstupe dom.zosilovača (Telmor WWK-982) je totožná s úrovňou K 37, K 54 (dve kanálové antény).
Mám doma také tuto TV a stejný problém. Kanaly 26 a 28 z Javořice dělají to samé. Nakonec po mnoha měření a ladění odbornou firmou bylo zjištěno že problém je preecho které vzniká na SNF sítích v místě kde je příjem stejného kanálu této sítě z více vysílačů. U nás v T2 to dělá problémy při příjmu Javořice jelikož na stejných kanálech chystáme i Kojal. Nutno odstinit příjem tak aby byl přijímán jen jeden vysílač. Některé značky to zvládají lépe jiné ne. Bohužel Samsung je v tomto směru asi nejhorší co jsem zjišťoval.
Tak asi takto.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #271 kdy: 02. 09. 2018, 15:32:44 »
Dobrý deň.
Mám TV Samsung UE40J6272 a po spustení DVB-T2 (Lysá Hora FM K26, K 28) je príjem s veľkou chybovosťou (vypadáva/štvorčekuje obraz, zvuk). Kanály K37, K54 s DVB-T sú OK. Má niekto skúsenosti s týmto TVP (stíha HW H265)?
Vďaka.
Chybovost je dána špatným příjmem, tedy obvykle slabým signálem nebo jeho rušením a odrazy na vstupu přijímače. Nijak nesouvisí s tím, že by HW nestíhal h.265. Ten buď umí nebo neumí zpracovat, J6272 ho umí.
Vďaka za odpoveď, už  som začal zháňať majstra s merákom, lebo intenzita signálu K 26, K 28 (širokopásmová anténa Emme Esse 40 XWD) na výstupe dom.zosilovača (Telmor WWK-982) je totožná s úrovňou K 37, K 54 (dve kanálové antény).
Mám doma také tuto TV a stejný problém. Kanaly 26 a 28 z Javořice dělají to samé. Nakonec po mnoha měření a ladění odbornou firmou bylo zjištěno že problém je preecho které vzniká na SNF sítích v místě kde je příjem stejného kanálu této sítě z více vysílačů. U nás v T2 to dělá problémy při příjmu Javořice jelikož na stejných kanálech chystáme i Kojal. Nutno odstinit příjem tak aby byl přijímán jen jeden vysílač. Některé značky to zvládají lépe jiné ne. Bohužel Samsung je v tomto směru asi nejhorší co jsem zjišťoval.
Tak asi takto.
Problém u vás není "preecho" jak si myslíte něbo vám někdo řekl, ale "echo". Preecho je speciální případ echa a proti běžnému echu velmi vyjímečné. Akorát to preecho tak strááášně dobře zní a ještě je i delší, tak to na to každý svádí :D A sítě nejsou SNF, ale SFN...
---
Dále, dovolit si tvrdit, že dotyčný má stejný problém jako vy, jen jen zavádění a věštění z křišťálové koule. Dotyčný přijímá Lysou horu na Slovensku, předpokládám, že je rád, že mu hraje aspoň ona jediná. Na to, aby vzniklo echo (resp. jeho speciální případ preecho) je nutné, aby přijímal alespoň dva vysílače na stejném kanále, což je v jeho případě krajně nepravděpodobné (obávám se, že je rád že bere aspoň tu jednu Lysou). Tak si tu nehrajte na soudy čím to je, to čím je to ve vašem konkrétním případě to vůbec nemusí být o 100m dále a ne už stovky kilometrů jinde.
« Poslední změna: 02. 09. 2018, 15:37:35 od David Kříž »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« Odpověď #272 kdy: 02. 09. 2018, 15:38:18 »
Dobrý deň.
Mám TV Samsung UE40J6272 a po spustení DVB-T2 (Lysá Hora FM K26, K 28) je príjem s veľkou chybovosťou (vypadáva/štvorčekuje obraz, zvuk). Kanály K37, K54 s DVB-T sú OK. Má niekto skúsenosti s týmto TVP (stíha HW H265)?
Vďaka.
Chybovost je dána špatným příjmem, tedy obvykle slabým signálem nebo jeho rušením a odrazy na vstupu přijímače. Nijak nesouvisí s tím, že by HW nestíhal h.265. Ten buď umí nebo neumí zpracovat, J6272 ho umí.
Vďaka za odpoveď, už  som začal zháňať majstra s merákom, lebo intenzita signálu K 26, K 28 (širokopásmová anténa Emme Esse 40 XWD) na výstupe dom.zosilovača (Telmor WWK-982) je totožná s úrovňou K 37, K 54 (dve kanálové antény).
Specifikujte lokalitu. Případně uveďte kontakt.