Autor Téma: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink  (Přečteno 73173 krát)

Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #15 kdy: 10. 06. 2010, 14:22:17 »
Tady je CI modul s kterým mi IRDETO - CRYPTOWORKS karty chodí dobře. Zatím zkoušeno ve třech starších přijímačích  s různým softem.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #16 kdy: 11. 06. 2010, 05:17:59 »
Tady je CI modul s kterým mi IRDETO - CRYPTOWORKS karty chodí dobře. Zatím zkoušeno ve třech starších přijímačích  s různým softem.

Tento modul, tak jako ostatní moduly od Mascomu má tu výhodu, že je přes OTA upgradovatelný. Mascom se dokonce i o dávno prodané moduly dál stará. S tímto modulem se dá počítat i do budoucna, jeho cena odpovídá službě, kterou výrobce zajišťuje.


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2010, 15:12:54 »
Jelikož se v poslední době kolem nových karet rozvířila jistá diskuse dám zde info z mých dosavadních zkušeností s novou ICE kartou Skylink.

Nejprve info o mé testovací ICE kartě. Nutno podotknout, že je již Skylinkem registrovaná, obsahuje tedy patřičné sektory ..., bohužel mne tenkrát nenapadlo sledovat co se děje 21 den na této testovací kartě, byla vždy v něčem strčená, data si nacucala bez povšimnutí. Píšu zde jen o přijímačích a modulech, které jsem měl po ruce.

Tato karta (ICE) mi fungovala doposud ve všem do čeho jsem ji vložil. Pokud jde o přijímače s licenc. dekodéry CW, nenarazil jsem téměř na žádný problém. Téměř proto, že např. ve starém Humaxu 5500 (licenc. CW, FW poslední dostupný cca rok 2003) se opakovaně při rychlejším přepínání programů zobrazila hláška "kódovaný kanál", přijímač se sekl, byl nutný HW restart. Druhé téměř si vzpomínám, že nefungovala v prvních 20-ti dnech Noha Cinema ve Vantage, tedy v univ čtečce, nyní již funguje.

Testované přístroje s orig. CW, ve všech poslední dostupné FW, funkčnost bez problému :

- Kaon 230CX, 570CX, 270CX
- Homecast S3000CR
- Topfield TF6000CR
- Humax CR Fox II, CR Fox CI (poslední modely)

moduly OK -

Irdeto CryptoWorks červený
Easy Twin Mascom SW 1.20
Smith zelený

problenatické stroje a modul:

- Humax CRCI5500 (při pomalém přepínání ICE karta funguje)
- všechny Orsaty (100, 200) - myslím, že se opakaně restartovaly
- modrý Philips CW modul (versi si nevzpomínám) - nefunkční

Dnes jsem si před odpolední montáži předaktivoval ve kšeftě dvě karty.
První kartu jsem vložil do Vantage HD8000S, tedy do UNI čtečky, všechny programy naběhly za cca 3 minuty. Druhá karta byla v TF6000CR, naběhla také do 3 min. Na obou kartách jsou pouze 3 zápisy.
Je známo, že v registrované kartě je pro FULL nabídku zápisů celkem 16, tedy na kartě se vytváří určité sektory .... což jak už víme obnáší velké množství dat. Toto neprobíhá tak hladce a proto jsou nyní na fórech vášnivé debaty. Bylo by tedy dobré, aby ti co registrují ICE karty, napsali podrobnosti o tomto úkonu. Tedy typ přijímače, versi FW, dobu, po kterou trvala aktivace všech zápisů po registraci karty ......

Já registrace výše uvedených, předaktivovaných karet provedu za cca 18 dní, tak jsem zvědavý, zda bude nějaký problém dvacátýprvní den. Hodím tu info o průběhu registrace.
A asi za 10 dní bych měl registrovat první ICE kartu, rozhodně tu dám info.

Poslední poznámka. Z Irdeto přijímačů mám v prackách jen DiZiPiA, což je licencovaný přijímač se čtečkou Irdeto. S ICE kartou funguje bezproblémově. Osobně se mi jak HW tak SW moc nelíbí, ale to je fuk. Připadá mi, že je z dílny Golden Interstar.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2010, 18:04:06 »
Velmi přínosný příspěvek.

Velmi nepřijemně mne překvapuje negativní chování v org. modulu CryptoWorks modrém Philips.
To považuji za průser. To pro ten modul neexistuje nějaké upgrade na vyšší verzi ???
Též mne velmi nepřijemně překvapuje,  negativní chování v Humax 5500, kde je také přeci krucifix org. CW. Těch přijímačů se tady prodalo !!! To je tedy šmejdstvo ! Ještě, že má dva sloty.

Zajímalo by mne chování v mašinách běžících na linuxu jako Dreambox, AB IP Box atd.
Zajímalo by mne chování v org. modulu Irdeto

Potěšující je zjištění:
Že to běhá v TF6000, Homecast 3000, Humax Fox II a Vantage. Toho se taky prodalo spousta.

Lhostejné jsou mi celkem Kaony nevím o nikom, kdo by to měl.

Překvapení: Že to bude běhat v nějakém Easy Twin zeleném, to by mne tedy do smrti nenapadlo.



« Poslední změna: 04. 09. 2010, 18:13:27 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2010, 18:28:25 »
Není mi jasný ten zbytečný humbuk kolem irdeta/viz třeba parab,ale i zde/,kolik karet se zatím prodalo 0-0,pokud chci mit klid koupím starší kartu,pokud se chci zůčastnit pokusu Irdeta+Skylinku prosím,ale brečel bych potom u nich,ne zde.Řešení skylinku musí byt stejně přijatelné pro všechny vlastníky karet,i ty s uni čtečkama,pochybuji/prakticky vylučuji/ o možnosti nákupu nových licencovaných strojů,vidím to na přechod ,určitě bych tady lidi nestrašil !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2010, 18:41:36 »
Není mi jasný ten zbytečný humbuk kolem irdeta/viz třeba parab,ale i zde/,kolik karet se zatím prodalo 0-0,pokud chci mit klid koupím starší kartu,pokud se chci zůčastnit pokusu Irdeta+Skylinku prosím,ale brečel bych potom u nich,ne zde.Řešení skylinku musí byt stejně přijatelné pro všechny vlastníky karet,i ty s uni čtečkama,pochybuji/prakticky vylučuji/ o možnosti nákupu nových licencovaných strojů,vidím to na přechod ,určitě bych tady lidi nestrašil !!!

právěže průser je v tom, že staré karty Skylink již pomalu nejsou k sehnání a s zkušenosti s novými jsou všelijaké. Kdo má slot, použije nějaký "kus železa" navíc-tedy odpovídající modul a kartu rozchodí. Uživatelé s uničtečkou budou mít problém-velmi dobré komentáře jsou na serveru parabola. 
Řešení pro ty kdo chtějí sledovat jen české a slovenské programy je koupit kartu cs link. Těch je zatím dost a doufám, že tento operátor se od svého většího bratra konkurenta poučí a nepustí na trh něco, co nemá náležitě odzkoušeno..
« Poslední změna: 04. 09. 2010, 18:43:55 od Wolfgang Wolf »
Honda Enduro Team


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2010, 18:43:50 »
Není mi jasný ten zbytečný humbuk kolem irdeta/viz třeba parab,ale i zde/,kolik karet se zatím prodalo 0-0,pokud chci mit klid koupím starší kartu,pokud se chci zůčastnit pokusu Irdeta+Skylinku prosím,ale brečel bych potom u nich,ne zde.Řešení skylinku musí byt stejně přijatelné pro všechny vlastníky karet,i ty s uni čtečkama,pochybuji/prakticky vylučuji/ o možnosti nákupu nových licencovaných strojů,vidím to na přechod ,určitě bych tady lidi nestrašil !!!

Tohle určitě není strašení !!! Ano staré karty jsou ! Ano dokonce jsem ji sehnal pro známého tak rychle a tak bez problémů, že jsem to ani sám neočekával. Takže strašení je možná v tom, že staré karty nejsou. Když ještě na štěstí staré karty jsou.

Nic méně, přijde doba a u některých prodejců už zřejmě přišla anebo brzo přijde, že už staré karty nebudou maximálně si jich podrží pár kusů pro nějaké jo lukrativní zákazníky.

Takže prostě jednou nebudou. Tak a někdo je zřejmě nemá už teď a může být takových i hodně. Naštěstí tedy ne všichni kteréž to novinářské kachně jsem nalítl taky. Ale prostě jednou to přijde.

V každém případě nových karet se neprodalo 0-0-0 ale asi už docela dost. Tedy zdá se, že Sky Link je přetížený řešením problémů s nimi, tedy dle opět novinářských článků.

Takže určitě je hodně dobré vědět v čem to jede a v čem to nejede, nežli někam jak pitomec telefonovat a zbytečně je otravovat nebo stále nechávat  posílat znovu a znovu data na kartu, čímž jim to ještě více zahlcovat atd. atd.

Takže tady se alespoň lidi dočtou, tedy doufám, že když mají třeba TF6000 tak že mohou být v klidu. Když maji modrý orig. Philips modul tak naopak, že ho mohou vyhodit a jít si koupit Irdeto/CryptoWorks modul apod. Takto to bylo myšleno. Nikoli jako strašení.
Určitě jedna z nejpřínosnějších debat, co zde tak za poslední měsíc vznikla.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2010, 18:57:16 »
Dobře,"strašení",ale minim.obavy?CS link je v klidu,proč by se mněl zůčastňovat pokusů.Má to být pro Skylink natolik lukrativní,že je ochoten riskovat své abonenty?Na aukru je karet zatím dost !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2010, 19:00:16 »
pro
José Brtník
pokud jste sehnal starší typ karty buďte rád já byl ve čtvrtek v Omku Ostrava, která je našim hlavním dodavatelem a staré karty již nemají. Zásoby se ztenčily po odpojení pirátů od DigiTv.
Honda Enduro Team


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2010, 21:10:36 »
pro
José Brtník
pokud jste sehnal starší typ karty buďte rád já byl ve čtvrtek v Omku Ostrava, která je našim hlavním dodavatelem a staré karty již nemají. Zásoby se ztenčily po odpojení pirátů od DigiTv.

Tak moc toho zase nevím, ale tolik vím, že OMKO je největší satelitní prodejce v ČR, takže tam budou mít velký obrat a tam už bych je asi fakt nehledal...

Jeden kámoš použil internet nějakého jen netového prodejce asi před 14 dny a v pohodě a já pro změnu použil místní hypermárket, v úterý, kam bych normálně nešel a jak jsem uvedl měli jich tam dost. V absolutní nouzi jsem byl připraven objet okolní vesnice a splašit ji u nějakého zapadlého prodejce. Ale nebylo to potřeba.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2010, 21:32:17 »
Dobře,"strašení",ale minim.obavy?CS link je v klidu,proč by se mněl zůčastňovat pokusů.Má to být pro Skylink natolik lukrativní,že je ochoten riskovat své abonenty?Na aukru je karet zatím dost !!!

Lukrativní, nelukrativni, riskovat, neriskovat...

A co když někdo bude chtít HD ?
CS Link žádné nemá...

Tak aukro mne tedy vážně nenapadlo, teď jsem to skoušel a nenašel jsem tam nic. Ale možná s ním neumím zacházet, nechodím tam...

dodatek : na druhý pokus jsem byl úspěšnější, ale muselo by se to přehrabat na první pohled tam vidím spíše cs linky a ICE karty... http://www.aukro.cz/7659_tv_video_dvd_satelit_0.html
« Poslední změna: 04. 09. 2010, 21:36:50 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #26 kdy: 04. 09. 2010, 21:54:32 »
@ José Brtník
proč zase nadáváš, uvedené modely Humax CRCI 5500 a modrý CW modul Philips již dávno nejsou v prodeji a je nutné si uvědomit, že jejich SW pochází z cca 8 a více let dávné minulosti. Mezi tím byl systém CW x-krát upgradován. Ten, kdo tyto výrobky používá, má v nich kartu CW, která jede bez problému!

@Jan Bernardýn
tak ten humbuk tvoří většinou lidé, kteří se soustředili na UNI čtečky, o kterých se mj. zmiňuješ i Ty, na parab už jakékoli debaty v tomto smyslu zcela tipli, jelikož jsou smazány i starší diskuse na toto téma.
Karet ICE už bude v oběhu hodně v 10-ti tisících.
Z mé strany nejde o strašení, ale o praktické informace, zbytečně straší jiní.
A pokud jde o podporu Skylinku k UNI čtečkám, to nemůže nikdo myslet vážně! To že tu různé rádoby VO navláčili tolik šrotu s UNI čtečkama, to by mělo znamenat, že takový VO tu nemá co dělat. Je to z jejich strany obrovská nezodpovědnost! Další chyba je ta, že se k prodeji takové techniky dostali lidé, kteří o tom nemají apsolutně žádnou páru. Řekl bych, že hlavně takovíto podejci dlouho živili ony pochybné VO.

ad CS Link -
CS Link je momentálně zalezený v noře, problémy je neminou, Skylink už bude dávno za vodou, systém bude mít vyladěn, kdežto CS Link se bude teprve učit. Jistě určité info jim pustí samotné Irdeto, které takové info načerpá u Skylinku, ale ......
Jen tak mimochodem, u CS Linku bývá občas také problém po registraci karty, také nenaběhnou všechny programy najednou, ale něco dojde třeba až za 2 dny. Proč se toto nediskutuje, obávám se, že nemají dobře zvládlé CW, co bude s Irdetem?
« Poslední změna: 04. 09. 2010, 21:57:58 od Zip Zip »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #27 kdy: 04. 09. 2010, 22:24:12 »
@ José Brtník
proč zase nadáváš, uvedené modely Humax CRCI 5500 a modrý CW modul Philips již dávno nejsou v prodeji a je nutné si uvědomit, že jejich SW pochází z cca 8 a více let dávné minulosti. Mezi tím byl systém CW x-krát upgradován. Ten, kdo tyto výrobky používá, má v nich kartu CW, která jede bez problému!

No protože si myslím, že to ještě dost lidí používá, když už ne doma tak třeba na chatě nebo v práci atd. Tak vím, že staré karty v tom chodí. Taky vím, že je to prastaré.
Ale to nic nemění na tom, že považuji za velice důležité a závažné to upozornění, že to v tom nejede...Protože čistě laicky, někdo někde uvidí modrý modul Philips, ví prd jak je to starý nebo není, všude je bombardován hláškami typu, bacha na UNI čtečky, bacha na nelicencované moduly...tak uvidí modrý Philips, mimochodem ho mám taky, takže v něm už ani ICE nemusím skoušet, tak zajásá hurá, koupí ho,třeba v bazaru ,no a ejhle ono mu to nepojede, že jo...  no a s tou 5500, kolik se jí muselo prodat kusů, kolik bude někde po bazarech atd... no a nepojede, tak je dobře to vědět, že jo... jak jsi někde napsal poslední soft je z roku 2003...tak copak o to, on je i neoficiální asi z 2009, který ji v podstatě srovnává s 5400, ale pro změnu vyřazuje čtečku zcela a úplně, tedy nedělá z ní ani UNI ani nezůstává CW, prostě ji vyřadí... takže do 5500 jedině modul, pokud to někdo bude chtít použít s novou kartou...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #28 kdy: 04. 09. 2010, 22:46:09 »
@ José
Ona ta ICE karta v 5500 chodí, jen se nesmí rychle přepínat. Pokud si dobře vzpomínám, tak 5xxx řada od Humaxu při rychlém přepínání mrzla a pomohl až restart, možná to není ani chyba karty. Je fakt, že na test tohoto Humaxe bylo málo času, měl jsem jej na naladění a asi po hodině šel k majiteli (půl hoďky jsem ladil). Až 5500 dostanu zase do pařátů, skusím ji podržet na stole dýl. Ještě bych rád testnul starého CR Foxe, který je ze stejné doby, těch je mezi lidmi taky něúrekom.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #29 kdy: 04. 09. 2010, 22:50:28 »
ZIP ZIP určitě to nebylo určeno vám ,ale .... !Trošičku to zavání reklamou,nebyl bych až tak vstřícný firmě,která na nas provádí pokusy a pak z nás vytáhne peníze !/nebo se o to alespoň pokusí nefer reklamou ve stylu poplašné zprávy,nebo výroky o pirátech !!!/ Jose -na aukru je jich ještě hodně,věř mi.
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D