Autor Téma: Duchy na AV výstupech  (Přečteno 23717 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #30 kdy: 06. 01. 2015, 19:47:39 »
1. na začátku píšete, že při použítí HDMI nemáte problém, pokud máte dostatek HDMI vstupů/Výstupů, tak HDMI kabel určitě použijte, má lepší technické parametry nežli SCART. Na HD signál (rozlišení 1080 či 720) je tento kabel, má dostatečnou přenosovou kapacitu dat. Nastavte na TV i STB rozlišení "automaticky" nebo 1080i. Samozřejmě tento kabel umí i SD (576) rozlišení, na to nic nemusíte z HD 1080i přenastavovat.
2. Pokud máte HD signál a nemáte volný HDMI vstup/výstup a musíte použít SCART/cinch smiřte se s tím, že se budete dívat fakticky na SD, protože SCART/cinch není na datový tok HD dimenzován a HD nepřenese. Nastavte rozlišení na 576.
3. Pokud máte jen SD signál a volný vstup/výstup  HDMI kabel HDMI, je lepší a nebo SCART/cinch,  při použítí obou kabelů nastavit rozlišení na 576.
U všech kabelů je důležité, aby byly kabely kvalitní/dobře stíněny, aby nebyly u nějakého rušícího zdroje, to zkontrolujte, kudy ty vaše kabely vedou a také jaké mají deklarované stínění/kvalitu. Mezi kvalitami různých audio/video kabelů HDMI i SCART/cinch jsou velké rozdíly.
Pokud máte nadále "duchy" tak máte někde rušení přenosu v kabelu nebo závadu na přijimačích

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #31 kdy: 06. 01. 2015, 20:10:15 »
Opravdu s HDMI nemám problém a mám dostatek vstupů. AV výstup je taková nádstavba.
Původně jsem to tu nechtěl rozebírat, protože si vysloužím spoustu posměšků. Mám doma 6 TV + 4 u sousedů, kteří jedou na moje antény. Ke všem TV nelze přivést tři různé kabely se třemi typy signálu a každou TV mít vybavenou pro příjem všech tří formátů. Proto jsem měl 4 modulátory od 62 do 68 kanálu. Jeden na T, jeden na C, jeden na S a jeden na DVD. Takto jsem si mohl do celého rozvodu pustit jakýkoli signál na analogovém kanále. Se zahušťováním pásma a nástupem LTE se mi omezuje počet čistých kanálů pro analogové modulátory, proto jsem chtěl všechny tři formáty shrnout do jednoho modulátoru. Stále věřím, že to nějak vybojuji.
Také děkuji všem přispivatelům v tomto vláknu za čistě technický přístup nez osobních invektiv. Nestává se to často.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #32 kdy: 06. 01. 2015, 20:41:19 »
pokud používáte modulátory na 62-68, tak to jsou dnes pásma LTE a zjevně vás zarušují a vy zase asi rušíte LTE. To jsou ty duchy.
Řešením je přeladit na kanály nejlépe VHF (2-12 k) pokud máte, pokud ne tak na ty hned po 21k, v každém případě max. 60k,  ale závisí na místní situaci, jestli vám tam někdo nevysílá, nutno najít nějaký volný kanál. Tím byste měl uniknout rušení. Ale tohle vše je hodně amatérské řešení, navíc analogový signál vám nepřenese HD.  A na analogu jsou duchy, které DVB-T nezná.
Rozumím, že máte zdroj signálu pozemní DVB-T, kabel a také satelit. Těch 10 přijimačů není moc, na to stačí nějaký slučovač a rozbočovač či multiswitch se zesilovačem a každý z těch 10 má možnost si naladit co chce. Ale v každém případě navrhnout ty rozvody/součástky již potřebuje minimálně konzultaci s někým, kdo tomu rozumí, předpokládám, že máte antény a TV propojeno koaxiály, ty by mohly zůstat.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #33 kdy: 06. 01. 2015, 21:01:35 »
pokud používáte modulátory na 62-68, tak to jsou dnes pásma LTE a zjevně vás zarušují a vy zase asi rušíte LTE. To jsou ty duchy.
Ne, to opravdu duchy nevytvoří (navíc jak by se pak dostaly i na cinch). Rušení se projeví jako šum nebo rušivé struktury na pozadí, ne jako duch. Duch je opakování užitečného signálu nejčastěji způsobené odrazem na nepřizpůsobeném vedení.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #34 kdy: 06. 01. 2015, 21:18:51 »
pokud používáte modulátory na 62-68, tak to jsou dnes pásma LTE a zjevně vás zarušují a vy zase asi rušíte LTE. To jsou ty duchy.
Ne, to opravdu duchy nevytvoří (navíc jak by se pak dostaly i na cinch). Rušení se projeví jako šum nebo rušivé struktury na pozadí, ne jako duch. Duch je opakování užitečného signálu nejčastěji způsobené odrazem na nepřizpůsobeném vedení.
hmm,  vy píšete o klasických analogových duších.  Tazatel má typ "duchů", který popsal Enik 4.1. v 17.52.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #35 kdy: 06. 01. 2015, 21:30:22 »
Zapomeňte na moje analogové modulátory, to je slepá cesta. Duchy nebo jak bychom to nazvali vznikají i bez použití modulátorů při přímém propojení STB - TV. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #36 kdy: 06. 01. 2015, 21:52:40 »
Zapomeňte na moje analogové modulátory, to je slepá cesta. Duchy nebo jak bychom to nazvali vznikají i bez použití modulátorů při přímém propojení STB - TV.
ok, tak používejte HDMI kabely/nastavení a je po problému.  :)


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Duchy na AV výstupech
« Odpověď #37 kdy: 06. 01. 2015, 22:35:28 »
Nebo DVB-T HD modulátory (mají HDMI vstup), to je také jedno z možných řešení.