Autor Téma: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !  (Přečteno 34816 krát)

Zdenek Pihera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« kdy: 14. 05. 2010, 09:31:03 »
Potřeboval bych poradit. Hodlám pořídit nový LED TV SAMSUNG UE32B7000 a spárovat ho s dekódovacího CA modulu Conax abych se zbavil STB Handan CV-5000 CINX . V tom by nebil problém ale mě jde o to že tato TV má jen audio digitální optický výstup. Klasické cinch R/L OUT postrádá. Mám starší sestavu repro Genius SW-5.1 Home Theater která má jen analog cinch vstupy. Jak je propojit? Nechce se mi investovat do sestavy domácího kina s optickým vstupem. Pročítal sem fóra a našel nějaká řešení .

1. Kabelová redukce Mini SCART pro LED TV SAMSUNG viz http://www.sirius-zlin.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=178_284&products_id=2093 + TV Redukce scart - Redukce SCART- 3x CINCHAudio/video výstup viz http://www.sirius-zlin.cz/index.php?main_page=index&cPath=224_298 .To by teoreticky mělo fungovat ale nekde sem četl že to mívá problémy se synchronizací obraz/zvuk.

2. Konvertor digitálního audia / toslink nebo coaxial na analogové audio - 2x RCA . viz http://www.maczone.cz/gefen-gefentv-digital-audio-to-analog-adapter-gfn-gtv-digaud-2-aaud_d5477.html Nevýhoda je vysoká cena 2820Kč.

Máte li někdo zkušenost s tímto problémem nebo znáte nějaké jiné řešení budu vám vděčný . Divím se že firma SAMSUNG do svých TV nedává tyto základní výstupy .Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2010, 11:22:29 »
1. Kabelová redukce Mini SCART pro LED TV SAMSUNG.To by teoreticky mělo fungovat ale nekde sem četl že to mívá problémy se synchronizací obraz/zvuk.
U tohoto konkrétního Samsunga bohužel osobní zkušenost nemám. Posunutá synchronizace obrazu a zvuku v různém režimu by mohla být jen důsledkem toho, že se tyto datové kanály zpracovávají rozdílnými cestami. Přitom není asi problém, když putuje synchronně analogový obraz i zvuk přes SCART v jiném čase, než třeba obraz na displeji. Ovšem synchronizace obrazu na displeji se zvukem ze SCARTu nemusí být ideální. Třeba i proto nejsou tyto TV vybaveny samostatnými konektory CINCH pro analogový výstup zvuku do domácího kina. Těžko se asi tyto údaje někde vyhledají na webu. Buď přímo u výrobce, nebo u majitele tohoto modelu TV.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Zdenek Pihera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2010, 12:06:40 »
Děkuji za odpověď. Takže jestli sem to správně pochopil tak pokud bych vytáhl audio ze SCART je možné že díky tomu že obraz ,,poběží na digitální stopě,, a audio na analog stopě oba na jiných datových frekvencích , může dojít při přehrávání určitého obsahu k rušivým jevům atd. ? Asi nezbude ni jiného než našetřit na nějaké zařízení s S/PDIF vstupem .


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2010, 13:03:21 »
Ono asi není úplně správné pojmenovávat podmínky zpracování video a audio signálů za stopy a datové frekvence. O zpoždění zpracování TV signálu na různých platformách mohou referovat ti, kteří třeba blízko u sebe provozují analogovou a digitální kabelovku UPC, mohou srovnávat synchronnost vysílání z pozemního analogu a DVB-T, to ještě vnímat oproti DVB-S a někdy jen postačuje sledovat rozdíl mezi dvěma odlišnými STB pro DVB-T. Signál prochází různě koncipovanými obvody a rozdíl bývá i kolem vteřiny. Možná právě proto upouští televize od, v analogu zaběhlého principu, vysílání přesného času. To už naše různorodé TV v domácnostech zkrátka neumí zprostředkovat.

Dávat k sobě obraz na TV a zvuk ze SCARTu nebude zatížen rušivými jevy, ale třeba jen zcela prostou  a slyšitelnou nesynchronností obrazu a zvuku. :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Zdenek Pihera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2010, 13:40:02 »
Děkuji . investuji do sestavy domácího kina. To bude asi nejlepší volba  8)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2010, 17:50:08 »
Jen pro informaci, přesně tuhle televizi mám a kabelová redukce Mini SCART pro LED TV SAMSUNG je součástí balení televize. K této televizi mám připojený externí set-top box a vše funguje OK. Předpokládám však, že máte na mysli obrazový a zvukový výstup (nikoliv vstup, jak to mám aktuálně nakonfigurované. Pokud chcete, mohu Vaši možnost vyzkoušet - tozn. televize jako zdroj obrazu a Scart jako zdroj zvuku a můžu se podělit o zkušenosti.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Zdenek Pihera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2010, 18:18:54 »
Děkuji , přesně tak . TV bude připojena jen coax kabelem přímo do televizoru, CA modululem Conax a Smart kartou kabelového operátora UPC ,tím odpadne set top box a budu moct používat funkce TV(EPG ,HD programy,atd) a ne funkce starého STB Handan CV-5000 CINX. Audio bych rád pouštěl přes ty moje Genius SW-5.1 Home Theater která má jen analog cinch vstupy. Ale jak to tak vypadá tak budu muset pořizovat jinou sestavu. Když mate tento televizor ,mohl byste mi říct váš názor na zvuk TV? A pokud máte možnost přes ten mini SCART vytáhnout to audio a podělit se o názor jaky to má zvuk,budu vám zavázán.Děkuji za ochotu.


Emanuel Velechovski

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2010, 22:02:22 »
Měl jsem podobné dilema, tj. jak propojit starší audio s novou TV, a nejen z tohoto důvodu jsem místo Samsungu či jiných značek vybral Sharp LC-32LE700E, který má tyto problémy vyřešeny, vč. synchronizace obrazu a zvuku z různých zdrojů (po aktualizaci softwaru).


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #8 kdy: 15. 05. 2010, 01:29:14 »
Já jsem zase obecně se Samsungem velice spokojen, mám od něj 2 Harddisky (oba 3,5'', 500 GB a 1 TB), LCD monitor a LED televizi.. vše funguje naproste bezproblémů. Ségra má teď Samsung Portable S2 a taky si nestěžuje :-) Kdo ví co s tím ty děláš, že ti to nefunguje :-)
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2010, 14:07:49 »
Děkuji , přesně tak . TV bude připojena jen coax kabelem přímo do televizoru, CA modululem Conax a Smart kartou kabelového operátora UPC ,tím odpadne set top box a budu moct používat funkce TV(EPG ,HD programy,atd) a ne funkce starého STB Handan CV-5000 CINX. Audio bych rád pouštěl přes ty moje Genius SW-5.1 Home Theater která má jen analog cinch vstupy. Ale jak to tak vypadá tak budu muset pořizovat jinou sestavu. Když mate tento televizor ,mohl byste mi říct váš názor na zvuk TV? A pokud máte možnost přes ten mini SCART vytáhnout to audio a podělit se o názor jaky to má zvuk,budu vám zavázán.Děkuji za ochotu.

Tak jsem to vyzkoušel přes Scart, pustil jsem si klasické DVB-T a ze scartu pomocí redukci SCART -> 3x Cinch jsem propojil HiFi věž s televizí a žádný zvukový posun jsem nezaznamenal. Bohužel kabelovku nevlastním, tak to nemohu odzkoušet kompletně. Plánuji pořízení satelitního příjmače, se kterým bych to poté taktéž mohl vyzkoušet.

Co se týče zvuku, tak integrované reproduktory nezní špatně, ale jak už jsem někde uváděl, při určitém typu zvuku drobně chrastí (nejlépe je to slyšet při zvukovém signálu při vypínání TV).... Přes externí HiFi to ale hraje opravdu slušně (i stereo :-)), tam spíše záleží na zařízení, na kterém si to pouštíte a jaké máte reproduktory.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2010, 14:15:31 »
Děkuji , přesně tak . TV bude připojena jen coax kabelem přímo do televizoru, CA modululem Conax a Smart kartou kabelového operátora UPC ,tím odpadne set top box a budu moct používat funkce TV(EPG ,HD programy,atd) a ne funkce starého STB Handan CV-5000 CINX. Audio bych rád pouštěl přes ty moje Genius SW-5.1 Home Theater která má jen analog cinch vstupy. Ale jak to tak vypadá tak budu muset pořizovat jinou sestavu. Když mate tento televizor ,mohl byste mi říct váš názor na zvuk TV? A pokud máte možnost přes ten mini SCART vytáhnout to audio a podělit se o názor jaky to má zvuk,budu vám zavázán.Děkuji za ochotu.

Hlavně mám dojem, že pokud signál zpracovává TV, tak obraz zobrazí na obrazovce a zvuk pouští do integrovaných reproduktorů - a tato možnosti si nemůže dovolit rozhození obrazu a zvuku. To samé bych viděl i při použití externího reproduktoru (tak je to uvedené v nabídce TV) z konektoru Scart (příp. CINCH) a nevěřím tomu, že by mělo docházet k rozhození obrazu a zvuku. Jedná se prakticky o stejný zvukový výstup akorát se SW přepínaji integrované reproduktory a externí výstup.

Jestli lžu, tak mě někdo opravte :-)
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2010, 14:27:45 »
Redukce SCART- 3x CINCHAudio/video výstup viz http://www.sirius-zlin.cz/index.php?main_page=index&cPath=224_298 .To by teoreticky mělo fungovat ale nekde sem četl že to mívá problémy se synchronizací obraz/zvuk.
Zda skutečně může docházet k rozhození zvuku od obrazu na displeji při použití různých audio výstupů netuším, ale původní dotaz takovou pochybnost uvádí. Možná rozdílná cesta analogového a digitálního zpracování zvuku v TV to přímo nevylučuje. Jisté pochyby může navozovat i fakt, že TV nemá audio výstup na CINCHe. Ve SCARTu je analogové audio i video a proto tam pochopitelně budou vzájemně synchronní.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Zdenek Pihera

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2010, 15:48:37 »
Ještě bych se zeptal  zda při vyvedení audia buďto optikou nebo přes ten SCATR hrajou současně i integrované repro v TV nebo po připojení nějakého zařízení se automaticky vypnou? Nebo se dají zapínat a vypínat přes menu TV? U toho digitálu audia by to asi melo automaticky vypnout integrované repro u TV ale co u toho SCATu ? Díky


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: SAMSUNG UE32B7000 ! Pomoc s připojenim audia !
« Odpověď #13 kdy: 15. 05. 2010, 16:20:47 »
Ještě bych se zeptal  zda při vyvedení audia buďto optikou nebo přes ten SCATR hrajou současně i integrované repro v TV nebo po připojení nějakého zařízení se automaticky vypnou? Nebo se dají zapínat a vypínat přes menu TV? U toho digitálu audia by to asi melo automaticky vypnout integrované repro u TV ale co u toho SCATu ? Díky
Hlasitost na výstupech z TV je konstantní(trvale nastavena) bez ohledu na nastavení úrovně hlasitosti TV reproduktorů. To znamená, že při poslechu pouze z externího audio zařízení je potřeba na TV provést Mute či stažení hlasitosti na minimum. Reproduktory vypíná automaticky snad jen připojený audio jack.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)