Autor Téma: Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze  (Přečteno 20838 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« kdy: 21. 07. 2016, 09:41:20 »
Potřebuji poradit s výběrem pokojové antény pro experimentální příjem dvb-t2 miltiplexu v Praze. (nejsem otočený na Žižkovský vysílač ale jsem od něj vzdušnou čarou 5 km)
Chci poradit jakou výkonnou anténu dle vašich recenzí mám koupit?

@Čestmír Polák: otázka na tebe, všiml jsem k tvé dnešní recenzi na přijímač Ferguson Ariva 4k, že se zmiňuješ o naladění dvb-t2 vysílání včetně 4K kanálu Funbox 4K ze Žižkova (který oficiálně v Praze vysílá od letošního dubna).
Na jakou anténu se ti prosím podařilo přijmout? (pokojovou nebo venkovní)

Mám zásuvku omezenou signálem UPC a nemůžu chytat žádnou pozemní dvbt/ ani dvb-t2, jedině bych musel kabelovku zrušit a to nechci.

Koupil jsem si 4k televizi s kodekem h.265 takže 4k vysílání chytnu bez problému.

Díky za radu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2016, 10:22:31 »
Pokud to není RD ale bytovka, tak by v bytě měla být i zásuvka na STA, tak to zkus, třeba tam bude signál. Na 5km to proleze ledaskam, zejména do starých zelených koaxů.
Jinak na pokusy používám dipól ze staré X-colorky, je to rozměrově přesně definované na rozdíl od různých plastových krámů. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2016, 12:37:28 »
Pokud to není RD ale bytovka, tak by v bytě měla být i zásuvka na STA, tak to zkus, třeba tam bude signál. Na 5km to proleze ledaskam, zejména do starých zelených koaxů.
Jinak na pokusy používám dipól ze staré X-colorky, je to rozměrově přesně definované na rozdíl od různých plastových krámů.

jde o byt a zásuvku na STA mám jen jednu a ta je přepnutá na signál od UPC, dvbt jde , ale jen ten od UPC.

Poradí mi někdo jakou pokojovou anténu zvolit?


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #3 kdy: 21. 07. 2016, 13:18:54 »
kde bydlíš v Praze?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #4 kdy: 21. 07. 2016, 13:51:52 »
Potřebuji poradit s výběrem pokojové antény pro experimentální příjem dvb-t2 miltiplexu v Praze. (nejsem otočený na Žižkovský vysílač ale jsem od něj vzdušnou čarou 5 km)
Chci poradit jakou výkonnou anténu dle vašich recenzí mám koupit?

@Čestmír Polák: otázka na tebe, všiml jsem k tvé dnešní recenzi na přijímač Ferguson Ariva 4k, že se zmiňuješ o naladění dvb-t2 vysílání včetně 4K kanálu Funbox 4K ze Žižkova (který oficiálně v Praze vysílá od letošního dubna).
Na jakou anténu se ti prosím podařilo přijmout? (pokojovou nebo venkovní)

Mám zásuvku omezenou signálem UPC a nemůžu chytat žádnou pozemní dvbt/ ani dvb-t2, jedině bych musel kabelovku zrušit a to nechci.

Koupil jsem si 4k televizi s kodekem h.265 takže 4k vysílání chytnu bez problému.

Díky za radu

Náhražkové pokojové antény jsou velice krajní možnost příjmu. Rozhodně je nikomu nedoporučuji. Mají většinou zesilovač, ale vzhledem k tomu, že nemají u Vás co zesílit jsou většinou spíše k nepotřebě. Když už to musí být vzhledem k nemožnosti umístění antény na střechu apod. doporučuji nejdříve ověřit, zda je v bytě požadovaný signál. U Vás je to prakticky nemožné, pokud nejste v přímé viditelnosti na vysílač. Možná, že naleznete nějaký signál například z odrazu od nějakého objektu, ale to je nespolehlivé. To co Vám teď navrhnu je sice prasárna, ale na ověření signálu by to mohlo stačit. Vezměte si asi 1,5 metru dlouhý drát, strčte jej do anténního konektoru v TV - do prostředního otvoru a zapněte ruční ladění kanálu 50. Pokud objevíte signál zkuste najít lepší polohu drátu. Pokud zachytíte alespoň 60 procent signálu, zkuste si půjčit tu pokojovou anténu s tím, že ji pokud to nebude fungovat ji do prodejny vrátíte.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #5 kdy: 21. 07. 2016, 16:13:35 »
kde bydlíš v Praze?

Praha9 - Nová Harfa


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokojová anténa pro dvb-t2 příjem v Praze
« Odpověď #6 kdy: 22. 07. 2016, 07:33:38 »
to jsi cca. 5 km od Žižkova vzduchem, signálu bys měl mít dost, ale bude nehomogenní.....co radit.....spíš si kup pasivní prut, vystrč ho ven na parapet a hraj si. Nic aktivního nekupuj, ani si nepůjčuj, zahltí se ti to a bude konec se vším....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky