Autor Téma: Příjem hitradia Magic na 94,7 a nejen to  (Přečteno 5244 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Příjem hitradia Magic na 94,7 a nejen to
« kdy: 02. 01. 2015, 18:02:55 »
Po včerejšku mám v těch vlnách zmatek,jako nikdy předtím. Představte si, že je vysoký panelák. Na jedné straně směrem k vysílači mám tříprvek Yagi s receiverem č.1. Směr vysílač Rychnov nad Kněžnou. Pouhé druhé patro.
Na druhé straně domu jsem měl svislý dipol s receiverem č.2. Střední směr na Prahu, ale v cestě je protilehlý nízký panelák.
Řešil jsem příjem radia Sázava z Benešova provizorní antenou HB9CV, snad naladěnou na cca 89 Mhz, místo dipolu.Připojeno rovnou na kabel. Zadní prvek je umístěn 8 cm od stěny baráku, což asi není úplně v pořádku. Sázava jde líp, to jistě.
A stalo se, že to radio Magic, údajně 200W, odstíněné panelákem a orientované přesně směrem na zadní prvek HB9CV, chytám s cca stejnou silou signálu na obou stranách domu. Že by tak kvalitní odraz? Ale nejen to. Za druhé, (už nevím, čemu mám věřit),najednou na straně HB9CV vylezl na všech stanicích stereoefekt, který jsem tam dosud nepostřehl a bylo mi divné, proč to hraje tak slitě dohromady. Možná mi poradíte, ale asi spáchám ještě jednu HB na druhou stranu, co to udělá.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0