Autor Téma: MUX 3 a 4  (Přečteno 2314 krát)

NoIdea

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MUX 3 a 4
« kdy: 25. 10. 2013, 15:43:44 »
Mám na anténu dvě televize přes rozbočovač, původně to bylo jen na jednu - starší crt se set top boxem - jelo vše v pohodě, když jsem to rozdělal na ty dvě, bylo z počátku vše v pořádku (kvalita signálu stejná, síla klesla asi o dvě procenta - žádný rozdíl), druhá byla taky se set top boxem, který nedávno přestal fungovat, tak se pořídila lcd televize s vestavěným digitálním příjmem -> nastal problém, starší televize pořád v pořádku, ovšem na lcd funguje pouze MUX 1 a 2, 3 a 4 kolísají mezi slabým a žádným signálem, televizi jsem zkusil na místě druhé a tam jede vše. Délka kabelu od rozdvojky je k oboum televizím přibližně stejná. Napadá mě jedině dát tam zesilovač, ovšem říkám si, že pokud by to bylo způsobeno tímto, mělo by se to projevit na všech kanálech ne jenom na dvou (aspoň logicky). Děkuji za radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 3 a 4
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2013, 15:53:52 »
Mám na anténu dvě televize přes rozbočovač, původně to bylo jen na jednu - starší crt se set top boxem - jelo vše v pohodě, když jsem to rozdělal na ty dvě, bylo z počátku vše v pořádku (kvalita signálu stejná, síla klesla asi o dvě procenta - žádný rozdíl), druhá byla taky se set top boxem, který nedávno přestal fungovat, tak se pořídila lcd televize s vestavěným digitálním příjmem -> nastal problém, starší televize pořád v pořádku, ovšem na lcd funguje pouze MUX 1 a 2, 3 a 4 kolísají mezi slabým a žádným signálem, televizi jsem zkusil na místě druhé a tam jede vše. Délka kabelu od rozdvojky je k oboum televizím přibližně stejná. Napadá mě jedině dát tam zesilovač, ovšem říkám si, že pokud by to bylo způsobeno tímto, mělo by se to projevit na všech kanálech ne jenom na dvou (aspoň logicky). Děkuji za radu.
Logiku můžete používat, pokud znáte logické argumenty. Vy je neznáte. Ty argumenty se jmenují: úroveň signálu každého multiplexu, chybovost, atd.
Bez zmeření signálů na zásuvce a poté za rozbočovačem u TV se nedá pořádně poradit. Prostě ta LCD televize je tupější než STB. Muxy 3 a 4 jsou evidentně na hranici příjmu.
Zesilovač je abstraktní pojem, je jich nesčetně typů, použití správného lze rozhodnout jen na základě znalosti parametrů napsaných v úvodu. V procentech se to ale neměří.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 a 4
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2013, 15:59:54 »
Logicky to vypadá na nížší citlivost tuneru u lcd a nebo poškozené vedení od rozbočovače,včetně něho.Rozdílnost úrovně signálu mezi muxy je normální,vždy bude.Aktivní rozbočovač by to myslím vyřešil.
« Poslední změna: 25. 10. 2013, 16:16:08 od tako50 »


NoIdea

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 a 4
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2013, 18:21:08 »
Problém vyřešen zesilovačem s dvěmi výstupy.