Autor Téma: CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu  (Přečteno 2548 krát)

ttominoo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« kdy: 29. 06. 2013, 11:12:04 »
Ahoj vsem, po stusteni HD kanalu od CT v Brne na k 47 jelo vse v pohode. Ale za tyden se vse zmenilo a obraz kostickovati, TV LG mi ukazuje sila signalu 96% a kvalitu nejakych 16% s tim, ze to kolisa i pod 10%, zkousel jsem preladit a je to porad to stejny. Nevim, proc ze zacatku to bylo 100/100% a ted zminenych 96/16%

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #1 kdy: 29. 06. 2013, 11:16:27 »
Začni anténou.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


ttominoo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #2 kdy: 29. 06. 2013, 13:05:22 »
Na strese mam colorku c20, namiřenou na Barvičku a Jihlavskou(mam ty vysilace jakoby zasebou) - antenu mam rozdelenou rozbocovacem na 3 TV(vsude jede vse v pohode i Nova HD).....


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #3 kdy: 29. 06. 2013, 13:22:33 »
RS7 vysílá i z Barvičové z Alumnátu, takže není důvod něco směrovat na FN Bohunice. Anténu dej do vertikální polohy a nasměruj na ten Alumnát. Samozřejmostí je i dobré zapojení dobrého koaxiálního kabelu, tj. jak v anténě v symetrizačním členu (pozor na jiskřiště, které v Colorkách bývá), tak i v celém dalším řetězci až k TV.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #4 kdy: 29. 06. 2013, 13:22:49 »
Je možné, že se to tluče v rámci SFN a odrazů. Reg. MUX7 je díky parametrům na tyto jevy nejnáchylnější.
Jak bylo psáno dříve:
Začni anténou.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #5 kdy: 29. 06. 2013, 13:36:00 »
Možné je všechno, navíc dotyčný bydlí velmi blízko vysílačů, takže není ani vyloučeno, že je signál z antény příliš silný. Možná by malé síto splnilo účel lépe, než ta Colorka.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #6 kdy: 29. 06. 2013, 17:50:08 »
Možné je vskutku kdeco, jen mi uniká důvod jiných vysílacích parametrů MUXu 7, než má MUX 4 (a ten jede hned na vedlejším kanále a je v poho). Jsem přesvědčen, že parametry MUXu 7 nevyhovují v městské zástavbě. V řeči čísel síla/kvalita - M7: 98/30-70(kolísá), M4: 100/100. Chcete-li to srovnat s dalšími vysílači - od Radiokomunikací vše 100/100, Towercom (zdaleka) 55/100. To vše na TV LG, Sony na M7 neskonale kostičkuje (HD je nekoukatelné).
Pokud nějaký odborník vyskočí na teploměry, mají v tomto případě značnou vypovídací hodnotu - relativitu.
Zkoušeno s anténou polarizovanou H i V, výsledek stejný (pouze při H nejdou Slováci...).
Na závěr opětovně konstatuji, že by se Pařízkovci mohli jít urychleně bodnout !


ttominoo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CT HD, Brno k 47 - kvalita signalu
« Odpověď #7 kdy: 29. 06. 2013, 19:49:17 »
V Brne se daji chytit slovaci na DVB-T? To by se mi libilo, na jakou antenu? Problem vyresen, aspon prozatim - byl volny vyloznik na antenu, antena se pootocila o 3-5 cm a signal byl pryc. Po otoceni nabehl signal jak vino a kvalita je 80-90%. Ted me zajima to slovensko, ale to je asi nerealne....vsem diky