Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Syrový

Stran: 1 [2] 3 4 ... 38
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nová TV - Nova HD
« kdy: 06. 10. 2012, 16:40:09 »
a opět HD programy... jakmile si někdo zvykne, už nechce jinak. Proto je nutné co nejrychleji přejít na DVB-T2
opatřete si STB pro příjem DVB-T2, v Praze se vysílá ČT 1 HD, ČT 4 HD, Prima family HD, Barrandov HD
Je to pouze TEST, navíc placený Českými Radiokomunikacemi a nikoliv samotnými TV stanicemi, takže může nastat totéž, co se uvádělo v souvislosti s muxem 4 - ukončení vysílání HD programů.

17
Například je totální nesmysl, že se v analogu rušily sousední kanály přímo z vysílání. Takovou blbost může napsat jedině ten, kdo nemá ani páru o televizním vysílání. Jediné rušení sousedních kanálů může způsobovat zesílení v případě, kdy jsou sousední kanály s odlišnou úrovní, ovšem toto rušení se negativně projeví jak v analogu, tak v digitálu. Od toho se pak taky odvíjí opodstatněnost kanálových propustí.
O blábolu, že rozbočovač je jakýsi "širokopásmový slučovač, který v řadě případů vyhovuje" je pak zbytečné se bavit, protože kdo toto napíše, tak je nad míru jasné, že anténní problematika není jeho parketou. Jedině by to byl montér STA, který takto slučuje signály z kanálových zesilovačů, což ale není tento případ.

18
"kanálové" slučovače měly význam v analogu, kde se vedlejší kanály rušily, byly to vlastně kanálové propustě, které propouštěly signál jen požadované frekvence. V DVB-T vysílají v pohodě kanály vedle sebe a vlastně nevadí ani odrazy signálu, vysílání je "datové", přijíimač požadovanou stanici rozpozná i když je na vedlejším kanále také vysílání něčeho jiného. /viz třeba Černá Hora - v pohodě 60+61k, v Praze dnes 41+42 k ( a to se v Praze chytí i 43k,60k atd.) Tedy jaký je význam "kanálových" slučovačů v DVB-T ?
Toto cos napsal se nedá považovat ani za špatný vtip  ::) ::) ::)

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nová TV - Nova HD
« kdy: 06. 10. 2012, 10:29:04 »
Jestli je tam kabelovka UPC, tak ji vem a nebudeš řešit problémy a dostupnost HD programů.

20
Stejný dotaz psal už před týdnem do jiného fóra a bylo mu odpovězeno. Zbytečná duplicita.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Video Káble rada
« kdy: 01. 10. 2012, 07:21:04 »
Zelený koaxiální kabel pro televizní rozvody se používá k uložení do země, takže asi proto není moc vidět :D , ale u kabelů pro vysílání to může být samozřejmě jinak.

22
Pokud ten zesilovač není úplný šunt (který bere celé pásmo bez ohledu na to, co je na něm uvedené - a ten bych ale radši vyhodil), tak může zesílit max. sousední kanály a na těch vzdálenějších bude vykazovat úbytek, resp. zafunguje rovnou jako atenuátor. Skutečně to někomu stojí za těch pár stovek si přidělávat problémy?

23
Skylink / Re:Super služby Skylinku
« kdy: 29. 09. 2012, 17:38:51 »
Pane Jaroslave a když to platíte kartou třeba Visa tak ono vás to odkáže na platební bránu kde zadáte čislo karty a pin atd a pak už jen potvrdíte tu objednávku jo? Nemusíte využívat žadný PayPal atd jo? Já nikdy ještě kartou neplatil ale chystám se proto se ptám.
Ještě musím autorizovat transakci kódem, který přijde v SMS na mobil, ale to je bezproblémů.

24
Skylink / Re:Super služby Skylinku
« kdy: 29. 09. 2012, 16:38:21 »
Moje zkušenost je zcela jiná, jen tak jsem na měsíc objednal balík Mixbox, zaplatil kartou Visa a byl jsem dost překvapen, když po potvrzení platby naskočil příjem programů prakticky okamžitě.

25
To je do 5.000Kč?  :o

26
Golden Media s C a T2 tunerem, ovšem nutno objednat z venku.

27
Set-top-boxy / Re:Jaky combo prijimac?
« kdy: 23. 09. 2012, 13:17:54 »
Ten, co psal autor příspěvku nademnou.

28
Set-top-boxy / Re:Jaky combo prijimac?
« kdy: 23. 09. 2012, 11:00:10 »
Golden je správná volba.

29
Ve Slavkově, který je utopený v dolině, je Barvičova bez šance. To vypadá na Hády. A mux 4 by tam teoreticky mohl jet na k64 z FN Bohunice, určitě ne z Alumnátu na k46.

30
Pravidla nedodržuje nikdo, protože jsou to naprosto nereálné výmysly státních inkoustů, kteří někde od stolu lajnují pokrytí.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 38