reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - skydedek

Stran: 1 2 3 [4]
46
Dnes jsem se byl zeptat u lokálního dodavatele a montážníka satelitní techniky na motor. Bylo mi řečeno, že žádné nevedou, že je to k ničemu, že "kluci" jsou rádi, že se toho zbavili, že s tím byly akorát problémy. Dnes že se nepoužívají motory, ale dá se velká parabola a k tomu obrovskej multifokus. Jedno takový hovado tam trůnilo uprostřed prodejny, podobně jako rotor Kaplanovy turbíny v Brně na veletrhu v šedesátých letech kdy se ukazovaly úspěchy budování. Tak si nejsem jistej, že jsem tak zaostalej a chci takovou zhůvěřilost. Ale parabolu mám, LNB taky, stačil by ten motůrek a můžu courat po orbitě. Může mi někdo potvrdit či vyvrátit můj omyl abych v něm nesetrvával?

47
Taxmese namlsali a po zelené olympiádě máme šedivý proud průměrnosti z ČT. Musím si zahýkat nadšením nad tím sestřihem, který běžel těsně před záverečným ceremoniálem, bylo to skvostné. A celkově se mi přenosy líbily. Nekoukal jsem nějak moc, ale postavení kamer, střihy, úhly záběru vše mi připadlo tak nějak přirozené, pro diváka. Žádné velké Umjený. Střídmé a dokonalé. Alespoň pro mne. Angláni mají moji poklonu. Takhle se má dělat televize.

48
Citace
zkrátka překračovat autorská práva. Jakékoli čestné prohlášení stvrzené podpisem, že to dělat nebudeš, dneska nic neznamená. Je holt taková doba.
To ovšem trochu koliduje s tím, že jednak je to presumpce viny, druhak už při koupi jakéhokoliv média bylo zaplaceno výpalné pro OSA. Tedy je v podstatě předplaceno zaznamenat si na cokoliv nějaké dílo. (Na papíru ta daň zatím není - snad).

49
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 07. 08. 2012, 13:19:19 »
S tím FM jdete do trochu zbytečných detailů. Přijímače, které kdysi chytaly KV, chtají je i dnes, které chytaly VKV, chytají i dnes.
A co po ukončení digitalizace rozhlasu? Pokud se země nezačne otáčet opačně, stav bude prakticky stejný, jak teď v digitální televizi. Sotva se téměř dokončí jedna norma, už se bude snít o druhé. Uživatelé budou nešťastní ze změti boxů, dekodérů, kodeků a firmwarů a vysílací firmy budou krákorat o obrovských datových tocích, které v reálu servou tak, že to bude sotva poslouchatelné, i kdyby norma umožňovala datovým tokem ohřát Lipno. Zásadně se budou snažit vysílat tím systémem, který většina posluchačů nemá, aby je donutili za to utratit peníze. A všichni zůčastnění se na tom budou pokoušet kořistit.

50
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 07. 08. 2012, 07:41:32 »
Celá digitalizace audiovize je pro kočku. Rozhlas od vzniku po dnes lze poslouchat na stejném přijímači. Stejnou stanici na stejné frekvenci. Dnes řešíme T / T2, za chvíli budem zvažovat T3/T4, aniž bychom to základní vůbec uvedli do provozu. Kdyby dnešní inženýři vyvíjeli přechod z ČB televize na barevnou s požadavkem kompatibility!?, Z mono vysílání stereo?  Nedovedu si představit co by vzniklo. Dnes když se někdo v uplinkcentru ožere, večer všichi s certifikovanými hyper super duper receivery vidí prd. Když naladím 630 kHz, mám Prahu a byla tam od začátku věků a je podnes a doufejme, že někdo nezblbne natolik, aby nebyla i v budoucnu. A mám to zadarmo! Na digi musím aktualizovat firmwary, když mám doma několik strojků, musím furt hlídat, kdy kdo vydal jakou záplatu (každý nový FW je chybami, jejichž počet roste exponenciálně), přelaďovat transpondéry, měnit Fecy, kupovat karty - za chvilku jich bude jak do mariáše a jánevímcoještě. A do toho zlatokopecké pokusy firem, které se snaží POUZE kořistit. A stejně to všechno slavné DIGI analog nepřekoná, protože v digitálu se ta křivka skládá ze schůdků. A okolní svět není digitální.  Vždyť dnes jsme zase více vyvinutější a vše by mělo být pro člověka lehčí a pohodlnější. V této oblasti tedy není. Ano, vyrovnám se s tím, ale jsem příliš starý na to, abych to chápal.

51
Nemáte až tak úplně zcela pravdu. Bydlím v paneláku a parabolu na fasádu dát nesmím. Takže jsem v troubě. Tedy jsem rád za to málo, co můžu na DVBT v HD vidět, byť to šidí jak mohou. Aspoň vím, že mi funguje dekodér. Naopak na vsi na chalupě nechytím DVBT, takže musím mít parabolu a musím platit serpo. A opět jsem v troubě. A jak už tu někdo napsal, že by do adorovaného DVB-T2 pustili u nás vyšší datový tok nehrozí ani náhodou.

52
Doporučuju postavit si nějaký malinký linuxový stroj a na něm spustit NTP. Pak jako NTP server stratum řekněme 3, budete mít čas řádově v tisícinách sekundy a to ťuknutí bude uspokojivě přesné.

53
71 let starý materiál bude Kodak, nebo Agfa a to je MATERIÁL. Ne jak ty dnešní sračky, které umí jen černou a bílou a mezitím nic.

Stran: 1 2 3 [4]

reklama