Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - fanda t.

Stran: 1 [2] 3 4 5
16
Televizory / Re: Kvalita zvuku v LED TV
« kdy: 04. 11. 2011, 09:18:02 »
Jediná rozumná rada je - vyzkoušejte si to na vlastní uši sám. Každý má jiné nároky a každému vyhovuje něco jiného. Z principu zvuk u LCD TV s LED podsvícením bude vždy horší než u LCD TV s CCFL podsvícením, z důvodu užší hloubky přístroje a tím menších reproduktorků. Kvalitní větší reproduktory se prostě do dnešních ultraplacatých TV nevejdou.

Nejlepší zvuk měly staré dřevěné Tesla Color s velkým eliptickým reproduktorem nebo Sony Trinitron s odnímatelnými vícepásmovými repro a subwooferem. Nedělám si legraci. Dnes pokud chcete kvalitně poslouchat zvuk z TV, tak jedině připojit přes hifi věž. A pozor, některé TV už dokonce nemají ani analogový stereo výstup, pouze digitální, takže zesilovač musí mít digitální vstup.

 

 

18
Pravděpodobně se ty kanály schvalovaly ještě když MUX3 jel v GI 1/4. Pak se změnily parametry, ale na kanály se zapomnělo a výsledek se dostavil...

ČRa by měly reagovat. A to buď změnit GI na 1/4 a FEC na 5/6, pokud chtějí zachovat kapacitu MUXu na 8 programů (podle mě velké oči) nebo lépe GI 1/4 a FEC zachovat 3/4. Pak by to fungovalo bez problémů.   

Paradox je, že pro Ještěd jsou volné kanály: 7, 26, 28, 31, 65.

19
Jestli jede Praděd na 20 kW, tak je to na těch téměř 200 km slušný DX. :)

A dokonce s FEC 3/4  :) Takže pánové z Českých radiokomunikací, pokud to tu čtete, rezervy pro navyšování datových toků u MUXu 1 & 2 ještě jsou! Fandové kvalitního obrazu by Vám byli vděčni  ;)

20
Na mé TV, lokalita Pardubice-jih, anténa UHF "rybí kost":

Praděd K51 signál  95%, kvalita 100%, chybovost 0
Praděd K36 signál 100 %, kvalita 100%, chybovost 0


rozdíl v úrovni signálu 5%, ale to může být vyšším útlumem při šíření signálu na vyšší frekvenci.

Každopádně příjem excelentní  :)

Signál z Pradědu je kvalitnější než z Černé Hory (na kterou jsem měl natočenou anténu před půl rokem, ale na teploměru na 100% kvality jsem se nikdy nedostal). Nyní mám anténu směr Czarna Gora (Polsko), takže příjem z Pradědu mírně bokem.

21
Tak , jak píše Pamětník. DVB-T2 je TESTOVACÍ VYSÍLÁNÍ, není určeno pro běžného diváka, může být kdykoliv bez náhrady ukončeno či může změnit parametry a dovezené přístroje z Anglie nemusí být kompatibilní.

Klid, nohy v teple... popřípadě HD satelit DVB-S2 to jistí  ;)

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 24. 07. 2011, 16:11:04 »

Poláci jedou v ochranném intervalu 1/8 a FEC 3/4 naprosto v pohodě ... (signál 80%, kvalita 100%)Hlásím změnu parametrů polského MUXu 2 Czarna Góra K58:

GI 1/4, FEC 5/6, úroveň signálu stále stejná 80 %, kvalita signálu se zhoršila na 83%Zřejmě úprava pro SFN. Zajímavé je zhoršení kvality signálu při přechodu z GI 1/8 na 1/4, dle teorie příjmu DVB-T by to mělo být přesně naopak.

Obraz po změně parametrů stabilní bez výpadků, ale při pohybu jsou znát výraznější kompresní artefakty a nižší ostrost.

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 07. 2011, 14:24:19 »
Tady místní mazáci psali, že při GI 1/8 je max. vzdálenost vysílačů 33 km, tudíž nelze použít pro SFN:

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1270.30


Aleš - oblast Dražkovice  ;)

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 12. 07. 2011, 22:48:01 »
V PA signál K58 MUX2 naprosto stabilní i na rybí kost. TV Puls vysílá testovací barevné pruhy, ostatní programy jedou naostro už od spuštění 7.7. 11.30 hod.

Jinak si všiměte, že Poláci jedou v ochranném intervalu 1/8 a FEC 3/4 naprosto v pohodě, neřeší nějaké nesmyslné SFN a příjem v "okrajové zóně pokrytí Pardubice" mám lepší (kvalita 100%, chybovost 0) než české MUXy z Černé Hory.


25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 07. 07. 2011, 12:11:51 »
tak antény připraveny? dočkame se za 2 hodky spuštění Klodzka?

Je to tam!  :)

26
Budu citovat přímo z webu České televize ... DVB-T školka  :)   

http://www.ceskatelevize.cz/digict/digitalni-vysilani-dvb-obecne/technicke-zaklady/

"Vzhledem k tomu, že digitalizovaný obraz je velmi náročný na kapacitu přenosového kanálu - hrubá přenosová rychlost digitálního obrazu ve studiovém formátu SDI (Serial Digital Interface) je 270 Mbit/s, je nutno jej komprimovat."

"Základním principem komprese obrazu dle MPEG 2 je redukce irelevantních a redundantních informací v obrazovém signálu. Při redukci irelevance se využívá znalosti fyziologických vlastností lidského zraku, který je málokdy schopen rozeznat drobné detaily v obraze, zvláště při rychlém pohybu, a proto je možno je vynechat."

"Nicméně je to velice účinná kompresní metoda, o čemž svědčí následující čísla: původní aktivní bitový tok obrazového signálu, který činí zhruba 166 Mbit/s (720x576 obrazových bodů x 25 snímků/s x 16 bitů na obr. bod), lze zredukovat na 8 - 4 Mbit/s (pro tzv. standardní kvalitu obrazu odpovídající signálu v normě PAL). To znamená, že lze dosáhnut kompresních poměrů 20:1 až 40:1."


A dále číst netřeba. Ikdyž mají šalamounsky napsané 8 - 4 Mbit/s, selský rozum mi říká:

Vše v MPEG2 co je pod 4 Mbit/s je horší kvalita než analogový PAL.


Konec. Tečka. Námitky se nepřipouští  ;)

27
Vážený pane, 44 let stará analogová norma PAL má rozlišení 720x576 a pokud byste tento obraz chtěl přenášet nekomprimovaně digitální cestou, dosahoval by datový tok 250  Mbit/s !!!

Tato kvalita byla určena pro tehdejší CRT obrazovky 55 cm.


Každá komprimace znamená ztrátu dat. Chcete mi snad namluvit, že obraz o rozlišení 544x576 s datovým totem 2 Mbit/s sledovaný na dnešních moderních zobrazovačích o úhlopříčkách hodně přes metr bude kvalitnější???

Haha!

Když je tedy tak snadné (dle Vás) dosáhnout špičkový obraz s komprimací větší než 99,2% (!), tak proč už nemáme ráj na zemi?

Proč má významná veřejnoprávní (nikoli bezvýznamná regionální) stanice ČT 24 tak mizerný obraz s datovým tokem 3,6 Mbit/s v porovnání s DVD, ale i s "obyčejným" analogovým vysíláním? 

Oko lze do jisté míry oklamat. Ale to, co je dnes vydáváno za digitální kvalitu je už hodně za hranou. TV stanice tím jasně dávají najevo: KAŠLEME NA NÁROČNÉHO DIVÁKA, JDE NÁM JEN O ŽDÍMÁNÍ PENĚZ!

Bohužel, to je realita viditelná zdravým okem na první pohled. Chcete kvalitu? Plaťte za HD nebo běžte do háje - to je vzkaz dnešní doby divákovi.

Zlatý analog. Jdu si užívat poslední doušky nekomprimovaného analogového Polsatu, než mi ho vypnou...   

28
Vysílání 2,1 MBit, 544x576 je výsměch. Odmítám sledovat mazaniny, ze kterých budu mít zkažené oči a bolehlav.  Pokud toto vysílatelům nedochází, tak ať se nediví, že jim diváci utečou k HD DVB-S2 a ti méně nároční na internet...

29
- Analogový signál ČT 1 (K50) a Nova (K53) z Pradědu nezmizel. Jede i analogová Nova z Litického Chlumu (K33).

- Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool neproudí z třetího multiplexu, ale z druhého.


30
Já bych se neradoval... datový tok 2,1 Mbit/s mazanina na úrovni VHS  :( 

Jestli pamatujete Public TV těsně před smrtí, tak na to se nedalo dívat. Tohle bude na stejné úrovni, ne-li horší. No nic... nelíbí, nebudu pouštět... čas ukáže, kolik diváků takové vysílání "přitáhne". 

Stran: 1 [2] 3 4 5