Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Leoš Zajíček

Stran: [1] 2
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 15. 07. 2014, 15:19:25 »
RS8 Liberec K51 (Krajský úřad) - AS Tesla (původně pro analog RTM) je nesmrtelný  :)

Ano. Proto teď RS8 v Liberci, tak jako dříve v analogu RTM, nikdo nechytá :)

2
A nemůže to souviset se zvýšením vysílacích antén? Pro pokrytí Liberce je vyšší výkon zbytečný. Stejně jsou všude okolo kopce...
Naopak koukám, že u vysílače v Jablonci došlo k navýšení výkonu... Asi bych v tom neviděl žádnou vědu. Podle mě jde o optimalizaci vzhledem k místnímu horskému terénu.

3
Televizní stanice a jejich program / Re:TV NOVA - překvapení
« kdy: 21. 03. 2014, 00:21:57 »
PS: chtěl bych být u toho až budou rozprodávat tu stěnu složenou z jednotlivých obrazovek. Bude jich hafo.

Nechtěl. Co jsem slyšel, tak ta stěna byla silně poruchová a obrazovky bylo často nutné měnit a kalibrovat. Podle mě si ji nechají na jiné pořady, jen třeba v menších rozměrech.

4
Dual je jen otázka příznaku, ovšem Pařízek takové detaily neřeší  ;D Pomoct si snad u každé TV můžete stereováhou (u STB je to horší), ale je to hodně amatérské řešení.
No, právě jsem to hned napoprvé pustil v práci na levném LCDčku od Sencoru a tam nějaké vyvážení kanálů ve stereu v nastavení vůbec není :)

Jinak jsem přišel na další "nehezkosti": Na konci Divokého anděla je opakovaně nějakých 10 sekund "černá díra". Očividně materiál šoupli do odbavováku a ani se neobtěžovali zkontrolovat konec videa a zaříznout ho.
Další šílenosti jsem si všiml teď během Novotného za humny... když pořad přerušují reklamou, tak to přerušení vrznou klidně doprostřed věty. I když si pamatuji, že v začátcích tohle dělal i Barrandov. Tak snad to dopilují...

5
Myslím, že Divoký anděl je docela dobrou volbou. Vzbudil celkem zájem, alespoň v mém okolí. Ale co mi připadá katastrofální, to je neschopnost jej odvysílat správně. "Roztažené xichty", jednou to vysílali ve stereu tak, že v jednom kanálu to šlo česky a v druhém španělsky. To by bylo hezké, kdyby se to vysílalo "duálně" a ne jako stereo. Málokterý televizor umožňuje si pustit zvuk jen zleva nebo jen zprava.

Také souhlasím, že je šílené to nedodržování avizovaného programu. Neodpovídá to ani na webu, ani v EPG.

6
TV RTM teď vysílá pořád dokola jako smyčku nějaký rozhovor s radima za libercky kraj. Včera a dnes jsem tam přepnul asi 7x a pokaždé to tam bylo. Že by se opravdu blížil konec. ???

To bude asi tím, že RTM vysílá hodinovou smyčku denně a zmiňovaný diskusní pořad má půl hodiny. Stačí se podívat do programu :)

http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=televize%2Findex.php%3Fdatum%3D2013-07-03

7
A to jste ještě nezmínili, že je potřeba počítat s tzv. Druhou digitální dividendou. Tedy nelze počítat do budoucna s kanály nad 48 a ty již obsazené bude potřeba přeladit na nižší volný kanál s odpovídajícím možným pokrytím :)

8
Televizní stanice a jejich program / Re:Nové logo pětky?
« kdy: 10. 11. 2012, 20:48:48 »
Já viděl i číslici i logo.
Ale stejně se mi víc líbilo to logo jak bylo dřív (bílé).

Jednoznačně souhlasím. Když tam byla jen bílá číslice, tak to bylo to nejlepší - nejelegantnější logo, které nejméně rušilo a přitom bylo zcela jasné a všeříkající....

9
Televizní stanice a jejich program / Re:Česká televize LOGA
« kdy: 02. 09. 2012, 23:26:10 »
Souhlasím. Nová loga jsou z hlediska grafické použitelnosti velkým krokem zpět. Myslím, že současná "čtvercová" loga se ukázala jako velmi kvalitní, výrazná a dobře použitelná. Stejně tak vybělené staré logo ČT uzavřené do šedého čtverečku. To jsou grafické prvky, se kterými se dají dělat psí kusy a jsou dobře zapracovatelná na jakýkoli druh "nosiče" (TV obrazovka, papír, animace...). Největší problém nových log vidím v silném významu barev (což je velmi limitující) a v neuzavřenosti loga (složenina dvou samostatných tvarů). Z hlediska moderního pojetí televizní grafiky je to návrat o 10 let zpět.

Naproti tomu souhlasím i s tím, že nejlepší využití peněz mělo být za pozemní vysílání v HD.

10
Ano, na satelitu běží vždy jen týdenní sestřih událostí. Podle mých informací by se mělo v budoucnu vysílání RTM na satelitu rozšířit. Víc nevím.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV RTM z Ještědu
« kdy: 08. 05. 2012, 21:54:13 »
:D Koukám že TV RTM je na regionalnitelevize.cz na satelitu 23.5°E takže mimo jejich webu http://www.tvrtm.cz/ se dá sledovat na satelitu RegionalniTelevize.cz    70  12,168 V   regionální   česky       27500   3/4  ---   :D
Takže K 32 ze skokanských můstků se nijak nemusí řešit,jsou na CS-SKYlinku pozici  8)

Na regionalnitelevize.cz má každá stanice 20 minut i s reklamou, tedy je tam jen zlomek produkce TV RTM. Plnohodnotné hodinové vysílání je jen v DVB-T 32./46. kanál a ve vybraných kabelovkách (NejTV). Plus samozřejmě archiv na webu.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV RTM z Ještědu
« kdy: 16. 12. 2011, 23:04:52 »
Ono to brzy přistane Syner bavit až zjistí, že na tom prodělává boty.
Nebo on to od Primy už koupil ?

Jak je to po právní stránce nevím. Buď to Syner odkoupí a nebo to bude provozovat jiná společnost Syneru. Každopádně majitelem provozovatele Genus Plus bude Syner. To se ví.

Citace
To máš na mysli tři německé multiplexy, ne ? Ano ty v naší oblasti chodí.
Co se týče českých, tak zde chodí pouze dva. tj. český multiplex 1 a český multiplex 2.
Žádný třetí český multipex tady nefunguje a lokální také ne.

Psal jsem o třech multiplexech, které jsou provozovány na hned zpočátku digitalizace rozdělených kanálech. To, že ti mux3 kvůli konfiguraci nejde, neznamená, že nevysílá a neblokuje vysílací kanál, který by mohl využít třeba jiný vysílatel třeba s lepší konfigurací :-)

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV RTM z Ještědu
« kdy: 15. 12. 2011, 22:00:34 »
Proč se nevyužije vysílač muxu 3 na 60 kanálu,kde je pouze Prima lowe?
To je naprosto jednoduché. Radiokomunikace si za pozici v muxu 3 z Ještědu účtují nějakých 300 tisíc měsíčně a to pro regionální televizi bez finančního zázemí nějaké velké společnosti je naprosto neufinancovatelné. Genus má v tomto velkou výhodu, že jej hodlá dotovat Syner.

Bohužel díky ČTÚ a jeho blokování velkých oblastních kanálů určených původně právě pro regionální televize je tu opět monopol Českých radiokomunikací na vysílače většího dosahu. Malým vysílatelům nezbývá, než honit pokrytí po kouskách, jak se dá. Tedy jediným výsledkem digitalizace pod vedením ČTÚ je, že místo slibovaných 4 celoplošných muxů a 3 regionálních muxů pro každou oblast tu máme pouze 3 celoplošné muxy a všechny provozuje (popř. zajišťuje) jedna společnost, která si diktuje nehorázné ceny.

14
Podle mých informací se to vysílá přes původní anténní systém a oproti původnímu analogovému vysílači tenhle má dvojnásobný výkon. Takže pokud někdo přijímal staré analogové vysílání RTM, tak pokud mu teď nejde digitálně, tak je chyba určitě na straně příjmu.

15
Já jsem nejprve viděl slovenský originál a teprve až po shlédnutí diskusních fór jsem si to pustil na Primě. Ale asi většinu místních mravokárců zklamu. Dabing je dle mě v nejvyšší kvalitě a naprosto odpovídá dabingům jiných seriálů. Jediné, co mi trochu vadí, je výběr hlasu pro Ludskeho dceru. Řada lidí tu píše, že je dabing nekvalitní, jenom proto, že nesouhlasí s dabingem slovenštiny. Já osobně jsem neměl se slovenskou verzí problém. Ale chápu, že po neúspěchu nedabovaných slovenských seriálů (Odsouzené, Panelák) se Prima rozhodla tentokrát pro dabing. Takhle jsou sice diskuse plné negativních reakcí, ale Primě jde spíš o tu většinu, která na fóra nepíše a která by po pár slovenských slovech prostě přepla jinam.

Stran: [1] 2