Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Sirotka

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8
76
V Mladé Boleslavi (cca 50km vzdušnou čarou od Prahy) naladíme multiplex 4 na společnou televizní anténu. Síla a kvalita signálu je okolo 90% (jen o pár procent méně, než ostatní multiplexy) a signál je stabilní. Jen zřídka dochází k menším výpadkům.

77
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Mux4 - Praha
« kdy: 31. 12. 2010, 16:35:28 »
Od mého posledního příspěvku 27.12. jde MUX 4 stále bez problémů. Abych ale přispěl svou troškou do mlýna - v tom týdnu, kdy mě zlobil, kostičkoval jen na Full HD televizi Sharp LC40705E a to hlavně HD programy, které i úplně vypadávaly. Na Full HD LG M227WDP šly všechny programy bez problémů a zrovna tak na televizní kartě WinTV HVR-006 (má pouze MPEG-2 tuner, takže Óčko a O2 Info). Teď už problémy nemám, ale když se řeší, jestli to může být přístrojem, tak jsem myslel, že by to mohlo přispět.

78
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Mux4 - Praha
« kdy: 27. 12. 2010, 16:50:58 »
Tak od včerejška už jde MUX4 naprosto bez problémů. Síla a kvalita signálu se "vyhoupla" dokonce až k ostatním multiplexům (kolem 90%).

79
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Mux4 - Praha
« kdy: 25. 12. 2010, 14:00:13 »
Už asi tejden nemůžu naladit Mux4 (Nova HD a ČT1 HD) v Praze (5). Po signálu ani památka (použil jsem i směrovou anténu se zesilovačem), před tím bez problému úroveň signálu cca 70% na pasivní prutovou minianténku. Nevíte někdo, co se děje? Díky.
Já mám také asi týden problém se signálem. Z nějakého důvodu obzvlášť ve večerních hodinách HD programy kostičkují a zvuk "cvrliká". U Óčka jsou tyhle vady v mnohem menším měřítku. Přijímám na STA 50km od Prahy, ale za ten půl rok, co 4. multiplex přijímáme nebyl jediný problém a síla signálu cca80%, kvalita signálu cca75%.

80
Televizní stanice a jejich program / Re: StarDance v logu ČT1
« kdy: 15. 12. 2010, 23:24:06 »
Nebo to prostě zakodovat, nevydávat za veřejnoprávní TV ( jejíž funkci stejně neplní ) a kdo chce ať si to zaplatí, ale nenutit každého do tohodle s prominutím bordelu přispívat.

Mluvíte mi z duše. ČT1 a ČT4 zakódovat a zpoplatnit. Koncesionářské poplatky by šly jen na ČT2 (dokumentární) a ČT24 (zpravodajskou), to jsou totiž programy, které plní funkci veřejnoprávní televize.

81
Zpočátku jsem se také bál nízké kvality obrazu u SD programů, ale nakonec jsem zakoupil televizor značky Sharp s úhlopříčkou 102cm. Pozorovací vzdálenost asi 2m, u SD programů jsem nižší kvalitu nezpozoroval, obraz HD programů je, jak se říká, jako víno. LED podsvícení obrazu vážně dodává na kvalitě (černá je vážně černá). Jedná se o tuto http://led-televize.heureka.cz/sharp-lc-40le705e/specifikace/#section televizi.

82
Třeba mně nevadí přímo ty černé pruhy, ale ten samotný formát. 16:9 je podle mě akorát. Připadá mi, že 21:9 vymysleli jen proto, aby mohly být kinosály širší a nacpalo se tam víc lidí  :D Jinak nevidím důvod pro tenhle hloupý formát. Za chvíli budeme koukat na 50:1 a ještě to bude málo!

83
Jen si dovolím poznamenat, že není zimní čas, ale standardní středoevropský čas (SEČ). Zimní čas by byl ještě o hodinu méně. A ne, změna času na sledování televize u mě nemá žádný vliv.

84
Až z prosince 2008, když jsem si koupil TV kartu.

85
Míšo, a co vám brání v tom, si stáhnout epizodu z internetu a nasadit si na to český dabing? Trochu práce s tím je, ale když se chce, jde všechno...
Navíc, pokud se nemýlím, tak na internetu je verze 720p, zatímco ČT vysílá 1080i. To už se ovšem vzdaluji od tématu. Taky mě vytáčí, že Česká televize vůbec nedodržuje program. Když už napíšou, že něco budou vysílat v HD, tak by to měli opravdu odvysílat. Další věcí je, že na ČT2 neustále nahrazují některé programy sportem, aniž by dopředu diváky uvědomili.

86
Tak asi budete jediný,kdo to nezaznamenal.
Jak se psalo o něco výše - projevuje se to údajně u pořadů ze studií TV Nova, které nesleduji, tak možná proto.

87
U Novy HD ani jiných programů jsem nezaznamenal žádné výpadky.

88
Mladá Boleslav.

89
Chytal jsem 46.kanál se soustavou zesilovačů bez kostičkování(mám v cestě Milešovku) a kolikrát jsem chtěl vyrobit výkonou anténu na Prahu na Mux4, ale odrazoval mě nízký výkon a sliby o instalaci vysílače z Ústí.Dole v Teplicích je cedule Praha 92 km, vy jste 50 km od Prahy a Mux 4 Vám funguje,asi dám dohromady jackel 15x15 na ráhno, hliník pr.6 na direktory, sáhnu do knihovny pro příručku a dám se do stavby.Tam je ale návod na stavbu antén do 60.kanálu a Mux 4 vysílá něco přes,bude to vadit?Dík.
Jestli se ptáte mě, tak s tím vám jako laik neporadím. Máme společnou televizní anténu na devítipodlažním domě, čili to je i se stožárem výška přes 30m, to asi hraje taky poměrně velkou roli.

90
Mux 3 mám tady za bukem z Bukovky, mě spíš mrzí ta polo HD Prima,koupil jsem si HD televize a oni to za týden vypli.Sat HD mám, ale z antény můžu signál rozvádět ke všem televizím.Při té příležitosti by mě zajímalo proč by O2 nemohla ty svoje HD stanice z Olšan zesílit na úroveň býv 46.kanálu, když už se jim nechce vysílat z Ústí.Mux 3 jede na 100kW a kouká se na ty stanice někdo?Národ příjde večer domů a zapna automaticky Novu.Existenci Z1, Publik a testu EPG vůbec nevnímá.To by to nešlo přehodit?Ať si na Olšanech koukají celý den na Test EPG a po republice ať hraje CT HD a Nova HD. :)
Multiplex 4 přijímám 50km od Prahy naprosto spolěhlivě (síla 80-90%, kvalita 60-75%). Jinak HD televizi jsem si taky koupil týden před vypnutím k46  :D Jenže pak se právě kvůli MUXU 3 upravovala STA a naskočil i MUX 4.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8