Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Sirotka

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Konec digitalizace
« kdy: 22. 08. 2011, 15:17:58 »
Když už tak piště přesně, tj. ukončení procesu digitalizace. Nebo ještě lépe ukončení přechodu z ATV na DTV. Protože jinak lze odpovědět všelijak.
Digitalizace je snad právě označení pro ten proces ne? A právě proto je můj osobní názor, že digitalizace by měla být označena za dokončenou po spuštění posledního digitálního vysílače. Tím bude vysílání plně "zdigitalizováno".

32
Myslím, že poslední ukázka z Primy, nebyla chyba, ale úmysl. To se objevuje v poslední době i u jiných stanic. Myslím, že by si toho mohly více všímat i kontrolní orgány a ne se nimrat v hloupostech.
Autorovi příspěvku podle mě nešlo o minimalizované titulky, ale o to, že se zhruba v půlce přerušily a reklamy běžely jak ve větším okně, tak v menším. Až po chvíli se objevil normální obraz.

33
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 07. 08. 2011, 18:57:28 »
Opět došlo k nedorozumění, takže to raději rozepíšu podrobně. Multiplex 3 se současným pokrytím, by vysílal - Metropol (v Praze), Óčko (v Praze, Brně, Ostravě, jižních Čechách (tak, jako doposud, protože Óčko větší pokrytí nechce)), ČT HD (celoplošně), Prima Love (celoplošně). Multiplex 4 by v případě, že bude spuštěn ve všech plánovaných lokalitách, vysílal - Nova HD, Prima HD a kanály převzaté ze satelitu - podle toho, o jaké by šlo, by byl kódovaný, nebo volně šířený.

34
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 07. 08. 2011, 18:14:41 »
A jaký smysl by u nás měl takový multiplex v kterém by byla Nova HD,Prima HD a nějaké dva kanály ze satelitu smím-li se zeptat když tohle všechno a nejenom tohle se dá přes DVB-S2 přijímat už dávno? Nemluvě o tom že třeba Metropol v muxu 3 je naprostá blbost,opravdu nevím kdo by zde na Moravě byl třeba zvědavý na nějaké pražáky.
Bláhově jsem si myslel, že každému dojde, že jsem myslel v muxu 3 pouze v Praze, když je teď ta možnost (nehledě na to, že i teď vysílá Metropol na Moravě). Ten mux by byl pro toho, kdo nechce satelit, ale je ochoten si připlatit za kvalitu.

35
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 07. 08. 2011, 16:22:47 »
Ale v mux 4, když ČT HD bude zdarma, tak bych docela rád viděl toho blba, co by si platil Novu HD, tedy slovy, jeden jediný zcela podřadný kanál...
Placené DVB-T by samozřejmě mělo smysl v případě, že by v něm byly další kanály třeba převzaté ze satelitu. Nedávno tu například někdo mluvil o Euronews. Jeden multiplex by pak podle mé představy obsahoval Novu HD, Primu HD a nějaké dva kanály ze satelitu a tento multiplex by byl kódovaný. Klidně by to mohl být multiplex 4, v případě, že by ho "převzaly" Radiokomunikace, mohla by být Metropol s Óčkem v muxu 3 a multiplex 4 by vypadal tak jak jsem napsal výše. Ale to je čistě moje fantazie a než se do mě zas někdo pustí - zdůrazňuji, že neříkám, že bych si myslel, že mám na tohle nárok, nebo podobné řeči.

36
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 07. 08. 2011, 12:30:25 »
Měl sis koupit TV s DVB-S tunerem a nepotřeboval bys žádný krabičky navíc, to je každého jeho problém. A anténa je potřeba stejně u pozemáku jako u satelitu, takže tady se není o čem moc bavit.
Až na to, že DVB-T přijímám na STA, takže jsem bez starostí. Už se té diskuze o tom, jaký druh příjmu je lepší, když každému vyhovuje něco jiného, nebudu účastnit. Jen jsem vyjádřil svůj údiv nad tím, že v pozemním vysílání je možné vysílat jak HD, tak zakódované programy, ale neděje se tak a místo toho se vymýšlí přechod na DVB-T2, na který se většina diváků vykašle.

37
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 07. 08. 2011, 01:21:33 »
Na přechod na DVB-T2 bude mít náladu málokdo, po tom, co si všichni nakoupili nové přístroje na sledování DVB-T. V současném stavu je možné vysílat HD programy v DVB-T, tak nevím, proč utrácet další peníze jak ze strany vysílatelů, tak ze strany diváků. Jestli se jednou vypne DVB-T, tak se já osobně vykašlu na televizi a filmy budu raději sledovat v 1080p z externích hard disků a blue-ray disků. A pane Rozsívale, "nesmysly o krabičkách a anténách navíc" nejsou nesmysly, ale jiný pohled na věc, než máte vy.

38
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 06. 08. 2011, 19:52:16 »
Špatné je na tom to, že to nepokryje ani Prahu ani Brno ani Ostravu.
Nebydlím ani v jednom z těchto měst a přesto multiplex 4 bez problémů přijímám (50km od Prahy).

39
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 06. 08. 2011, 19:31:12 »
Bože já už se z vás uctívačů satelitu zblázním. Co je na pozemním příjmu špatného? Někomu omezená nabídka programů stačí. A zdůrazňuji - pokud by byly HD kódované programy v DVB-T, zaplatil bych si je! Satelit nemám, protože nechci mít krám na balkóně a další krabičku s dalším ovladačem. A znova opakuji - v multiplexu 4 se dá pokrýt za málo peněz hodně diváků, takže opravdu nevím, proč se na DVB-T vysrat.

40
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 06. 08. 2011, 17:55:50 »
Kdyby chtěly televize vysílat své HD programy celoplošně, šly by do prázdného multiplexu 3. Radiokomunikace nabízejí regionální vysílání akorát v otřesném SD. Myslím, že kdyby Radiokomunikace nabídly regionální vysílání v libovolném formátu, byla by už v multiplexu 3 ČT HD, Nova HD i Prima HD, která kdysi byla v Pražské síti. "Kouzlo" multiplexu 4 tkví v tom, že televize za poměrně málo peněz pokryjí hodně diváků a nikdo je nenutí vysílat v každé díře v republice.

41
Televizní stanice a jejich program / Re: Spojení Public TV
« kdy: 06. 08. 2011, 15:12:03 »
Pokud by tam mělo být ještě něco, tak se spekulovalo, že do některých lokalit by mohlo přijít Óčko. Do nějakých lokalit by mohlo přijít i Noe. Tedy např. v Praze, Óčko by tím získalo lepší pokrytí a Noe tam přece bývalo. No a konec konců by tam od O2 mohla přejít i tato stanice, která tam je v Mux 4 http://www.metropol.cz/zive-vysilani/ a Mux 3 by byl plný a Mux 4 by mohli konečně Telefonica O2 odebrat, když ho nechce evidentně dokrýt, jak bylo naplánováno.
Co pořád všichni mají s tím odebíráním muxu 4 Telefónice? Vím, že se vůbec neřídí TPP, ale je snad nějaký operátor, který by ji nahradil? DVB-T, kde je už tak stanic jako šafránu by přišlo o další 4 kanály. A ikdyby z muxu 4 odešlo Óčko a Metropol, jak říkáte, pořád by tam byly 2 HD programy, které jsou třeba pro mě díky HD kvalitě nejcennější z tohoto multiplexu.

42
Skylink / Re: EPG u ČT HD
« kdy: 04. 08. 2011, 22:46:29 »
Mimochodem zajímalo by mě, jestli má čas na svědomí operátor, nebo klienti, ale celoročně mají v multiplexu 4 všechny stanice pásmový čas, ten letní jde asi mimo ně.

43
Skylink / Re: EPG u ČT HD
« kdy: 03. 08. 2011, 21:48:17 »
Pokud se nemýlím, tak data nejsou ani v muxu O2.
V multiplexu 4 taky nejde, už skoro týden.

44
Odkladiště / Re: Rudolf Pop odpovídal na chatu ČT
« kdy: 19. 07. 2011, 21:26:08 »
Celkem mě zaráží, že další kanál by se měl v případě vysílání pozemní cestou vysílat jen v DVB-T2 (jestli jsem tedy dobře pochopil odpověď pana Popa). To už se s rozvojem MPEG-4 HD vysílání definitivně skoncovalo a dva programy v MUXu 4 začaly i skončí jako testovací vysílání?

45
Záznam ukončení vysílání ČT1 z Černé hory - http://www.youtube.com/watch?v=g0gqT7ooI2Y
Záznam ukončení vysílání ČT1 z Ještědu - http://www.youtube.com/watch?v=j48E1GIxmm4

U Ještědu je zajímavé, že vysílání bylo chvíli vypnuto, poté ještě na chvíli zapnuto a až poté definitivně vypnuto.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8