Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Sirotka

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
16
   Že by už konečně šel do kopru tento nesmyslný mux?
KONEČNĚ!!! Už konečně nebudou mít dva miliony lidí snadný přístup k HD vysílaní. To bude štěstí. A místo toho tam MOOOŽNÁ bude nějaká pseudo-etno-regionální TV, kde  budou do nekonečna hrát o tom, jak se v zadeki nad Lesy otevřil kroužek flétny...
Přesně moje slova. Po zrušení muxu 4 ve stávající podobě už DVB-T přestane být zajímavé. Radiokomunikace si za pár desítek milionů pustí celoplošné DVB-T2 pro pár nadšenců nebo tam jiný provozovatel pustí regionální žvásty.

17
Dobrý den, pánové,

už jste dnes sledovali ČT? Co vysílá Jednička a Čtyřiadvacítka místo reklam a teleshoppingu?
Předpokládám, že máte namysli "ČT Nabízí", což já osobně pokládám za desetkrát horší než krátký blok reklam. Nehledě na to, že na ČT24 je to opravdu jako pěst na oko.

18
Televizní stanice a jejich program / Re: Reklama na ČT
« kdy: 18. 10. 2011, 22:57:59 »
Přesně tak, v příslušném zákoně je uvedeno:

ČÁST SEDMÁ
ÚČINNOST
Čl. IX
Tento zákon nabývá účinnosti dnem jeho vyhlášení...
Tak v tom případě poslanci dali ČT docela "podpásovku". Pořád se mluvilo o konci reklamy s koncem digitalizace a najednou schválí zákon v tomhle znění.

20
Na řadu otázek vám odpoví již zítřejší článek. Vychází už za šest hodin. :)
Skvělé. Je to pro mě nejočekávanější článek za hodně dlouhou dobu.  :)

21
Tak tím pádem by už nemuselo dojít k použití té jejich náhrady mezi kanály 21-60 a ty by pak mohly být řádně využity třeba pro nějaký lokální mux atd. ?
A co by v těch lokálních muxech vysílalo? Místo dvou HD programů a Óčka bychom koukali na Genus apod.?

22
Myslím, že kdyby chtěly kmitočty muxu 4 Radiokomunikace, tak si je u ČTÚ "vydupou", ale jinak kde není žalobce, není ani soudce. Pokud nikomu nevadí, že Telefónica nedodržuje TPP, tak proč by jí ČTÚ odebíral kmitočty? A druhou věcí je, že většina těch kmitočtů je nad 60. kanálem a ty jsou dobudoucna každému k ničemu, takže možná proto o ně Radiokomunikace (eventuálně někdo jiný) nestojí. A poslední potenciální důvod - ČTÚ se možná bojí odebrat O2 kmitočty kvůli antimonopolnímu úřadu, protože když teď CDG vlastní Radiokomunikace, měly by ve vysílání monopol.

23
Pokud se nemýlím, tak z Prahy kromě ÚTB vysílá i Novodvorská.

24
Mladá Boleslav, na společnou televizní anténu, celoročně stabilní příjem, jen v letních měsících je signál někdy slabší.

25
Televizní stanice a jejich program / Re: Nova a reklamy
« kdy: 05. 09. 2011, 21:20:08 »
Normálně čumím...vypadá to, že nova si vzala příklad ze Slovenska konkrétně z jojky...dá reklamní blok do pořadu. po skončení pořadu začne hned další...viz. Comeback a hned po něm Okresní přebor...no uvidíme, jak dlouho to nově vydrží
Někdy to dělá i Prima u sobotních filmů. Po VIP zprávách následuje hned film.

26
Metropol před několika vteřinami skončila v multiplexu 4. Teď je tam textová informace o ukončení vysílání a možnosti naladění na kanálu 59.

http://www.youtube.com/watch?v=QNEOA4jwae8
http://vimeo.com/28379081

27
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Nejde MUX4 - Brno
« kdy: 27. 08. 2011, 16:12:53 »
Abych doplnil:nejde jen o naše HD ale bez problémů se dá přijímat třeba i ARD HD,ZDF HD,Arte HD,Servus HD,Anixe HD,o ostatních družicích nemluvě. Co se týče panelového domu tak to je těžké. Tam kde je balkon a patřičný výhled tak není co řešit,kde jsou jen okna je to sice těžší,nicméně z vlastní zkušenosti můžu říct že řešitelné,vše je jen o snaze. Co se týče Muxu 4 tak na ten bych už moc nespoléhal,vypadá to že spěje pomalu ale jistě do kytek.
Děkuji za upřesnění. Technicky by pro mě satelit nebyl problém, balkon mám na východ a možnosti příjmu sice nemám vyzkoušené, ale celá východní strana domu je poseta parabolami, takže problém asi nebude. Spíš se mi do koupě satelitu nechce kvůli další krabičce, dalšímu dálkovému ovladači atd., ale to můžete brát jen jako moje vrtochy. Každopádně děkuji za rady.

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Nejde MUX4 - Brno
« kdy: 27. 08. 2011, 15:14:32 »
Petr Sirotka: Ano,v současnosti jsou to z neplacených ČT HD a Nova HD. Po prázdninách by se měl přidat Barrandov HD a o něco později určitě i Joj HD a JOJ+ HD,časem určitě i Markíza HD,o té komedii zvané Prima HD se zmiňovat nebudu ale snad časem taky doplní potřebnou techniku.
Jinak mě vůbec nejde o to abych se tu hádal o výhodách toho či onoho ale nevím jak vy ale pokud si pořídím patřičnou a kvalitní TV s tím že ji chci naplno využít pro příjem HD kanálů tak určitě nezvolím takový příjem u kterého aby se člověk pomalu modlil jestli to zítra,pozítří nebo za týden vůbec pojede. Zvláště když cena za zařízení /přijímač s kartou + parabola s LNB/ není ve srovnání s cenou za samotnou TV nijak závratná.
Samozřejmě máte pravdu, že satelit je spolehlivější než test O2, ale přesto je pro mě pozemní příjem pohodlnější (bydlím v panelovém domě) a dokud multiplex 4 pojede bez problémů a na satelitu nebudou další neplacené české HD programy, tak v koupi satelitu nevidím žádné výhody. Ale jinak je pravda, že většina republiky se při zájmu o HD bez satelitu neobejde.

29
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Nejde MUX4 - Brno
« kdy: 27. 08. 2011, 01:06:36 »
Měl jsem na mysli neplacené programy. Samozřejmě vím, že DVB-T(2) nemá s "placenou sférou" na satelitu srovnání.

30
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Nejde MUX4 - Brno
« kdy: 26. 08. 2011, 23:00:14 »
Musí to občas vypínat aby to stále neběželo, jinak by je mohl někdo napadnout, že nejde o TEST. To se takhle dělává, prostě 1x za měsíc to na den vypnou  aby se neřeklo...
Zajímavé ale je, že jde pouze o Brno. Já si třeba ale nepamatuju, že by měl multiplex 4 za posledních několik měsíců výpadek v Praze. Poslední byl pokud vím někdy na začátku jara a navíc to tehdy nebyla vina Telefónicy, ale byl výpadek proudu. A z Ostravy si tu snad taky nikdo nestěžoval.
A pane Rozsívale, nechci se tu opět hádat o výhodách satelitu oproti pozemnímu příjmu, ale pokud se nemýlím, tak na satelitu jsou z českých programů v HD taky jen ČT a Nova (když pominu směšnou upscalovanou Primu u CS Linku). Ale možná se situace od doby, kdy jsem zvažoval koupi satelitu, změnila.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8