Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Novotný

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
No tak to mi spadl kámen ze srdce, neboť jsem sestavu doladil letos v březnu, těsně před tím, než se objevila ona zpráva. To by mě doslova nas... kdybych to zas sundával. Další stanice se neví?? ;)

Moje lokace jsou České Budějovice a souřadnice dle mapavysilacu.cz je: 48°58´14,5" N a 14°30´26,1" E 401m.n.m. Kotlina, v cestě převýšení(kleť) cca 800m ve vzdálenosti 20 km od bydliště směr vysílač, ale jde to stabilně kupodivu. Jde nejen K34 ale i K54 a 56. Zbylé jsou rušeny bohužel. Antény těžko popisovat, zkusím vyfotit.

32
Zdravím do diskuse. Ač jsem se snažil hledat, nenašel jsem nic. Na programech RTL v tomto muxu již běží text o konci v pozemce na konci tohoto měsíce. Tento mux chytám bez problémů z Wendelstainu.

Otázka je tedy, bude na tomto k.34 pokračovat něco dále, nebo přijde na demontáž antén a kanál bude zrušen úplně??? Pokud někdo něco víte, budu rád za info.

33
Odkladiště / Re:Hledám práci, Č. B.
« kdy: 23. 06. 2013, 23:39:53 »
Ono se řekne 630... z toho jistě 1/4 je neaktuální, na 2/4 je nutná praxe což je dneska dost problém a pak dělat něco o čem člověk nemá ani tušení si myslím je celkem na nic. A aby toho nebylo málo, bohužel některé nabídky co se tváří jako hpp, nakonec skončí jako podomní prodej a podobně.  :(

34
Odkladiště / Hledám práci, Č. B.
« kdy: 23. 06. 2013, 22:08:47 »
Zdravím do diskuse. Ač to sem nepatří, zkusím to. Snad mě neukamenujete.

Marně se už 6-tý měsíc snažím něco sehnat, ale bez úspěchu. To je samé výběrové řízení, první kolo, druhé... atd  :-\. Jak dnes nemá člověk známé, nebo tlačenku je v háji. To ale asi všichni známe.  :( Úspory pomalu docházejí...

Něco tedy o mě. Je mi 26, mám sš - elektrotechnickou, slaboproud, zakončenou maturitou. Obor mechanik - elektronik. Orientace na elektroniku, telekomunikace apod. Následně pomaturitní studium NJ zakončené certifikátem.

 Ze zkušeností a praxe uvedu, opravy elektroniky, montáže antén, (firma bohužel zkrachovala), dále přímý prodej, prodejce(sport. potřeby) a různé brigády po marketech. Částečně modeling.

Pokud byste někdo měl nějakou konexi zde v Č.B, nebo o někom věděl, kam a na koho se obrátit, budu rád za tipy.

Děkuji

35

P.S nevíte o výrobci, který dělá kvalitní F-spojky kolík kolík? Zkusil jsem už několik obchodů ale po pár měsících se mi rozpadli.
rozpadly se po pár měsících kdy visely na kabelech, nebo po tom cos je vícekrát rozmontoval a smontoval? Na to druhé moc nejsou dělané :-)
Dejve, Je to po obou případech. Snad se nebudete teď smát, ale vzal jsem vteřiňák a jak teď drží.  ;)

Jinak jsem dnes udělal pokus s jednou yagi. Ta nehomogenita je skutečně zapeklitá...3m vedle a co se nestalo, stabilní obraz na jednu. Bargrafy rádi nemáte, ani já nejsem zastáncem ale o 21% nárůst kvality. I když stb strong má ty grafy aspoň malinko použitelný. Tedy starší modely.

Plechová střecha je asi nejhorší co může být že?


Sice nemám místní znalost, ale nemůže spíš tu kvalitu více než nehomogenita ovlivňovat rušení od Krašova?

Tak jsem nad tím přemýšlel a je možné, že to bude zákrytem protějšího baráku. Je ve směru od Krašova podle webu "mapavysilačů" Mimochodem velký dík za tento web. Krašov bohužel za určitého počasí chytitelný je.  :(

Jinak nějaký slušnější měřák co jsem koukal, to jsou desetitisíce viďte?

36
Dík za tipy  ;) Ten pan "saxon" mám zato, že jsem snad s ním i kdysi komunikoval. Jestli máte někdo nějaký kontakt, hoďte mi ho prosím do sz. Jinak jsem dnes udělal pokus s jednou yagi. Ta nehomogenita je skutečně zapeklitá...3m vedle a co se nestalo, stabilní obraz na jednu. Bargrafy rádi nemáte, ani já nejsem zastáncem ale o 21% nárůst kvality. I když stb strong má ty grafy aspoň malinko použitelný. Tedy starší modely.

Plechová střecha je asi nejhorší co může být že?

P.S nevíte o výrobci, který dělá kvalitní F-spojky kolík kolík? Zkusil jsem už několik obchodů ale po pár měsících se mi rozpadli.37
Citace
Tak tohle je prave ten nejvetsi omyl, prave toto ma cenu zminovat! JEDINE mereni a nic jineho mi da informaci kde a jakou antenu nebo sestavu umistit.
Ty hauznmera co uvadis jsou k nicemu, kolik dBuV na kterem kanale? Cim to meril, u anteny bez predzesilovace? To co uvadis, je jako rict ze to jednou jde a jednou nejde. Jeste bych mel poznamku k soustave sit , tady musim (rád) dat za pravdu uciteli narodu , v tomto pripade pri tak velke plose anten jsou podobne jako u parabol naroky na homogenitu pole obrovske. Proto i yaginy mohou dat lepsi vysledky. No a zase si ohreji svoji polivcicku - měřit,měřit,měřit. Zminujes pouziti 4 zesilovacu u jednotlivych sit v sestave, to ti problem nevyresi. Dalkovy prijem signalu kolisa, s tim se musis smirit, podminky jsou proste promenne a pokud zisk tve sestavy nestaci, tak dalsi investice jsou zbytecne.
Ten kamarad s mericim prijimacem by mel umet najit na strese takove misto, kde pouzitelny signal v urcitem prostoru ma co nejvyrovnanejsi uroven, jinymi slovy, kde je pole homogenni. Samozrejme neni to jen o urovni signalu, ale i o dalsich parametrech.

Našel jsem poznámky z té doby. Měřák byl nějaký Dreamsky. Měření bylo za použítí kanálovky 2060GL a 2039GL se zesilovačem v krabičce. Teroz zisk 14dB/1,5 šum. Nejlepší byl a je K54 Power 56dBuV nízká chybovost(příjem stabilní)  K56 51dBuV nízká chybovost(Někdy zakostičkuje) a K34 58dBuV ovšem byla velká chybovost(  Bylo mi řečeno že důvod je vysílač Krašov). Jsou to hodnoty někdy před 2 lety a ještě na rychlo. Vber atd zapsáno nemam. Chtělo by to projít celé znova. Dotyčný to bohužel zabalil a místní Českobudějovické firmy nechtějí o dx příjmu ani slyšet  :-\ Nebyl by holt kšeft což chápu, žeby se do toho nikomu nechtělo. Pane "dxpetr", Kdyby jste měl někdy cestu do Budějovic nebo poblíž, tak bych si Vás objednal.  ;) Je vidět, že to ovládáte.

P.S Osobně jsem také uvažoval o pořízení měřáku a dělat montáže, lecos jsem už montoval a zatím si nikdo zásadně nestěžoval, když pominu nějaké prkotiny, ale nevím jestli by to bylo dnes k uživení...

38
Děkuji za odpovědi. Dělám to hlavně kvůli zisku. Dejve škoda no  :D i když ten návod v knize na 26 prvek mi nedá spát. Co se týče toho co mam, i ze sít mam čtyřče s direktory. Lituji akorát dodnes, že jsem každé nevybavil zesíkem do krabičky, předpokládám, že by situace byla úplně jiná. třeba jednou... Toto čtyřče provozuji ve spojení s dvojicí yagin na K 54 a 56. Wendelstein(230km) Víceméně dostatečně. K34 na čtyřce jde mnohem hůře jak dvě yagi samotné. Přeci jen zisk sít jde dolů.

Co se týká výsledků měření tak to asi ani nemá cenu zmiňovat. Známý mi to tu kdysi měřil ale je to tak, že jednou jde z antén třeba i 60-70dB ale někdy i 30-40. Přeci jen je to dálka  :D A to nezmiňuji chybovost. Je také různá byť ta naštěstí neni nejhorší.
P.S mám plechovou střechu, takže homogenita asi bude všelijaká. Nicméně našel jsem místa, kde dvojče yagin jde mnohem lépe a kde ne. Hodim sem dyštak pro představu fotku.

39
Věřím, že to není zrovna nejjednodušší. Sfázování o proti tomu nic není.  :) Každopádně i možnost to někomu přenechat mě napadla. Pokud by tedy někdo měl zájem, ať se ozve. Samozřejmě ne zadarmo ale zato pečlivě  ;)

40
Zdravím do diskuze. Pánové potřebuji radu či návod jak na to. Chtěl bych pro soustavu dvojče z yagin obě optimalizovat pro jeden kanál a to 34. Je to kovoplast 2039 (32-39). Mám i knihu od Českého příjem rozhlasu a televize. Neobjevil jsem ale návod jak na to. Co mě ale docela zaujalo je, 26prvková yagi pro 33-37 str 243 pokud někdo tuto knihu máte.

Mám tedy dilema jestli ty 2039 nechat jako 20ti prvek a upravit a nebo z toho vytvořit tu 26 prvkovou? Děkuji

41
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Inverze 2012
« kdy: 21. 10. 2012, 13:55:53 »
Přispěji také troškou. Lokalita příjmu České Budějovice - Suché Vrbné 405m.n.m. V místní kvalitě se objevil Klínovec K36 218km, Krásné 32, 34. Na K36 nastala změna na mux ZDF Nevím odkud. Dále K56,57 Velká Javorina 232km, Ochsenkopf K40 mux Br 228km. Dále pak analog z Polska TVP1,2, Polsat a tvn. TVP a Polsat šli z vysílačů Klodzko a Jelenia Góra, tvn netuším. Z klodzka naskočil i K55, naskenován však nebyl. , , ,

42
Přece jen existuje  :) Co jde o cenu, tak bych to i investoval. Jedná se o hobby. Každý dB se hodí. Jen mam strach o to s tím přehlcením. Jak jsem zjistil, jedná se o pásmový a nikoli kanálový. V mojich podmínkách se rozkmitá i 22dB od Terozu. Mám to stížené o to, že mám Wendelstein(232km) ve stejném směru jako Kleť(20km) +- pár stupňů. Navíc s přímým výhledem. Obávám se, že těch 36dB by bylo fakt asi moc.  ???

43
Zdravím do diskuse. Mám dotaz ohledně zesilovačů. Chtěl bych pořídit ke svojí soustavě 4x síto do krabičky ke slučovači v anténě zesilovač s co nejmenším šumem. V současné době mam osazen Teroz 463 22/1,7. Snažil jsem se hledat, ale nic pořádného jsem nenašel. Koukal jsem i do katalogů značek alcad, ikusi a nic moc jsem nenašel. Jedná se o dx příjem - Wendelstein K52,54,56 a 34. Napájení mam po kabelu 12V

Pokud byste měl někdo nějaký tip, byl bych rád.

44
Zdravím do diskuse.  :) Mám dotaz ohledně této antény. Chtěl bych si vylepšit příjem K34 z Wendelsteinu. Vím, že je určena do K32 ale přesto, jak by se mohl vyvíjet zisk po tom K32? Pokud by byl pokles pozvolný, tak bych uvažoval o koupi. Pokud ale nějak hodně tak bych neinvestoval.

Jináč čirou náhodou něco obdobně ziskového pro okolí K34 neexistuje??

V současnosti je příjem realizován na soustavu 4sít s direktory.

45
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Antenařina
« kdy: 15. 07. 2012, 21:02:54 »
Zdravím do diskuse. Pánové nebo i dámy jsou-li tu, mám dotaz, tedy více dotazů. Chtěl bych změnit zaměstnání, vrátit se k antenařině a udělat si živnost. Případně se poptat u nějaké firmy což asi neni pravděpodobné žeby vyšlo.

Asi nejhlavnější dotaz předem, má to v současné době ještě smysl?

Čas od času dělám někomu individuální montáž ať T nebo S. Pokud bych se tedy odhodlal, musel bych sehnat vybavení atd. Dál bych musel i lecos dostudovat, hlavně co se týká třeba problematiky STA.
 
Existuje nějaká literatura?? Koukal jsem, ale nic moc nenašel. Děkuji za odpovědi  :)

Stran: 1 2 [3] 4 5 6