Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dxpetr

Stran: 1 ... 18 19 [20]
286
no nevim Davide, jestli jsi tu vatenku antenu nevidel z rychliku, montuji je uz 10 let, a zarovy pozink je zarovy pozink, sice neni prilis krasny, ale je na 20 let. Lepsi nez "super HDTV ready DVB-T" anteny v tech krasnych krabicich s barevnym potiskem. Navic ji ted jako jedini z tuzemskych vyrobcu optimalizovali pro prijem kanalu 60-69.

Colorka Vaten se mi dostala do ruk u známého kterému jsem to montoval, koupil si to sám předem, já používám Kovoplast. Pokud je rychlík to, že to rozbalují z pytle, skládám a montuji na stožár a u toho se válí A5 papír s veeelikým logem Vaten a popisem montáže, tak to byl asi rychlík, možná i Intercity... jaký na mne dělala dojem povrchová úprava reflektoru jsem už popsal. Byly to 2 kusy antén, oba stejné. Jak říkám, předtím ani potom jsem Color Vaten jakékoli délky nemontoval, tak třeba byly tyto 2 kusy extrémně hnusné co se pozinku týká.

O super HDTV DVB-T anténách se snad nemusíme bavit, nebo nejsou argumenty tak sem cpete takovéto blbosti? Optimalizaci na k60-69 jsem nezaznamenal, tento typ byl pouze do k60. Její příjem vyhoval i tak pro dostatečné sledování, ale já jsem se vůbec nebavil o VF vlastnostech ale zinku, tak proč sem pletete optimalizaci do k69?

Mne tedy argumenty nedochazeji, ja pouze reaguji na to, kdyz nekdo, kdo poprve uvidi nejakou jinou antenu, nez je zvykly, tak ji zepsuje, a o tom rychliku jsem si rypnul proto, ze poznat plast od zinku by antenar teda mel : viz "tak třeba reflektorové síta od color Vaten je tak prasácký pozink, že to i na pohled bylo nevábné (jestli to nebyla spíš jen barva)." Takze bych se uklidnil. Mozna to byla jina verze, ale ty co odebiram ja, jsou vyrobeny velmi slusne. Mne zase treba nerajcuji zlate anteny, protoze u anteny, ktera je na strese, ocekavam predevsim slusne parametry a hlavne odolnost jak mechanickou, tak povrchovou. To ze vypada skvele, je sice hezke, ale dost casto i drahe. A taky jsem chtel pochvalit VATENAKY, ze jsou na zaklade pozadavku odberatelu schopni rychle upravit v rozumne dobe anteny, ktere se tady porad dokola kopiruji uz 40 let beze zmeny, tož asi tak. Je fakt, ze žárový pozink nikdy nebude, a ani nemuze vypadat stejne jako galvanika nebo elox, ale na oplatku se ptam zase ja, co to ma spolecneho s prijmem?

287
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 26. 06. 2010, 11:26:55 »
Navazuji na téma o příjmu SK v Kroměříži. Včera jsem zkusil otočit anténu Kathrein AUY 69 na Krížavu k.68 ( 114 km ), jak mi radil David Kříž.  ........... Na dotaz rušení wifinama mi jedni místní odborníci nedokázali odpovědět, tak pořád nevím, jestli zkusit investovat do zádrže, jak radil Kuba Melín. Jde o mi o "nefunkčnost"  zesilovače při napájení 12 V. Ano, měření na místě by vše vyjasnilo, ale místní odborníci u mne ztratili důvěru.

Nic ve zlém, ale v Kroměříži nejsou a nikdy nebyli žádní extra odborníci na lovení slabých signálů z DVB-T, a to se v této branži pohybuji už drahně let, pokud potřebujete změřit signál, obraťte se se raději na někoho ze sousedních měst, které máte v okruhu 30 km. Firma, která nemá slušný měřící přijímač a hlavně ZKUŠENOSTI, Vám nemůže nikdy pomoci. Jinak je to, jak tady kolegové psali, střílení naslepo. Dle mých praktických zkušeností Krížava K68 na Kroměřížsku a Kojetínsku chodí lépe než Javorina na K69. Ovšem jak možná nevíte, šíření elektromagnetických vln podléhá pouze dvěma zákonům, a to zákonu černé magie a Murphyho zákonu :-), proto bez objektivního změření se stále budete pohybovat na úrovni pokus - omyl a čekat na spuštění silnějších vysílačů, které pojedou na i na vidle zapíchnuté v kyblíku s vodou. :)

288
no nevim Davide, jestli jsi tu vatenku antenu nevidel z rychliku, montuji je uz 10 let, a zarovy pozink je zarovy pozink, sice neni prilis krasny, ale je na 20 let. Lepsi nez "super HDTV ready DVB-T" anteny v tech krasnych krabicich s barevnym potiskem. Navic ji ted jako jedini z tuzemskych vyrobcu optimalizovali pro prijem kanalu 60-69.

Stran: 1 ... 18 19 [20]