reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dxpetr

Stran: [1] 2 3 ... 19
1
Analogový rozhlas / Re:Radhošť
« kdy: 20. 05. 2020, 23:45:08 »
neprobíhá, všechny kmitocty jsou OK

2
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 05. 2020, 20:39:14 »
Slouceni kanalu klasicky lze samozrejme udelat, neni problem udelat propusti, pripadne i predzesilovac na jednotlive kanaly a  nasledne je sloucit, ovsem je otazkou, kdo by to zaplatil. Jednodussi se mi jevi pokud nechci rotator, tak anteny prepinat.

3
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 07. 04. 2020, 21:21:16 »
možná máš přebuzený vstup tuneru, máš tam předzesilovač.

4
Analogový rozhlas / Re:Sony XDR-S3HD
« kdy: 26. 01. 2020, 12:00:59 »
Jen pro pořádek, to převodní trafo není sice nejlepší řešení, ale vzhledem k současným cenám okolo 200 Kč je to laciné a funkční.
Už jenom ta originální piksla na kabelu je hrozná. To se soudruhům od Sony na rozdíl od XDR-F1HD moc nepovedlo.

5
Analogový rozhlas / Re:Sony XDR-S3HD
« kdy: 25. 01. 2020, 14:04:31 »
Mam vyzkousene trafo 230/120V , 45VA. To je bez prace, zapnes a hrajes. Co se tyka predelani napajeni radia, tak zdroj rozhodne nechat venku a pouzit puvodni trizilovy kabel. Vevnitr radia neni moc mista a dost blbě je to pristupne. Par jsem jich takto upravoval.

6
je fakt, že ten řádek ve specifikaci "Up to 660 kHz alias and image free output for 768 ksps IQ" jsem bral odděleně pro Inphase a Quadrature data, dohromady 1536 ksps.

Nicméně další věta "Extended VHF coverage is assured by a second Band-III tuner up to 260 MHz, but with reduced performance" je taky záhadná.
 

Na druhou stranu nezmiňují Rafael čip, spíše to vypadá na jejich propretiární řešení optimalizováno na HF pásmo a DAB zde neřešili, je to možné. Model Airspy R2 již R820T2 čip má.

Co se týče klíčenky obecně, zdá se, že dobrou reputaci má RTL-SDR.COM, USD 21,95. Má již čip T2, proti T by měl méně šumět a mít lepší citlivost.

Airspy Discovery je mercedes mezi SDR rádii do 200USD, primárně není určen na DAB ,ale na dx-ing pro lovce služeb, AM a FM rádií, kde je zrejme v teto cenove relaci nejlepsi. Na DAB stačí modrá klíčenka, RTL sdr má drobná vylepšení , přesné TCXO a lepší chlazení, bonusem je dobastlený příjem pod 25 MHz na AM pásmech, ale na příjem DAB je to úplně jedno.

7
to se jen tak tvářím, už jsem to chtěl zapíchnout, SDR příjem je zajímavý, ještě nevím jestli mně vytrhne z letargie.

Ten odkaz je stroj se zajímavou citlivostí, ale přes můj rozpočet. Navíc pokud jsem to pochopil tak je to spíše spektrák, něco umí s AM a FM, ale ne DAB.

Když vezmeme řešení FS jako srovnávací číslo (-100 dBm pro DAB), tak Airspy má lepší citlivost (-141,5 dBm na FM), ovšem u klíčenky ji již neudává. SDRplay ji udáva jako 0,12 uV pro FM na 1,25 metrech, což je -125,5 dBm, na DAB bude zřejmě pořád lepší než FS. SDRplay za 3k peněz by mohla být dobrá volba, klíčenky zdá se nejsou až tak špatné, ale tutovka je tutovka. Asi tak.

jen poznámku, pokud je řeč o Airspy HF+ Discovery, tak šířka pásma je pouhých 768 kHz, takže ji nelze na DAB použít.

8
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 23. 12. 2019, 22:26:44 »
když jsme u toho, jaké možnosti na AM má VW columbus kromě třeba anténního zesilovače?
Nevím o jakých možnostech je řeč, kolumbus má DSP MF na  AM stejně jako na FM, co se týká antény, případně zesilovače na AM pásmo, tak jsem to neřešil a ani nezjišťoval, nebylo to ani třeba, protože střední vlny hrají absolutně bez rušení (možná i díky neexistenci zapalování, mám "dýzl").

9
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 23. 12. 2019, 17:23:29 »
Tak na drat doma zastrceny do radia prijem rozhodne nehrozi.....

10
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 23. 12. 2019, 16:15:42 »
Tohle radio je zachytitelné bez větších problémů i v autě, mam koncernove radio VW columbus.

11
gratuluji, udělali jste tady z toho kanál  >:(

12
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 09. 04. 2019, 20:02:11 »
Nevíte někdo, jaký a jestli vůbec je rozdíl mezi filtry Murata E10,7HY a E10,7HB?

dle těchto stránek není, mají oba 150 kHz: http://www.christophlorenz.de/radio/fm/filter.php?l=en
ale našel jsem i že HY má šířku 100 kHz.

Filtry si raději měřím a vybírám, někdy je v tom hokej. 

13
bez připojení na PC samozřejmě úprava smysl nemá. Pro to se to přece nedělá. I2C ovládání funguje tak, že PC převezme komplet řízení přijímače namísto jeho procesoru a využije tak veškeré možnosti čipsetu v rádiu (NXP TEF6730/SAF7730).
probíralo se to tady několikrát, viz například https://fmdx.pl/xdr-i2c/ a https://fmdx.pl/xdr-gtk/
 a zde https://fmdx.pl/modified-tuners/.

Z mého pohledu dx-era je obrovskou výhodou možnost vzdáleného ovládání rádia přes internet, kdy mám k dispozici všechny funkce, zvuk, přepínání antén a ovládání rotátoru a možnost logování. Ukázky jsou na mém youtube kanálu viz podpis.
 

14
Dle mých zkušeností, pokud máš citlivý tuner, pak zisk nehraje velkou roli. Vyměňoval jsem pětiprvky za devítiprvky v H i V polarizaci a opravdu je role zisku zanedbatelná. Novou stanici stěží chytíš. Navíc, při slučování stanic. Z pěti Kissů mám jeden, z několika Blaníků též, atd. Hlavně mít směrovost, to je stěžejní. Sfázování. Zadruhé vyselektovat s filtry stanice, co jsou 100 kHz vedle silných. Asi tak.
a tady bych si opět přihřál svou polívčičku, u tuneru jde samozřejmě o citlivost a HLAVNĚ o SELEKTIVITU. Tam stále vidím, že jsou rezervy  ;). jeden SONY XDR-F1 mám na prodej. S tím by se dalo ještě něco navíc určitě nalovit  :).
Zdravím Vás. Pokud by se ten Soňák použil bez PC, je nějaký přínos s tím rozšířením I2C mod? Rezervy jsou. Např. vyselektovat 106,4 FM ČRo České Budějovice. Při výluce Kojálu (106,5 FM) to jede atd.
nejsem věštec, nevim o jakych urovnich signalu se bavime, nicmene rozsireni I2-C zasadnim zpusobem rozsiri moznosti xdr-ka, ktere i bez upravy diky DSP zpracovani signalu to spolehlive natre jakemukoli klasickemu FM prijimaci.
Mne ty Budejovice na 106.4 z Kletě jely i kdyz vyluka Kojalu nebyla, mam je v bandscanu. Na devitiprvek ale si nejsem jisty.

15
Hm tak ja s tim nemam vubec zadny problem, pokud neco funguje dobre, pouziju to. Vylepsovani anten neni moje priorita, ono uz temer neni co vylepsovat a zadne zazracne reseni, ktere by podstatnym zpusobem prineslo vyrazne zlepseni prijmu neexistuje. Moji prioritou je prijem vln a k tomu pouziji to nejlepsi co je dosazitelne. Radia si taky uz nestavim, protoze nikdy nedosahnu potrebnych parametru. Ze stejneho duvodu si nepocitam anteny, ale pouziju ty nejlepsi konstrukce.

Stran: [1] 2 3 ... 19

reklama