Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Svoboda

Stran: 1 [2] 3 4 ... 72
16
Petr Svoboda: asi proto, že ve středu v 10 hodin jsou většina v práci, woe. A tuto debatu by sledovali maximálně osoby z řad odborníků ne běžný divák. Tak nešíř bludy
.
A tak neměl bys místo plivání na odborném webu šířit svou zapšklost ve fóru: v-deset-hodin-pracující-český-jazyk-neovládající-diváci?

17
Rad priznam, ze se mylim pokud mi takovou argumentaci CRa ukazate.
PM

Pozn: sledujete teď přenos z Digimedia 2019? Zajímavé, jak nezajímavé.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000110-digimedia/21925100100-digimedia-2019/
Pamatuji, jak konference podobného druhu měly narvané sály a registrace končila dlouho před termínem z důvodu nedostatku míst. Nyní, když odečtu panelisty druhého bloku v hledišti prvního bloku a naopak, zbývají jen novináři a tři satelitní oponenti. Asi je to výrazem toho, co případný účastník může očekávat od takové konference. A úroveň loňských odpovědí se do účasti přímo promítá. A na YT to sleduje 19 osob (já byl dvacátý), ČT 14. Kde jsou ty stovky lidí, které přechod na T2 přímo zasáhne?

Doplnění během III. bloku, 13:40 (DAB): měním status nezajímavé na zajímavé.  ;)

18
Taky jsem se odhodlal přečíst původní odkaz. Hodnotím jej jako poněkud tendenční, ovšem nepravd nebo omylů v něm vidím málo. Ač napsáno skoro až beletristickým perem, fakta nepřekrucuje. Nemohu souhlasit s "ivovi" o neplatnosti prohlášení o výhodě T2 v souvislosti s qHD. „Prodat veřejnosti“ je zřejmě nepravda, ovšem argumentace o výhodě qHD zavedením T2 byla skutečná.

…"qHD - České Radiokomunikace se skrz tento pojem pokoušely prodat veřejnosti jednu z výhod přechodu na DVB-T2." To by mel autor dolozit...
Druhou výhradu mám k označení QHD přídomkem nový. Což se, podle mého, nedá použít k technologii, která má technickou odezvu (myslím v televizorech, nikoli počítačových monitorech) již téměř 20 let.

Se svým soudem čekám na spuštění finálních sítí s dostatkem prostoru, jak se s ním operátoři i televize porvou. Ale zatím se mi nelíbí, jak původně základní a přechodné rozlišení obrazu, převzaté z mobilního příjmu, postupně získává punc cílového řešení.

Osobně nemám radost, jak se polarizuje situace okolo způsobu příjmu, resp. jejich hlavních představitelů. Oba si vytváří své hlásné trouby, na kterých se snaží očerňovat toho druhého a sebe vydávat za spasitele ubohého „obyčejného“ diváka. A oba se tím více vzdalují od jeho zájmů a potřeb. Jsem příznivcem ekonomicko-tržního souboje (soupeřme kvalitou služeb a cenou) a nikoli konfrontace propagandistické, prohlašováním sebe lepším druhého. A navíc, tato konfrontace se brzy vyhrotí do prázdných prohlášení, „… my s tím nezačali, my se jen bráníme.“ To už bude úplný marasmus, který mi připomíná téměř až politický boj.

19
Neberu to dramaticky. Ale nejsem si jist tím přesunem povinnosti, jak píšeš: „budete muset zkusit znovu“. Proto jsem založil toto téma a jsem vděčný všem, co sem přispěli. Názor mám. Redakce vystavěla hradbu, a jakkoli bohulibý účel měla mít, sílu potřebnou na její ztékání vynaložím jinak.

20
O serveru DigiZone.cz / nikoli 3×, ale jednou a dost!
« kdy: 04. 04. 2019, 16:48:10 »
Po velmi dlouhé době jsem se odvážil něco napsat pod článek. Ale jak jinak si vysvětlit, že první příspěvek pod článkem mi byl schválen během 20 minut, ale druhý příspěvek ani po třech hodinách nebyl. Šlo o můj příspěvek pod článek Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN pod příspěvek,

  Petr Faistauer: Jasně, jako byste mluvil o mně. Zíral jsem neschopen slova. Obzvlášť mi utkvěla v paměti
  sekvence, jak kameraman utíká před tím valícím se mrakem, vrazí do nějakého bistra nebo čeho a vzápětí
  vše venku pohltí tma. Za chvíli vidíme jak se objevuje zaprášený chlap v obleku, pak stejně zaprášený
  hasič vede ženu atd. Hrůza, děs, ještě když to píšu teď, cítím mrazení...

 ve znění:
  Ano. Ta hrůza, jak je asi TAM. A starost, CO bude následovat? I na mě něco spadne? Nebo bude válka,
  kterou jsem nezažil, ale jsem na ni režimem vycvičen? Válka, o které mám z vyprávění dobrou představu
  - o té velké od prarodičů i z bojů a o té druhé od rodičů? Války, které ve všeobecně špatném prostředí
  taky začaly nenápadně, jen „mírným“ excesem nad tehdejší obvyklou míru informovanosti a po kterých
  po mnoha sousedech zbyla jména vytesaná v kameni?
  Tak o tento druh včasného zpravodajství zájem nemám. Raději prominu mluvícím hlavám, že vaří z vody,
  ale dají mi informaci, že přes všechno osobní neštěstí zúčastněných byli včas na místě lidé povolaní,
  policisté, hasiči a zdravotníci, aby následky udrželi na minimu.


Pozn, 5. 4. : druhý den ráno byl zmíněný příspěvek zveřejněn.

21
Milý Rogue, když se podle tebe rozhodně nejedná o cenzuru, jak bys výstižně nazval činnost, která nechává schvalovat názor před jeho zveřejněním? Skutečně rád se poučím.
A tvůj příklad s obchoďákem? Nějak jsem si nevšiml, že když někdo dělá nepořádek, tak by vyvedli všechny lidi a zpátky pustili jen ty, kteří se nějak prokáží, že jsou hodni toho, nakupovat v obchoďáku. Já jsem vždycky viděl jen vyvedení toho narušitele.

22
Smiř se s tím, že budeš zkoušet a zkoušet a bude tě to stát nějaké kačky. Ten „knot“ je šikovný, když máš dobrý přímý signál bez rušení - rozhodně lepší než šílený zesilovač v čemkoli „lepším“ (uvozovky záměrně). Jen mě překvapuje ta cena, je to vlastně kus pěkně zaizolovaného drátu - ale ten už ty přece máš. Ale o signálu ty zřejmě nic nevíš, tedy ani o užitečném, ani o rušení. Je klidně možné, že už na první anténu, co koupíš ti to pojede dobře. Ale možná taky až na čtvrtou, pátou,…
Tak se prvně poptej u sousedů, v hospodě a u kamarádů, na co chytají. A pujč si od nich věci, abys nemusel platit pokusy, které se ukážou jako slepá cesta. A když se budeš ptát, zajímej se hlavně, co jim s dobrým příjmem dělá počasí (mlhy apod.) a roční období. Pochopitelně, potřebuješ vědět jejich nejhorší zkušenosti, nikoli, že 2 týdny v roce mají obraz jako břitvu (a zbytek roku kostičkuje).

23
Upřímně řečeno, dost jsem se mnohdy podivoval, jak se do tebe naváželi lidi, kteří nesnesou okolo sebe jiný názor a jsou nutkáni vše odlišné potlačovat až do úplného potlačení. Dřív vždy bylo hodně řečí o kontrole a vyhrožování zabanováním, ale málo akce, tedy skutečné zábrany osobním výpadům, deklarovaného smazání příspěvku. Ale naopak šmahem všechny považovat za porušovatele a nálepku slušnosti si teprve „zasloužit“? Píšeš, že se dočkám zařazení mezi důvěryhodné. Pokud ano, pravděpodobně se to nedozvím. Já to tu vždy bral za zábavu – číst názory jiných, někdy mě až přivedly k reakci, vysvětlení, informaci,… Jak vidíš, vždy mi šlo výhradně o obsah. Proto jsem mluvil o tom, že bych uvítal víc technického přístupu. Ale jestliže nyní převládla/převládne forma nad obsahem, jestliže někdo bude napřed posuzovat JAK jsem něco řekl místo toho CO jsem řekl, to už nebaví. Navíc mi připadne, že ani Enik, David, ivovi (omlouvám se za příliš úzký výběr, vzpomínám jen na několik jmen, se kterými jsem přímo polemizoval) tento způsob zábavy příliš nevyhledávají. Holt, časy se změnily.

24
Pamětníku, asi se neshodneme na tom, zda schvalování ano či ne. Zavést cenzuru (bez ohledu na to, kolikrát budu říkat, že to cenzura není) z důvodu, že nejsem schopen uhlídat pár grafomanů až psychopatů, nepovažuji za správné. Souhlasit se schvalováním názorů neprovinivších se, chápu jako začátek cesty, na jejímž konci jsou „Kdo nemá co skrývat, nemusí se kontroly bát“, „Vláda silné ruky“, namátkové domovní prohlídky, uliční výbory ap. Zažil jsem, nechci.

25
Milý Rogue, díky za příspěvek. Nyní vím, že princip kolektivní viny je uplatňován bez výjimek. Nejsem fanoušek tohoto principu. V první fázi snad zafunguje, zavládne spokojenost u těch, kdo ho spustili. U nás, v davu, zavládne strach nad vyslovením vlastního názoru. Napíšu, schválí mě? Neschválí mě? Rychle nebo za dlouho? Proč se reakce jiných už objevila a moje ne? (má čerstvá zkušenost, po které jsem toto téma založil). Názory jsou čím dál mělčí a plytčí…
A možná, že už to začalo. Kdysi velmi aktivní odborníci – a byla radost číst jejich názory, přemýšlet i polemizovat – už aktivní nejsou. Jsou tu, ale aktivita je mizivá. A jak vypadá obdobný web bez diskutujících? Stačí se podívat na projekt pana Potůčka. To si musí odpovědět vlastník webu, kam ho chce vést. Jeho web, jeho pravidla.
(Jsem zvědav, jestli do těchto pravidel zapadne tento můj příspěvek.)

26
Dobrý den, nová pravidla platí pro všechny stejně. A jak se píše v článku, na který jsem vás odkazoval pro více informací, pokud budete pravidla dodržovat, umožníme vám časem (po schválení určitého počtu příspěvků) přispívat do diskuzí volně. Právo na názor vám samozřejmě nikdo nebere, stejně jako právo necítit se vítán nebo něco oželet.
Díky.
Jasněji jste to nemohl vyjádřit.
Čest vašemu Prácovi!

27
Dobrý den, moderaci komentářů (která už před časem na DigiZone byla) jsme zavedli 28. ledna, týká se všech přispěvatelů. Další infromace najdete v článku, který jsme k této příležitosti vydali: https://www.lupa.cz/clanky/diskuze-na-lupe-se-meni-davame-prednost-odbornym-nazorum/.
Vážený pane Slížku,
děkuji, že jste se vyjádřil osobně, namísto redakce. Dovolte mi tedy otázku směrovat nyní jen na vás. Prosil jsem vás (chápeme stejně význam českého slova „prosím“?), potažmo redakci, o odpověď na otázky, co jsem porušil, že musím být schvalován, a jak se můžu z této kategorie vymanit.
Nesdílím názor, že každý bez výjimky je špatný a svou dobrou pověst musí teprve získat. Jestliže jsme už i tady ve společnosti, kde nikdo už není občanem a každý člověk za sebou bude muset mít svého policajta, necítím se být v takové společnosti vítán a budu muset svou účast oželet.

28
Vážená redakce.
Již několik dnů se mi u nového příspěvku v diskusích pod články zobrazí poznámka o nezbytném schválení mého příspěvku. Můžete mi, prosím, sdělit, čím jsem si „zasloužil“ být v kategorii nactiutrhačů či bořitelů plodných diskusí? A jak se z ní vymanit? Kdo schvalování provádí?
Váš PS

29
Neboli TM má sdostatek jiných zákazníků, že může na infolince strašit sankcí za výpověď. (Příspěvky tmtv 27. 10. a 10. 11.). A než se tmtv ozval, tak mohl strašit beztrestně.

U kolika zákazníků, asi, strašení TM zabralo a oni buď zaplatili sankci nebo dále využívali Tarif?
A to se na druhé straně smějeme lidem, kteří zaplatí výhružnému e-mailu se špatnou češtinou. Až se to dostane do hlavních večerních zpráv. Vida, stačí kvalitní čeština a velký hráč s asertivní infolinkou, a už jsme schopni nasazovat psí hlavu „kverulantovi, co nechce platit“.
V tomto stojím na straně tmtv.

30
Rozporuji to: „pokud možno Smart“. Ze zkušenosti. Pro diváka, který má televizor hlavně na dívání, nikoli na hraní.

Mám ve svém okolí několik případů, kteří mou radu neposlechli. HbbTV (snad jediné, k čemu by jim byla) nikdy nepoužili, přes opakovanou předváděčku. A každá hláška nebo potíž, kterou technicky zdatný uživatel snadno překoná (nebo se rozhodne ji ignorovat jako nepodstatnou) takového diváka úplně rozhodí. On telefonuje o pomoc, zapíná starší TV (DVB-T stále ještě jde) a čeká na vyřešení zvenčí. Dlužno dodat, že smartky takovými „fórky“ uživatele zásobují dost často - z pohledu diváka. Technologičtí hračičkové je berou jako zpestření dne, divák bohužel ne.

Takže: kdo má TV hlavně na dívání, rozhodně doporučuji NE-smart TV
Naštěstí výběr je dostatečně široký, a samozřejmě jsou certifikované pro DVB-T2, mají komfortní nahrávání.

A mé doporučení v tomto případě?
Koupit set-top box s dvojitým tunerem (dual, twin, ap.) a připojit jako další zdroj signálu do stávající TV.
Část archívu pak bude na DVD a část na disku HDD. Pokud budou navíc záznamy čitelné/editovatelné v PC, jejich organizace přes počítač bude snadná. Taktéž lze postupně převést stávající DVD na záznamy na HDD, stříhat apod. Prostě když bude chuť, o budoucí zábavu na dlouhé zimní večery je vydatně postaráno.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 72