Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Svoboda

Stran: 1 ... 70 71 [72]
1066
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 a MPEG 4
« kdy: 03. 04. 2012, 19:26:36 »
Vysílat do zdi za peníze koncesionářů? Fakt paráda  :P
Pokud myslíš poplatky ČT, tak jsi vedle. Ty s tím nemají co společného. Nebo máš na mysli jiné peníze koncesionářů?

1067
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 19:22:11 »
Hele a teď běží curling na Eurosportu HD. Máš TV v dosahu? Seká se to?

1068
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 19:02:04 »
Tak třeba asi u všech přístroju Vantage HD je abych tak řekl referenční program Nova Sport HD při přenosech NHL,NBA.Krokování obrazu skoro pořád.KHL naprosto v pořádku i v případě nativního HD.Docela pozoruhodné v případě posouzení kde je tedy chyba ve vysílání nebo v přístroji?

To co píšeš je zajímavé. Ale ještě bych úplně nevzdal tu otázku rychlosti všech komponentů (ale přiznám se, že možná za chvíli budu v koncích). I uvnitř jednoho programu je proměnlivý tok, a dost výrazně. Závisí to jak na zdroji (tedy jak moc je tam detailů), tak i na ostatních programech, co se v nich právě přenáší. Statistický multiplex pak omezí třeba jeden přenos.
Přesněji by to dokázala analýza transportního toku při potížích, a ta je právě nyní mimo mé technické možnosti.
Ale určitě bych rád viděl aspoň jeden výpadek - mám se tedy dívat na NHL a NBA?  (Běžně se sport skoro vůbec nedívám, tak si to musím najít).

1069
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 a MPEG 4
« kdy: 03. 04. 2012, 18:39:34 »
Už se těším, jak ČRa spustí vysílání v DVB-T2 ohlášené na duben. Doufám, že se bude na co dívat.
Olympiáda se blíží...!

1070
Stručně: pro SD záznam 30 Mbit/s, pro HD záznam nebo timeshift 60 Mbit/s.

Potíž je, že výrobci hlavně flešek udávají "počítačovou hodnotu", tedy např. vypočtou rychlost z doby záznamu 512MB souboru (mj. proto uvádí rychlost ve všeříkající hodnotě např. 10 MB/s). To je pro vysílání NAPROSTO nepodstatné. Pro tebe je důležité, jakou rychlostí se PRŮBĚŽNĚ zapisuje (včetně fragmentace, včetně zápisu do FAT, včetně přepínání mezi paměťovými oddíly,...) a tam můžou být podstatné výpadky až na desetinu "počítačové hodnoty". A na těchto výpadcích ti to buď zakostičkuje nebo může záznam/přehrávání úplně vypadnout.
To se dá jen vyzkoušet.

Pozn: harddisky (které se točí, ne SSD) tímto vůbec netrpí. (Ale zase hřejí...)

A ještě: kde jsem viděl šikovnou utilitku HD_Speed, která uměla měřit rychlosti USB pamětí včetně grafu průběhu. To jsem čuměl, jak dopadnou "rychlé flešky". A už je nechci vidět. Od té doby jsem HDD-man.

1071
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 televize
« kdy: 03. 04. 2012, 18:07:46 »
Na webu evropské Toshiby ...:
(46UL863G, 42UL863G, 37UL863G, 32UL863G)

Otázkou je ovšem kompatibilita s českou verzí DVB-T2.

typy  ...L863 jsou přizpůsobeny a ověřeny v českém T2 v několika testech.

1072
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 17:56:13 »
Pro: Petr Svoboda
ad.1) 12109 chodí normálně. To je hlavní argument Antenexu, že problémy jsou jen na 11797 a tedy musí tento TP být Skylinkem vysílaný špatně. Udělal jsem "tovární nastavení" a vše naladil znovu a správně.
ad.3) Nejnovější firmware do toho mého Topfieldu 7710 je z června 2010 a ten tam mám.
Já si už prostě nevím rady. Snad bych si i koupil přijímač nový, ale tam co mi půjčili ten nový modul, tam mi doporučovali Vantage, právě na tento si stěžuje autor tohoto blogu. Prostě jsem v koncích.
ad 1) argument, že je "špatný transpondér" a ne přijímač, se mi moc nezdá. Tipl bych si, že to bude naopak.
ad 3) aktualizace 2010, ač nejnovější, čerstvý už moc není.
Rozhodně nespoléhej na tovární nastavení, tam můžou být právě staré parametry, ještě před změnou z 1.2.2012. Smaž TP a zadej ho znovu. Teprve pak prolaď.
Na tom TP je dost vysoký tok a to by mohlo kolidovat na CI portu. Ale to jen odhaduji, protože toto se už kdysi stalo jedné světové značce, která taky dlouho hulákala, že chyba je na satelitu.

Pozn: teď jsem asi hodinu (od posledního příspěvku) bedlivě sledoval Eurosport HD a asi půl hodiny NovaSport HD, a nevšiml si ani jednoho zaškubnutí. Jak často ti to dělá? Muselo by to nastat během té doby? Ale je to na 2 přijímačích s vnitřní čtečkou.

1073
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 16:50:22 »
Topfield 7710 HDPVR - na kmitočtu 11797 se obraz každého HD programu seká stále. Nejvíce Nova Sport HD, ale i Eurosport Hd a ostatní, nejmíň Nova HD. Zkoušeno s kartou Výměna ICE a Next ICE v dekodérech na Irdeto i Cryptoworks. Čím kvalitnější obraz (nativní HD - NHL, F1, LM, ATP), tím se seká víc. Na Novu Sport HD se nedá dívat skoro vůbec, občas se to zasekne úplně na takových 3 až 5 vteřin. Na tom samém svodu přijímač Topfield SBI 2060 hraje více méně bez problémů.
Napadá mě několik věcí:
1) jak ti chodí 12109 (HBO HD, Spektrum HD, Travel Ch. HD,...), který má stejné parametry a obdobnou rychlost? Jestli dobře, zkontroluj správné parametry 11797 v přijímači. TP se měnil se z S na S2 a tak ho raději smaž a zadej znovu, a prolaď.
2) zkoušel jsi nějaký rychlejší modul (např. SMiT CW v. m2, nebo Irdeto SMiT HW 4? Abys vyloučil pomalý modul a případně jej nahradil rychlejším.
3) není v přijímači pomalý port v CI slotu? To, že na vestavěnou čtečku v SBI příjem jede plynule spíš vypovídá na potíž na přechodu CI-CAM. Jakmile si sportovní program vyžádá větší šířku pásma, nestíhá přenos do modulu. Pak potřebuješ nový FW.

Pozn: 11797 jsem teď podrobně sledoval na více přijímačích. Naprosto žádný zádrhel.

1074
@Petr Svoboda: >:( Běžně na blbosti nereaguju, ale na tohle musím!
Nejdříve doporučuji si přečíst tento článek: http://www.tvfreak.cz/art_doc-3B4E3517B7AFBFBAC125770A00394F8B.html

Pak možná pochopíš, že označovat HDTV ready antény, konvertory, kabely atd. je absolutní nesmysl!
A nebo to nepochopíš (nebudeš chtít pochopit). V tom případě doporučuji pro sledování HD vysílání používat zásadně jen HDTV ready gauč, k ovládání TV používat HDTV ready ovladač, popíjet můžeš musíš HDTV ready pivko a na nohách musíš mít jen a výhradně HDTV ready ponožky.
Uf. ;D

Není co chápat, pokud si nepřečteš celý můj příspěvek a budeš reagovat jen na část, hodíš se spíš mezi politiky.
Ale i tak děkuji za reakci, lépe než jen přikyvovat cizímu názoru.

Pozn: ke HDTV gauči, ponožkám - pokud budou mít nějakou výhradní funkci, technické propojení kabelem, vzduchem a budou spolupracovat se zařízením s vysokým rozlišením, proč ne.

1075
Posílám další párek "úsměvností", co jsou však spíš k pláči.  ::) :-X Hlavně že HDTV ready.  :o >:( :-X
Aha! Tak tady tomu někdo nerozumí.
Nebo jsi tak arogantní, že jsi přesvědčen, že na obalu výrobku musí být jen technické informace pro tebe. Pokud nejsi tak namyšlený, tak ti to vysvětlím.
To HDTV ready je marketingová informace, a ani ta nesmí být v rozporu s technickým obsahem - teprve pak by to bylo klamání zákazníka (bez ohledu na to, co si Jan Polášek pod tím pojmem představuje). Tato informace v technickém rozporu není. A usuzovat z prohlášení na jednom výrobku na vlastnosti jiných, to už je doopravdy neschopnost orientovat se v moderním světě. Skupinové soudy patří do doby socialismu - "to si povíme jinde soudruhu". A ještě tato informace má druhou funkci - velká část prodavačů neumí odpovědět na přímou otázku laického zákazníka - "…a umí to HD? Víte, já mám doma fullhádéčkovou televizi…" - odpověď má přímo před očima prodavač i zákazník.

Stran: 1 ... 70 71 [72]