Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Svoboda

Stran: 1 ... 70 71 [72]
1066
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 televize
« kdy: 03. 04. 2012, 18:07:46 »
Na webu evropské Toshiby ...:
(46UL863G, 42UL863G, 37UL863G, 32UL863G)

Otázkou je ovšem kompatibilita s českou verzí DVB-T2.

typy  ...L863 jsou přizpůsobeny a ověřeny v českém T2 v několika testech.

1067
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 17:56:13 »
Pro: Petr Svoboda
ad.1) 12109 chodí normálně. To je hlavní argument Antenexu, že problémy jsou jen na 11797 a tedy musí tento TP být Skylinkem vysílaný špatně. Udělal jsem "tovární nastavení" a vše naladil znovu a správně.
ad.3) Nejnovější firmware do toho mého Topfieldu 7710 je z června 2010 a ten tam mám.
Já si už prostě nevím rady. Snad bych si i koupil přijímač nový, ale tam co mi půjčili ten nový modul, tam mi doporučovali Vantage, právě na tento si stěžuje autor tohoto blogu. Prostě jsem v koncích.
ad 1) argument, že je "špatný transpondér" a ne přijímač, se mi moc nezdá. Tipl bych si, že to bude naopak.
ad 3) aktualizace 2010, ač nejnovější, čerstvý už moc není.
Rozhodně nespoléhej na tovární nastavení, tam můžou být právě staré parametry, ještě před změnou z 1.2.2012. Smaž TP a zadej ho znovu. Teprve pak prolaď.
Na tom TP je dost vysoký tok a to by mohlo kolidovat na CI portu. Ale to jen odhaduji, protože toto se už kdysi stalo jedné světové značce, která taky dlouho hulákala, že chyba je na satelitu.

Pozn: teď jsem asi hodinu (od posledního příspěvku) bedlivě sledoval Eurosport HD a asi půl hodiny NovaSport HD, a nevšiml si ani jednoho zaškubnutí. Jak často ti to dělá? Muselo by to nastat během té doby? Ale je to na 2 přijímačích s vnitřní čtečkou.

1068
Skylink / Re:Skylink kmitocet 11797
« kdy: 03. 04. 2012, 16:50:22 »
Topfield 7710 HDPVR - na kmitočtu 11797 se obraz každého HD programu seká stále. Nejvíce Nova Sport HD, ale i Eurosport Hd a ostatní, nejmíň Nova HD. Zkoušeno s kartou Výměna ICE a Next ICE v dekodérech na Irdeto i Cryptoworks. Čím kvalitnější obraz (nativní HD - NHL, F1, LM, ATP), tím se seká víc. Na Novu Sport HD se nedá dívat skoro vůbec, občas se to zasekne úplně na takových 3 až 5 vteřin. Na tom samém svodu přijímač Topfield SBI 2060 hraje více méně bez problémů.
Napadá mě několik věcí:
1) jak ti chodí 12109 (HBO HD, Spektrum HD, Travel Ch. HD,...), který má stejné parametry a obdobnou rychlost? Jestli dobře, zkontroluj správné parametry 11797 v přijímači. TP se měnil se z S na S2 a tak ho raději smaž a zadej znovu, a prolaď.
2) zkoušel jsi nějaký rychlejší modul (např. SMiT CW v. m2, nebo Irdeto SMiT HW 4? Abys vyloučil pomalý modul a případně jej nahradil rychlejším.
3) není v přijímači pomalý port v CI slotu? To, že na vestavěnou čtečku v SBI příjem jede plynule spíš vypovídá na potíž na přechodu CI-CAM. Jakmile si sportovní program vyžádá větší šířku pásma, nestíhá přenos do modulu. Pak potřebuješ nový FW.

Pozn: 11797 jsem teď podrobně sledoval na více přijímačích. Naprosto žádný zádrhel.

1069
@Petr Svoboda: >:( Běžně na blbosti nereaguju, ale na tohle musím!
Nejdříve doporučuji si přečíst tento článek: http://www.tvfreak.cz/art_doc-3B4E3517B7AFBFBAC125770A00394F8B.html

Pak možná pochopíš, že označovat HDTV ready antény, konvertory, kabely atd. je absolutní nesmysl!
A nebo to nepochopíš (nebudeš chtít pochopit). V tom případě doporučuji pro sledování HD vysílání používat zásadně jen HDTV ready gauč, k ovládání TV používat HDTV ready ovladač, popíjet můžeš musíš HDTV ready pivko a na nohách musíš mít jen a výhradně HDTV ready ponožky.
Uf. ;D

Není co chápat, pokud si nepřečteš celý můj příspěvek a budeš reagovat jen na část, hodíš se spíš mezi politiky.
Ale i tak děkuji za reakci, lépe než jen přikyvovat cizímu názoru.

Pozn: ke HDTV gauči, ponožkám - pokud budou mít nějakou výhradní funkci, technické propojení kabelem, vzduchem a budou spolupracovat se zařízením s vysokým rozlišením, proč ne.

1070
Posílám další párek "úsměvností", co jsou však spíš k pláči.  ::) :-X Hlavně že HDTV ready.  :o >:( :-X
Aha! Tak tady tomu někdo nerozumí.
Nebo jsi tak arogantní, že jsi přesvědčen, že na obalu výrobku musí být jen technické informace pro tebe. Pokud nejsi tak namyšlený, tak ti to vysvětlím.
To HDTV ready je marketingová informace, a ani ta nesmí být v rozporu s technickým obsahem - teprve pak by to bylo klamání zákazníka (bez ohledu na to, co si Jan Polášek pod tím pojmem představuje). Tato informace v technickém rozporu není. A usuzovat z prohlášení na jednom výrobku na vlastnosti jiných, to už je doopravdy neschopnost orientovat se v moderním světě. Skupinové soudy patří do doby socialismu - "to si povíme jinde soudruhu". A ještě tato informace má druhou funkci - velká část prodavačů neumí odpovědět na přímou otázku laického zákazníka - "…a umí to HD? Víte, já mám doma fullhádéčkovou televizi…" - odpověď má přímo před očima prodavač i zákazník.

Stran: 1 ... 70 71 [72]