Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel-original

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17
31
Tak to musí být chyba přijímače. Tenis šel naprosto bez problémů.
Ale ona to není chyba přijímače, ale spíš nevhodná konfigurace těchto Nováckých streamů v Muxu4. Na tom samém přijímači běží Pohoda bez problémů, stejně jako na něm běží všechny ostatní muxy.

Když to není chyba přijímače, tak proč mi to jak na TV tak na PC funguje v pořádku?

32
Tak to musí být chyba přijímače. Tenis šel naprosto bez problémů.

33
Zdravím, proč dochází ke kostičkování u programů v Multiplexu 4 i když má dobrý signál, je na hodnotě 66. Zjistil jsem, že k tomu dochází kvůli nějakému Úr. bit. chyby (nevím co to je). Dostává se to kolikrát i nad hodnotu 1000. A kostičkuje to jen někdy, přesto podle mě často :(. Více obrázek. Díky za rady, jak kostičkování předejít.Máte špatný signál. Síla signálu není podstatná, podstatná je chybovost a tu máte vysokou. Pořiďte si lepší anténu.

34
Teď při sledování hranice nemožného jsem si všiml kostiček při průstřizích v sestřihu toho co bylo v předchozích dílech. Pokud je to to co myslíte, tak je to skoro určitě nízkým bitrate. Vypadá to trochu jinak než běžné kostičkování, ale to bude novějším enkodérem. Ten totiž zřejmě používá tzv. macroblock tree algoritmus, který se snaží kostičkování skrývat tím, že dává nižší váhu částem obrazu, které už nejsou použité v dalších snímcích. Kostičky se díky tomu objevují převážně v rychle se pohybujících objektech, kde nejsou tolik vidět, zatímco zbytek obrazu je v pořádku. Jenže když je bitrate opravud nedostatečný, tak ani to nestačí.

35
Mohu vědět,na čem vy to sledujete,že to nedělá žádný problém?

TV LG a USB tuner k PC, ani v jednom případě se nic takového neděje. Občas se stávalo u novy HD na PC že se obraz rozsypal a už se nevrátil do původního stavu a bylo nutné znovu přepnout na kanál, ale poslední dobou jsem to už nezaznamenal. Novu ale zas tak často nesleduju, takže to je možná jen náhoda.

36
Ještě mě napadla jedna možnost - děje se to náhodně, nebo jen při konkrétních pořadech? Problém by mohl být přímo ve vysílání, konkrétně v chybné informaci o prokládání, zvlášť pokud se to děje především při starších pořadech. To by mohl být důvod toho, že někdo problémy nemá, zatímco někdo má problémy i když vyzkouší jiný přijímač, záleželo by totiž i na samotné TV jak přesně prokládání odstraňuje.

37
Jen to shrnu, na co bych z diskuze reagoval. Problém je zřejmě s délkou GOP, což je počet snímků mezi klíčovými snímky (I-frame). A klíčové snímky jsou v podstatě JPEG, snímky za nimi jsou odvozeny od něj.
Což znamená, že při velkých změnách si přístroj musí pamatovat větší objem dat a zřejmě při tom dochází k přetečení bufferu a tím k chybě.
A zaároveň, pokud sipamatuju, tak minimálně doporučení, ale možná i požadavek normy, byl délka GOP 12 snímků. Což je podle mnoha lidí v tomrto muxu u jednotlivých streamů velmi překročeno. Některé přístroje mají buffer asi větší, než je běžně požadováno a proto problém nemají.
A zároveň, delší GOP způsobuje, že je třeba míň klíčových snímků. Ty jsou mnohonásobně větší, než ty změnové a proto se tím šetří bitrate. Zřejmě to byl i úmysl, protože třeba na Telce jsou staré pořady s dost vysokým šumem a to se velice těžko komprimuje a způsobuje to klasické "kostičkování" obrazu. No já bych doporučil na ty pořady nejdřív použít nějaký blur filtr. Sice by to bylo na úkor odstranění šumu rozmázlý, ale na komprimaci by to výrazně ušetřilo.

Perfektní analýza. Kéž by všechny příspěvky měly tuto úroveň.

Ten příspěvek sice zní odborně, ale bohužel je naprosto nesmyslný. Struktura GOP nemá vliv na velikost potřebné paměti, snímky jsou vždy seřazené tak, že si dekodér musí pamatovat jen dva snímky+ten který zrovna dekóduje. Dále si přístroj musí pamatovat část streamu o určité velikosti, velikost potřebné paměti je stanovená normou a sdélkou GOP nesouvisí.

Blur filtr je nesmysl, blur je rozmazání. Existují filtry přímo pro odstranění šumu.

38
nj chyba v dekodérech,ale co já vyzkoušel asi 30 přístrojů,jak starších ta současných a u všech se chyba projevuje,jak na mux4 tak rs7

To není možné. Chyba bude někde u vás.

39
Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.

Ne, není s čím počítat, v dekódování delších GOP není rozdíl. Není proč by to mělo způsobovat výpadky. Spíš je pravděpodobnější, že je špatně nastavená velikost bufferu, to by výpadky způsobovat mohlo. Ale tady jsem žádné výpadky nezaznamenal, takže nevím.
Ono se to projevuje různě na různých přijímačích,některé se seká obraz,jinde se mění formát obrazu,další zas třeba jen hlavy se rozpadají na kostičky a nebo i přístroje zamrznou,musí se resetovat.

To je sice možné, ale chybu bych hledal jinde.

40
Paradoxně ale u Pohody k problémům nedochází. K těm dochází u Nováckých programů - Telka, Smíchov, Fanda. Pravdou také je, že hodnota VBVbuffer size je nastavena jinak, než u jiných programů: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg45379#msg45379

Menší velikost bufferu je sice zvláštní, ale problémy by to způsobovat nemělo, pokud ho enkodér opravdu dodržuje. Jediná možnost by byla, že hlásí jinou velikost než kterou opravdu používá.

Struktura a délka GOP se přizpůsobuje podle toho co je nejvýhodnější z hlediska kvality, nemělo by to způsobovat žádné problémy.

Další možností je, že je vysílání v rámci parametrů, ale v některých dekodérech je prostě chyba.41
Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.

Ne, není s čím počítat, v dekódování delších GOP není rozdíl. Není proč by to mělo způsobovat výpadky. Spíš je pravděpodobnější, že je špatně nastavená velikost bufferu, to by výpadky způsobovat mohlo. Ale tady jsem žádné výpadky nezaznamenal, takže nevím.

42
Tak konečně tu je někdo kdo tomu rozumí,mohu se zeptat,čím to tedy je a co s tím?

To nevím, ale délkou GOP rozhodně ne, neexistuje žádný důvod proč by delší GOP měl způsobovat trhání obrazu.

No já to nemám čím změřit,ale ostatní co tu o tom píší,tak v podstatě je to jediné co odhalili.Jinak signálem by to přece být nemělo,když to prve hrálo dobře.

Milá digizone mě odhlásila a tím mi smazala příspěvek, takže znovu:

To je sice hezké, že to je jediná věc kterou jste odhalili, ale tím to být prostě nemůže, není důvod proč by to mělo způsobovat výpadky. Čeho jsem si všiml je, že stanice mají neobvykle nízký maximální bitový tok (pro každou stanici jiný, u TV pohoda dokonce jen 3000kbps, obvyklé je 15000kbps) možná někdo měnil nastavení enkodéru a přitom omylem nastavil velikost mezipaměti (buffer size) na vyšší než povolenou hodnotu. Potom by v přijímačích které mají jen tolik paměti kolik vyžaduje norma mohlo docházet k výpadkům.

43
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 06. 2013, 22:31:10 »
Co rika doporuceni ETSI (TR 154)?
I-snimek nejmene kazdou 0,5 s, tedy GOP max 25.

Bez komentare. :)
Nepočítá se to po celých snímcích? Pokud něco kóduju do mpeg2, tak spolehlivá hodnota GOP je max 15-18. Důsledek vyšší hodnoty je jasný - přetečení bufferu dekodéru.

Není žádný důvod proč by delší GOP měl způsobovat přetečení bufferu. V případě špatného nastavení enkodéru opravdu může docházet k přetečení nebo podtečení bufferu, ale délka GOP s tím nemá moc společného.

44
Tak konečně tu je někdo kdo tomu rozumí,mohu se zeptat,čím to tedy je a co s tím?

To nevím, ale délkou GOP rozhodně ne, neexistuje žádný důvod proč by delší GOP měl způsobovat trhání obrazu.

45
Prosím nepište o tom, když tomu nerozumíte. Hlavní nevýhoda delších GOP je delší doba přepínání kanálů, delší GOP naopak výrazně zvyšuje kvalitu obrazu při stejném bitrate. Rozhodně to není chyba a není důvod proč by to mělo způsobovat zasekávání obrazu, maximálně může být chyba způsobená špatným signálem vidět o něco déle

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17