Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel-original

Stran: 1 [2] 3 4 ... 17
16
0V tom vašem testu se porovnávalo 1080i a p, Němci prováděli jiné testy a z nich jim vyplynulo, že na 1080p potřebují větší datový tok (i v té zprávě Ofcomu se uvažuje o 13Mb/s) a není na něj připravená technika a tak vybírali ze 720p a 1080i.

Uvažuje, ale to neznamená, že je tolik opravdu zapotřebí. Nikde tam není jak k tomu číslu došli. Porovnání 720p a 1080i je nesmysl, samozřejmě že vyšší rozlišení bude vždycky vypadat líp. Není mi jasné o co se se mnou vlastně přete.

17
Se subjektivními testy je to složité

Podle objektivního hodnocení je obraz srovnatelný, podle subjektivních srovnání dokonce lepší. Srovnání bylo 1080i50/1080p50, ne 720p50. Problém se zavedením 1080p50 je ten, že ho ne všechny přijímače podporují, ne potřebný bitrate.

A proč si s muxem4 a RM7 neporadí ani špičkové profi měřáky předních světových značek (analyzátory signálu od firem jako je Unaohm, Rover)? Proč vykazuje měření muxu4 a RM7 několik stovek metrů od vysílače s přímou vidtelností nestandardně vysokou chybovost?

To nevím, ale to je zjevně jiný problém než tady řešíme, tam není problém dekódování, ale to, že máte z nějakého důvodu špatný příjem. Nejde o přebuzení?

Ano, vážně je tomu tak. Konkrétně se jedná o plazmu Pioneer PDP-435PE. Multiplex 4 normálně naladí, uloží, stejně jako ostatní programy. Pokud poté přepínáte mezi ostatními naladěnými programy, vše normálně funguje. Do té doby, než přepnete na jeden z programů Telka/Fanda/Smíchov. V tu chvíli DVB-T tuner v televizi naprosto vytuhne a nelze s ním dělat nic - program sice běží (s občasným rozpadem, klasika...), ale tuner dále nereaguje. Přepnout program na jiný nelze, do menu se dostat lze, ale jakmile dáte menu digitálního tuneru, nestane se nic...

To už trochu přeháníte, tohle je jednoznačně chyba televize. Tuner se nemůže takhle zaseknout ať už do něj přijde cokoli. K žádnému zatuhnutí docházet nesmí i kdyby byl signál sebevíc vadný, takové chování je nepřípustné.

18
1. Nevím, ale nejspíš docela dost. Prokládané video je pro digitální vysílání zcela nevhodné (ve skutečnosti by bylo výhodnější vysílat 50 plných snímků než 50 půlsnímků), ale nevím jak moc se tím dají ztráty omezit.
To snad nemyslíte vážně, nemělo to být místo 50 půlsnímků vysílat 25 plných snímků? Vždyť 1080i50 je tady hlavně kvůli datovému toku, jinak by se zavedlo rovnou 1080p50. Prokládané video má o něco vyšší datový tok než neprokládané, ale jedná se o pár procent, pokud se s prokladem při zpracování počítá. Velký nárůst je jen v případě, kdy prokládané video začne kodér kódovat jako neprokládané.

Ne, opravdu jsem myslel 50 plných snímků. Viz například http://bura.brunel.ac.uk/bitstream/2438/1181/1/Fullext.pdf

19
1. Nevím, ale nejspíš docela dost. Prokládané video je pro digitální vysílání zcela nevhodné (ve skutečnosti by bylo výhodnější vysílat 50 plných snímků než 50 půlsnímků), ale nevím jak moc se tím dají ztráty omezit.

2. Nevím, nejspíš nechtí posílat lidi k čertu a tak se snaží tlačit na výrobce aby to opravili.

3. Opravdu nechápu, proč se to nesnaží řešit aspoň ti, kdo mají problém s přehráváním v PC. Tam jde jen o instalaci nového SW.

20
Na spoustě zařízení funguje multiplex 4 bez jakýchkoliv problémů, takže proč by si měl Pařízek něco dávat dokupy?
Řekl bych, že z tržního hlediska by mělo být zájmem provozovatele muxu i TV v něm vysílajících maximální pokrytí diváků. Pokud jich zcela zbytečně nastavením, které nemá jiný zásadní význam, část vyřadím, tak to moc chytrý přístup provozovatele není.

Význam to má zřejmě ten, že enkodér zvolí ten mód který je zrovna výhodnější, takže obraz je při stejném bitratu o něco kvalitnější.

Nebo se snaží vyřešit situaci tak, aby nebylo nutné zcela zbytečně nakupovat jiné STB. Technicky k tomu totiž žádný důvod není.

To, že nedokážou vysílání správně zobrazit není dostatečný důvod?

Podobnou "technikovinu" jsem též čekal. Nikdo nemá jistotu, že to bude umět STB, který v krámě koupí, natož že to bude umět po další rekonfiguraci. Ale to si přece uživatel jistě s nadšením půjde koupit další STB  ::)

Tak si ho nechte předvést, případně vadný STB reklamujte.

Nevím proč si nemůžete přiznat, že jste si koupil výrobek se skrytou vadou. Buď napište výrobci, nebo si kupte nový STB a neotravujte s tím všechny okolo. Pokud to výrobce není ochotný opravit, tak s tím stejně nikdo nic neudělá.

21
Vsechno tohle jsem samozrejme DB telefonicky sdelil, je to uz asi mesic.  Bohuzel k zadne zmene to nevedlo...

DB pouziva koder od RGB Networks, coz si myslim ze neni spatna technologie. Bohuzel o jeji obsluze v DB se to rict neda. A nakonec to nevrha dobre svetlo ani na ceskeho dodavatele technologie firmu CrossPoint Technologies...

Nevím proč by měli něco měnit, (a zbytečně tak snižovat kvalitu obrazu) když sám tvrdíte, že to je v rámci normy. Opravit to musí výrobci vadných přijímačů.

22
Ano,přesně jak napsal jan novák,ono to vypadá,že neví co s tím mají dělat,přesto se tím stále zabývají a řeší to s dodavatelem HW i SW.
 Jinak pokud se dívám na pohodu a retro,tak musím konstatovat,že i na pohodě se občas objevují nedostatky v podobě škubání obrazu,ale velmi málo.Nevědět o tom,tak bych to asi nepostřeh.

Drobného zatrhávání obrazu na pohodě jsem si taky všiml, ale to je nejspíš nekvalitním převodem z americké normy. Jinak mám pocit že snad budu muset souhlasit s tím provokatérem, už jste zkusil aspoň ten VLC player?

23
Nebylo by to nic nového. Většina starších DVD přehrávačů má chybné dekódování barev, jeden výrobce to udělal špatně a všichni to od něj opsali. (a na starých CRT to nebylo moc vidět, takže se to zjistilo až když se rozšířily plazmy a LCD)
To by se ovšem chyba projevovala všude stejně, což zde není.

Ale to přece není pravda. Normy nejsou stanoveny tak jednoznačně. Problém může dělat jen nějaká konkrétní funkce nebo nastavení, které je sice v rámci normy, ale ostatní kanály ho nepoužívají.

To jsem ještě neviděl u DVD ,ale u VHS ano,to byl tenkrát zase problém od šikmookých,videa nahrávaly černobíle a dodatečně se motovalo na vysílače zařízení,jenž vkládalo potřebné řádky do signálu,ještě za analogu.U kterých DVD přehrávačů to bylo?

Tady jsem vám našel nějaký seznam (zelený seznam=přehrávače které barvy přepočítávají správně, červený seznam chybně):
http://www.hometheaterhifi.com/volume_8_2/dvd-benchmark-special-report-chroma-bug-4-2001-list.html

Tady je vidět jak se chyba projevuje, zdá se, že chyba se pořád ještě objevuje:
http://wildlifehealth.tennessee.edu/video/chroma.bmp

24
ale chyba přece víme kde je a už to víme 2 měsíce

Když to víte, tak proč tu ztrácíte čas místo toho abyste si to opravil?

Pokud nevíme v čem je chyba, tak se přece nedá říct jestli je chyba ve streamu nebo v dekodéru.
Ale víme, že s jinými muxy dekodéry problém nemají. Co je tedy pravděpodobnější - že udělalo chybu víc výrobců najednou nebo jeden provozovatel muxu? Zvlášť když se chyba začala vyskytovat od data, kdy došlo k rekonfiguraci.

Nebylo by to nic nového. Většina starších DVD přehrávačů má chybné dekódování barev, jeden výrobce to udělal špatně a všichni to od něj opsali. (a na starých CRT to nebylo moc vidět, takže se to zjistilo až když se rozšířily plazmy a LCD)

25
Pokud nevíme v čem je chyba, tak se přece nedá říct jestli je chyba ve streamu nebo v dekodéru.

26
záznam z usb fujitsu dnes pořízený , https://www.youtube.com/watch?v=TOX6P2QIBDk&feature=youtu.be

To vypadá na nějakou chybu dekódování nebo synchronizace. Jaký používáte software?

To by ostatní programy hrály taky tak a nehrají,hrají dobře.Je pravda,že se to trošku pozměnilo ,při nahrání na YT .SW dodaný k tuneru, presto PVR .

Ne nutně. Zkuste nahrané video přehrát ve VLC media playeru. (dekóduje všechno sám, takže by měl fungovat i pokud máte nainstalovaný nějaký vadný kodek)

Případně zkuste SmartDVB, dekodéry nechte nastavené na ty od microsoftu, ty přeposílají video HW dekodéru, je to obvykle bezproblémové nastavení.

27
záznam z usb fujitsu dnes pořízený , https://www.youtube.com/watch?v=TOX6P2QIBDk&feature=youtu.be

To vypadá na nějakou chybu dekódování nebo synchronizace. Jaký používáte software?

28
Vyřeší problém jedna přepnutí na jiný program a zpět?

30
Pokud by byl stream opravdu chybný, tak by nejspíš nefungoval nikde. Daleko pravděpodobnější mi přijde, že si problémové přijímače neporadí s něčím, co zrovna ostatní kanály nepoužívají.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 17