Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: 1 ... 4 5 [6]
76
Mě osobně je úplně šumák, jestli tato úchylná stanice řve, protože jsem ji vymazal ze seznamu a zcela mne nezajímá. Divím se, že se na to někdo dívá, snad vyjma nahluchlých seniorů někde z Horní Dolní. Možná právě proto tak řve :-D :-P

77
TV Tesla Color, FM vert. dipól 1RZ B/PM, vše bez jakýchkoliv aktivních prvků, vždy pouze anténa-svod-přijímač, kabely nízkoútlumové 7mm původně pro SAT, délek TV 25m, R 10m. Lokalita Praha 2 Vinohrady, TV ant. na střeše na vrcholku stožáru, orientovaná na Cukrák - přímá optická viditelnost, FM 3p. za oknem na držáku, pozůstalém po sat.

78
Praha Vinohrady - na střeše dlouhá Colorka na Cukrák (přímá optická viditelnost), domem po chodbě až do bytu taženo 35m koaxu vcelku až k TV, žádný zesilovač ani jiný prvek po cestě. Signál 100%, kvalita 98%. Na chalupě u Mimoně tatáž Colorka (na Bukovku) na střeše s 10dB předzesilovačem v symetrizační krabičce, 35 m koaxu až k TV,napájení předzes. po kabelu z napájecí TV koncovky,signál 95 - 100%, kvalita 95 - 98 % dle MUXu. Druhá TV v horním pokoji - pokojová anténa - kulaté síto s integr. zes umístěná na půdě, (směr Ještěd), 15 m koaxu k TV, signál 85-95 %, kvalita 98%.

79
Hokej ani fotbal mne naprosto nezajímají a jinak na to koukám cca ze 4 - 5 m a nemám problém ani s titulky. Navíc to je ještě poctivý Grundig, obraz je kvalitou srovnatelný s průměrným LCD, aspoň co jsem porovnával s plackami v obchodě či u známých. O zvuku ani nemluvě, Grundig má zvuk nedosažitelný pro běžné placky, které jen syčí a piští, basy abych pohledal.
Na chalupě mám 5 let starého Philipse 32PW862012, což je CRT, 100Hz a 16:9, u toho se obraz v pohodě vyrovná LCD, jenže rozměry na hloubku mi nedovolují ho mít doma :-(

80
VHS rekordéry se ještě dají koupit, buď LG jako normální video nebo ve formě komba s DVD-REC a DVB-T tunerem za 4500, dále Funai kombo ve dvou variantách s HDD nebo bez. Kombo VHS,DVD-REC,DVB-T,HDD stojí cca 8000,záznamy se dají kopírovat vzájemně mezi všemi médii.
VHS rekordér stále používám na občasné nahrávání pořadů,domácí videotéka trochu strádá, kvalita záznamu mi stačí, nemám placku, ale 100Hz Grundiga 72 cm, jehož se hodlám držet, dokud nezemře. Ovšem nejpoužívanější je rekordér jako tape deck na hudbu. Kvalitě šikmého záznamu se většina klasických tape decků nevyrovná a 4 hodiny hudby na jedné kazetě také nemají chybu. O digitalizaci archivu neuvažuji.
Kazety se též dají v pohodě sehnat,kousek ode mne je krámek,kde je běžně mají, i když v poslední době jen Maxell 240, ještě nedávno měli i BASF 240 a 300 !
Co jsem ale předloni zlikvidoval, byl archiv audiokazet, všechno šlo odněkud stáhnout jako MP3, takže nebyl důvod držet si kazety a walkman (stále plně funkční) skončil na půdě. Možná až ho najdou případní prapotomci, vystaví si ho stejně jako někdo teď rádia z první poloviny minulého století  :P

81
Dotaz:
Mám doma minisystém s FM radiem. Jako antena mu slouží, tak jak je dnes obvyklé, metrový měkký drátek. Je možné si pořítit externí VKV anténu (dipol, yagi) a nějak jednoduše ji připojit na tuto náhražkovou anténu? Resp. jak upravit radio pro připojení extení antény?

Střed přívodního koaxu od antény připojit na onen kablík prostřednictvím ant.konektoru (vhodné je ho zkrátit a připájet na samici konektoru,koax na samec),stínění koaxu uzemnit.

82
Nějakým mapkám se nedá věřit, mám mít plný signál, bydlím na Vinohradech mezi Nám. Míru a Grébovkou, přesto MUX 4 nechytím ani smykem, UTB je za horizontem.

83
Nevím, jak kdo a kde, ale v lokalitě Praha 4 Krč u analogové nabídky Mini jsem zkusil připojit STB, proladil vše a kde nic, tu nic. Proto se UPC zjevně pojistilo výrazem "testovací provoz", protože oproti prohlášení, že je DVB-T všude, vědí, že mají máslo na hlavě.

84
Stačí se neřídit časomírou v TV a to včetně teletextu (vše je opožděno díky zdržení ve vysílacím řetězci o 4 sec.),ale ideálně hodinami, řízenými DCF 77 radiovým signálem. Pokud už je tedy někdo takový detailista,že ho rozhodí 4 sec. sem nebo tam. Chtěl bych mít takové starosti...  :P

85
Jen velký naiva důvěřuje či dokonce se nechá ukecet od podomních či telefonických obchoďáků a podobných "nabízečů" jakýchkoliv produktů a služeb.Jsou to proslulí lháři a to nevyjímaje i "zástupce" relativně renomovaných firem, jako jsou např. telekomunikační operátoři. A jen hlupák podepíše,aniž by si sám na vlastní pěst ověřil tvrzení těchto vykuků...

86
Jsou dvě možnosti. Buď stožár připojit odpovídajícím způsobem na stávající blízký hromosvod sousední budovy,nelze-li, pak stožár uzemnit samostatným vodičem až na spolehlivý zemní bod. Konstrukčně provést jako hromosvod, ne aby volně plandal ze střechy. Vodič průřez minimálně 4 mm2. Rozhodně neponechávat neuzemněno.

Stran: 1 ... 4 5 [6]