Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
61
Doporučuji použít externí anténu co nejvíce vzdálenou od zdrojů rušení a propojenou s receiverem kabelem s kvalitním stíněním. Pokud se brum indukuje z vnitřního zdroje do přijímacích cest v receiveru, tak s tím se těžko něco provede, pominu-li zásadní servisní zásah. Bohužel v současnosti výrobci často věnují pozornost pouze FM části, AM je brána jen jako nevýznamý doplněk pro formu.

62
Podobné případy jsem řešil u pár lidí, kteří si nechtěli nechat rozhodit z různých důvodů střechu nebo tam přidávat stožár, většinou to dopadlo instalací na jižní stranu, výložník na boční zdi. Satelitní anténa vyžaduje pouze výhled na jižní stranu oblohy a není důvod, aby byla nad úrovní střechy, stačí ji dát někam, kde ji lze těžko zcizit. Soused si ji pověsil na sloupek plotu za chatou (výška nad zemí 175cm) , kabel má 3m po plotě do okna a kupodivu ani po 8 letech mu ji nikdo nesebral.

63
Odkladiště / Re:Doporučte bezdrátový telefon
« kdy: 16. 03. 2013, 01:30:32 »
V telekomunikacích se pohybuji od r.1988 a jsem mimo jiné certifikovaný servisní technik pro tlkm. techniku Panasonic vč. bezšňůrových telefonů. Bez ohledu na tuto skutečnost na prvním místě Panasonic, pak Siemens. Jinak není co řešit, značku nebo  podobné "bejkárny" od jedinců, řešících nesmrtelnost chrousta. Sice jsem kdysi navrhoval a realizoval pár crossbandových "převaděčů" GSM / DECT kvůli možnosti telefonování v oblastech s mizerným signálem GSM (většinou na odlehlých rekreačních sídlech), ale tehdy to byla vzhledem k pokrytí nutnost, dnes zbytečnost.

64
Jako perličku uvádím, že když si v Řecku na dovolené na ostrovech půjčím auto, zkusím, zda autorádio nemá SV nebo DV. Pokud vyjedu do vyšších poloh nebo zastavím na skále nad mořem na straně směrem do Evropy, sice nikterak kvalitně, ale běžně chytím Radiožurnál na DV, jednou se mi na Lefkadě dokonce podařilo v noci chytit poslouchatelně Prahu na SV.

65
Zájemci - operátoři záměrně sabotovali celou aukci šroubováním cen do nesmyslných výšek, celé to bylo divadlo s účastí všech 3 operátorů v režii ČTÚ s dirigentem páně Dvořákem, vše s pointou - díky za každé zdržení a další den, kdy ještě není na obzoru další konkurence. Pokud ministr Kuba přeci jen Dvořáka odejde, bude to na teplé dobře placené nějakého poradce bez vlivu a kompetencí, aby zas něco nepos... Zda ve státním sektoru, či ho vezme pod křídla vezme některý operátor, se nechme překvapit. Každopádně ho nevyhodí vysloveně na dlažbu, z pomstychtivosti by si mohl pustit ústa na špacír a profláknout zákulisní machinace, což se nehodí ani státnímu aparátu, ani operátorům. Teoreticky bylo by zajímavé stanovit povinnost stropu zákaznických cen bez ohledu na finální výši cen v dražbě.

66
Já osobně bych situaci řešil následovně, ovšem podotýkám, vše je bez záruky jen odhad. 2 antény, směrovky, jedna s větším ziskem na Studnici, druhá menší zisk na Ještěd, za anténami slučovač. Vše bez zesilovačů ! Jsem v podobné situaci v Praze, kdy velkou Colorku mám na Cukrák (cca 10 km) a malou logaritmickou na vysílač MPX4 cca 2 km, který je opačným směrem. Za anténami následuje obyč širokopásmový slučovač a kvalitní sat koax 7mm cca 30 m až k přístroji. Pochopitelně žádný zesilovač či předzesilovač. Dle STB signál plný, kvalita 98% a vše bez jakýchkoliv problémů.
Ten Evolve nesmysl bych hodil po psech, dá se ještě akceptovat leda jako náhražková na cesty např. do karavanu.

67
Nevím, jestli se o tom již někdo nezmínil a nechci být za detailistu, ale jestli je to do anténní krabky a má to 16 dB, tak to není zesilovač, nýbrž pouze předzesilovač. Ale s Colorkou v lokalitě se slušným signálem postačuje při použití kvalitního koaxu i na delší svod. Sám mám na střeše Colorku s tímto předzesilovačem + svod do bytu 40m koaxu 7mm a síla signálu i kvalita 99%. Lokalita P-Vinohrady, anténa na Cukrák.

68
Stolní tunery stojí cca 5 - 6000, autorádio na našem trhu už existuje taky, Pioneer za 3500, ale při současném pokrytí řešit auto je zatím předčasné.

69
Jak tak znám takovéhle prudiče, doma má nějaké chrastítko za pár stovek s kusem drátu, proto nic moc nechytí a tak řeší nesmrtelnost chrousta.

70
Bohužel s některými (p.Pavlis) je veškerá diskuze marná a ztráta času, neboť si slepě setrvává na svých demagogiích. Stejně tak v podstatě situaci vystihl pisatel "davidtomko" a to nejsou zdaleka ty nejhorší zvěrstva. Dále pro úplnost, aby někteří nenabyli dojmu, že jsem pouhý laik či domácí bastlíř, který si honí triko, jsem nucen uvést, že jsem vystudoval telekomunikace a radiokomunikace, čímž se již 25 let živím a protože si to doba žádala a žádá, od doby krátce po revoluci jsem byl nucen také oficiálně utrpět vzdělání coby klasický "elektrikář", od té doby (cca 20 let ) jsem držitelem paragrafu 8 vyhl. 50 a certifikátu ITI včetně periodických školení a zkoušek, protože se aktivně živím i jako elektrikář a dozor. To vše právě z důvodů požadavků zákazníků, kteří vyžadují komplexní přístup k zakázkám. A právě často spolupracuji s dalšími klasickými elektrikáři, podílejícími se na zakázce a pak vidím, co už stačili napáchat. Není to jev ojedinělý, ale pravidelný.

71
Že námraza znamená problém, osobně poznávám již x let každou zimu, když se obalí antény radiového systému či převaděčů v pásmu UHF 450 - 465 MHz a komunikační dosah klesne až o třetinu. Řešení je jediné, dlouhý klacek a oklepat. Bohužel se při tom musí vylézt na stožár a to ve větru při -10 či -15 na horách není žádný šlágr :-(

72
To je bohužel velmi rozšířený jev, kdy se silnoproudaři se.ou do rozvodů antén, ozvučení, telefonních či PC sítí. Setkávám se s tím často, pokaždé je to tragédie, průser až katastrofa, protože přesně jejich styl uvažování propojit a funguje to nebo drát jako drát, je na Chocholouška. Vůbec další odbornou problematiku neřeší, protože jí prostě neznají nebo jí nerozumí, pochopitelně kšeft je kšeft a tak v rámci zakázky slíbí udělat vše, aniž si pozvou další kompetentní odborníky. Zažil jsem i komplexní rekonstrukci sítí v domě, kde námezdní elektrikáři odněkud ze Slovenska natahali TV rozvody dvojlinkou, že prý u nich doma to tak mají v domku od antény do té dírky vzadu v televizi a funguje to.  ::)

73
Analogový rozhlas / Re:kruhový dipól v Praze
« kdy: 14. 01. 2013, 00:34:46 »
Používám vertikální dipól "1RZ B/PM" za 142,- Kč, instalován o 90 st. tak, aby z krabičky se symetrizačním členem vycházela a převažovala vertikální polarizace, navíc trochu jsem mu opatrně mechanicky "domluvil", aby byl hlavně vertikální a narovnal ohnutí na koncích. K tomu 12 m koaxu 7mm původně pro plánovaný a nakonec nenainstalovaný satelit, žádný zesilovač, jen anténa - kabel - receiver. Praha Vinohrady, 3.p na okně na držáku pro původně sat. anténu. Příjem všech vysílačů z Prahy a okolí Prahy do 25 km čistý, vzdálenější již začínají šumět.

74
Co se týče AM modulace, pokud budeš mít kvalitní AM přijímač a anténu, jistě zachytíš všechny 2 stanice na SV - ČRo 2 a Country a ČRo 2 na DV. Ale chtěl bych logicky osvětlit myšlenkové pochody dotyčného podivína, který by na AM lovil něco, co se dá v poho ulovit kdekoliv na FM. Jóó noční SV a KV DXing zahraničních stanic je něco jiného, ale o to tu asi nejde, že  :P

75
Jestli bude Dance rádio rozšiřovat pokrytí, jako že určitě ne, Hodonín rozhodně není na pořadu dne :-P Zkus internetový stream a neřeš pokrytí.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6