Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Praha 2 Vinohrady, anténa SuperColor na střeše směr Cukrák (přímá viditelnost), žádný aktivní prvek, 35m koaxu domem až k TV. Ve vzdálenosti 40 m spuštěna nová BTS LTE, v příjmu se to projevovalo občasným lehkým zakostičkováním na kanálu 59 (mpx CDG) asi jen při navázání spojení. Po cestě jsem v rozvodné bedně na chodbě u dveří štípl koax a zařadil pásmovou UHF propust 470 - 800MHz a od té doby je klid.

47
Já mám v centru Prahy ve 3.patře na držáku na zdi vedle okna výložník cca 1,5m do prostoru, na něm nějaký polský S-dipól za 145 Kč, jemuž jsem lehkým násilím domluvil hlavně do vertikálnosti, žádný zesilovač, jen 10m kvalitního koaxu přímo do receiveru a nemůžu si stěžovat, chytím všechny pražské stanice naprosto čistě, což mi postačuje, jelikož mimopražské mne nezajímají.

48
Analogový rozhlas / Re:Vysílač AM u Prahy
« kdy: 09. 03. 2014, 01:53:31 »
Liblice a ostatní SV vysílače jsou SV sítí stanice ČR Plus, která jinak vysílá pouze po netu, DABu, v DVB-T, kabelovky, IPTV (ale nikoliv na VKV). V určitém čase ještě přebírají Reginu. Oproti tomu Topolná je DV vysílač Radiožurnálu nyní jen jako pouhý dokrývač Zlínska, protože kupodivu tam není kvalitní pokrytí VKV. Proto ji nevypnuli a ponechali pouhých 50kW. Toto a zájem o udržení přidělené frekvence 270 kHz jsou mimochodem hlavní důvody, proč Topolná stále funguje a proč s jen tak nízkým výkonem.

49
Tyhle IEC laciné rozbočovače za pár korun jsou jen špatný vtip. Chce to nějaký normální pro TV pásmo (k 21-69) celokovový s F konektory a ideálně oddělením výstupů. Zas tolik to nestojí.

50
Původně jsem na stožár instaloval horizontální kruhový dipól a druhý vertikální, v každém 10 dB předzesilovač, slučovač pro 2 FM antény a pak už jen svod 30 m k tuneru. Jelikož ale horizontálně vysílá jen pár velkoplošných stanic (např. E2, F1, všechny ČRo, Impuls atd.) které jednak vůbec neposlouchám a druhak mají natolik silný signál, že příjem je naprosto dostatečný i na vertikál, ponechal jsem pouze vertikál s předzesilovačem a pak už jen svod k tuneru. Jiná otázka je při dálkovém příjmu, ale díky současnému zahlcenému éteru existují elegantnější, levnější a pohodlnější řešení (stream atd.).

51
Analogový rozhlas / Re:Vysílač AM u Prahy
« kdy: 13. 01. 2014, 12:13:34 »
Tak je to jasné, Topolná do konce února 2014 a pak prý asi interní technologie do muzea (projeví-li někdo zájem), zbytek do šrotu. Škoda, při dovolených ve Středomoří tak mám smůlu, věšina aut z půjčoven měla autorádio i s DV.

52
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 25. 12. 2013, 21:12:06 »
Citace
Možnosti streamu cca 13000 rádií z celého světa se těžko něco vyrovná.

Jasne a kdyz je takovy vypadek netu tak je to take super.Az pujde vsude net 365dni v roce bez pidi vypadku pak ano,zatim je net spise okrajovka.

Mě net nevypadl už určitě minimálně 2 roky :-P

53
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 11. 12. 2013, 14:01:16 »
Uvažoval jsem též o DAB příjmu, hlavně varianty receiveru (tuneru) s audio cestou do HiFi zesilovače. Po zjištění programové nabídky a cen přijímačů jsem se na to vybodnul, pořídil si raději za 1600,- Kč WiFi mini receiver s HD audio cinch výstupy, připojil jej k AV receiveru a jsem naprosto spokojen. Možnosti streamu cca 13000 rádií z celého světa se těžko něco vyrovná. Na DAB si počkám jako variantu příjmu v autě, až bude širší pokrytí a hlavně s patřičnou programovou nabídkou.

54
Analogový rozhlas / Re:Vysílač AM u Prahy
« kdy: 02. 12. 2013, 00:01:43 »
Mám dojem, že Topolnou z finančních důvodů na konci roku definitivně vypnou. U Liblic se mi podařilo zajet s autem pod přívodní drátový koaxiál u ohrady se stožáry, že si tam dám pauzu, na autorádiu jsem chytil FM stanice snad z celé ČR od Aše po Bruntál a Brno. Stačilo poodjet na příjezdovou panelovku a bylo po příjmu.

55
Soused má chalupu na horách, tuto anténu si koupil, nedal si to vymluvit, tak jsem ho aspoň přesvědčil, aby si koupil verzi bez zesilovače, originální je laciný konstrukčně zastaralý šmejd, pokud bude nějaký potřeba, vyřeší se něčím na půdě. Signál byl nakonec díky relativně krátkému svodu dostačující i bez dalšího zesílení, ovšem anténa nainstalovaná v létě nepřežila horskou zimu (váha námrazy anténu roztrhala) a na jaře si stejně soused musel koupit jinou a konečně si nechal poradit.

56
Philips AZ1140 je shit tak dětem do pokoje :-P
Já myslel něco takového, škoda, že mě to nenapadlo hned.

Provozovatelé rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím pozemních vysílačů

Vždyť už je problém vyřešen :-) Není potřeba "řešit" můj "majestát" :-)

P.S.  Mám rádio asi za 3 litry (před 10lety tolik stálo) Philips AZ 1140

57
Na vysílači určitě ne. Přijímám Bukovku na chalupě až u Mnichova Hradiště vzdušnou čarou 50 km, pokojovka na půdě pod střechou, všechny tři MPX mají stejnou úroveň dle STB síla/kvalita 80/97, takže problém je na straně přijímajícího.

58
Hodně hereček ze seriálu Ordinace umí plavat ve vodě, tak nechápu proč pro zvýšení sledovanosti a výdělek z reklamy, této nadlidské dovednosti hereček nevyužijí ?!

Koleso netahej sem své úchylky pro plavající ženy, raději si vezmi léky a běž se umýt. Pro neinformované, Kolesa má papíry na hlavu, které dostal ihned po absolvování strojárny, bojí se vody, takže se nemyje, jak je rok dlouhý, přitom má úchylku na plavající ženy. Nevychází téměř z domu, takže celé dny dřepí u kompu a prudí na všemožných diskuzích svými schizofrenními výlevy.

59
Pověstná profesionální zlatokopka ochotná Ochotská neodchází, nýbrž jí končí časově omezená smlouva, kterou se rozhodla neprodloužit, jelikož proč by se živila tak pro ni potupnou činností, jako je práce, když má doma řádně naditou peněženku Rosola. Až časem si najde nějaký zábavný šolich, aby se nenudila, když bude sponzor na cestách. Jiná situace nastane, až Rosola začne nudit, ten ji vykopne a Ochotská s pláčem zavržené nešťastnice bude brečet na rameni jiných movitých pánů, aby se o ni nějak postarali. Ostatně jako to dělala vždy a jakou ji známe.

60
Analogový rozhlas / Re:Radio 1 na 100.2?
« kdy: 30. 05. 2013, 23:34:28 »
Rozhodně to není řádné oficiální vysílání, s největší pravděpodobností hraničící s jistotou nějaký pirát s FM transmitterem vysílající stream z kompu pro své kamarády v blízkém okolí. To je častý případ.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6