Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Nejsi ty náhodou převtělený Kolesa ? Úplně zapomeň, že existují zesilovače jako takové a do budoucna si pamatuj zjednodušené otřepané pravidlo, že nejlepší "zesilovač" je kvalitní anténa s co největším vlastním ziskem. Tedy pro sat s větším průměrem a kvalitním konvertorem s co nejnižším šumovým číslem. O vhodném nízkoútlumovém kabelu nemluvě. Pokud toto pravidlo nepochopíš nebo nejsi schopen z jakéhokoliv důvodu aplikovat, tak se na to prostě vybodni a zavolej si odborníka.

32
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 13. 03. 2015, 00:05:33 »
Zabýváš se totálními ptákovinami, na SV se používají jen laciné nekvalitní obvody, přítomné v zařízení jen pro formu. SV jsou použitelné jen pro mluvené slovo (ČRo),hudbu by poslouchal jen zvukový masochista. Vyjma Dechovky jsou všechny stanice na FM v násobné kvalitě. SV jsou hlavně pro nahluchlé seniory,kterým nejde o kvalitu zvuku a vlastnící jen letité tranzistoráky socialistické produkce bez FM rozsahu (Dechovka), pro chataře, mající ve svých chatách jen odložená prastará zařízení (Country) nebo pro ty, jenž jsou mimo dosah FM. Většina lidí už zapomněla, že nějaké SV existují.

33
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 08. 03. 2015, 11:20:48 »
Ruku do ohně bych za to nedal, ale matně si vzpomínám, že cca před rokem dvěma tu ve věci DRM (na SV) někdo prohlásil, že se s tím v ČR definitivně nepočítá a veškerá budoucnost se bude odehrávat v T-DAB v pásmu III. a na dokrytí v L.

34
Já jsem potřeboval táhnout koax po červené střeše a pak podél zeleného okapu, objednatel požadoval skrytí, vše vyřešil barevný sprej v požadovaném odstínu pro konkrétní úsek.

35
Na jihu Kréty v Plakiasu přijímá majitel restaurace pro českou klientelu programy přes 120 parabolu, přijímač nezjištěn, karta UPC, zapůjčená jednou z delegátek. Předpokládám tedy, pokud na jihu stačí 120 cm, mohlo by na severu též.

36
Pokud vím, Emme Esse nemá zrovna moc dobré reference. Já antény nikdy moc neřešil a vždy pořídil Colorku, do Prahy bez zesilovače, jen svod 35 m rovnou do TV, na chalupě pro dálkový příjem Bukovky jen 15dB předzesilovač a pak pasivní rozbočovač na 2 TV. Signál nemusí být na max., někdy méně je více, síla tak 80%, kvalita vždy 95 - 100 % a bez kolísání.

37
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 05. 09. 2014, 02:15:18 »
SV jsou v současnosti již dlouho vnímány jen jako okrajová věc. Kdysi vkládané naděje do DRM byly spláchnuty. Pásmo je jedno velké rušení vším možným i nemožným a výrobci, pokud vůbec implementují SV rozsah do svých výrobků, je to jen kosmetická záležitost s mizernými obvody. Provoz na SV je mimo jiné udržován pro úzké skupiny specifických posluchačů - důchodci s archaickými tranzistoráky jen s SV a DV, chataři a chalupáři vyššího věku s podobnými vykopávkami, někdy řidiči dálkové přepravy, lovící v noci v zahraničí příjem z domova (zvláště co skrouhli DV Topolnou na lokální vysílač). Náplň pásma mluví za vše - Regina, Country, Dechovka. Na půdě nalezené stolní RFT z poloviny 70.let minulého století má zvláště s externí anténou X-krát lepší příjem na SV, než rok staré Sony autorádio s více než metrovou autoanténou.

38
Podobnou záležitost jsem řešil na chalupě pro 2 telky. Buková Hora cca 45 km bez optické dohlednosti, ale jinak v podstatě prostor bez překážek (kopce atd.) Řetězec je následující - Colorka s 15dB UHF předzesilovačem v symetrizační krabce, 3m kabelu od antény na půdu, tam hned pod střechou trojka - napájecí výhybka, galvanický oddělovač, rozbočovač Toner DSU-2, z něj už jen kabely cca 25m ke každému z přijímačů.

39
I když je to už pár let, když jsem bydlel v bytě s kabelovkou UPC, využíval jsem FM vysílání šířené kabelem a stačilo jen připojit kabel do receiveru, nemusel jsem řešit střechu, anténu, svod atd. Tehdy bylo v nabídce cca 35 stanic (i vzdálené mimopražské). Jediná drobnost byly jiné frekvence oproti pozemním, ale dostal jsem ke smlouvě seznam a navíc to vyřešilo RDS se zobrazeným názvem, takže po uložení do pamětí mi už byly frekvence šumák.

40
Obecně tyhle prutovky, pokojovky (i se zesilovačem) a podobné výrobky jsou vždy pouze náhradní či provizorní neplnohodnotné řešení a s tím je nutné k nim přistupovat. Správná TV anténa je vždy klasická venkovní, pokud možno směrová na požadovaný vysílač, s co největším vlastním ziskem (bez zesilovače), umístěna co nejvýše, co nejdále od zdrojů možného rušení a kovových předmětů vůbec, řádně uzemněná, s co nejkratším svodem. Konkrétní provedení těchto obecných požadavků pak závisí na místních individuálních možnostech.

41
Tak Koleso, máš to spočítané, teď už můžeš prudit jen čerty v pekle, kam ses určitě dostal :-D

42
Odkladiště / Re:Michal Kolesa
« kdy: 25. 07. 2014, 02:17:41 »
O mrtvých se má jen dobře, ovšem je cosi zkaženého ve státě Českém, když se z psychicky postiženého člověka uměle vytváří populární osobnost. To je špatně. Zkrátka byl to prudící psychicky narušený invalidní jedinec s papíry na hlavu, tím to končí, zapomeňte.

43
Pokud je nedostatek nebo naopak přebytek informací, spíše bych se přiklonil k osvědčené praxi a tím tedy Colorce, stejně jako já před lety.
Na chalupě u Mnichova Hradiště jsem sháněl něco pro příjem muxů z Bukovky cca 55 km vzdušnou čarou, nakonec tedy Colorka s 20 dB zesilovačem v symetr. krabce
a signál 98 % i kvalita 95 % jsou na obou připojených TV přijímačích.

44
Televizní stanice a jejich program / Re:Konec Active TV?
« kdy: 09. 05. 2014, 12:02:07 »
U všech těchto a podobných televizí nejde ani tak o to, aby tam někdo volal na předražené linky, to už je víceméně plus. Hlavně jsou to pračky na peníze z jiných, často pochybných aktivit majitelů. Podobně jako svého času luxusní čínské restaurace, kde nikdy nebyla ani noha, přesto skvěle prosperovaly.

45
Ať je přístup této televize jakýkoliv, nic to nemění na faktu, že volat tam může pouze nesvéprávný jedinec. Tímto k volajícím. Co se týče Active TV a obecně všech podobných kanálů s věštěním, soutěžemi a podobným odpadem, tyto nejsou určeny k tomu, aby tam volající vyhrávali, ale aby utráceli peníze za nesmyslné telefonáty a hlavně je to skvělá pračka na peníze z jiných ne moc košer aktivit majitelů těchto TV. Podobně jako různé herny a kasina, či např. svého času skvěle prosperující luxusní čínské restaurace, kde nikdy nikdo neviděl ani nohu a případnému zabloudivšímu hostu je naznačeno, že není vítán.

Stran: 1 2 [3] 4 5 6