Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - J T

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 03. 05. 2016, 14:48:20 »
Nevím, jak ve světě, možná v nějakých zaostalejších zemích, ale v ČR ještě žije, byť jen již v kabelovce. Sám ho občas využívám, stále provozuji 19 let starý CRT přístroj Grundig a 11 let starý širokoúhlý CRT Philips, nemusím tak na většinu prg. zapínat STB a mimo jiné stále ještě nahrávám na VHS, pro který taktéž tím pádem nepotřebuji STB. Klasickou placenou digitální nabídku jsem odmítl, v síti UPC mám k internetu zdarma v normě DVB-T (ne DVB-C) kompletní nabídku z éteru a je též zdarma k dispozici omezená nabídka v analogu + Markíza + Němci.

17
Ano, seznam a frekvence souhlasí. Lokalita Praha 2

18
Změna nastala již před 3 dny, některé stanice ČRo se skutečně přesunuly nad 100 MHz, některé všem ne a i ostatní stanice v pásmu pod 100 MHz běží dál, jen se některým též změnily frekvence. Zjevně to s tím omezováním pod 100 MHz nebude tak horké. A jestli někdy možná v dalekém budoucnu to utnou, jen přehodím kabel ze střesní antény, znovu naladím a jede se dál.

19
Kabelové digitální vysílání (DVB-C) / Re:MeteoTV
« kdy: 17. 03. 2016, 14:02:12 »
Stejně jim to vydrželo dlouho.
Ve světě mají tyto stanice tradici, asi je to tím, že u nás není období hurikánů.

Přesněji vzhledem je globálním meteorologickým změnám ZATÍM u nás není období hurikánů, jen silných bouřek s přívalovým deštěm.

20
To ve své podstatě mohlo i kdykoliv předtím, protože bez ohledu na šířku pásma garantovány byly, jsou a budou pouze ty v aktuálních oficiálních seznamech, ovšem konkrétně u mne nabídka z valné většiny nikdy nekorespondovala s žádným seznamem, ani pro moji lokalitu, ani jakýmkoliv jiným, 2/3 přijímaných stanic nikdy v žádném seznamu nebyly a nejsou, takže v reálu jsem na tom pořád stejně :-)

21
Teprve k dnešnímu dni proběhlo pár frekvenčních změn, ale jinak všechny dřívější stanice zůstaly v celém pásmu od 87,5 MHz, Nějaký oficiální plán je zcela mimo.

22
Měl jsem na mysli u mne analog 88-108 MHz. DVB-C službou nedisponuji, nezajímá mne.

23
Dosud nenastala žádná změna oproti původnímu stavu, vše je při starém. Aspoň že tak...

24
Nějaký uveřejněný seznam bych nebral za bernou minci, ještě před aktivací služby jsem obdržel na můj dotaz z různých oficiálních zdrojů několik diametrálně odlišných seznamů pro tuto analogovou rozhlasovou službu, ovšem realita byla nakonec zcela jiná, nekorespondující se žádným z obdržených seznamů. Nabídky se totiž liší lokalita od lokality. Vyčkám věcí příštích a uvidím, co se z toho vyvine, pokud nabídka bude stát skutečně za pendrek, vrátím se opět k příjmu z vlastní FM antény na střeše, kterou jsem naštěstí ještě nedemontoval nebo si konečně pořídím wifi tuner pro stream z internetu, kde jsou tisíce stanic. Další peníze dávat UPC za pronájem STB rozhodně nehodlám, i wifimodem jsem si koupil, za 2 roky se mi zaplatí.

25
Díky za odpověď, ale asi jsem to dostatečně nevysvětlil. Přijímám po kabelu analogové rozhlasové vysílání cca 20 stanic, nejen ČRo, ale např. E2, City, Dance, Rockzone, Beat, Relax, Fajn, dokonce Wave atd., přičemž kabel je z UPC děliče zapojen přímo do anténního vstupu AV receiveru, nepotřebují žádný STB, ani DVB-C, ani DVB-T, druhý výstup děliče jde do internetového modemu, službu TV programů nevyužívám. Funguje i RDS, jen rozhlasové frekvence na kabelu jsou odlišné od těch původních z éteru (např. E2 na 90,4 MHz místo na 88,2). Pokud má nastat změna, jde mi o to, jestli zmízí nějaké tyto "přímé" rozhlasové analogy a přesunou se do digitálních MPX na DVB-C. O kopírování DVB-T z éteru, volně šířené po kabelu, pro nějž postačuje DVB-T tuner nebo STB, vím, tam je stejně jako v éteru pouze sestava z ČRo a snad Radio Čas, ale o to mi nejde. Pokud jsem správně pochopil p.Hrdinku, zůstane vysílání v tomto "přímém" analogu pouze mezi 100 a 108 MHz, některé stanice budou vyřazeny a kompenzováno to bude přesunem / rozšířením nabídky v DVB-C, pro nějž ale pochopitelně bude nutný příslušný STB.

26
Není vhodné mít internetový modem (zvláště vysílá-li wifi) poblíž (do 1,5 m) telky nebo jiného elektron. zařízení. Já mám modem úplně na druhé straně místnosti, než je TV a ostatní zařízení.

27
Jelikož využívám příjem analogových rádií po UPC kabelu, ten přesun pod multiplex bude znamenat nutnost mít UPC DVB-C receiver nebo jako free služba, k níž bude stačit DVB-T přijímač ? Podotýkám, že UPC poskytuje (aspoň tedy v Praze) ve své síti volný příjem téměř všech programů, které jsou tu volně v multiplexech v éteru. Pro příjem přes kabel stačí přístroj nebo TV s DVB-T.

28
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 07. 01. 2016, 02:02:24 »
Co se týče dostupnosti a ceny, Tesco Praha Eden několik kusů v několika barvách, ovšem za 650,- Kč ! Žádné 300 nebo tak podobně, jak tu kdosi psal.

29
Mně tedy žádné navýšení nepřišlo, ale UPC mám teprve od 1.12. Platím za 150/15Mb 396,- Kč s DPH, první 2 měsíce zdarma, dále první 2 měsíce zdarma Digi Mini, ale to pak zruším, mám vlastní anténu na střeše. Wifi modem jsem si za 2000 odkoupil, nebudu platit 70 měsíčně za pronájem, za 28 měsíců se mi to začne vyplácet a v řádu let nepočítám, že bych našel lepšího providera. Za instalaci kabelu do bytu jsem zaplatil 100,- a zvolil jsem pak samoinstalaci, protože natáhnout koax od zásuvky k modemu, zapojit a naprogramovat modem umím sám, za to jim platit dalších 400 nechci.

30
Analogový rozhlas / Re:Kvalita modulace rádií
« kdy: 23. 07. 2015, 01:17:16 »
Impuls je příklad mediální diagnózy, kdy kvalita je nepodstatná, honí se pokrytí, masovost a poslechovost. Zvuk a potažmo obsah se neřeší, jelikož management je přesvědčen, že posluchači jsou tupé stádo, kterému na kvalitě nezáleží, což je bohužel většinou pravda. K stanicím s dobrým zvukem bych přiřadil Radio 1, které si raději nechává záležet na čistotě a dynamice klidně na úkor hlasitosti. Pak Vltavu, ale tam se kvalita předpokládá vzhledem k zaměření.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6