Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Bajger

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
61
Odkladiště / Re:Prodám/vyměním/koupím/daruji
« kdy: 19. 03. 2014, 10:54:25 »
Prodám 2 kusy HD přijímače Technisat HD 8SX. Cena za kus 1900 Kč + poštovné. V případě koupě obou kusů je cena 3500 Kč + poštové. Po záruce, funkční. Předností je kvalitní obraz nejen na HD, ale i na SD stanicích. Možnost vyřezávat reklamy z nahrávek přímo v přijímači bez použití PC. Německá kvalita Das Original.
bajger27@seznam.cz tel.:734842530

62
Většina z nás musí projít etapou: "Chytám Maledivy, jsem borec". Pak přijde na to, že to k ničemu nepotřebuje a že stačí osvědčené základní družice.

63
1. Nejlevnější je koupit EMP Centauri Diseqc 16/1. Tento přepínač se dá nastavit na Diseqc 1.1 nebo motorové povely - Diseqc 1.2. 2. Pokud chceš například 19 LNB, pak sestavíš kaskádu
a) Diseqc 4/1 (s povely Diseqc 1.0) a jeden z jeho vývodů dáš
b) Diseqc 16/1 ( s povely Diseqc 1.1 nebo Diseqc 1.2).
Přijímač musí umět vydat "současně", t.j. v rychlém sledu, povely Diseqc 1.0 a Diseqc 1.1. Ne každý přijímač to ale umí. Častější kombinace povelů z přijímačů je Diseqc 1.0+Diseqc 1.2. Pro praktické nastavení je lepší Diseqc 1.1.
Kaskáda může být i opačně, první stupeň 16/1 a druhý stupeň 4/1. Každý přepínač má útlum. LNB se připojují tak, aby LNB s nejslabšími signály procházel pouze jedním z přepínačů, nikoliv celou kaskádou.

64
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 14. 02. 2014, 08:32:03 »
Kolega Karlos68 měl na mysli únor, nikoliv leden! Tedy dnes v noci nad ránem.

65
Pomník není třeba budovat. Stačí navrtat do země díru "vrtákem na díry pro sloupky plotu", nejlépe dvě, hlavní a opěrnou. Konstrukce v betonu, který je pouze v díře, bohatě stačí. Tím, že je parabola na zemi, se zvýší možnosti výběru jejího umístění. Lze uplatnit i estetická hlediska, parabola nebo souparabolí nemusí být zrovna v průčelí obytného domu. Pár metrů koaxu navíc věc dramaticky nezhorší. Z hlediska ochrany před bleskem je toto řešení mnohem lepší.

66
Naprosto souhlasím s kolegy, že monstra uchycovat na zeď není technické. Lepší je uchycení na zemi. Krytí střechou je podivný důvod. Když je vítr s deštěm, je stejně po vlivu střechy.

67
Analogový rozhlas / Re:Rád přepínám mezi stanicemi
« kdy: 19. 01. 2014, 11:37:28 »
Pokud je cílem množství stanic, pak to chce:
1. kvalitní anténu, lépe dvojče, nejlépe čtyřče, vždy  vzájemně vyfázované.
2. K tomu natáčecí zařízení.
3. K tomu zesilovač s regulací zisku.
4. K tomu záznamové zařízení.
Jak správně upozorňuje David Kříž, na gauči vleže se lov stanic neprovádí. Než se body 1-4 zrealizují, také nejde o nějaké lenošení.
Nezbývá, než popřát, aby dobrý pocit z množství stanic stále narůstal.

68
Televizní stanice a jejich program / Re:Panorama
« kdy: 17. 01. 2014, 18:17:39 »
Tabulka má drobnou chybu, namísto ČT2 má být ČT Sport.
Zdá se mi obraz lepší na HD stanicích, tedy 3sat HD je lepší než ORF Europa.

69
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 28. 11. 2013, 22:52:30 »
Pokud Vám pomohl rozbočovač a je po problému, můžete být rád. Měl jsem stejný problém.
Citlivost televizoru může být ale slabší než u STB.
Síla signálu 100 a kvalita 10 napovídá, že můžete mít sousední Muxy, které se do sebe tlačí. Větší zesílení zesilovače průnik do sousedního kanálu jenom zhoršuje.
Tím chci pouze říci, že ani rozbočovač nemusí vyhovět ve všech případech. Pak nezbývá, než uplatnit všechny finesy, o nichž tady psat odborník anténář. Neproklínejte ho za to. Každý případ bývá poněkud odlišný.

70
Televizory / Re:Kvalitní televizor s malou úhlopříčkou
« kdy: 26. 11. 2013, 12:41:59 »
Dodatek:
Pokud se někdo podívá na LCD (LED) televizor z malé vzdálenosti a z boční strany, musí být obrazem zhnusen. Vidí barevně fleky v pastelových barvách. Je to tím, že konstrukce obrazovky je určena především na sledování v ose kolmé k povrchu obrazovky. Z boční strany může vidět část obrazové informace, čast je pak zakryta jistými konstrukčními částmi obrazovky, které tvoří jednotlivé buňky. Dojem z toho je opravdu příšerný.
Naprosto jiný dojem je v ose kolmé k povrchu obrazovky. Zde je obrazová informace úplná. Ve vzdálenosti 4 úhlopříček je obraz takový, jaký má být. Má jemné barevné odstíny, je ostrý.
Ten, kdo je zvyklý při ručním zapínání analogové televize se dívat na obrazovku CRT televizoru zblízka, vidí obraz téměř úplný. Konstrukce obrazovky CRT televizoru a LCD je hodně odlišná.
Plasmový televizor má opět jinou konstrukci obrazovky. Zde obraz při bočním pohledu není ani zdaleka tak degradován jako u LCD (LED).
Kdo to neví, může být kvalitou moderních televizorů pohoršen. Pro zodpovědné porovnání televizoru je však zapotřebí zaujmout správnou pozici vůči obrazovce. Chyby obrazu ve správné pozici jsou pod úrovní běžného vnímání s výjimkou toho, pokud někdo schválně chyby obrazu hledá. Jistěže  nějaké najde...

71
Televizory / Re:Kvalitní televizor s malou úhlopříčkou
« kdy: 25. 11. 2013, 08:21:13 »
Pane Thomasi2007, uvědomte si, že Váš analogový televizor je krmen ze setboxu. Výstupní signál je vyráběn v nějakém obvodu tohoto krámu. Rádoby vědecká diskuze na téma kostičky může být poplatná tomu, co ten Váš krám vyrábí. Vůbec z toho nevyplývá, že všechny ostatní přístroje na trhu produkují stejný výstupní signál. Rovněž vnitřní televizní tunery televizorů mohou mít jiné vlastnosti. Tabulku značek televizorů a k tomu velikost rozpíjejících se kostiček v poměru k úhlopříčce obrazu  Vám opravdu nikdo neposkytne. Množství artefaktů je dané i nastavením obrazovky, její ostrosti a podobně. Viděl jsem krásné plasmy (mám doma) i krásné LCD (Sony Bravia). U LCD mi vadí změna kontrastu a jasu obrazu při pohledu z bočních úhlů. Jste člověk a garantují Vám, že jak budete stárnout, bude se Váš zrak měnit. Tipněte si, jak budete vidět malé předměty za pár let. Vaše úvaha o poměru velikosti obrazu a vzdálenosti, ze které se sleduje, je sice správná, nicméně lupu na zvětšení obrazu malého předmětu Vám může nahradit větší úhlopříčka. Proto mé znevažování malých televizorů! Plasmy jsou od 94 cm, ale již je neseženete. Nejbližší rozměr je 102 cm pro LCD a 106cm pro plasmu.

72
Televizory / Re:Kvalitní televizor s malou úhlopříčkou
« kdy: 24. 11. 2013, 15:45:43 »
Doporučit televizor si netroufám. Neviděl jsem všechny televizory a nemohu porovnávat. Kdo na tomto fóru má právo radit? Pouze prodavač televizí nebo opravář. Kolik jich je na tomto fóru???
Švagr má Panasonic a zdá se mi, že obraz má přirozenější barvy, než mám doma. Doma mám Samsung jako zobrazovač s úhlopříčkou 152 cm a dívám se na to ze dvou metrů. Jsem spokojen. Mám 2-3 dioptrie na dálku. Nicméně vidím ještě stále dost ostře. Běžné vysílání neobsahuje rušivé vlivy. Ty existují u záběrů rychle se pohybující  hmoty, například i vody na vodopádu. Běžné sporty jsou v pohodě, tedy fotbal, hokej. Televizor krmím z Technisatu HD 8SX nebo z Arivy 252. Ariva umožňuje nastavit pro kabel HDMI samostatně jas, kontrast, barevný kontrast a ostrost obrazu. Výstup z Technisatu nastavit nelze, ale z fabriky je seřízen dobře.
Obraz a jeho kvalita se nedá měřit fyzikálními jednotkami, snad s použitím speciální optické techniky a obsáhlého software v PC. V běžném životě nic takového není k dispozici. Posouzení kvality obrazu je proto subjektivní záležitost. Každý máme trochu jiný zrak i požadavky na kvalitu. Nejlepším řešením je zajít do obchodu a vybrat si podle svého gusta. Jinou možností je ptát se na tomto fóru, tvrdit, že obraz na úhlopříčce 33 cm je nejlepší na světě. Je možno si koupit také televizor o úhlopříčce 18cm a domnívat se, že zde jsou artefaky ještě menší!

73
Televizory / Re:Kvalitní televizor s malou úhlopříčkou
« kdy: 24. 11. 2013, 12:08:01 »
Kdo se dosud díval na SD přes scart a tvrdí, že měl kvalitní obraz a nyní chce diskutovat o HD televizoru, samozřejmě může. Pouze jeho argumenty nebudou obsahovat zkušenost ze sledování obrazu HD. Z technického hlediska jde o podstatný rozdíl, počet bodů na obrazovce je pětinásobný proti SD. Staré záznamy budou vypadat mizerně na HD televizi. Je možné ale navolit staré nízké SD rozlišení a televizor nemusí přepočítávat nekvalitní originál do HD obrazu. Chyb obrazu ubude.
Počet HD stanic každoročně přibývá. Lpět na SD nemá smysl, jde o postupně ubývající normu. Dnes se vysílá v HD ČT1, 2, sport, Nova HD, bude STV 1 HD, z Polska jsou po zemi TVP1,2 také v HD. Zážitek z HD obrazu na malou vzdálenost se blíží zážitku z kina. Proti kinu má navíc obraz na TV vyšší jas a kontrast. Vjem je opravdu silný. Alergie na artefaky obrazu se dá rozumem potlačit. Každá technika má plus a minus. Celková úroveň HD obrazu je výrazně vyšší než SD obrázky na skleněné televizi. Výhoda HD obrazu vyniká od úhlopříčky 1m. Pod 1m nemá smysl televizi kupovat.Monitor PC není televizí! Televize je součást image obývacího pokoje. Vhodným začleněním do nábytku a dodatkovým osvětlením se vytvoří jedinečný estetický prvek.

74
Televizory / Re:Kvalitní televizor s malou úhlopříčkou
« kdy: 23. 11. 2013, 17:51:26 »
V dnešní době považuji hledání kvalitního  televizoru s malou obrazovkou za schizofrenii nebo, mírněji řečeno, konzervatismus.
Velká obrazovka sice prozradí chyby obrazu ale také prozradí detaily zobrazovaného. Inteligentní člověk rychle pochopí, čeho je na velké obrazovce více, zda detailů nebo chyb. Celkový vjem obrazu je založen na více faktorech, které souvisí s fyziologií lidského oka.
Vedle ostrosti obrazu se uplatňuje kontrast a jas, úroveň černé. Hledání odpovědi na výše položenou otázku na jakémkoliv fóru je podobné jako úpěnlivý dotaz na internetu, jakou ženskou si mám vzít. Odpověď zní podobně. Vezmi si tu, která se ti líbí a kterou uživíš...

75
Televizory / Re:Výběr televize
« kdy: 15. 11. 2013, 15:30:18 »
Televize se kupuje podle třech kritérií:
1. Zda splňuje požadavek na vstupy (HDMI kolikrát, USB, Ext kolikrát,...).
2. Zda je obraz při předváděčce v obchodě vyhovující ze všech úhlů.
3. Podle peněženky (i se zápočtem možnosti splátkování).
Tato kritéria jsozu dostačující pro každého, i naprostého laika. Netřeba z toho dělat vjedu.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10